Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Avcıların Buluşma Mekanı [Havalı tüfek veya tabanca ve Ateşli Av tüfekleri ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    benım avcılıkla ilgili deneyımım yok ama buraya yazmayın demezssınız herhalde cünkü benımde ilerde merak etmıyeceğim anlamına gelmez .Ama belgesel seyretmeyı severım şimdilerde yaban tv ye bazen takılıyorum dürbunlü nokta atışı yapan sılahlarla metrelerce uzaktan avlıyorlar yıne bır başka bölümde kuşları dıyeceğim benım bılgım yok calılara yatmış gelenı gecenı vuruyor bızım cocukluğumuzda atari oyunları vardı onun gıbı diğer belgesel fılımlerde ise timsahlar dıkkatimi cekti su içmeye gelen buyuk baş hayvanlardan 3 5 tane avlıyorlar sonra suyun kenarında hayvanlar su içmeye devam edıyorlar ama tımsahlar hiç birine dokunmuyor hemen aklıma şu gelıyor diyelım sürü 30 buyuk baş hayvan bız insan oğlu sürüden 10 tanesını yemek için vururuz sonra 10 stok yapalım derızsonra 10 de satarız derız serıye taktıkmı sürüyü on dakıkada yok ederız avcılık deyınce bumu anlaşılır değil tabiii ama anlamak istediğim mesele şu bana bu gun bır av yeter mi demeli timsah gıbı yoksa bu gun ava cıkmışken vurabıldiğim kadar vurmalımıyım mı demeli zaten bana bır avcı tavşan vurdum bak ne guzel gel yıyelım desede herhalde yemem şehırde yaşamanın alışkanlıkları olsa gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım avcılıkla ilgili deneyımım yok ama buraya yazmayın demezssınız herhalde cünkü benımde ilerde merak etmıyeceğim anlamına gelmez .Ama belgesel seyretmeyı severım şimdilerde yaban tv ye bazen takılıyorum dürbunlü nokta atışı yapan sılahlarla metrelerce uzaktan avlıyorlar yıne bır başka bölümde kuşları dıyeceğim benım bılgım yok calılara yatmış gelenı gecenı vuruyor bızım cocukluğumuzda atari oyunları vardı onun gıbı diğer belgesel fılımlerde ise timsahlar dıkkatimi cekti su içmeye gelen buyuk baş hayvanlardan 3 5 tane avlıyorlar sonra suyun kenarında hayvanlar su içmeye devam edıyorlar ama tımsahlar hiç birine dokunmuyor hemen aklıma şu gelıyor diyelım sürü 30 buyuk baş hayvan bız insan oğlu sürüden 10 tanesını yemek için vururuz sonra 10 stok yapalım derızsonra 10 de satarız derız serıye taktıkmı sürüyü on dakıkada yok ederız avcılık deyınce bumu anlaşılır değil tabiii ama anlamak istediğim mesele şu bana bu gun bır av yeter mi demeli timsah gıbı yoksa bu gun ava cıkmışken vurabıldiğim kadar vurmalımıyım mı demeli zaten bana bır avcı tavşan vurdum bak ne guzel gel yıyelım desede herhalde yemem şehırde yaşamanın alışkanlıkları olsa gerek
    eger gercek avcı isen zaten kişi başı 1 tavşan düşer başka vuramazsın ama birkaç kişi ava cıkarsınız kısmet sizin önünüze cıkarır birkac tane vurup arkadaşlarınıza verebilirsiniz ama kişi sayısını aşmamak kaydı ile tavşan avı acayıp bir avdır saatlerce gezersiniz belki sadece 3 tane görürsünüz oda 1 kişinin önüne cıkabilir buraya yazamazsınız degil yazarsınız eleştiride yaparsınız ama burası avcı ve atıcılar başlıgı yani av dönüşü buraya resimde video da atarız ama eleştiri yapılır yok illa inatla eleştiriye devam ederseniz girmeyin kardeşim deriz ahlaka aykırı kurallara aykırı birşey varsa şikayet edersiniz silinir kaldırılır uymayanlar cezalandırılır
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönül isterdiki bu konu, her şeye rağmen medenice tartışılsın
    Konuya fikirlerini beyan eden bir üyeyi uzaklaştırmak hoş olmamış
    Ben Capanordun yazdıklarından dolayı bunu hak ettiğine inanmıyorum
    kaldıki Capanord arkadaşımız özü ,sözü bir olan,kimseyi kırmak istemeyen bir yapıya sahip ,kendisi ile beraber olduğumuz ,gezilerde ben bunu gözledim
    banlanması ,bence çok ta gerekli değildi ...

forumun yarısı ava ve avcılığa karşı .. yani böle saçma bi uzaklaştırma sebebi olabilirmi

gönül isterdiki sizin gibi her koşulda olaylara soğukkanlı yaklaşan biri bu olayada aynı bilinçle yaklaşsın ..

üye çok açık ve aleni şekilde hakaret etmiştir. mesaj durmaktadır sadece siz göremiyosunuz .

Üyeye yaptırım uygularken kişiliği, eğitimi, sosyal konumu bir kriter değildir. Üniversitede eğitim veren üyelerimizi zaman oldu banladık.

Asıl kuralları uygularken bu eğitici yok aman bu iyi biri yok bu zengin gibi kıriterlere bakarsak sorun var demektir.

tek kriterimiz kurallara uyulup uyulmamasıdır.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumun yarısı ava ve avcılığa karşı .. yani böle saçma bi uzaklaştırma sebebi olabilirmi

gönül isterdiki sizin gibi her koşulda olaylara soğukkanlı yaklaşan biri bu olayada aynı bilinçle yaklaşsın ..

üye çok açık ve aleni şekilde hakaret etmiştir. mesaj durmaktadır sadece siz göremiyosunuz .

Üyeye yaptırım uygularken kişiliği, eğitimi, sosyal konumu bir kriter değildir. Üniversitede eğitim veren üyelerimizi zaman oldu banladık.

Asıl kuralları uygularken bu eğitici yok aman bu iyi biri yok bu zengin gibi kıriterlere bakarsak sorun var demektir.

tek kriterimiz kurallara uyulup uyulmamasıdır.
    O zaman iyi hal indirimi gibi bir durum söz konusu olabilir mi acaba?
    Gerçekten de yazdıklarını kast edecek birisi olmadığına şahsen kefilim..
    Ama kural kuraldır diyorsanız yapacak bir şey de yok haliyle..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    bayram sonrası allah nasip ederse yeni av resimleri ile karşınızda olcam bayramda memlekete gidiyorum domuz kovalamaya
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    bayram hediyesi

yine benim karşıma cıkmadı

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayram hediyesi

yine benim karşıma cıkmadı

vallahı guzel av olmus abı yaa ama tufekte hakkını vermıs bolt actıon lu ak 47 mermısı gıbı bı mermı atıyo tek hayalımdır boyle bı tufegım olsun gelelım domuza e boyle bı domuza normal fısekte etkı etmezdı dogrusu
    Kawasaki z750s O Bir Aşk

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı macrol 500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahı guzel av olmus abı yaa ama tufekte hakkını vermıs bolt actıon lu ak 47 mermısı gıbı bı mermı atıyo tek hayalımdır boyle bı tufegım olsun gelelım domuza e boyle bı domuza normal fısekte etkı etmezdı dogrusu
    o arkadaş normal tufeklede indirirdi onu ama bende mavzer hastalıgı bulaştı ne yaparsın butun domuzlar onun önüne cıkıyor bilmiyom artık bende bir iş var ama
    cözemedim bu arada 30.06 mermi atıyor

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayram tatili dönüşü Balıkesir'e gelmeden Gökçeyazı civarlarında ağzında tavşanla koşturan iri bir köpek gördüm desem kim inanır!?

Daha az süratli olsaydım peşinden tali yola girip koşturacaktım köpeği, ilginç tam fotoluk bir andı.

Bu arada ilgilenenlere havalı tüfekleri sormak istiyorum. 6 ay kadar Çatalca'dayım. Buradaki iki av bayisini ziyaret ettim ve daha çok havalı tüfek sattıklarını gördüm. Biliyorum avlanmak yasak (av bayisi ''yasak değil, ilk kez senden duyuyorum'' diyorsa da) fakat Dünya'daki uygulamayı düşünürsek saçma yasaklarımızdan biri gibi geliyor.

Avlanan var mıdır, Çatalca kışın iyi ördek yapıyor diyorlar, hani diyorum çeksem mi bir 5,5 kalibre Gamo?..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

BIYIKLI

Barışçım youtubede bu tip ördek av videoları mevcut yanılmıyosam japonyada klübü bile var havalı ile avlanmanın hatsan 125 için iyi diyolar .. bende bir ara merak sardımdı 5,5 tan düşük kalibre alma eğer av için kullanacaksan ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Sevgili adaşım youtube videolarına baktım sağolasın, adamlar havalı tüfekle dağ keçisi bile vuruyorlar! Hatsan 125 çok kuvvetli fakat bir o kadar da dengesiz yorumları var. Sık sık vidaları gevşiyormuş, dürbün yatağı dayanmıyormuş vs. İspanyol Gamo markasını çok övüyorlar. Açıkcası kışın Çatalca'da avlanmayı düşünüyorum, havalı tüfeklere de aklım bayağı yatıyor, iyice araştırma moduna girmiş durumdayım.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Türk milletindenim diyen insan, herşeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. M.K ATATÜRK

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:02 ----------

Yaban tv de izledim adamlar ne kadar acizler yahu ördek vurmak yada kuş vurmak için yalancı ördek yada kuş koyup hayvancağızları kandırıp vuruyorlar.Vah vah demekki ne kadar acizler kendilerini kandırıp duruyorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:05 ----------

Çok merak ediyorum karşılarında hiç bir silahları olmayan ( cenabı allahın verdiklerinden başka)bu hayvancağızları kendileri için ciddi bir tehlike olmadıkları sürece niye vururlar ve adınada spor derler.Bunları yazarken benim derdim ahmet mehmet falan değil.Yapılan bir yanlışa dikkat çekiyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk milletindenim diyen insan, herşeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. M.K ATATÜRK

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:02 ----------

Yaban tv de izledim adamlar ne kadar acizler yahu ördek vurmak yada kuş vurmak için yalancı ördek yada kuş koyup hayvancağızları kandırıp vuruyorlar.Vah vah demekki ne kadar acizler kendilerini kandırıp duruyorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:05 ----------

Çok merak ediyorum karşılarında hiç bir silahları olmayan ( cenabı allahın verdiklerinden başka)bu hayvancağızları kendileri için ciddi bir tehlike olmadıkları sürece niye vururlar ve adınada spor derler.Bunları yazarken benim derdim ahmet mehmet falan değil.Yapılan bir yanlışa dikkat çekiyorum.
    sen balık yiyormusun

BIYIKLI

Hatsan mod 125 ile alakalı olumsuz başlıklar esi dikkatli ou tarihleri yeni tüfeklerde dürbün için bi stop ayağı koymuşlar. İzmirde üretiliyo ve üretici firma malına sahip çıkıyo bi sorunun olduğunda karşında muhatap bulabiliyosun . sen uzak değilsin bence üretici firma ile bir balantı kur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:12 ----------

halis ya bırak baba karşı olanları cevap verdikçe yazıyolar..

şimdi bu bir anlama biçmi bir yaşam sitili ..

Av Sporların Kralı, Kralların sporudur..

sabah bekinde her yer buza kesmişken o buz gibi çeliğe elini dokunmayana anlatamassın .. o çamurun içinde o dağda tepede yürümeyene anlatamassın . Türklükten dem vurup Türklerin ata sporu olan avı kabullenmeyene anlatamasın .

padişahlarımız köşkler inşa etmişler av için. Aslını inkar eden haramzade

Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen balık yiyormusun
    Yine yanlış yere çekiyorsun, Balık yiyorum çünkü balık tutan insanlar var tutuyorlar satıyorlar hayatlarını bununla idame ediyorlar ve bizlerde balik yiyerek sağlımızı korumaya çalışıyoruz.Kurban kesmek,besleme hayvan eti yemek vs.Avcılıkla balıkçılığın ne alakası var, ha şu olsaydı ilkel dönemlerde yaşıyor olsaydık avcı göçebe yaşıyor olsaydık bir sözüm olamazdı elbette.
    İnsanların hobi amaçlı balık tutmalarının kötü bir tarafıda yokki.benim karşı olduğum son techizat silah ve araçlarla donanmış kendilerine avcı süsü vermiş insanlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:24 ----------

BIYIKLI

Hatsan mod 125 ile alakalı olumsuz başlıklar esi dikkatli ou tarihleri yeni tüfeklerde dürbün için bi stop ayağı koymuşlar. İzmirde üretiliyo ve üretici firma malına sahip çıkıyo bi sorunun olduğunda karşında muhatap bulabiliyosun . sen uzak değilsin bence üretici firma ile bir balantı kur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:12 ----------

sabah bekinde her yer buza kesmişken o buz gibi çeliğe elini dokunmayana anlatamassın .. o çamurun içinde o dağda tepede yürümeyene anlatamassın . Türklükten dem vurup Türklerin ata sporu olan avı kabullenmeyene anlatamasın .

Av sporların kralımı kraliçesimi o tartışılr.Burda kanka muhabbeti yapmıyoruz Topic açmışsınız sizinle aynı fikirde olma zorundamıyız.O zaman yazı yazma kıstı koyun ,sizden başkaları burada yazmasın.Ne yapacaksınız sizin gibi düşünmeyenleri de mi avlıyacaksınız.Daha fazla bir şey yazmıyorum Allaha emanet olun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    BIYIKLI

ya zoruma gidiyor balıkları olta ile kandırmıyorsunuz dimi sahte yem kulanmıyorsunuz dimi anlamıyorum yani onunki can degil onun adı av degil o zaman bizim oralarda biri var daga cıkıp dag kecisi vurup etini satıyor ona sipariş vereyimde ben vurmamış olurum hayvanları para ile satın alırım durya dün culuk avlamaya gittiler onları arayayımda para ile bana satsınlar vurduklarını

Bun arada ben aye ile konuştum tanıştık gayet iyi anlaştık.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Alıntı CAPANORD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bun arada ben aye ile konuştum tanıştık gayet iyi anlaştık.
    ne allaka şimdi

Alakası çok fazla o yüzden ben banlanmıştım bu topicte olduğu için yazdım.Aye benim için önemli bir insan çünkü gerçek anlamda bir çok şeyi paylaştığmızı hissettim.Benim senin şahsınla yada avcılığına bir diyeceğim olamaz kardeşim.Sen spor olarak yapmaya devam et zaten ediyorsunda.

Yalnız benim hissettiğim başka bir şeyde var ,,,,kanka muhabbetlerine karşıyım ve topiclerin buhale gelmesine de karşıyım.Kanka farklı bir şey dost olmak farklı bir şey umarım anlamışsınızdır.

Allah yolunuzu açık etsin.

BIYIKLI

Hatsan mod 125 ile alakalı olumsuz başlıklar esi dikkatli ou tarihleri yeni tüfeklerde dürbün için bi stop ayağı koymuşlar. İzmirde üretiliyo ve üretici firma malına sahip çıkıyo bi sorunun olduğunda karşında muhatap bulabiliyosun . sen uzak değilsin bence üretici firma ile bir balantı kur[COLOR="Silver"]
    Kısaca alınır, yerli malı yurdum malı diyorsun yani. Şu an bana yakın değiller, sitelerine baktım Türkçe desteği yok. Daha çok Y.dışına çalışıyorlar sanırım. Neyse alacağız birşeyler, alınca haber ederim. Avcılarla konuşup ördek yerlerini iyice öğrenmeye başladım.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)