Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

MT Fitness-Vücut Geliştirmeyle İlgilenenler (Koca Oğlanlar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çekilin ben geldim hastamız nerde. sen misin oluroyle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nabız kontrolüne özen göstereyim. Internette arastirayim o durumu.Beni yönlendiren hoca bilgi sahibi mi ona da sorayim bugün.

Güncel olarak
    20 dk hızlı tempo yürüyüş
    10 dk Eliptik
    15 dk Bisiklet
    Dambillarla yapılan bazı hareketleri programa dahil etti.

Bel derken alt ve üst karından bahsetmek istedim.

1.55 boy 47 kiloyum.
    Lan zaten yarım kilosun, bu kadar kardiyoya gerek yok. Kilo verme amacın yok ki, olmamalı.

Not: amatör spor.

Bu arada ramazan bayram tatil derken 2 ay oldu salona girmeyeli be. Allah'tan kilo almamışım hatta vermişim Ramazan'da, fakat kas kaybımı hissediyorum.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan zaten yarım kilosun, bu kadar kardiyoya gerek yok. Kilo verme amacın yok ki, olmamalı.
    Kilo vermek amacında değilim ) yağ oranimi düşürmek maksadım .

Ben 2014 de spora basladim,o zaman 42 kiloydum bir de.. Sirf yag oranı azaltayim kas yapayım biraz diye.. motoru tutamıyorum yoksa )) spordan sonra kilo aldım iyi oldu )

Ramazanda oruç tuttum bende hiç kayıp yok)

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Nabız kontrolüne özen göstereyim. Internette arastirayim o durumu.Beni yönlendiren hoca bilgi sahibi mi ona da sorayim bugün.

Güncel olarak
    20 dk hızlı tempo yürüyüş
    10 dk Eliptik
    15 dk Bisiklet
    Dambillarla yapılan bazı hareketleri programa dahil etti.

Bel derken alt ve üst karından bahsetmek istedim.

1.55 boy 47 kiloyum.
    şu an sen kilo mu vermeye çalışıyorsun...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an sen kilo mu vermeye çalışıyorsun...
    :D yağ oranını azaltmam yerine kas yapmam lazim.

yağ oranın zaten düşük daha fazla düşürmeye şimdilik lüzum yok üstüne daha fazla gitme olurole. bunun yerine kaslarına odaklan bodybuilding yap. pilatesi anneannem yapsın çok saçma geliyo bana. diyet konusuda saçma geliyor. bunu yapmak yerine yediklerini bir yaşam felsefesi olarak hayatına sok. aldığın kalori yaktığından fazla da olmasın ona göre tart yaşamına uyarla. kardiyo yapmana hiç gerek kalmayacak ancak kasların anasını ağlatman lazım korkma, kaldırdığın ağırlık kendine göre olacak.. en önemli detay bu işi gözünde büyütmemen. taş devrinde yaşadığını hayal et

Motosikleti
    Yohhh
    :D yağ oranını azaltmam yerine kas yapmam lazim.
    Benim de yağ yakmadan kas yapmam lazım...

Benim de yağ yakmadan kas yapmam lazım...
    jimi, dambıllari üstüne atıp kaldır şunları yoksa saçlarını keserim diyesim geldi çalışırken içinde ki dehşetengiz güç yüzüne yansısın. unutma bayan değilsin sen parçalıyacaksın aletleri..

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jimi, dambıllari üstüne atıp kaldır şunları yoksa saçlarını keserim diyesim geldi çalışırken içinde ki dehşetengiz güç yüzüne yansısın. unutma bayan değilsin sen parçalıyacaksın aletleri..
    bu gün tek kol 20 kg kaldırdım 5 defa; yeter mi abi... 2 hafta sonra 25 kg deniyecem...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

bu gün tek kol 20 kg kaldırdım 5 defa; yeter mi abi... 2 hafta sonra 25 kg deniyecem...
    bu şekilde çalışırsan güç kazanırsın zaten. 50 kere yapacağına 5 kere yap böyle yap bugun anasını ağlatıcam arka kolun. kemiklerimin sesi bütün salonda duyuluyo

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Önerebileceğiniz performans ürünü var mı? Noxplode maalesef gelmiyor sanırım..

Bu aralar ihtiyacım var :/

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Arkadaşlar,

Bu bir gün fitness bir gün pilates sacmaligi nedir .
    Bir gun spor yaptığında ertesi gün muhakkak dinlenmelisiniz. Kaslar erir diyorlar.

Ben 3 gün spor 1 gün dinlenme yapıyordum. Her spor hocasından da farklı ses çıkıyor. 1 gün spor 1 gün dinlenme mi yapicaz.
    Kendi vücudunu dinleyeceksin, bolca okuyacaksın deneyerek öğreneceksin. Hocaların çoğu cacık... Her insanın bünyesi bir değil ki bir kalıba sokasın.. Ben ağırlık çalışırken haftada üç gün iki gün ara vererek ve farklı kas gruplarını çalıştırarak çalışıyorum. Cardio her gün, o değişmez. Bazen gün aşırı aynı bölgeleri çalışırım. Kriter vücudundaki gelişim ağrıların, en çok hamlık ağrılarıyla karıştırılır. İlk önce gelişim ağrısı olup olmadığını anlayacak kadar tecrübe edineceksin sonra gelişim ağrılarını takip ederek çalışacaksın. Karın çok çalışırım mesela, her gün karın çalışırım çünkü ağrımıyor, hemen gelişime uyum sağlıyor. Bazen ağırlıkla karın çalışırım o zaman bir gün ara verir bakarım ağrılarım geçtiyse ertesi gün yine devam ederim. Göğüslerim, bicepsim, kanatlarım iki günde anca iyileşir. Büyük kas grupları çünkü. İlk uyumanın ertesine elinle dokunduğunda bir ağrı hissediyorsan çalışma, ertesi gün uyandıktan sonra dokun tatlı bir ağrı hissediyorsan çalışabilirsin. Çalıştıktan sonra ağrı normalden fazla arttıysa fazla çalışmışsın demektir bir gün daha koy araya. Kendini dinleyeceksin yani, benim uyku düzenim bozulduğu zaman bir günde iyileşen kas grubumun iki günde iyileşmediği oluyor hoca ne bilecek ki senin vücudunu, yaşam tarzını? Fazla güvenmeyin, dediklerini sorgulayın araştırın...

Yukarıda belirttiğim gibi bazı kas grupları çeviktir, kendini çabuk toparlar bu kas gruplarını her gün çalışabilirsin. Cardio grubuna da girer bu kas grupları zaten, iyileşiyorsa sıkıntı yok. Karın kası başlıcası, tricepslerim de öyle. Hatta özellikle triceps çalışmıyorum, buna rağmen en çabuk gelişim gösteren kas grubum. Genetik de çok önemli yani.. Oku işte bol bol hepsi yazıyor nette.

herkes evrimini geçirsin böyle bi buluşma ayarlarız belki ilerde

salonda hayvan gibi şii yapıyoz az yiyoz ama genede su göbek bölgesindeki yaglar gitmiyor, erkeklerin kaderi yea bu
    not göbekli değilim yağlıyım )

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi vücudunu dinleyeceksin, bolca okuyacaksın deneyerek öğreneceksin. Hocaların çoğu cacık... Her insanın bünyesi bir değil ki bir kalıba sokasın.. Ben ağırlık çalışırken haftada üç gün iki gün ara vererek ve farklı kas gruplarını çalıştırarak çalışıyorum. Cardio her gün, o değişmez. Bazen gün aşırı aynı bölgeleri çalışırım. Kriter vücudundaki gelişim ağrıların, en çok hamlık ağrılarıyla karıştırılır. İlk önce gelişim ağrısı olup olmadığını anlayacak kadar tecrübe edineceksin sonra gelişim ağrılarını takip ederek çalışacaksın. Karın çok çalışırım mesela, her gün karın çalışırım çünkü ağrımıyor, hemen gelişime uyum sağlıyor. Bazen ağırlıkla karın çalışırım o zaman bir gün ara verir bakarım ağrılarım geçtiyse ertesi gün yine devam ederim. Göğüslerim, bicepsim, kanatlarım iki günde anca iyileşir. Büyük kas grupları çünkü. İlk uyumanın ertesine elinle dokunduğunda bir ağrı hissediyorsan çalışma, ertesi gün uyandıktan sonra dokun tatlı bir ağrı hissediyorsan çalışabilirsin. Çalıştıktan sonra ağrı normalden fazla arttıysa fazla çalışmışsın demektir bir gün daha koy araya. Kendini dinleyeceksin yani, benim uyku düzenim bozulduğu zaman bir günde iyileşen kas grubumun iki günde iyileşmediği oluyor hoca ne bilecek ki senin vücudunu, yaşam tarzını? Fazla güvenmeyin, dediklerini sorgulayın araştırın...

Yukarıda belirttiğim gibi bazı kas grupları çeviktir, kendini çabuk toparlar bu kas gruplarını her gün çalışabilirsin. Cardio grubuna da girer bu kas grupları zaten, iyileşiyorsa sıkıntı yok. Karın kası başlıcası, tricepslerim de öyle. Hatta özellikle triceps çalışmıyorum, buna rağmen en çabuk gelişim gösteren kas grubum. Genetik de çok önemli yani.. Oku işte bol bol hepsi yazıyor nette.
    Aydınlatıcı oldu teşekkür ederim.
    Bugün tüm kas gruplarını calistim.. programı ona göre ayarladik. Böyle çalışılırsa yağ yakimi olurmuş. Eğer ara ile bir gün birkaç kas grubu ertesi gün farklı kas grubu calistirilirsa eğer kas yaparsın dedi hoca. Genelde bodybuilding yapanlar öyle çalışıyor dedi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bugün tüm kas gruplarını calistim.. programı ona göre ayarladik. Böyle çalışılırsa yağ yakimi olurmuş. Eğer ara ile bir gün birkaç kas grubu ertesi gün farklı kas grubu calistirilirsa eğer kas yaparsın dedi hoca. Genelde bodybuilding yapanlar öyle çalışıyor dedi.
    Yani evet, sen sonuçta cardio odaklı çalışıyorsun çok tekrar az ağırlık prensibine göre çalışma stilin uygun. Gelişim odaklı olunca fazla ağırlık az tekrar bol ağrı bol dinlenme

tüm enerjini kullanacağın için hem atletik bi kas yapısı hemde yağ yakımı gerçekleşir. doğru söylemiş. kaslar dinlenme sırasında da kalori harcamaya devam eder. cardio kadar etkilidir. aferin sana oluroyle. bayan bodybuilder

Motosikleti
    Derbi ETX
    Cahilce bir soru soracam, kas yakımı(küçülmesi) neyse işte ne zaman başlar. 1 Hafta sadece hayatta kalmak için yenilip içilse, kaslar bu durumdan ne zaman etkilenmeye başlar.

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahilce bir soru soracam, kas yakımı(küçülmesi) neyse işte ne zaman başlar. 1 Hafta sadece hayatta kalmak için yenilip içilse, kaslar bu durumdan ne zaman etkilenmeye başlar.
    10 gün sonra başlar 1 ay sonra gözle görülür nankör spordur kaldırdığın ağırlıklar, onca ter, gözyaşı, yenilen yemekler hemen unutulur

Motosikleti
    MT-25
    Hemen de etkisini gösteren bir spor, bana göre. En büyük motive edici söz , vazgececegini düşündüğün anda neden başladığını hatırla sözü oldu bana. Kilo vermişim 1.5 kg kadar bir haftada sağlıklı gidiyordur heralde.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)