Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaralanmali Motorsiklet Kazam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Merhabalar
    31 Temmuz Saat 18 civari is yerimden cikip evime dogru yola koyulmustum. Tem Ankara yolunda seyir halindeydim Gaziosmanpasa Avrupa konutlari civarina geldigimde bos yolda sag seritte ortalama 70-80 Km arasi bir hizla seyir ediyordum. Gaziosmanpasa Tem katiliminin oraya geldigimde trafik bir miktar sikismaya basladi bilenler bilir trafigin sikistigini gorenler gaziosmanpasa tem baglanti yolunda ters seritten geri gitmek suretiyle trafikten kacmaya calisirlar. Yan seridimde giden arac bir anda direksiyonunu kirip bana sol yanimdan vurdu ve motorun hakimiyetini kaybedip dustum ve saniyorum 15-20 metre yerde suruklendim.

Allah razi olsun oradan gecen motorcu arkadaslarin hepsi durdu ve yardimima kostular. Hemen kaskimi cikarip hizlica bilincimin acik olup olmadigini ve kendimi nasil hissettigimi sordular ve ambulans ile polisi aradilar.

10 Dk surmeden ambulans geldi sol ayak parmaklarimi hissetmiyordum ve sekilsel olarakta ciddi bir bozukluk gozukuyordu. Ambulans Taksim Egitim Arastirma Hastanesine goturdu kan testi, rontgen ve tomografiden sonra sol ayagimda 3 parmagin ve tarak kemigimin kirik oldugu acil ameliyat olmam gerektigi teshisi konuldu.

Doktor imkanin varsa burada bekleme sagligin icin bu ameliyati bir ozel hastanede ol zor bir ameliyat diye bilgi verdi.

Ozel saglik sigortami arayarak bizi yonlendirmelerini istedik Acibadem hastanesine yonlendirildim ve ambulans ile sevk edildim. Acibadem de rontgen ve 3 boyutlu bir film cekildi ve ayagimdaki odemin giderilip hemen ameliyata alinmam gerektigi soylendi. 10 saatlik bir ilac ve igne uygulamasi ile sabah hemen ameliyata alindim. 2 Gun gozlem altinda tutulup ayagim alciya alinarak taburcu edildim. Ilk asamada 45 gunluk is gormezlik raporu verildi ve eski halime geri donmemin 6 ayi bulabilecegi belirtildi.
    Hastane masraflari 30.000 TL civarinda tuttu ve ozel saglik sigortam tarafindan karsilandi.

Simdi Polis tutanaklarda kazaya sebep olanin diger arac oldugunu 56/1-a(serit izleme ve degistirme kurallarina uymadigi) maddesinden suclu bulmus. Hastanede sivil
    bir polis ifademi aldi ve muhakak sikayetci olup mahkemeye gitmemi tavsiye etti(nasil bir hasar aldigini zamanla anlarsin vicdan yapma hakli olduguna inaniyorsan mutlaka mahkemeye git diye oldukca mantikli bilgilendirmede bulundu.)

Motor polisin basaksehirde cektigi bir otoparkta duruyor hastaneden yeni ciktigim
    icin hic aklima dahil gelmedi nasil bir yol izleyecegim bu konuda bilgisi olanlar yardimci olabilirse cok sevinirim. ( Motor 2013 Yamaha Xmax 250 Abs)

Kazaya sebep olan kisi surekli arayip goruselim orta yol bulalim gibi bir yaklasimda ancak su asamada ben ve ailem isin resmi boyutundan ziyade iyilesme kismini dusundugumuzden sureci etkilememesi icin olumlu yada olumsuz bir adim atmak istemiyoruz. ( yine bu tarz bir vaka yasayip sureci bilen kisiler bilgilendirebilirlerse minnettar kalirim.)

Okudugunuz icin tesekkur ederim son bir kac nokta eklemek istiyorum
    Motor kullanirken ekipmaniniza azami derecede onem verin ben daha kotu sonuclari olan bir surec gecirebilirdim ancak ekipmanim korudu ayagim haricinde neredeyse baska bir darpe olmadi vucudumda.

Motorsiklet kullaniyorsaniz ve imkaniniz varsa ozel saglik sigortanizi ihmal etmeyin.

Saglicakla kalin Allah hepinizi benzer vakalardan korusun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    geçmiş olsun
    Allah hepimizi kazadan beladan muhafaza etsin

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Çok geçmiş olsun, sigortanızın olması, polisin sizi yönlendirmesi, ambulansın çabuk gelmesi, bunlar yaşanmış kötü bir olaydan sonra gelişen olumlu şeyler, en kısa zamanda sağlığınıza kavuşun, hakkınızı arayın merhamete gelmeyin bence.
    maktama bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Çok geçmiş olsun Allahtan ekipman varmış.Mahkeme vs olacak mı acaba meraktan soruyorum.Ben motosiklet direksiyon sınavındayken kaza geçirmiştim çok şükür Allah korudu herhangi bir yara almadım.Araba ile bana çarpan kişi şoka girdi kriz geçirdi çarptıktan sonra nasil boyle birsey yaparim diye.16 yaşında olduğu için acıdım ve şikayetçi olmadım kameralardan bakılınca % 100 hakli bulunmusdum .Acaba şikayetçi olsamıydım diye düşündüm çünkü beni öldürebilirdi de kaza esnasında aşırı süratliydi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. Memur muhakkak sikayetci ol ve mahkemeye tasi konuyu dedi genelde bilirsiniz polisler hep ugrasma degmez vs falan tarzi yaklasip sikayetci olsam deseniz bile vazgecirirler. Ancak memur bey isini seven biriydi belli ki oldukca guzel bilgilendirdi mahkeme ortalama 2 yil surer en azindan sende bu surecte nasil hasarlar aldigini ve zararininin boyutunu olcersin zaten mahkeme surecinde istedigin an sikayetinden vazgecip uzlasmaya da gidebilirsin ama bastan sikayetci olmassan surec daha zor dedi. Saniyorum onumuzdeki hafta bir avukat ile gorusup isleri kendisi ile yuruturum diye dusunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

@abecimotoru @tigermbz
    iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Öncelikle geçmiş olsun. Umarım çabuk iyileşirsiniz

Kaza anında bot v.b ekipmanınız var mıydı

Motosikleti
    CRF 250 L
    Geçmiş olsun, sakın acıma suçu olan cezasını sonuna kadar çeksin ayağında büyük ihtimal bot yoktu.

Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten mahkeme surecinde istedigin an sikayetinden vazgecip uzlasmaya da gidebilirsin ama bastan sikayetci olmassan surec daha zor dedi.
    Geçmiş olsun. Bunu başka bir konuda daha görmüştüm öneri olarak diye hatırlıyorum. Önce mahkemeye verip sonra uzlaşmak daha mantıklı görünüyor önerildiği gibi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı ermanovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. Memur muhakkak sikayetci ol ve mahkemeye tasi konuyu dedi genelde bilirsiniz polisler hep ugrasma degmez vs falan tarzi yaklasip sikayetci olsam deseniz bile vazgecirirler. Ancak memur bey isini seven biriydi belli ki oldukca guzel bilgilendirdi mahkeme ortalama 2 yil surer en azindan sende bu surecte nasil hasarlar aldigini ve zararininin boyutunu olcersin zaten mahkeme surecinde istedigin an sikayetinden vazgecip uzlasmaya da gidebilirsin ama bastan sikayetci olmassan surec daha zor dedi. Saniyorum onumuzdeki hafta bir avukat ile gorusup isleri kendisi ile yuruturum diye dusunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

@abecimotoru @tigermbz
    iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim
    Hakkınızı mahkemede mutlaka arayın. Trafik sigortaları bu tür olaylar için yaptırılıyor zaten. Siz davanızdan vazgeçip uzlaşma yoluna giderseniz karşı tarafın bu olaydan bir ders alacağını hiç sanmıyorum. Allah tekrarını yaşatmaz umarım. Sözlerim biraz vicdansızlık gibi gelebilir ama çevremde şahit olduğum olaylardan ötürü böyle konuşuyorum. Şikayetçi olmazsanız pişman olma ihtimaliniz daha yüksek
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    bot harici ekipmanim tamdi full face kask, eldiven,bellik, dizlik, mont
    botuda degistirmistim yeni almistim ancak bir anlik ihmal yuzunden giymemistim.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    çok büyük geçmiş olsun
    düşük süratte olmanıza rağmen sonuçları ağır olmuş bir kaza
    size tavsiyem mahkemeye gidip şikayetci olmanız size çarpan arkadaş uzlaşalım diye aradığını söylediniz bu uzlaşmayı kabul ettiğiniz takdirde artık o sizin peşinizden değil siz onun peşinden koşmaya başlayacaksınız demektir
    sizi bilgilendiren memurada helal olsun diyorum Türkiyede yaşadığının farkındaymış
    SizofrenMacaPapazi bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    bot gerçekten önemli daha önce yaptığım kazada motor üstümde 30 mt sürüklendim bot parçalandı ama ayağım sağlam çok şükür.

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Öncelikle çok geçmiş olsun bu süreçte olan tüm masraflarını fatura et ve dava açarak talep et hastane masrafların motorunun otoparka çekilmesi orda yattığı sürece olan otopark paran hastaneden aldığın is görmezlik raporun hepsini bir dosya yap tut elinde

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın diyelim.

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Geçmiş olsun kardeş..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ayrıca manevi tazminat davasıda aç süründür onu

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Geçmiş olsun, kesinlikle şikayetçi olmalısınız ve tazminat ta istemelisiniz. Doktor değilim ama şunu da söyleyeyim o ayakla artık koşup zıplamak zor. Hele ki yaşlılığınızda iyice anlayacaksınız. Görevli Poliste zaten size bunu söylemeye çalışmış. Hatta engelli raporu almak istediğinizde belli bir oranda engelli bile sayılacaksınız ki dava açın. Siz bu kişiyle anlaşırsanız, "Bundan da yırttık" diye düşünecek, bir iki ay korkacak üçüncü ayında aynı yolda yeniden tehlikeli araç kullanmaya başlayacaktır. Top sizde artık bu işin vicdanı olmaz. İnsanoğlunun vicdanı karar almada kusursuz olsa yasaya kanuna cezaya ihtiyaç duymazdık. Tekrar çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Geçmis olsun hocam ben sikayetci olmanizdan yanayim karsidaki sahis trafik kurallarina uymadiysa cezasini ceksin ins yuklu bir tazminat alirsiniz

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Sakın orta yola gelme. Davanı aç, vicdan yapma haklısın. Göz göre göre canına kastetmiş, aylarca işinden gücünden olacaksın, belki topallayacaksın. Zamanın harcanacak, stres olacaksın. Maddi manevi tazminatını al adamdan. Eğer sen bunu yapmazsan o adam akıllanmaz, yarın bir diğerimizi ezer. Ezecek olanlara da örnek teşkil eder. Sen bu adamdan yüklü tazminatını aldığında tanıdığı herkes motorların farkına varmayı biraz daha öğrenecek.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Çok geçmiş olsun ,
    Bu gibi konular hep açıldı ve sonucunda şikayetçi olmayanlar sonradan hep pişman oldu, simdi nazik,ilgili guzel konuşan karşı taraf şikayetçi olmadığınızda inanın size çok daha farklı davranmaya başlayacak,
    Avantajı karşı tarafa vermeyin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)