Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
46. sayfa BirinciBirinci ... 364445464748 ... SonuncuSonuncu

[MT] Sinema Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    All Quiet On The Western Front - Bati Cephesinde Yeni Bir Sey Yok

Dünya savaşlarını Almanların tarafından anlatan filmler hiç bir zaman kötü olmadığının kanıtlarından biri. Finali çok güzeldi.
    The Dude bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    vakit kış olduğundan mütevellit epey film seyrediyorum.
    ilgi alanım da iyice "uzaklara bakmalı" kategorisine kaydı.
    imdb den ziyade film sitelerini takip ediyorum.

aki kauramaski'nin külliyatına girdim, belli başlı olanlarını seyrettim.
    ingmar bergman külliyatında ağırca gidiyorum.

geçenlerde Almacenados isimli bir filmi seyrettim.
    inanılmaz güzeldi.
    bir depodaki iki kişiden başka masa, sandalye, lamba, bir miktar karınca ve bir iki böcek oynuyor.

bir kaç gün önce Die beste aller Welten filmini seyrettim, oldukça güzeldi. uyulturucu müptelası bir grubun içerisindeki 7 yaşındaki çocuğun (filmin yönetmeninin) hikayesini anlatıyor.

son seyrettiğim ise manchester by the sea
    halen etkisinden kurtulmuş değilim, oldukça ağır bir drama, özellikle biraz duygusal zamanlarda seyrederseniz ve ana karakter ile özdeşleşebilecek kayıplarınız var ise kesinlikle tavsiye etmem. (resmen schrödinger'in kedisi olayını yaptım)

tavsiyem ana akım sinemadan ayrılmayın.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Knives Out

Daniel Craig ve Don Johnson isimlerini görünce klişedir deyip, Jamie Lee Curtis ve Michael Shannon ismini görünce de hayırdır inşallah! diyerek izleyeyim bakayım ne yapmış bunlar böyle dediğim enteresan filmdir efendim.
    Polisiye komedi diyor ama sanırım ben komediden anlamıyorum.
    Ters köşe diyebileceğimiz türden güzel bir polisiye yapmışlar.
    Filmin neredeyse tamamı aynı mekanda geçiyor.
    Oyunculukların hepsi çok iyi. Kimse sırıtmadığı gibi ön plana da çıkmıyor.
    Seyretmeye değer ve hatta kıymet bilinmemiş bir film diyebilirim.
    Tabi bu tür sevenler için ve ben aslında çokta sevmem.
    Ama sıkılmadan izledim ve bu nedenle bazı mantık hatalarını görmezden geldim.
    Bir de abi kullanılan renkler.
    Şuna baksanıza tablo gibi!

Motosikleti
    sym joymax
    knives out'u ilgi alanımda olmadığından dolayı ortalamanın biraz altında bulmuştum.

dün şu filmi seyrettim.

iyi bir film, irlanda tarafında bir kasabanın polis memuru ile gelen fbi ajanının hikayesi.
    beklediğim kadar güzel bir film, açıkçası bir kaç dokunuş ile çok daha güzel olabilirmiş.

beyaz olan boyle karakteri inanılmaz bir karakter, o coğrafyanın kültürünü biraz laz kültürüne benzettim.
    tavsiye ederim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    The Rise Of Skywalker

Orjinal seriyi severdim, o zamana göre efsane efeklere ve kaliteye sahipti. sonra baslangıcı anlatan seri cıktı, orjinalden asırı kopmadan yapıldı, ehh fena değildi.

Ama bu son 3 film nedir aga? Ben / Rey nedir aga? Agacım nasıl bir cast secimidir bu? Nasıl bir senaryosuzluktur.

Bir yonetmen senarist kendini tekrar eder de bu kadar etmez arkadaş.

Son film bildiğin orjinal serinin finali gibi, adam almış oyuncuları değiştirmiş mantık ve ana olaylar haric birebir aynısını yapmış.

hayır neden Sith likten Jedi'lığı secen herkes bu duruma düşüyor? Sonra herkes it köpek moddan vaz gecmıyor.

SW orjinal seriyi ellemeyecekti, araya aldıgı yan filmler ile devam edeceklerdi. Han Solo vs. sıkıntı yok ama orjinal seriyi devam ettirmek olmamış.

5/10 veriyorum o da SW'ın güzel hatrı için.

Bu da ibret alın diye koyuyorum. Cast ınıza zıcayım.

Çarli'nin Melekleri

Nerede o eski melekler diye düşündürüyor insanı.

Önceden kötülerin bir klası vardı, şimdi kötüler g.tlük olsun diye kötülük yapıyor.

Vasat bir senaryo ile karşımıza cıkan film yine çıtır film adı altında beklentisiz izlenebilir.

2 hatunu başrole koyup, 1'i göğüs biri bacak dekoltesi ile filmi izlettirmeye calıstırılmış.

Nerede bizim eski çarli, nerede o eski melekler.

4,5 / 10

------

Secret Superstar

Dans sahnesi olmayan bir hint filmi. Ciddiyim, bu filmde dans yok.

Şaşırdık, her sahnede dans bekledik ve sürekli kapak oldu izlerken. Şaşırtıcı.

Filmin genel konusu egoist, bencil, ünlü olsa motor olacak, para için anasını bile satabilecek bir salak kızın sanki cok iyi birisiymiş gibi yansıtılarak ünlü olma cabasını anlatıyor. aamir khan 'ın başarılı çizgisini mahvettiğini düşündüğüm bir film. yani bu filmi bu adam yapmıs ve oynamış olamaz.

Başroldeki kızın ne kadar pislik oldugunu sıkılmadan izlerseniz (2.5 saat) anlarsınız ki film boyunca "ah ne kadar iyi bir evlat" olarak bize sunmaya calıstılar.

Filmin finali konusundan daha sacma.

2,5 / 10

Motosikleti
    sym joymax
    Ansisung - the great battle

çinli tang hanedanlığı ile Goguryeo hanedanlığı arasındaki savaşı anlatan film, birisi çin diğeri ise koreliler.
    çinliler korelileri meydan savaşında perişan eder, akabinde başkente gitmeden yol üzerindeki bir kaleyi de istila edeceklerdir. film bu kale savaşını anlatıyor.
    ve bu savaş olmuş, aşağı yukarı da filmde anlatıldığı gibi. anladığım kadarı ile birkaç yeri es geçmişler, kahramanlığı biraz artırmak için.

oldukça güzel savaş sahneleri var, özellikle sur üzerindeki yavaş çekimler çok güzel.
    kaledekilerin elinde fazla asker yok ama elemanlar "hero" yetiştirmiş. ordular da öyle mahalle kavgası kıvamında değil, tam teçhizatlı yüz binlerce asker, süvari, kuşatma araçları ...

bir iki yerde film yavaşlıyor, onun dışında sürekli aksiyon.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Cogunlugunuzun duydugu Ted Bundy'nin beyaz perde uyarlaması. Gerçek bir hikaye.

Konu %70 olarak orjinal hikayeye dayandırılmış ama tabi ki netflix in katacağı dram unsurları ve kadın - erkek ilişkileri elbette var.

Bundan sonrası Ted Bundy'i duymamış ya da filmi izlemeden önce fragman ya da konusunu okumayacak kişiler için SPOİLER sayılabilir.
    Fragman ve konusunu okumadan izlerseniz sonunu merak ediyorsunuz cunku.

Psikoloji mezunu ve sonrasında hukuk okuyan Ted nedense kızlar tarafından da cok popülermiş. Gerçek hayattaki tipi de ayrı bir kötü ama ne buldular kızlar bilemedim.

psikolojik sorunları olan bu elemanın cinayetlerle suclanması ve 10 yıl boyunca inkar edip kendini savunmayını anlatıyor.

Film için düşünür isek neden yaptıgını anlamadıgımız, normal gözüken sevecen akıllı ve neşeli bir tip. Yani cinayet işlemedi desek inanırsınız.

Gerçek hikayede ise zaten teşebbüs sırasında yakalanmış, zeki ancak hareketlerinde sosyopatlık oldugu ve ani cıkışları oldugu fark edilen, bakışlarında bile "ben öldürdüm" diyip 10 yıl boyunca inkar eden bir arkadaş. Zaten ölümleri detaylıca acıklamış ve hatırladıgım kadarıyla kızların cogunu eski sevgilisi / nişanlısı olan benzerliği ya da benzer tutumları nedeniyle öldürmüş.(yanlıs hatırlıyor olabilirim)

Hikayedeki bu farklar harici 30dan fazla kişiyi öldürdüğünü kabul eden ancak cok daha fazlasında da adı geçen bir arkadaş.

7,5 / 10

Motosikleti
    Scrambler
    Bende yeni izlediğim bir filmden bahsetmek istiyorum. Filmin adı: İntikam peşinde, başrolde İntik oynuyor. Sakın kaçırmayın.

Motosikleti
    sym joymax
    Myeong-ryang - The Admiral

iki karakter oldukça önde, ilki Yi Su-Shin (Min-Sik Choi) diğeri ise son seyrettiğim filmlerde dikkat çeken General Kurushima Michifusa (Seung-ryong Ryu), ikisi de oldukça karizmatik karakterler.

filmin konusu; japon donanmasının karşısına elde kalan 12-13 gemi ile çıkan efsanevi amiral Yi Su-Shin'in Battle of Myeongnyang savaşını anlatıyor. savaşta 120 ile 330 arası japon gemisi olduğu yazılıyor.

filmin ilk kısımları durumu anlatıyor, savaş başladığında ise tam anlamı ile can pazarı.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    The dude
    Türkiyede korona virüs vakası görüldü haberi görürsem ilk senden şüphelenecem!
    Resmen gel gel yapıyon
    Zaten ikinci göz kapakların çıkmış gözlerin de çoktan çekik hale gelmiştir.
    Sonraki etap boyun kısalmaya başlayacak.
    The Dude bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    sym joymax
    hocam sorma yahu,
    ne'gzel bergmanlar, festival filmleri, jarmuchlar, kieslowski, tarkovski seyreden adamdım, bu çekiklere bulaşınca duramıyorum. çekirdek gibi namısızlar.
    COQ bunu beğendi.

DARK SHADOWS

Coni Sins pardon Coni Dip abimizin tipten tipe girdiği filmlerden birisi.

Eski bir film olsa bile gecen can sıkıntısıdan izledim.

Kurgu hatası ve mantık hatası cok olsa da zaten billur geçmek için cekilmiş bir film bence düşününce.

Aşk için ölen aşk için öldürenlerin başrolünde oldugu filmde vampir coni abimizin aile bağları ele alınıyor, muhtemel ikinci film için son sahne koymuşlar ama cekilmemiş.

Çıtır film, izlenir.

4,5 / 10

Motosikleti
    sym joymax
    Locke (2013)

bir inşaat alanından çıkan ana karakter arabasına biner ve yola çıkar.
    film, bu araba yolculuğunun hikayesidir.

ana krakterimiz ivan locke, başarılı bir inşaat şefi, aile babası ve çevresinde sevilen bir karakter. iş disiplini yüksek, aile bağları kuvvetlidir.
    birey her ne kadar güçlü olur ise olsun "homo homini lupus" desturu kendisini gösteriyor. film hakkında fazla ipucu vermeden belirteyim, tam anlamı ile geçmişle hesaplaşma filmidir.
    kamera açıları, ışık kullanımı, diyafram kullanımı doğal olarak üst seviyede, arada yandan geçen araçların üzerinde yazan sloganlar da karakterin o anları için oldukça manidar.
    sakin ve derdini minimal olarak anlatan filmlerden.

tom hardy oyunculuk dersi vermiş. imdb puanı olması gerekenden düşük.

Truth or Dare

Film bildiğiniz Son Durak filminin az başarılı "doğruluk mu cesaret mi" versiyonu.

Lanetli bir oyun, belli bır sıraya göre ölüm, sıranın seni atlaması ama tekrar başa sarması vs.

Başarılı bir film olmasa da cok, izlenebilir. Evde kaldıgımız bu günlerde asosyallik çerçevesinde cogu film keyif verici oluyor.

Finali zekice ama şerefsizlikti o ayrı.

5,5/10

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben dizi önericem evde kalanlara hannibal dizisini izliyorum şuan baya sardı ilerledikçe güzelleşiyor yabancı dizi sevenlere tavsiye ederim

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1917

2019 ‧ Dram/Kurgusal ‧ 1 saat 59 dakika
    IMDb : 8.4

1. Dünya Savaşı sırasında askerlerin hayatını etkileyecek önemde bir mesajı iletmekle görevlendirilen iki askerin hikayesini anlatılmış. Aslında çok basit bir konusu ve basit bir sonu var. Yine de görsel olarak güzel işlenmiş, izlenebilir.
    Bilgisayar/konsol oyununa meraklı olanlar var ise, filmin yönetmeni kesinlikle Battle Field 1 oyuncusu diyebilirsiniz.

Platform

Daha iyi yönetilebileceğini düşünsem de son dönemin en dikkat cekici filmlerinden.

Tek mekanımsı bir cekim ile ilginç diyaloglar ve yüzümüze gerçekleri vurdukları bir film.

Filmin konusuna gelince yüzlerce katlı bir platformda her katta 2 kişi yer almakta ve platformun ortasındaki deliğe yukardan asagı dogru yemek platformu gelmekte.

1. kattakiler yemekleri yedikten sonra 2. kata yolluyor onlar 3e vs. vs. böyle yüzlerce kat devam ediyor.

Filmin temelinde "herkes haketteiği kadar yer ise yemek yüzlerce kata yeter ancak fazlasını istediğimiz için altta kalanlar aclıktan ölüyor" öğesi yatsada ben şahsen filmden bunu değil aslında yemeğin hiçbir zaman herkese yetmeyeceğini anlıyorum.

İzlenebilir, biraz mide kaldırıcı sahneler var.

7/10

Fractured

Mind - fcuker olmaya calısıp olamamıs netflix filmi.

Fragmanından ve filmin ilk 10 dakikasından herşeyi çözüyorsunuz, sadece filmin sonunda ufak bi "haa bu da olabilirdi dogru" dediğiniz bir şaşırma oluyor

Karantina günlerinde izlenir yani.

4.5 / 10

Birds Of Prey

IZLEMEYIN

Harley Quin adı altında cıkıp sacma sapan mantıksız senaryolar eşliğinde devam eden, HQ ile alakası olmayan, koskaca Gotham'da havaya ucan binalar varken Batman ile Joker tavla mı atıyor dediğimiz sacma sapan bir film.

Jokerden Ayrılan Harley'i anlatan filmde, Harley i cıkartıp Power Puff Girls karakterlerinden birisini koysanız hiç fark etmez cünkü bu HQ ile alakalı bir hikaye değil.

Margot ablanın orasını burasını görmek ıstıyorsanız da bosuna acmayın, SPOİLER : Gözükmüyor.

2/10

(bu 2'yi de Obi Van Kenobi oynadığı için verdim)

REKLAM ALANI
46. sayfa BirinciBirinci ... 364445464748 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler