Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Korkunç Kasklar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    güzeller valla :D ben eve götürsem böyle bişiyi annem dişlerini fırçalamı söylerdi sanırım paylaşım için saol :D
    motosiklet kullanmak maharet işidir, mazaret kabul etmez... ::tutkuy::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evrensel bir lisan vardır para para para ..bizdede ne kadar ekmek o kadar köfte derler..
    hazır bunları yazmışken bi anektod aktarmakta fayda görüyorum sizlere...
    geçen sene bir müşteri sürat teknesi için air-brush istedi ..sürat teknesi dediysem öle bildiğiniz gibi bişi değil ..hani şuı denizde yapılan karada ki F1 in karşılığı olan C1 yarışlarına katılan teknelerden özel bişi ..13 m boyunda ..
    neyse adam eknenin sadece air-brush değil komple boyanmasını ve air-brus yapılmasını istiyor.. gittik teknenin yanına dijital görüntülerini aldık .. bu görüntülere photoshop ta giydirme aydıngere başılı bir kaç örnek hazırladık ..bu iş tam 2 günümüzü aldı adamı aradık gittik yanına çalışlmaları gösterecez.
    adam yurt dışında büyümüş avrupa veamerikada devamlı bağlantıları olan biri biz çantadan çizimleri çıkartıp önüne koyduğumuzda adam inanamadı şu işi türkiye de yapan yok zannediyodum avrupa profesyonelliğinde çalışmışsınız tebrik ederim dedi
    hatta biz demeden kendi ekledi sadece bu çizim için bile en az 2000 $ alırlar amerika da dedi ..ve hemen başlıyalım dedi
    biz önce bize vakit verin bi ön çalışma yapalım dedik ..forumda o zamanlar aktif olan gemi inşa mühendisi alestevardiya nikli arkadaşı aradık tekne boyunu verip sadece düz boyası ne kadar tutar diye sorduk ..derya yarın ben sana dönerim dedi ve tersaneye sordu fiyatı tam 8000 $ ..bu fiyat sadece düz boya için istenen rakam ..

neyse internette bir araştırma sonuıcu air-brush lı araba ve motor sayısının oldukça fazla ama sürat teknesi sayısısnın bir elin parmakları kadar az olduğunu gördüm ..biladere olm kar yapmayalım bu işten tanıtım maksadıyla bakalım dedim tam 15-20 günlük bir çalışma yapılacak.. hemen 1 usta bulduk tekneyi alacak ve komple zımparalayacak ..400 ytl malzeme 1500 uyl işçilik alacak ok dedik .. ee bu tekne karada boyanacak ve kapalı bir alan lazım hak verirsinizki 13 m tekneyi koyacak kapalı bir alan bulmak zor ..onuda bulduk adam su ve elektirik masrafları dahil günlük 30 ytl istedi aslında 50 istedi ama yapacağımız işi oda çok merak edince fiyatı kırdı ..30X20=600 ytl ..zımpara yapacak eleman zehirliyi ve beyazıda ben atarım dedi... marin boya kullanacaz boya maliyeti 2000ytl civarı adam 1000 ytl de işçilik dedi bu rakamlarda bize olacak rakamlar ..bizde gidecek malzemeyi hesap ettik 1000 ytl civarıda malzeme bize gidecek ..toplam maliyet 6500 ytl biladerle düşündük taşındık ..7500 ytl diyelim dedik aradaki farkı kar olarak değil sadece hesapta olmayan giderleri karşılamak için alalım dedik zaten 3 kişi 20 günlük bir çalışmanın bedeli 1000 ytl değildir..kaldıki bu iş kesinlikle kalifiye olmayı gerektiren bir iş..

ertesi gün gitti bilader adama 7500 ytl dedi..tepki aynene şu ..ooooooo naptınız yaaa arkadaşlar çok kazık olmuş..

çizimi sadece 2000 $ eden bi işin yapımına 5000 $ ı astronomik buldu arkadaş ..bu amerika görmüş tahsilli işi bilen maliyetlerden haberi olanı cahil olanını siz düşünün artık ..

İstanbulda tersanede düz boya fiyatı 8000$ =10750 ytl olan bi işe istediğimiz 7500 ytl astronomik bulundu .. bu ülkede sanatla para kazanmak imkansız biz şu anda zevk için yapıyoruz ..bir motoru 600-700 e yaptığımız düşünülürse ve sadece kullaılan boya maliyeti 150-200 ytl ise (zımpara , astar , boya,tiner,sonkat,pasta,cila) 15 gün süren bu işlem için alınan 500 ytl komik kalacaktır.. günlük amele yöğmiyesinin 50 ytl olduğu günümüzde sanatçıya layık görülen değer budur..

Ha o iş noldu diyeceksiniz almadık adam bizi 1 ay sonra aradı yapın dedi..tabi at terliydi baba kusura bakma sen marin boyacılara bak biz vazgeçtik dedik ..

Sizlere abi tavsiyesi bu ülkede sanatçı olunmaz ..aç kalırsınız..ha sanatçı diyince aklınıza öle sesi elektronik aygıtlarla desteklenip albüm yapan 90-60-90 hatunlar gelmesin sakın onblar kazanır hatta gecede 100000 dolar gibi rakamlara sahne alırlar.. öle olacaksanız amenna
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evrensel bir lisan vardır para para para ..bizdede ne kadar ekmek o kadar köfte derler........
    ...hatta gecede 100000 dolar gibi rakamlara sahne alırlar.. öle olacaksanız amenna
    kesinlikle katılıyorum... çok boş şeylere çok boş bi şekilde para harcayan insanların bazen öyle pinti olduklarını görüncee geçmişe çoook uzak geçmişse uzanıp lidyalıları anıyorum ... parayı icat etmeselerdi ne olurdu san ki ?
    işin sanat kısmına gelince türkiyede sanatçı olmak zor.. ben etiket tasarımı yapıyorum saatlerce uğraşıp ortaya çıkan bir etikete 5 saniyede bu olmamış başka bişi yokmu deyip basma kalıp şeyler isteyen çok....geçenlerde bir haber dinledim radyoda.. bir tenor manavlık yapıyor... avrupada olsa saygı duyulurdu... ki adamada helal olsun ben tenorum aç kalsamda başka iş yapmam dememiş manav dükkanında çalışıyordu...

işi bilene ve emeğe saygı yok...
    motosiklet kullanmak maharet işidir, mazaret kabul etmez... ::tutkuy::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Ha o iş noldu diyeceksiniz almadık adam bizi 1 ay sonra aradı yapın dedi..tabi at terliydi baba kusura bakma sen marin boyacılara bak biz vazgeçtik dedik ..
    Sizlere abi tavsiyesi bu ülkede sanatçı olunmaz ..aç kalırsınız..ha sanatçı diyince aklınıza öle sesi elektronik aygıtlarla desteklenip albüm yapan 90-60-90 hatunlar gelmesin sakın onblar kazanır hatta gecede 100000 dolar gibi rakamlara sahne alırlar.. öle olacaksanız amenna
    Bu söylediğine katılıyorum. İyi işin bedeli yüksek olmalıdır.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    evrensel bir lisan vardır para para para ..bizdede ne kadar ekmek o kadar köfte derler..
    hazır bunları yazmışken bi anektod aktarmakta fayda görüyorum sizlere...
    geçen sene bir müşteri sürat teknesi için air-brush istedi ..sürat teknesi dediysem öle bildiğiniz gibi bişi değil ..hani şuı denizde yapılan karada ki F1 in karşılığı olan C1 yarışlarına katılan teknelerden özel bişi ..13 m boyunda ..
    neyse adam eknenin sadece air-brush değil komple boyanmasını ve air-brus yapılmasını istiyor.. gittik teknenin yanına dijital görüntülerini aldık .. bu görüntülere photoshop ta giydirme aydıngere başılı bir kaç örnek hazırladık ..bu iş tam 2 günümüzü aldı adamı aradık gittik yanına çalışlmaları gösterecez.
    adam yurt dışında büyümüş avrupa veamerikada devamlı bağlantıları olan biri biz çantadan çizimleri çıkartıp önüne koyduğumuzda adam inanamadı şu işi türkiye de yapan yok zannediyodum avrupa profesyonelliğinde çalışmışsınız tebrik ederim dedi
    hatta biz demeden kendi ekledi sadece bu çizim için bile en az 2000 $ alırlar amerika da dedi ..ve hemen başlıyalım dedi
    biz önce bize vakit verin bi ön çalışma yapalım dedik ..forumda o zamanlar aktif olan gemi inşa mühendisi alestevardiya nikli arkadaşı aradık tekne boyunu verip sadece düz boyası ne kadar tutar diye sorduk ..derya yarın ben sana dönerim dedi ve tersaneye sordu fiyatı tam 8000 $ ..bu fiyat sadece düz boya için istenen rakam ..

neyse internette bir araştırma sonuıcu air-brush lı araba ve motor sayısının oldukça fazla ama sürat teknesi sayısısnın bir elin parmakları kadar az olduğunu gördüm ..biladere olm kar yapmayalım bu işten tanıtım maksadıyla bakalım dedim tam 15-20 günlük bir çalışma yapılacak.. hemen 1 usta bulduk tekneyi alacak ve komple zımparalayacak ..400 ytl malzeme 1500 uyl işçilik alacak ok dedik .. ee bu tekne karada boyanacak ve kapalı bir alan lazım hak verirsinizki 13 m tekneyi koyacak kapalı bir alan bulmak zor ..onuda bulduk adam su ve elektirik masrafları dahil günlük 30 ytl istedi aslında 50 istedi ama yapacağımız işi oda çok merak edince fiyatı kırdı ..30X20=600 ytl ..zımpara yapacak eleman zehirliyi ve beyazıda ben atarım dedi... marin boya kullanacaz boya maliyeti 2000ytl civarı adam 1000 ytl de işçilik dedi bu rakamlarda bize olacak rakamlar ..bizde gidecek malzemeyi hesap ettik 1000 ytl civarıda malzeme bize gidecek ..toplam maliyet 6500 ytl biladerle düşündük taşındık ..7500 ytl diyelim dedik aradaki farkı kar olarak değil sadece hesapta olmayan giderleri karşılamak için alalım dedik zaten 3 kişi 20 günlük bir çalışmanın bedeli 1000 ytl değildir..kaldıki bu iş kesinlikle kalifiye olmayı gerektiren bir iş..

ertesi gün gitti bilader adama 7500 ytl dedi..tepki aynene şu ..ooooooo naptınız yaaa arkadaşlar çok kazık olmuş..

çizimi sadece 2000 $ eden bi işin yapımına 5000 $ ı astronomik buldu arkadaş ..bu amerika görmüş tahsilli işi bilen maliyetlerden haberi olanı cahil olanını siz düşünün artık ..

İstanbulda tersanede düz boya fiyatı 8000$ =10750 ytl olan bi işe istediğimiz 7500 ytl astronomik bulundu .. bu ülkede sanatla para kazanmak imkansız biz şu anda zevk için yapıyoruz ..bir motoru 600-700 e yaptığımız düşünülürse ve sadece kullaılan boya maliyeti 150-200 ytl ise (zımpara , astar , boya,tiner,sonkat,pasta,cila) 15 gün süren bu işlem için alınan 500 ytl komik kalacaktır.. günlük amele yöğmiyesinin 50 ytl olduğu günümüzde sanatçıya layık görülen değer budur..

Barış abi kafa atmadınmı sen o adama

Gittigidiyorda Sarı bir tane 1000RR vardı. İstanbulda yapılmış, yapan usta tanıtım amaçlı internete koymuştu herhangi bir fiyat belirtmemiş. Şimdi aradım ama bulamadım kaldırmış. Fakat şu ana kadar gördüğüm en güzel desenleri çizmiş adam. İçimden helal olsun dedim. Yani Türkiyedede bu işi çok güzel yapanlarda var.

Bu arada kasklar gerçekten süper. Paylaşım için teşekkürler...
    Okan ACAR

Motosikleti
    CBF 250
    BArış abinin çin malı bir motora yaptıkları air brush ı gördüm ve cidden hayran kaldım.Barış abi'nin dışında Alsancak da biri daha vardı,Avrupa'da birincilik alan bir arkadaş.Peugeot'sunu fuarda görmüştün geçen senelerde...İnanılmaz yetenekli bir arkadaş.

Sanatçılığı sürdürebilmek ve geliştirebilmek için bence para kazanılması gerekir.Tuvale yaptığın resimle motora,arabaya,tekneye ya da kasklara yapılan resimlerin arasında sadece KEŞŞ farkı vardır.Sanat yine sanattır.Bana göre fiyatlar oldukça makul.Ha ben yaptırırmıyım,param olsa bu fiyatlarda pazarlık bile yapmam,çünkü sanatın pazarlığı olmaz...
    :pr::pr::pr:

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6

Barış abi siz işinizde başarılısınız bende kaskı size yollucam meslege başladıgımda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı duyulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BArış abinin çin malı bir motora yaptıkları air brush ı gördüm ve cidden hayran kaldım.Barış abi'nin dışında Alsancak da biri daha vardı,Avrupa'da birincilik alan bir arkadaş.Peugeot'sunu fuarda görmüştün geçen senelerde...İnanılmaz yetenekli bir arkadaş.

Sanatçılığı sürdürebilmek ve geliştirebilmek için bence para kazanılması gerekir.Tuvale yaptığın resimle motora,arabaya,tekneye ya da kasklara yapılan resimlerin arasında sadece KEŞŞ farkı vardır.Sanat yine sanattır.Bana göre fiyatlar oldukça makul.Ha ben yaptırırmıyım,param olsa bu fiyatlarda pazarlık bile yapmam,çünkü sanatın pazarlığı olmaz...
    Bu barış abi dediğiniz kimdir ? Bir bakalım neler yapmış merak ettim bende.

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    Söz Konusu [B][COLOR="Red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]'sa Gerisi Teferruattır...

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    yahu hakikaten hoşmuş bea.. ahh ahhh... zamanı gelse de yapsak bizde böle bişiler... nerdeeee?

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu barış abi dediğiniz kimdir ? Bir bakalım neler yapmış merak ettim bende.
    BBRR işte

Motosikleti
    CBF 250
    :pr::pr::pr:

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben bunlara kask derim işte Harikalar Düşünsenize TRafik te karsıdan böle bi adam geliyoo
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    benim motoru aldığım arkadaş kadıköyde yapıyolar dedi ama bakamadım birazdan gidicem bakalım aslı varmıymış
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    çok şirinler yahuu

Ben bunu alabilirim.
    Ya da en iyisi Barış abiye roadrunner'lı yaptırmak

erhanvural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILIK jinlun 125c
    walla ben çok eğlendim bakarken
    olsa alırım

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    1.yan gülen siyak kask çok güzelmiş
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    ooo bence harika bişe bunlar..4 tekerlileri iyi korkutur.. hatta polis bile korkar..aynadan gören hemen kenara çekilir...
    KIRMIZI BOĞA..

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Bunu da yeni buldum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler