Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motogp, Formula 1'i 'solladı'

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Dünyanın En Çok İlgi Çeken Otomobil Yarışı Olan Formula 1'in (F1), Canlı Seyirci İzlenme Oranında Son Yıllarda Motosiklet Yarışı Motogp'nin Gerisinde Kaldığı Bildirildi.

Dünyanın en çok ilgi çeken otomobil yarışı olan Formula 1'in (F1), canlı seyirci izlenme oranında son yıllarda motosiklet yarışı MotoGP'nin gerisinde kaldığı bildirildi.
    Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun, motosiklet sporuna ilginin her geçen yıl arttığını kaydetti.

Motosiklet yarışlarının popülerliğinin giderek artmasının, yarışlara da yansıdığını ifade eden Memnun, ''Arkasında büyük sektörler olmasına rağmen, Formula 1'in izlenme oranı düşüyor. MotoGP yarışlarının canlı izlenme oranı şu an F1'den daha fazla'' dedi.

MotoGP yarışlarının daha keyifli izlenebildiğini belirten Memnun, şunları söyledi:

''Formula'da canlı izleyen seyirci oranı azalıyor. Bunun yanında yeni katılan araç sayısında da düşüş yaşanıyor. Son 5 yılda F1'de düşüş var. MotoGP'de ise yükseliş var. MotoGP'yi ortalama 80 bin kişi, Formula'yı ise 40 bin kişi izliyor. MotoGP'nin bazı yarışlarını 140 bin kişinin izlediği oluyor. Bizim rakamımız giderek artıyor. Çünkü Formula'nın izlenmesi daha zor. F1'de yarışmayı 7. sırada bitiren birinci olabiliyor. Giriş çıkışlar ve puanlar var. MotoGP'de ise aynı anda viraja 8-10 motosiklet girebiliyor. Birincilik mücadelesi son ana kadar bütün heyecanıyla sürüyor.''

MotoGP'ye katılan yarışmacı sayısının da fazla olduğunu ifade eden Memnun, ''MotoGP'ye çok sayıda yarışmacı katılmak ister. İlk gün 160 yarışmacı olur ve bu 80 kişiye düşürülür. Finalde ise dünyanın en hızlı 40 sporcusu yarışır. Ayrıca MotoGP'ye katılmak isteyenlerde en iyi yarışmacının en az yüzde 7 gerisinde olmalı. Bundan daha kötüler yarışamaz, Arkalarında büyük sektör ve kuruluşlar olmasına rağmen F1'e katılım MotoGP'den az. Eğer MotoGP'nin arkasında da böyle sektörler olsa F1'in yüzüne bakmazlar'' diye konuştu.

Kaynak:Spor Haberler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway Matrix Turbo
    Doğru demiş bence, çünkü F1 sadece elektronik sistemli otomobillerden ibaret oldu şu son yıllarda.

Aslında otomobil demek onlara birer hakaret sürücülerin değil araçların kendi kendisine kullandığı bir spor dalı bence son 5-7 yıl arasında olan gelişmeler bunlar...

Başka birşey diyemeyeceğim çünkü gereksizleşti bence dünyaca ünlü markalar terk etti yarışları kriz nedeni ile HONDA gibi büyük bir bütçeye sahip dev bir marka bile bırakma kararı aldıysa gereksiz bir yarış olduğu besbelli artık

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Kaç kişi bu detayı fark etmiştir bilmiyorum; haber MotoGP ile ilgili ama resimdeki yarışçı Troy Bayliss, altındaki motor Ducati 999R (MotoGP motoru değil) ve kendisi MotoGP'de değil Superbike sınıfında yarışıyordu.

Haberin kaynağı spor.haberler.com diye bir site, anladığım kadarıyla diğer kopyala-yapıştır medyacılara benzer bir haber grubu. Hadi onları geçtim, koskoca MT'de kimse bu detayı fark edemedi mi? Bunun google dan motosiklet ile ilgili ilk çıkan benim resmimi Hürriyet gazetesine "Sapık motorcu" şeklinde koymak ile ne farkı var? Ben özellikle haberlerde bu tür şeylere çok dikkat ediyorum ve genel olarak haber ile fotoğrafın hiçbir ilgisi olmuyor. Bu bizim basınımız ile mi ilgili yoksa insanımız ile mi ilgili? Ya da bizim gerçekten motor kültürümüz az..
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç kişi bu detayı fark etmiştir bilmiyorum; haber MotoGP ile ilgili ama resimdeki yarışçı Troy Bayliss, altındaki motor Ducati 999R (MotoGP motoru değil) ve kendisi MotoGP'de değil Superbike sınıfında yarışıyordu.

Haberin kaynağı spor.haberler.com diye bir site, anladığım kadarıyla diğer kopyala-yapıştır medyacılara benzer bir haber grubu. Hadi onları geçtim, koskoca MT'de kimse bu detayı fark edemedi mi? Bunun google dan motosiklet ile ilgili ilk çıkan benim resmimi Hürriyet gazetesine "Sapık motorcu" şeklinde koymak ile ne farkı var? Ben özellikle haberlerde bu tür şeylere çok dikkat ediyorum ve genel olarak haber ile fotoğrafın hiçbir ilgisi olmuyor. Bu bizim basınımız ile mi ilgili yoksa insanımız ile mi ilgili? Ya da bizim gerçekten motor kültürümüz az..

Televizyon ,gazete ve e-haber sitelerinde genelde yalan, yalnış, abartılı haber yazmayı severler.
    Resim konusunda ise hiç dikkat etmezler, moto gp ile ilgili haber yapılıyorsa google görsellere motogp yazar ve cıkan güzel bir resmi habere ekler. yöntem bu..
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

n-aim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000
    süleyman bey şaka yapıyor heralde el sallamak lazım kameralara
    -SeyyaH RiderS-

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Basketbol federasyonu baskani da yarin çikip, bizim maçlara ilgi plaj voleyboluna olan ilgiden daha fazla diye bir açiklama yaparmi acaba?

Ne alakasi var ki simdi?
    Elma ile armutu karsilastiriyor.

Ustelik ironiye bakin.
    MotoGp ve hatta herhangi bir ciddi motosiklet yaris organizasyonu ulkemizde yapilamiyor.

Sayin memnun yaptigi açiklamaya Turkiye'yi de dahil edebilir mi acaba?

Mesela soyle bir açiklama super olurdu;
    "ülkemizde MotoGp yi seyretmeye giden seyirci sayisi,F1 e gidenlerden daha fazla"!!!!

Ama ne yazik ki ulkemizde gidilemiyor.
    Sorumlusu da vatandasla dalga geçiyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Honda 1300s
    Yalan haber Formula 1 geçmesi imkansız gibi birşey. Dünyanın en fazla izlene sporu olimpiyatlardan sonra formula 1'dir.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cqn3517 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru demiş bence, çünkü F1 sadece elektronik sistemli otomobillerden ibaret oldu şu son yıllarda.

Aslında otomobil demek onlara birer hakaret sürücülerin değil araçların kendi kendisine kullandığı bir spor dalı bence son 5-7 yıl arasında olan gelişmeler bunlar...

Başka birşey diyemeyeceğim çünkü gereksizleşti bence dünyaca ünlü markalar terk etti yarışları kriz nedeni ile HONDA gibi büyük bir bütçeye sahip dev bir marka bile bırakma kararı aldıysa gereksiz bir yarış olduğu besbelli artık
    arkadaş senin son alınan kararlardan haberin yok herhalde.elektronik denetim sistemi iptali gibi elktnk yol tutuş iptali tamamen sürücünün kontrolunde .bu seneki kazaların çoğu da ondan oldu zaten.bence f1 tabi bu benim nacizane fikrim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler