Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

600rr Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Geçmiş olsun .
    Bir kaç sorum olucak .
    Motoru aldiniz kaç defa panik fren maksimum fren kisacasi fren calismasi motosikletin nerde ne zaman hangi hizlarda ne kadar surede ve mesafede durabilecegini anlayana kadar pratik yaptinizmi ?
    Her zaman söylerim ama inanmiyorumki kimse bu pratikleri yapmiyor ve yapmadigi icinde bu tur kazalar oluyor. Buradan herkese sesleniyorum fren calismasi yapin motorunuzu taniyin . yoksa tanitirlar bir gün.(tanitirlar geneldir).
    Şükürler olsunki sifir aldigim xj6 motorumla hic kaza yapmadim 15000 km oldu.
    Ancak 3 büyük kazayi ne ben nede motorum hic kaza yapmadan sürekli yapmis oldugum panik fren maksimum fren pratiklerinin sayesinde kurtuldum!
    Doğru fren hayat kurtarır yanlis fren hayat kaydirir (barodi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Geçmiş olsun.. Kasa olarak en sevdiğim 600rr çizilmiş üzülmedim değil :(

20km hızda yapılan kazada cc nin farkını gerçekten merak ediyorum :D

Birkaç kere kaldığım için artık arka frene daha çok yükleniyorum düşük hızlarda.. Kayarsa da toplanır bir şekilde.. Bu arada sakin kullanmanızın kurbanı olmuşsunuz sanırsam.. Yüksek devir çevirip ses çıkartsanız oradaki arkadaş yola fırlamazdı gibi geliyor bana..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun .
    Bir kaç sorum olucak .
    Motoru aldiniz kaç defa panik fren maksimum fren kisacasi fren calismasi motosikletin nerde ne zaman hangi hizlarda ne kadar surede ve mesafede durabilecegini anlayana kadar pratik yaptinizmi ?
    Her zaman söylerim ama inanmiyorumki kimse bu pratikleri yapmiyor ve yapmadigi icinde bu tur kazalar oluyor. Buradan herkese sesleniyorum fren calismasi yapin motorunuzu taniyin . yoksa tanitirlar bir gün.(tanitirlar geneldir).
    Şükürler olsunki sifir aldigim xj6 motorumla hic kaza yapmadim 15000 km oldu.
    Ancak 3 büyük kazayi ne ben nede motorum hic kaza yapmadan sürekli yapmis oldugum panik fren maksimum fren pratiklerinin sayesinde kurtuldum!
    Doğru fren hayat kurtarır yanlis fren hayat kaydirir (barodi)
    Merhaba, sik sik fren calismasi yaparim ve bu zamana kadar hic kaydirmadim ama son 1 aydir motora nerdeyse hic binmedim desem yeridir. Kaza aninda hizimda o kadar dusuktu ki nasil olsa dururum diye frene cook hafif dokundum. Sonuc on lastik kaydi. En buyuk etki motoru dik pozisyona getirmemem oldu. Zira dik pozisyindayken kaymis bile olsa rahatlikla toparlanabilirdi. Hergun motora binmekle ara ara binmekte rekleksler cidden degisiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:02 ----------

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.. Kasa olarak en sevdiğim 600rr çizilmiş üzülmedim değil :(

20km hızda yapılan kazada cc nin farkını gerçekten merak ediyorum :D

Birkaç kere kaldığım için artık arka frene daha çok yükleniyorum düşük hızlarda.. Kayarsa da toplanır bir şekilde.. Bu arada sakin kullanmanızın kurbanı olmuşsunuz sanırsam.. Yüksek devir çevirip ses çıkartsanız oradaki arkadaş yola fırlamazdı gibi geliyor bana..
    Teşekkür ederim. İşte bilende konuşuyor bilmeyende, bide anladığını sanıp konuşanlar var orası ayrı. Çok şükür acemi ve tecrübesiz olduğumdan ve kazaların kesinlikle önlenebileceği yönünde kesin bir koşul olmadığını bildiğim için koruma ekipmanlarım sürekli üzerimde olur. Bu arada tüm kazaların kesinlikle önlenebileceğini iddia eden arkadaşların koruma ekipmanı kullanıp kullanmadığını cidden merak ediyorum. Nede olsa onlar hiç kaza yapmayacaklarını düşündükleri için koruma ekipmanlarına da ihtiyaçlarının olmaması gerek herhalde. %100 kazaların önlenebileceğini iddia eden eğitimcilerden bende eğitim almak isterim bu eğitim nerede veriliyorsa artık mars'tamı yoksa ay'da mı onu bilemiyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 km hızda cc nin farkını anlamak için siz bi scooterla o hızda fren yapın birde enduro yada chopperla yapın. bazen kazadan 1 cm le kurtarırsın. o yüzden başlangıç için scooter diyoruz demi. ki bu arkadaş bana kalırsa ön freni sıkmak için hangi maneti sıkması gerektiğinide bilmiyo.gerçekten dediğiniz gibi bilende bilmeyende konuşuyo. ayrıca %100 kazayı önlemek isteyecek kadar garanticiysen dışarıda bile çıkma zaten. ha ama %99 önlemek senin elinde. bu da sadece eğitimle olmaz zekayla mantıkla olur. eğitimi alırsın sonrası iş beyine kalır.
    bilginozi bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı krmzhr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun allah beterinden korusun.kaza yaptığın yer yanlış görmediysem vişne caddesinin doğu garajı tarafından ankara asfaltına çıkan cadde. eğer doğru gördüysem araba doğu garajından karlıdağ caddesine geçmeye çalışıyor ve orda öyle bi geçiş yapması yasak.bulunduğu sokak bile ters yön.arabanın bir üst sokaktan çıkıp sağa dönüp 50 mt yukardaki babadan tekrar aşağı inmesi gerekiyor. eğer kaza raporunda bunu belirttiyseniz muhtemelen sizin lehinize bi karar çıkıcaktır.tekrardan geçmiş olsun..
    Teşekkür ederim. Kaza tam olarak söylediğiniz noktada oldu o noktada hiçbir tabela yok karşıya geçilebilir ama park halindeki araçlar ve oradaki binanın konumu ile yolun şekli yüzünden araç sürücüsü devamını görmediği yola kontrolsüz çıkmış oldu. Daha evrakları vermedim ne olur bilmiyorum ama en kötüsü sigorta tahkim kurumuna giderim. Öyle pek hasar da yok aslında ama araç sürücüsünün trafikte motosikletlerin de olduğunun farkına varmasını sağlayabilirim.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ss motor daha fazla tecrübe ister. biz boşuna mı diyoruz 125 cc ile başlayın eğitimlere katılın, motor hacminizi kademe kademe yükseltin diye. sana tavsiyem motorunu garaja çekip kendine bir 125cc scooter al ve eğitimlere katıl. geçmiş olsun
    ss 600cc motor için, vitessiz ve küçük lastikli bir motor ile alıştırma yap diyeni de ilk kez gördüm. bilgisi olmadan fikri olmak işte budur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

videoyu izledim, tamamen motosiklet sürücüsünün hatası. yola çıkan arabada da kabahat var ama bu kaza değil, bilinçsizce motor kullanmaktan kaynaklı bir durum. viraj içinde panikle ön frene yapışırsan motorda seni yere yapıştırır. çok basit bir kuraldır bu. arka ve ön fren kombinasyonu ile rahatça savuşturulabilecek bir durum bu. eğitim şart. geçmiş olsun.
    isamilx ve highead bunu beğendiler.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    arkadaş eğitim aldım hiç o konuya girmeyelim demiş
    isamilx bunu beğendi.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş eğitim aldım hiç o konuya girmeyelim demiş
    demek ki yeterli olmamış. ya eğitimi veren adam gibi verememiş, ya da arkadaş alamamış.
    isamilx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek ki yeterli olmamış. ya eğitimi veren adam gibi verememiş, ya da arkadaş alamamış.
    motosiklet eğitiminin bir sürü çeşidi ve seviyesi var, hangi eğitimi alıp alamadığını, almış olduğu eğitimi öğrendikten sonra söyleyebiliriz bence

Motosikleti
    Hayabusa
    motosiklet eğitiminin bir sürü çeşidi ve seviyesi var, hangi eğitimi alıp alamadığını, almış olduğu eğitimi öğrendikten sonra söyleyebiliriz bence
    orası doğru. belki de ehliyet kurslarının verdiği saçma sapan eğitimlerden bahsetmiştir.

Motosikleti
    orası doğru. belki de ehliyet kurslarının verdiği saçma sapan eğitimlerden bahsetmiştir.
    ehliyet kurslarında sadece motosikletin nasıl kullanıldığı öğretiliyor, sürüş eğitimi verilmiyor

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinizde'de suç yok tek suç yolun sağına soluna parkedip hem senın hem tali yoldan gelen aracın görüş mesafesini engelleyen park etmiş araçlar malesef bununda çözümü bu ülkede yok geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinizde'de suç yok tek suç yolun sağına soluna parkedip hem senın hem tali yoldan gelen aracın görüş mesafesini engelleyen park etmiş araçlar malesef bununda çözümü bu ülkede yok geçmiş olsun
    insanlara araçlarını parkedebilecekleri sistemli düzenli bir şehir yerleşimi yapamazsan parkeden insanları da suçlayamazsın

Motosikleti
    Hayabusa
    ehliyet kurslarında sadece motosikletin nasıl kullanıldığı öğretiliyor, sürüş eğitimi verilmiyor
    tamam ama o da bir eğitim sonuçta. ha yeterli bir eğitim mi, kesinlikle değil. 10 üzerinden 2 verebilirim o eğitime ancak.

Motosikleti
    tamam ama o da bir eğitim sonuçta. ha yeterli bir eğitim mi, kesinlikle değil. 10 üzerinden 2 verebilirim o eğitime ancak.
    o eğitimde başarılı olmuş, motosikleti stop ettirmeden vitesleri değiştirerek sürüş yapabiliyor

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 km hızda cc nin farkını anlamak için siz bi scooterla o hızda fren yapın birde enduro yada chopperla yapın. bazen kazadan 1 cm le kurtarırsın. o yüzden başlangıç için scooter diyoruz demi. ki bu arkadaş bana kalırsa ön freni sıkmak için hangi maneti sıkması gerektiğinide bilmiyo.gerçekten dediğiniz gibi bilende bilmeyende konuşuyo. ayrıca %100 kazayı önlemek isteyecek kadar garanticiysen dışarıda bile çıkma zaten. ha ama %99 önlemek senin elinde. bu da sadece eğitimle olmaz zekayla mantıkla olur. eğitimi alırsın sonrası iş beyine kalır.
    Scooterların o saçma ağırlık merkezi, ufak çaplı tekerlekleri,tek pistonlu tek diskli ön frenleri ile nasıl duracağını merak etmiyor değilim.. Amortisör diye koydukları iki demir çubuğu söylemiyorum bile..

Eğitim alıp zeka ve mantıkla bitmesini de merak ediyorum nasıl oluyor .. Eğitimin en büyük yararı doğru tepkileri düşünmeden refleks olarak vermeni sağlamaktır.. Ne kadar çok tekrarlanırsa o kadar yararlı olur.. Sizin dediğiniz gitar kursuna 3 gün gidenle 1 yıl gidenin farkı yok hangisi daha zekiyse o daha iyi çalar demekten farksız..

Çok faydalı bir paylaşımda bulunmuşsunuz. Ahkam kesenlere he deyip geçmeli. Siz zaten bu kazadan pek çok çıkarım yapmışsınızdır. Bşz de sayenizde bir çok farkındalık kazandık. Bu tecrübenizi paylaştığınız için tekrar teşekkürler.
    bilginozi ve yanakadam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterların o saçma ağırlık merkezi, ufak çaplı tekerlekleri,tek pistonlu tek diskli ön frenleri ile nasıl duracağını merak etmiyor değilim.. Amortisör diye koydukları iki demir çubuğu söylemiyorum bile..

Eğitim alıp zeka ve mantıkla bitmesini de merak ediyorum nasıl oluyor .. Eğitimin en büyük yararı doğru tepkileri düşünmeden refleks olarak vermeni sağlamaktır.. Ne kadar çok tekrarlanırsa o kadar yararlı olur.. Sizin dediğiniz gitar kursuna 3 gün gidenle 1 yıl gidenin farkı yok hangisi daha zekiyse o daha iyi çalar demekten farksız..
    suzuki an 125 veya honda pcx bu bahsettiğin scooter tanımının çok dışında motorlar, sanırım türkiyeye 300 dolara getirilen scooterlardan bahsediyorsun

Motosikleti
    BMW R1250R
    suzuki an 125 veya honda pcx bu bahsettiğin scooter tanımının çok dışında motorlar, sanırım türkiyeye 300 dolara getirilen scooterlardan bahsediyorsun
    Pcx bir nebze daha kabul edilebilir 14" jant kombine fren sistemi ile.. He gerçi dededen kalma kampana arka fren kullanıyor ya neyse.. an 125 burgman ise pcx benzeri yok hk modeli ise hafif ön taraf 10" jant ile dediğimin arkasındayım..

Scooterlara laf etmiyorum şehir içi sağa sola gitmek için idealler hatta burgman 400 tam kanepe üzerinde dünya turu atmalık ancak frenleme dendiğinde 600rr gibi arge ürünü ile karşılaştırılamaz..

Düşen arkadaş 600rr yada pcx fark etmez orada düşerdi.. Masrafı biraz daha fazla oldu o kadar..

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    20 30 ile giderlen, motorun bu şekilde normal yol şartlarında kayması imkansız ya, inanamadım.yerde kanalizasyon kapağı mı vardı, beyaz şeyit mi vardı ne vardı acaba ? yaş mıydı yada.çok merak ediyorum.
    Büyük geçmiş olsun, izlerken içim acıdı

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)