Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Evlilik konusunda kararsızım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    şansını bir dene önce anne ye babaya bir söyle ağızlarını yokla bakalım belkide umduğun gibi çıkmayacak olumsuz olursa ondan sonra kararını vermen en iyisi seven insan yeri geldimi her şeyi göze alır,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    sana şöyle örnek vereyim. çok çok kısa özetliyorum.

ortanca kardeşimin (1984 doğumlu) aynı senin anlattığın durumda bir kadınla birlikte olduğunu duyduk (2006 da) (kadının kızı var kız babasında ve 1980 doğumlu) tabi ailem bunu duyunca asla kabul etmedi ve kardeşime apar topar bir aile kızı bulundu evlendirildi! kardeşim o kızla 6 ay evli kalabildi, sevmediği biri ile olmadı boşandılar ve tekrar o kadına döndü. kısmetinde o varmış şimdi o kadınla 4 yıldır evli ve mutlular 2 tanede çocuğu var. no problem

ayrıca bu "geçmişinde bişeyler yaşamamış"

cümlen hoşuma gitmedi

hepimiz daha neler yaşayacağız dostum. geçmişinde evlilik olan insanlar, bir çok kızım diye gezenden daha temiz ve namuslu oluyorlar. hayatı daha iyi anlamış insanlar oluyorlar.
    Sinan Aksu, retox70, durmazzz ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben de ailemin karşı çıktığı bir kişi ile evlendim. Şu anda da evliliğim çok iyi değil.
    Ama ben onunla evlenmeseydim, hayatım boyunca bunun ezikliğini hissedecektim. Aşkın önüne hiçbirşey geçemez.
    Ben seviyordum, herkese rest çektim ve sevdiğim kişiyi aldım. Bana sırtını dönecek hiç kimseye ihtiyacım yok.
    Evlilik, flört dönemine benzemez. Karşındakinin hiç bilmediğin huyları çıkar ortaya. Onu gerçekten tanı, mutlu olacağınıza inanıyorsan, hiç durma, evlen.
    Tek olumsuz nokta çocuğunun olması. Çünkü çocuğu görmek babasının da hakkı. Ve senin bu durumu kabullenmen lazım.
    retox70 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bence evlenme. Şimdi kendini ve aileni bir şekilde ikna etsen bile ileride bu konu ( eşinin geçmişi) kafana takılacak gibi gözüküyor. Yoksa burada konu açmazdın. İleride kadının hayatını cehenneme çevireceksen hiç evlenme daha iyi.
    Sinan Aksu ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Konuyu buraya açtığınıza göre çekinceleriniz var, sosyal boyutuyla değil, ikili ilişki anlamında demek istiyorum. Kadınlarımız (maalesef) yoğun baskı altında yetiştirildikleri için karşılıklı menfaatin olmadığı ortamlarda çok olumlu, ancak evlilik akdi sonrası 180 derece farklı davranabiliyorlar, tecrübemle sabittir. Piyangodur bu iş, evlendikten sonra eşiniz değişir mi, bilemezsiniz. Kendiniz de değişebilirsiniz elbette.

Toplumsal gelenekler boş yere değildir, yüzyılların ilişkileri ve tecrübesi vardır orada. Yabana atmamak gerek. İstisnalar da kaideyi bozmaz, ama olasılık düşüktür, bu yüzden istisnadır.

Çok kısa bir an için sosyal/çevresel boyutunu bir tarafa atın. Babanız, aileniz, yakınlarınız... Hepsi bu evliliği kabul edeceklermiş gibi farzedin bir an için. Hiç bir engel olmadığını hayal edin. İstiyor musunuz? Zira engellerin çekiciliği vardır insan doğasında. Yasakları delip geçmek isteriz, boyun eğmemek adına inadına yaparız bazen.

Evlenecekseniz bile, en azından ilk üç-dört yıl çocuk yapmayın. Hata yapmışsanız bile (benim gibi) bu hatanın yükünü bir ömür boyu taşımayın.

Sağlıcakla.
    durmazzz bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı durmazzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu gercekten cok seviyorum.kendime guvenmiyorum ona guvendigim kadar.kafamizda cok iyi uyusuyor.hic motosiklete binmemis biriydi.simdi hastasi oldu.arkamda korkarak, titreyek oturuyor ne olursa senle olsun diyor.onun bu cesareti bile beni etkilemeye yetti.ah şu ailelere bazi konulari daha kolay anlatsak.hayata bu kadar dar kapidan bakmasalar.herseyin bir zardan ibaret olmadigini anlayabilseler.
    Daha ne usta yaaa.Evlenip boşanmak gayet doğal bişey.2 kişinin birbirini sevmesinden sonra 3. kişileri neden düşünüyorsun? Senin düşüneceğin çocuğuna nasıl davranabilirsin,bu seni etkiler mi? ÇOCUK HERŞEYDEN ÖNEMLİ,SİZDEN BİLE...
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İnsan sevip sevmediğini anlayamıyor işte Ah bir bilse...

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    kardeşim, senin aklında ciddi soru işaretleri var. evlilik ciddi iş, oyun değil. benim tavsiyem birbirinize uygun değilsiniz.

birde kizi var.o babasinda kaliyor.
    annesi kızını görmek istese, hafta sonları bende kalsın dese ne tepki gösterirsin? çocuğun babası "biraz da annende kal" diyecek olsa, başına bir iş gelse ne yaparsın?

bende ona gecmisinde bir sey yasamamis gelin getirmek isterim.cok bekledim aradim inanin bulamadim.
    bu cümlelerin, geleneksel değerlerimize ne denli bağlı olduğunu gösteriyor. şimdi değilse belki sonra bunu sorun edeceksin. belki sürekli kafana takacak veya kadını aşağılayacaksın. evlilikte huzur olmazsa mutluluk da olmaz.

Motosikleti
    honda cbr 250
    gerçekten kafam çok karıştı ama genel anlamda söyledikleriniz seviyorsan mutlu olabileceğine inannıyorsan aileni ve başkalrını takma gibi bir sonuç çıkıyor.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende ona gecmisinde bir sey yasamamis gelin getirmek isterim
    Dostum bence hiç girme böyle birşeye çünkü evliliğinden sonra bu cümlendeki gibi birisiyle karşılaşırsan o kadına yazık edersin,edeceksinde..

Bana sorarsan oluruna bırak ikinizde anlaştığınız sürece görüşün derim.Hem onu zamanla daha iyi tanımış olursun.Belkide kendi fikirlerin zamanla değişecek.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Kardeş senin evlenmeye niyetin yok,
    Hatta ayrılığına bi kılıf uydurma derdindesin
    Felon, MotorKafa, helin126 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    merak etme bende sizdenim :D
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Davullu zurnali dugun olur mu ?
    Olur tabi neden olmasın..
    Asıl sorular şunlar;
    Bu düğünü yapabilecek, eşine ve onun çocuğuna rahatlıkla bakabilecek ekonomik güç var mı?
    Eşin olacak insanın çocuğunu kendi çocuğundan ayırt etmeden sevebilecek misin? Adil olabilecek misin?
    Eşin olacak insanı yeterince tanıyor musun? Yarın bir çıkmaza girdiğinde onun geçmişini sorgulama gafletinde bulunur musun?
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    honda cbr 250
    şöyle söyleyim.eşimde çalışırsa ekonomik bir sıkıntıyla karşılaşmayız.ama tek kalırsam eve bakmak benm için gerçekten güç olacak.ikimizde özel sektörde çalışıyoruz.ama bu hayatta böyle gitmez diye düşünüyorum.ne zmana kadar ailemin yanında kalacağım.bizimkilerde yaşlandı iyice.riske girmenin zamanı geldi sanırım

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki ihtilal görmüş son bekar ben değilmişim

El alem ne derse desin,
    Padişahında gıyabında konuşuyorlar.

Ailen konusunda bi yorum yapamam,
    Fakat 33 yaşında bir İnsansın, 33 yıl daha yaşayacağın mechul.
    merak etme bende sizdenim :D
    durmazzz ve Sinan Aksu bunu beğendiler.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    honda cbr 250
    yanlız değilim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    şöyle söyleyim.eşimde çalışırsa ekonomik bir sıkıntıyla karşılaşmayız.ama tek kalırsam eve bakmak benm için gerçekten güç olacak.ikimizde özel sektörde çalışıyoruz.ama bu hayatta böyle gitmez diye düşünüyorum.ne zmana kadar ailemin yanında kalacağım.bizimkilerde yaşlandı iyice.riske girmenin zamanı geldi sanırım
    Bi zahmet risk alıver. 33 yaşına gelmişsin. Ben 22 yaşında evden ayrılmıştım.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyvah şimdi bu forumdaki muhabbete dönecek konu

http://www.kadinlarkulubu.com/derdim...l#post31247409

Abi evlilik şart değil ya bekar kalanlar kendinizi eksik hissetmeyin.Aile evi çok dertse bi bahane bulun ayrı eve çıkın.Bekarlık sultanlık

Motosikleti
    honda cbr 250
    aynı sorun bayanlarda da var

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Huzur İçin Küçük Sırlar 1 - Ufak şeyleri dert etmeyin. 2- Erkenden kalkmaya alışın. 3- Hayatı olduğu gibi kabul edin. 4- Tenkit etme isteğinizi bastırın. 5- Bırakın ara sıra canınız sıkılsın. 6- Rast gele İyilikler yapmaya çalışın. 7- Başkalarını suçlamayı artık bırakın. 8- Her şeye hâkim olmaya çalışmayın. 9- Her an bir şeyler öğrenmeye/açık olun. 1O-İnsanlarm gözlerine bakın ve gülümseyin. 11-Bırakın, çoğu zaman başkaları haklı olsun. 12-Herkesin onayını alamayacağınızı unutmayın. 13-Her gün biraz vaktinizi, minnettarlık için harcayın. 14-Hizmeti, hayatın değişmez bir parçası haline getirin. 15-Sevgi kapasitenizi geliştirip, hayatınızı sevgi ile doldurun. 16-Gerçeği olduğu gibi kabul edin, çünkü hayat adil değildir. ¤ Margo Daniel ¤
    restherock, audioslave ve drakyuz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)