Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yerli Üreticiler tarafından motosiklet ithalatına yönelik yapılan korunma önlemi!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    neyse mod arkadaşlar iki başlığı birleştirdi :D

Arkadaşlar arama yapmadım haberi duyunca beynimden aşağı kaynar sular döküldü ana sayfada bi baktım benzer bir başlık göremeyincede yazdım kusura bakmayın

Ama sinirler tepemde hadi ben aldım ama alamamış hayaliyle yanan arkadaşlar parayı zar zor toplarken bide 300 dolar mı arayacak olacak işmi bu ya
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu anda bildiğim tüm küfürleri ediyorum hafta başında alacağım eğer zamlı alırsam çokda fazla edeceğim yapabileceğim tek şey bu

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Bu kararın alınması için başvuru sahibi firmalar;
    Ramzey Motorsiklet San. ve DIŞ Tic. Ltd. Şti
    Beldeyama Motorlu Vasıtalar Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    Kuralkan Motorlu Araçlar Üretim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.

İlgili Başvuru Özet Dosyası
    http://www.dtm.gov.tr/ithalat/gozkor...et_ozet_tr.pdf

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ben şunu anlamıyorum hepimiz çin malı çin malı deyip duruyoruzda bu ramzey veya kuralkan ya da diğer markalar çin malı değilmi ?
    eğer bu firmalar çin malı değil yerli üretici ise neden benim motosikletimin üzerinde made in çinin bilmem ne mahallesindeki firma diye yazıyor ? onuda geçtik aynı marka model bir motosikletin birden fazla marka altında satılması ne anlama geliyor ? yok kardeşim bu iş böyle olmaz ben olsam koyarım yurt dışından gelen her parçaya vergi yurt içinde üretilen her parçayada vergi indirimi bak nasıl gelişiyor türkiyede motosiklet sektörü seyredin o zaman kalitede gelir yenilikte başka türlü olmaz bu iş...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Dış Ticaret Müsteşarlığı na verilen dilekçeyi okudum.

Dertleri belli.Öldük bittik,para kazanamıyoruza getiriyorlar.İşte ciromuz şu kadar düştü,cebimize indirdiğimiz kar ne hale geldi özetinde bir şikayet dilekçesi.

Dikkatimi bir şey daha çekti.150 cc ye kadar motorlar taşıma ulaşım amaçlı bunun üzeri hobi ve spor amaçlıymış.Hobi ve spor amaçlı motor kullanan arkadaşlar ilave yeni süprizlere hazır olsunlar da derim bu arada.

Benzer olaylar zamanında şimdinin hiper zengini holding sahipleri teneke kaplı dört tekerleri millete itelerken de yaşanmıştı yerli üretimi destekleme kalkanı altında.

Denen şu ki bu kümesteki kazlar bizim,elin çekik gözlüsüne yoldurmayız.
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bunların varya........!

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne var ki arkadaşlar kuralkanın ramzeyin ve beldeyamanın türkiyede ürettiği, onların fiyatlarının sabit kalması lazım. bari o modelleri bilelim de bu firmalarda bu zammı bahane edip burada üretilen veya montajlanan modellere zam yapamasınlar.

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuralkanin ne kadar yerli olduguna ve yerli uretime destek istemesine guzel bir ornek vereyim size. Eskiden Seyhan 250C model bir motosiklet satiyorlardi 4500YTL civari bir fiyata, su anda bu motorun birebir aynisini, on farlari haric Motana getiriyor, 3300 YTLye. Gorun iste yerli uretimiz diye ayni mali yillarca pahaliya sattilar millete. Boyle Turk mali uretim olmaz olsun.

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dış Ticaret Müsteşarlığı na verilen dilekçeyi okudum.

Dertleri belli.Öldük bittik,para kazanamıyoruza getiriyorlar.İşte ciromuz şu kadar düştü,cebimize indirdiğimiz kar ne hale geldi özetinde bir şikayet dilekçesi.

Dikkatimi bir şey daha çekti.150 cc ye kadar motorlar taşıma ulaşım amaçlı bunun üzeri hobi ve spor amaçlıymış.Hobi ve spor amaçlı motor kullanan arkadaşlar ilave yeni süprizlere hazır olsunlar da derim bu arada.

Benzer olaylar zamanında şimdinin hiper zengini holding sahipleri teneke kaplı dört tekerleri millete itelerken de yaşanmıştı yerli üretimi destekleme kalkanı altında.

Denen şu ki bu kümesteki kazlar bizim,elin çekik gözlüsüne yoldurmayız.
    tamamiyle katılıyorum, senelerce en olmadık kazalarda bu tenekelerin içinde hayatını kaybetti binlerce insan, malum holding ise cebini doldurdu durdu, bunların babası da kamyon fabrikası kurmak için Türkiyenin demiryolu projesini rafa kaldırtmıştı zamanında, şimdi aynı oyun motosikletler için oynanıyor, %100 çin malını yerli üretim diye iki katına giydirmenin adı yerli üretim oldu

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Sabahtan beri peyderpey geziniyorum forumda da gözüme takılıp takılıp duruyor bu konunun başlığı, kendi kendime düşünüyorum "Ulen bizim memlekette motor üretiliyor mu ?" diye, malum olay Yerli üreticilerin isteği üzerine cereyan ediyor ya. Şuna bi kere kafadan Yerli Montajcılar demek gerek, hangi parçası yerli malıymış, montaj yaptıkları banttan tutunda vidalarını sıktıkları tornavidalara kadar tamamı ithaldir çin değilse de mutlaka başka bir ülke yapımıdır.

Çin gibi bir ülkenin fiyatlarıyla başetmek kolay değil orasını anladık, bizim burada 3000YTL verip bindiğimiz motorların fabrika çıkış fiyatları 500$ altında zaten. Ama yerli üretim yok, dolayısıyla mağdur olan haklı kurumda yok, o da ithal ediyor bu da ithal ediyor. Tekstil sektöründeki çin malı önlemine kimse birşey dedi mi, demedi adamlar haklı çünki iğnesinden ipliğine kumaşına kadar üretebiliyoruz ammaaa konu motora geldimi ık gık eehm şey falan gibisinden sesler çıkıyor.

Türkiyede motosiklet üretmek için ne eksik, mühendismi yok teknolojimi yok pazar desen ahanda sana pazar hemde giderek büyüyen bir pazar. Sık biraz dişini yatır paranı efendi gibi, dök bakalım şöyle bi çift silindir 500cc motor, hadi 50-60hp güçten de vazgeçtim 35-40hp yeter bize şimdilik, çektir şaseni çelik mi istersin alüminyumdan mı yaparsın freninden tekerine kadar motor gibi bir motor yap bakalım kimse gidip çin malı alıyormu. Ondan sonra çin mallarına haksız rekabetten dolayı istediğin tedbiri koydurursun, bırak karşı çıkmayı herkes alkışlar bile.
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz aldık geçen cuma 2 gündür biniyorum motora
    vaayy sakal aldın sonunda demek hiç konunu göremedim motorun resmini buraya eklemedin mi?
    neyse hayırlı olsun kazalardan belalardan ve cezalardan uzak durman dilegi ileee

bir arkadaşmıızın yorumuda dikkatimi çekti evet hiç yerli üretici firma yokki. yerli montajcı firma var.
    bu beldeyama ramzey kuralkan birilerine iyi bir çorba mı yedirdiki böyle saçma bir başlık altında ihtal motorlardan 300 ytl daha fazla ücret alacaklar????
    sanki kendileri çok yerli üretiyorlarda . nedense onlardan alınan motorların parçalarına baktıgmızda made in japon kore felan yazıyooooo gerçekten adamlar bayaa yerli üretiyorlar tek sorun üzerindeki made in japon vs.... yazılarııı

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Arkadaşlar
    böyle bakarak değilde
    ben bun lara kufur edeceğim şimdi sayacağım d emekle olmuyor bu işler
    bir matbu evrak oluşturarak bunu fax -- mail ve telefonlarla bildirmemız lazım
    bunu yapmazsak burada kufur edecem demekle hiç bi bok olmaz..
    farzetkı ettin
    nolacak??
    umrundamı adamların
    adamlar biliyor akşama kadar zaten kulakları çınlıyor...
    ACİLEN BİR YZI HALİNE GETİREREK DEĞİŞİK YOLALRDFAN YOLLAMA BAŞLAYALIM
    YOLDA
    SOKAKTA GÖRDÜĞÜNÜZ HERKEZE IMZA ETTTİREREK FAXLAYABİLİRSINIZ...
    EN KISA ZAMNADA
    BİR FORM OLUŞSUN ARKADAŞLAR.
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    böyle bakarak değilde
    ben bun lara kufur edeceğim şimdi sayacağım d emekle olmuyor bu işler
    bir matbu evrak oluşturarak bunu fax -- mail ve telefonlarla bildirmemız lazım
    bunu yapmazsak burada kufur edecem demekle hiç bi bok olmaz..
    farzetkı ettin
    nolacak??
    umrundamı adamların
    adamlar biliyor akşama kadar zaten kulakları çınlıyor...
    ACİLEN BİR YZI HALİNE GETİREREK DEĞİŞİK YOLALRDFAN YOLLAMA BAŞLAYALIM
    YOLDA
    SOKAKTA GÖRDÜĞÜNÜZ HERKEZE IMZA ETTTİREREK FAXLAYABİLİRSINIZ...
    EN KISA ZAMNADA
    BİR FORM OLUŞSUN ARKADAŞLAR.
    ötv zammında ben 4 ayrı mailden verilen cumhurbaşkanlığı mail adresine protesto maili attım diğer motorcu arkadaşlarım gibi ne oldu senin attığın mail açgözlülerin fikrini değiştirdimi?

bu seferde bırak rahatlıyana kadar küfür edeyimde rahatlıyayım bunu neden bana çok gördüğünü merak ettim doğrusu

deskator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok komik bu dilekçeyi veren firmalar montaj yapmaktan başka hiçbişi bilmez ( Ramzey kendi tasarımı egzost üretiyor o ayrı :p ) Aleti satıp gidipde yerli malı diye devletin (((( özellikle firmalar başvuru yapıyor ve başvuru kabul ediliyorsa devlet bu firmaları yerli üretici olarak resmen tanıyor demektir. )))) tarif ettiği firmalardan aldığım motoru üstünde made_in çançini yazıyor diye ayıplı ürün olarak geri iade edebilecekmiyim.??? Öyle ya bu firmalar devletimizin üretici olarak tanıdığı firmalar cidden bu made_in çinin falanca köyü yazısının napcaklar.?

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    ne diyelim hayırlı uğurlu olsun taktılar kafayı motorcularla
    Belli ki bazıları yine aradan para söğüşleyecek.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erhan bi kerede iyibi haber ver ya...felaket tellalı gibisin valla..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Madde 8 okuyun " Soz konusu urunleri tum ulkelerden ithalatininda" diyor.Tum dunya ulkelerine ayni rejim uygulanacaktir.Hayirli olsun ama benim dikkatimi bir sey cekti.Burda sadece rejim var.Ama bu bizim sucumuz degilki.Yerli uretici ithalatcdan daha pahaliya mal ediyorsa o zaman ham maddenin vergilerinin ve isci SSK larinin iptali icin neden devlete basvurmuyor??? Kimse fiyattan taviz vermiyor sadece cezayi islem var.Ben buna Ac Gozluluk derim...
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

İSTANBULLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne zaman mutlu olmaya kalksa bizim millet hemen birileri yola taş koyacak.Allah bu ülkeyi 72 model bürokratlardan kurtarsın.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani yine , kanunların yetersiz ve ekonominin korumasız oluşu nedeniyle şimdiye kadar bu motosiklet işinden malı götüren götürdü. Şimdi bu ithalatçıların çoğu (ki zaten başka sektörlerde faaliyet gösteriyordu pek çoğu) motor işini bırakacak, voliyi vurduğuyla kalacak. Çin motorları birilerinin elinde patlayacak.
    Ondan sonra biz bir yerlerde protesto diye ses çıkarınca, bazı rasyonaliteden yoksun zihinler de, ya karşı çıkıyor ya da ben zamı protesto ediyom ama hükümeti etmiyom diye mantık dışı mesajlar yazıyor. Hadi bakalım hayırlısı. İyi ki Çin malı bi motor almamışız. Şimdi bekleyelim bakalım daha bu motor işinde ne gelişmeler olacak. Bizzat Çinlilerin bir sözü var, beddua edecekleri kişi ya da ulusa "Dilerim Tanrı sizi geçiş dönemlerinde yaşatsın!" derlermiş. İşte bizim hem genel olarak hem de motor işinde yaşadığımız budur. Komik ama yaşatan da Çinliler. Belki de bizim uyanık tüccarlar ve tabii hükümetlerimiz. Bakalım daha neler gelecek bu motor işinin başına.

Ayrıca bu memlekette yerli üretici dediğin üç firma ne üretmiş bugüne kadar sormak lazım, tek silindirli ve yine Çinden ithal malzemeyle burada monte edilen dandirik motorlar. Ve de pahalı. Ama belli noktalarda tanıdığınız oldu mu, bu ülkenin meclisinden her türlü yasayı çıkarttırırsınız vesselam.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azı rasyonaliteden yoksun zihinler de, ya karşı çıkıyor ya da ben zamı protesto ediyom ama hükümeti etmiyom diye mantık dışı mesajlar yazıyor.
    burada kimden bahsettiğini merak ettim doğrusu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler