Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

MT Fitness-Vücut Geliştirmeyle İlgilenenler (Koca Oğlanlar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Güzel abicim bana sataşan sensin önce bi yazdığın şeylere bak.

Kreatin dolaşımdadır bir yerde depolandığı falan yok fazlası böbrekten atılır. Ayrıca vücutta karbonhidrat da protein de yağ olarak depolanır. Vücudun protein depoladığı falan yok yani. Protein sindirilirken vücut proteini kırıp amoniaside çevirir kana geçirir. Kaslar protein sentezi hızına göre aminoasidin alabildiğini alır alamadığını ya enerji olarak kullanılır ya da YAĞ olarak depolar. Yani kanda protein olması diye bir şey yok.

Protein tozunun avantajına gelirsek vücut antremanda kullandığın bölgeye aminoasidi kandan tedarik edemezse diğer bölgelerden aminasit çekip kana veriyor. (Kastan aminoasit çekilince domino etkisiyle bağlı olduğu profil kastan ayrılıyor ve kas küçülüyor. Yani örnek olarak 1-a sınıfından bir kişiyi okulun dışına çağırdık ve sınıftaki herkes birbirine iplerle bağlı. Birbirine bağlı olduğu için bu sefer hepsi gelmek zorunda kalıyor ve okuldan bir sınıf eksiliyor. Okulun mevcudu azalıyor. Ayrıca kanda yeterli enerji bulunmazsa yine vücut kastan aminoasit çekip enerji olarak kullanıyor. Çünkü aminoasit, vücuttaki yağdan daha hızlı kırılıyor. Kilo verirken kas yapamazsın mantığı da buradan geliyor. Karbonhidrat almayan,protein almayan adam küçülür bu yüzden deniyor.) Kana geçen aminoasit de o bölgeyi toparlamak için kullanılıyor ve büyüyor. Whey proteini etlerden daha hızlı sindirilip aminoaside çevrildiği için kana aminoasidi daha çabuk tedarik etmiş oluyorsun ve yıkımı engellemeye çalışıyorsun. Whey'in mantığı budur. Anabolik etki için değil katabolik etkiyi azaltmak için kullanılır. Hiçbir şeyi baskıladığı yok.

Bezelyeden aldığın protein de tavuktan aldığın protein de vücutta kullanılır. Aminoasit profili farklı olur doğrudur. Proteinin kalitesi denen şey insanın kaslarındaki aminoasit profiline hangisi yakınsa o kalitelidir. Ve kaslardaki aminoasit profili de herkeste farklı, parmak izi gibi. Çok kaliteli et istersen insan eti ye neredeyse hepsini vücut kullanır. Bunları hiçbirini bilmek için ifbb pro yada 97 kilo olmaya gerek yok. Bir miktarını lise biyoloji kitaplarından kalanını da google sağolsun öğrenebilirsin. Çok muazzam bilgiler falan da değil, spor yapan çoğu kişi bilir zaten bunları. Seninle kötü olmak için falan yazmıyorum bunları. Bana benim söylediğim her şey doğru sana kıçımla gülüyorum diyen sensin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

En basidinden bunları dinleyebilirsin. Hazır bilgi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu göbek nasıl eriyecek siz onun yolunu soylermisiniz.
    Spor salonunda hangi makinaları kullanmalıyım

Motosikleti
    MT-25
    Fitness ile ilgilenen arkadaşlar ,

Az ağırlık çok tekrar mi yoksa çok ağırlık az tekrar mi ? efsane gibi herkesin dilinde.
    Saçma bir salona basladim mecburen... ilgilenen kız da besyocu . Birşey bilmediğini dusunuyorum ) geçmişte fitness yaptim bir ay alışma surecim olsun artık dedim kaydoldim

Tutturmuşlar az agirlik cok tekrar yap sen. Yağ oranini ancak böyle azaltabilirsin. Mümkün olduğunda az agirlik ile calisacakmisim. Kaslar siser su toplar ve yag erimez diyorlar. Nedir bu işin sırrı şimdi. Ağırlıkla kaslarını sisirme diyorlar.

Izmitte salona giden varsa bir ay sonra salonu değiştireceğim tavsiye istiyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hööyt ben geldim açılın ! 46 cm define kollarımla var mı bilek güreşine cesaret edecek babayiğit aranızda

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fitness ile ilgilenen arkadaşlar ,

Az ağırlık çok tekrar mi yoksa çok ağırlık az tekrar mi ? efsane gibi herkesin dilinde.
    Saçma bir salona basladim mecburen... ilgilenen kız da besyocu . Birşey bilmediğini dusunuyorum ) geçmişte fitness yaptim bir ay alışma surecim olsun artık dedim kaydoldim

Tutturmuşlar az agirlik cok tekrar yap sen. Yağ oranini ancak böyle azaltabilirsin. Mümkün olduğunda az agirlik ile calisacakmisim. Kaslar siser su toplar ve yag erimez diyorlar. Nedir bu işin sırrı şimdi. Ağırlıkla kaslarını sisirme diyorlar.

Izmitte salona giden varsa bir ay sonra salonu değiştireceğim tavsiye istiyorum.
    bana da kilo almam ve kas miktarını arttırmam için az tekrar ve vücudun dayanabilceceği max ağırlık dediler..
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana da kilo almam ve kas miktarını arttırmam için az tekrar ve vücudun dayanabilceceği max ağırlık dediler..
    sevgili jimi,

Doğru söylemişler. 10-8-6 tekrarlar ve hemen sonrasında 5. tekrar zor çıkana kadar 6 tekrarla set set devam et. hipertrofi için gerekli olan budur. streoid kullananlar bu çalışma şekliyle kendilerini riske atmazlar o yüzden internet araştırmalarına ve şehir efsanelerine güvenmeni tavsiye etmem. tabi kasları ara sıra şaşırtmak zorunda kalacaksın bu sürekli böyle gitmeyecek. yine de temel çalışma prensibin alman hacim tekniği olmalı
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili jimi,

Doğru söylemişler. 10-8-6 tekrarlar ve hemen sonrasında 5. tekrar zor çıkana kadar 6 tekrarla set set devam et. hipertrofi için gerekli olan budur. streoid kullananlar bu çalışma şekliyle kendilerini riske atmazlar o yüzden internet araştırmalarına ve şehir efsanelerine güvenmeni tavsiye etmem. tabi kasları ara sıra şaşırtmak zorunda kalacaksın bu sürekli böyle gitmeyecek. yine de temel çalışma prensibin alman hacim tekniği olmalı
    mesela yürümiyecekmişim hocam... Bisiklet sürecekmişim. Yürümek bacak kaslarını zorlamaz ve fazla hareket ettiği için incelip kilo vermeme sebep olurmuş...[COLOR="Silver"]

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela yürümiyecekmişim hocam... Bisiklet sürecekmişim. Yürümek bacak kaslarını zorlamaz ve fazla hareket ettiği için incelip kilo vermeme sebep olurmuş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

mesela yürümiyecekmişim hocam... Bisiklet sürecekmişim. Yürümek bacak kaslarını zorlamaz ve fazla hareket ettiği için incelip kilo vermeme sebep olurmuş...
    günlük olarak yürümeyi seviyosan aynı yolu bisikletle gitmene gerek yok, yine yürüyerek gidebilirsin ama kilo vermek istemeyen biri buna bağlı olarak kaloriyi arttırmalı. ancak sen bu kısmını düşünme şimdilik ağırlıklara odaklan. yanlız iş yediklerinde bitiyor bunu unutmamalısın. bu arada gittiğin salon ve burada bulunan aletler çok önemli. özellikle izole hareketleri yaptıran makinalarda kıtlık var. bilgi eksikliğinden detay fazla aranmaz. amerikada bulunan salonları youtubedan izlersen daha kolay anlaşılabilir

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günlük olarak yürümeyi seviyosan aynı yolu bisikletle gitmene gerek yok, yine yürüyerek gidebilirsin ama kilo vermek istemeyen biri buna bağlı olarak kaloriyi arttırmalı. ancak sen bu kısmını düşünme şimdilik ağırlıklara odaklan. yanlız iş yediklerinde bitiyor bunu unutmamalısın. bu arada gittiğin salon ve burada bulunan aletler çok önemli. özellikle izole hareketleri yaptıran makinalarda kıtlık var. bilgi eksikliğinden detay fazla aranmaz. amerikada bulunan salonları youtubedan izlersen daha kolay anlaşılabilir
    salona değil diyetisyene gidiyorum hocam...

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bu gün tekrar başladım fitness a ve bu konu denk geldi tam üstüne Daha önce baya bi ilgilenmiştim ama bırakmak zorunda kalmıştım. Üni.den mezun olmaya çalışırken sporu bırak abur cubur ye fastfood ye baya kilo almıştım. Bu gün tekrardan sporun kollarına attım kendimi. Spor yapınca bi rahatlamış mutlu hissediyorum kendimi valla

Karşıyaka Atakent Metropol spor salonuna gidiyorum bu arada. Varsa aranızda aynı salona giden tanışalım.

Motosikleti
    MT-25
    Ben de bugün fitness a basladim. Pilatesle beraber nasıl olcak bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Gozden kacti heralde, kas yapmamak adına Az ağırlık çok tekrar hurafe midir ?

hem konu başlığına, hem de sizleri motive edici benim için de çok özel olan bir video paylaşayım

sizde çok çalışırsanız bir gün böyle olabilirsiniz ! C.T. FLETCHER'ın bir sözünü de hatırlatmak isterim "imkansız olan herşey bir .. gelip yapana kadardır". Şimdi gidin ve o zincirleri kırın. baskıdan beyin damarlarınız çatlasın. sizi görenler korkudan yanınıza yaklaşamasın

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugün fitness a basladim. Pilatesle beraber nasıl olcak bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Gozden kacti heralde, kas yapmamak adına Az ağırlık çok tekrar hurafe midir ?
    Degildir, korkma ek besin almadan igrenç gorunecek kadar kas yapamazsın zaten.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degildir, korkma ek besin almadan igrenç gorunecek kadar kas yapamazsın zaten.
    Icim rahatladı teşekkürler

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu konuyu görünce hep bu gelir aklıma

https://www.youtube.com/watch?v=6faHspZbdOw

Motosikleti
    MT-25
    Arkadaşlar,

Bu bir gün fitness bir gün pilates sacmaligi nedir .
    Bir gun spor yaptığında ertesi gün muhakkak dinlenmelisiniz. Kaslar erir diyorlar.

Ben 3 gün spor 1 gün dinlenme yapıyordum. Her spor hocasından da farklı ses çıkıyor. 1 gün spor 1 gün dinlenme mi yapicaz.

teknik olarak birkaç gün üst üste çalışabilirsiniz.
    Hatta haftanın her günü de çalışabilirsiniz ama amacınızın ne olduğu net olamalı.
    Böyle bir çalışma ile vucut kas oranını arttırmanız zordur.
    Bodyboulding yapanlar hergün farklı bir kas gurubunu çalıştırrlar. Kas recovery time genel olarak 48 saattır. Bu sebep aynı böyle üst üste çalıştırılmaz.
    Bu bir gün fitness bir gün pilates yapmanın da amacı benim kanaatim vucudun esnekliğini yitirmemesine yönelik olsa gerek. Zira bizler hareket ederken hantal kalıyoruz.
    Ben yıllardır çalışıyorum ben bana uyan 1 gün on 1 gün off şeklinde olanı. Bazı dönemlerde 2 gün üst üste çalıştığım da oluyor. Amacım yağ yakımını hızlandırmaksa eğer. Önceki gün ağırlık çalışmış isem ertesi gün cardio ağırlıklı çalışıyorum.
    Kişisel tercihler, amaçlar, beslenme programları, kullanılan takviyeler, kişisel antreman programınız vs. bunlar göz önüne alınarak çalışmak gerekli.
    Benim kendi deneyim ve önerim. 1 gün çalışmak 1 gün dinlenmek iyi olacaktır.

Motosikleti
    MT-25
    Ben şu an cardio agirlikli calisiyorum. Gittigim salonda hoca uygun gordu ancak salonu begenmedim..hocanin tecrubesine de guvenmiyoum. Ağırlıkla ise sadece kol ve bel için bir kaç hareket ve squat var.

Maksadım yağ oranını azaltmak elbette 47 kiloyum.

Pilates her gün yapıyorum. Bazen bir gün off olabiliyor.

Geçmişte gittiğim salonda

10 dk koşu
    10 dk bisiklet
    Tüm kas gruplarına yönelik ağırlık çalışmaları
    Yumuşak zemin çalışmaları
    10 dk eliptikle bitiriyordum her ay değişiyordu tabi program. 3 gün çalışma 1 gün off.

Bu salonda daha az çalıştırıyor hoca, ben anlamadım. 2 saatten aşağı bitmezdi spor dusuyla vs . Şimdi 1 saatte çıkıyorum.
    Ama ben bodybuilding yapmıyorum.

hocanın tecrubesi tabiki önemli. Kendinizi emin hissetmiyorsanız hayatta hiçbirşeyden zevk alamazsınız.
    Ağırlıkla kol,bel(muhtemelen sırttır) ve squat normal ve mantıklı bir çalışma düzeni.
    Güncel kardio programınız nedir ?

Temel olarak büyük kas kütlerini çalıştırarak kilo yakımı sağlanır. Tıbbın ilerlemesiyle birçok yeni teknik ortaya atılıyor fakat ben hala anaerobic çalışma ile yağ yakımından yanayım. Nabzınızın da kotrol altında tutulması lazım.
    Anaerobik çalışma bölgesi yağ yakımı hedeflerken %80-%90 Nabız Aralığında olmalı. Bu da yanılmıyorsam 3.bölge nabız aralığına denk geliyordu. İnternette araştırma yapabilirsiniz.
    Yalnız 47 kilo bence yeterince zayıf bir kilo. Kilo-boy oranınız fala mı ?

Motosikleti
    MT-25
    Nabız kontrolüne özen göstereyim. Internette arastirayim o durumu.Beni yönlendiren hoca bilgi sahibi mi ona da sorayim bugün.

Güncel olarak
    20 dk hızlı tempo yürüyüş
    10 dk Eliptik
    15 dk Bisiklet
    Dambillarla yapılan bazı hareketleri programa dahil etti.

Bel derken alt ve üst karından bahsetmek istedim.

1.55 boy 47 kiloyum.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)