Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Polisten Alo Kanka hattı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....

Türk Polis Teşkilatının 163. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Mecidiyeköy ile Taksim arasında ''Polis-Halk Yürüyüşü'' düzenlendi.

Mecidiyeköy'de başlayan yürüyüşe, İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile polisler, öğrenciler ve halk katıldı.

VATANDAŞA KARANFİL

Yürüyüş sırasında büyük boy Türk bayrağının yanı sıra, ''İstanbul halkının huzuru için 163 yıldır canımız pahasına'' yazan döviz taşındı. Ayrıca vatandaşlara yol boyunca karanfil ile İstanbul Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan broşürler dağıtıldı. Yürüyüş, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde sona erdi.

İSTANBUL HALKI POLİSİ İLE EL ELE

Burada konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Türk Polis Teşkilatının 163. yıl dönümünü coşkuyla kutladıklarını belirterek, ''İstanbul halkı ile polisi el ele sevgi yumağı oluşturdu. Daha nice 163. yıllar diliyorum. Yürüyüşe katılan İstanbul halkına teşekkür ediyorum'' dedi.

''ALO KANKA''YI TANITTI

Burada, polisin yeni projesi olan ''Alo Kanka'' da basına tanıtıldı. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın başlattığı projenin ilk adımında vatandaşlar ''1550'' hattına SMS göndererek ihbarda bulunabilecek, polis hizmet kalitesine ilişkin görüşlerini bildirebilecek.

POLİS VATANDAŞA DÖNECEK

Projenin ikinci adımında ise polisin vatandaşa geri dönerek bilgi vermesi yer alıyor. Örneğin pasaport almak için başvuran vatandaş, ''1550''ye mesaj göndererek pasaportunun hazır olup olmadığını sorduğunda, polis kendisine cevap verecek. İkinci el araba alırken, plakasını vererek aracın çalıntı olup olmadığını sorduğunda hemen yanıtını alacak.

ÖZEL GİYİSİLİ POLİSLER

Bu projeyi ''Alo Kanka'' adı verilen özel giysili polisler tanıtacak. Özellikle okul çağındaki gençlerin devlet ile iletişimini sağlamak üzere bütün okullarda gezecek olan ''Alo Kankalar'' kendi e-mail hattı üzerinden çocukların polise bildirmek istediklerini öğrenerek geri dönüş yapıp çocuklarla bir empati sağlayacak.

İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah, ''Alo Kanka'' hizmetinin hayırlı olması dileğinde bulundu. Cerrah, ''hakkında soruşturma yürütüldüğü'' iddialarına ilişkin soruları ise gündemle ilgili olmadığı gerekçesiyle yanıtlamadı.
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Bizim insanlarımızın böyle gösterilere ihtiyacı yok herkes ekmek peşinde işine yetişmeye çalıştığı bir zamanda hafta içi kalkıp böyle gösteriler yüzünden trafiği felç etmenin hiç bir anlamı yok varsa bir etkinlik hafta sonları yapsınlar 1000 lerce insanda zaten eziyet çektiği istanbul trafiğinde daha da eziyet çekmesin....
    Eğitimde Özgürlüğe Hayır Diyenlere [B][COLOR="DarkRed"]HAYIR[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Gayet güzel düşünülmüş... Devletin insanlar için böyle birşey yapmasını ben alkışlıyorum...

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    popülizm başka bişey değil.özel kıyafet giymekle,teknolojik altyapı kurmakla
    olmuyor bu işler.yada her yıl polis haftası etkinliklerinde kurgu,sahte polis halk
    ilişkisi,karanfiller vs bunlarada luzum yok.polis önce halkını benimseyecek karşısındakini dinleyecek yargısız infaz yapmayacak cek,cak,cuk.örnekler çoğaltılabilir.ama tabi tüm bunlar için devlet polise gereken altyapıyı sağlayacak,maaşını,sosyal hakkını,mesai saatini herşeyini belli normlara çekecek ,çekecekki o polisinde olaylara bakış açısı,değerlendirmesi,tahammülü
    halk ile olan ilişkisi en üst seviyeye çıksın kalite artsın.aksi takdirde alo kanka,alo kardeşim,alo cnm filan gibi aktiviteler sadece sözde kalır gider.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmuyor bu işler.yada her yıl polis haftası etkinliklerinde kurgu,sahte polis halk
    ilişkisi,karanfiller vs bunlarada luzum yok.polis önce halkını benimseyecek karşısındakini dinleyecek yargısız infaz yapmayacak cek,cak,cuk.örnekler çoğaltılabilir.ama tabi tüm bunlar için devlet polise gereken altyapıyı sağlayacak,maaşını,sosyal hakkını,mesai saatini herşeyini belli normlara çekecek ,çekecekki o polisinde olaylara bakış açısı,değerlendirmesi,tahammülü
    halk ile olan ilişkisi en üst seviyeye çıksın kalite artsın.aksi takdirde alo kanka,alo kardeşim,alo cnm filan gibi aktiviteler sadece sözde kalır gider.
    bence sen önce bi düşünceni düzelt arkadaşım... polis zaten memleketi için "NEFER" polisten polisede fark var... bir olay olduğunda onları neyin beklediğini beklemeden giden onlar mı yoksa sen ben halk mı? polis ve devletimizin bu kadar basit olduğunu düşünme o laflarınla... yok kurgu fln sahte polis diye... SAYGILARIMLA...

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen katılıyorum arkadaşım sana...Yalnız yaşlı polisler emekli edilmeden, polis teşkilatı düzelmeyecek. Dikkat et ne kadar kaba saba , laftan anlamayan polis varsa 40 yaş üstü ve civari.Şimdi genç polisler daha eğitimli ve daha ne yaptığının bilincinde. Genç polislerden hiçbir şikayetim yok...Sözüm yaşını başını almış, kendini yasa uygulayıcı değilde yasa gibi gören polislere. Artık o kadar teşkilat içinde gedikli olmuşlar ki her türlü kirli oyunun arkasında varlar. Ha bunları nereden biliyorsun diyeceksin Ankara'da istihbarat askeriydim ve bu polislerden bir ton tanıdım. Ne uyanık esnaf olduklarını iyi bilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum arkadaşım sana...Yalnız yaşlı polisler emekli edilmeden, polis teşkilatı düzelmeyecek. Dikkat et ne kadar kaba saba , laftan anlamayan polis varsa 40 yaş üstü ve civari.Şimdi genç polisler daha eğitimli ve daha ne yaptığının bilincinde. Genç polislerden hiçbir şikayetim yok...Sözüm yaşını başını almış, kendini yasa uygulayıcı değilde yasa gibi gören polislere. Artık o kadar teşkilat içinde gedikli olmuşlar ki her türlü kirli oyunun arkasında varlar. Ha bunları nereden biliyorsun diyeceksin Ankara'da istihbarat askeriydim ve bu polislerden bir ton tanıdım. Ne uyanık esnaf olduklarını iyi bilirim.
    istihbarat askerisin öylem? ne yazıkki devletin böle şeyleri dışarıda paylaşan Neferleride varmış meğer suç devlette değil şu durumda... böle vatanı böle kişilerle paylaştığıma utanıyorum...

Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istihbarat askerisin öylem? ne yazıkki devletin böle şeyleri dışarıda paylaşan Neferleride varmış meğer suç devlette değil şu durumda... böle vatanı böle kişilerle paylaştığıma utanıyorum...
    Kardeş kafan mı güzel senin? hangi sırrı paylaştım ben. Bunlar bilinen şeyler. sen at gözlüğüyle dolaşıyorsan biz ne yapaılım. asıl ben senin gibilerden utanıyorum her şeye eyvallah diyen hata yapıldı mı göremeyen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Kardeş kafan mı güzel senin? hangi sırrı paylaştım ben. Bunlar bilinen şeyler. sen at gözlüğüyle dolaşıyorsan biz ne yapaılım. asıl ben senin gibilerden utanıyorum her şeye eyvallah diyen hata yapıldı mı göremeyen.
    ne at gözlüklü olucam ben kardeşim kafam falanda güzel değil evet devletinde yaptığı çok şey var ama genel için konuştugunuz için bu şekilde konuştum ben size.. bütün polislere laf atarmış gibi... bu arada ailemde yakınımda polis yok... savunmuyorum yani sadece kendi fikrimi söylüyorum...

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    bence sen önce bi düşünceni düzelt arkadaşım... polis zaten memleketi için "NEFER" polisten polisede fark var... bir olay olduğunda onları neyin beklediğini beklemeden giden onlar mı yoksa sen ben halk mı? polis ve devletimizin bu kadar basit olduğunu düşünme o laflarınla... yok kurgu fln sahte polis diye... SAYGILARIMLA...
    bendende sana saygılar ama önce cümlenin anlamına bir bak istersen.ben polise sahte demiyorum kurgu,sahte polis-halk ilişkisinden bahsediyorum.hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız.nelerin ne kadar basit yada basit olmadığını biliyoruz.ben hiç görmüyorum halkla polis elele kolkola yürüyor sarmaş dolaş çiçekler böcekler vs.gören varsa bilemem.tekrar saygılar.
    dip not:anlamak,anlamak ve yine anlamak...............

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    bendende sana saygılar ama önce cümlenin anlamına bir bak istersen.ben polise sahte demiyorum kurgu,sahte polis-halk ilişkisinden bahsediyorum.hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız.nelerin ne kadar basit yada basit olmadığını biliyoruz.ben hiç görmüyorum halkla polis elele kolkola yürüyor sarmaş dolaş çiçekler böcekler vs.gören varsa bilemem.tekrar saygılar.
    dip not:anlamak,anlamak ve yine anlamak...............
    tmm evet dooğğruu bende zaten bütün polisleri savunmuyorum ama vatanımızda güzel ülkemizde milleti için güzel polislerimiz yokmu arkadaşlar ? evet onu bende görmedim halkla iç içe kol kola sarmaş dolaş ama onuda nası bekleyebilirizki polisten

ne at gözlüklü olucam ben kardeşim kafam falanda güzel değil evet devletinde yaptığı çok şey var ama genel için konuştugunuz için bu şekilde konuştum ben size.. bütün polislere laf atarmış gibi... bu arada ailemde yakınımda polis yok... savunmuyorum yani sadece kendi fikrimi söylüyorum...
    İlk yazımı dikkate alırsan teşkilat hakkında reformist düşüncemi yazdım. Genç arkadaşlardan oluşan yeni teşkilattan memnun olduğumu dile getirdim. Problem teşkilat içinde görevini kötü kullanan arkadaşlarda bunlar yüzünden, kosakoca polis teşkilatı töhmet altında kalıyor. Bu tür adamlarada tanık olduğum için, sorunun en önemli kaynaklarından birine dikkat etmeye çalıştım. Yalnız benim gibi insanlardan utanman için gerekli olan ne yapmışım onu merak ettim?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    İlk yazımı dikkate alırsan teşkilat hakkında reformist düşüncemi yazdım. Genç arkadaşlardan oluşan yeni teşkilattan memnun olduğumu dile getirdim. Problem teşkilat içinde görevini kötü kullanan arkadaşlarda bunlar yüzünden, kosakoca polis teşkilatı töhmet altında kalıyor. Bu tür adamlarada tanık olduğum için, sorunun en önemli kaynaklarından birine dikkat etmeye çalıştım. Yalnız benim gibi insanlardan utanman için gerekli olan ne yapmışım onu merak ettim?
    her gelen geçene de eyvallah demiyorum rahat ol... ben zaten polisleri kötülemene istihbaratta asker olmana rağmen önceden böle bişeyi demene sinirlendim ve o lafı dedim... ben özrümü iletiyorum sana... sen polislerde kötüye denk geliğ şahit olmussun ben hep iyilere denk geldiğim için zıt kaldık biraz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++

her gelen geçene de eyvallah demiyorum rahat ol... ben zaten polisleri kötülemene istihbaratta asker olmana rağmen önceden böle bişeyi demene sinirlendim ve o lafı dedim... ben özrümü iletiyorum sana... sen polislerde kötüye denk geliğ şahit olmussun ben hep iyilere denk geldiğim için zıt kaldık biraz...
    Ben sana da katılıyorum. Teşkilattaki bir iki çürük elma tüm teşkilatıda bağlamaz tabi...Neyse bende sana kırıcı konuştum, bende senden özür diliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Ben sana da katılıyorum. Teşkilattaki bir iki çürük elma tüm teşkilatıda bağlamaz tabi...Neyse bende sana kırıcı konuştum, bende senden özür diliyorum.
    önemli değil insan evladıyız sonuçta sonunda anlaşabilmemiz güzel sonuçta.... ve tabiki çürük elmalaara ne desek yetmez... herşeyi batıran onlar... her polise de eyvallah denmez zaten naaptıklarını bende gayet iyi bilebiliyorum...=))

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Benim kanka polis mi olmuş aradığımda benim kanka mı çıkacak telefona
    alooooo kankaaa mı diyeceğiz puhahaha leeenn kankaaa olay olmuş olay var
    diyeceğiz herkes kendi kankasını arasın kardeşim o zaman benim kankayı meşgul etmeyin.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    anlaşmak anlaşmak anlaşmak
    işte bu arkadaşlar aslında hepimizi aynı dili konuşuyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    anlaşmak anlaşmak anlaşmak
    işte bu arkadaşlar aslında hepimizi aynı dili konuşuyoruz
    =)))

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet......Yine iş başa düşmüş......

Şimdi gelelim konunun zarar kısmına...

Polislik mesleği öncelikle insanın içine özümsemesi gerekli olan ve fedakarlığını
    bu özümsemeyle yoğurup yapması gereken bir meslek...

Başka bir konuya yazdığım yazıyı buraya alıntıyla cevaplamak istedim..

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...... bildiğiniz gibi bu konu hakkında birkaç kez mesaj yazmıştım....Yinelemek gerekirse;

Her kurum ve kuruluşta olduğu gibi bazı insani değerini daha tamamlamamış

varlıklar olmuştur teşkilatımızda..Bu zaralı varlıkları aramızdan ayıklamak en baştaki

görevlerimizden birisidir.. Bu konuda toplum olarak üstümüze düşen bu gibi varlıkları

bildiğimizde ilgili birimlere şikayet etmektir..Etmiyorsak burda suçu o teşkilatta değil

kendimizde aramalıyız..

Lütfen bir vatandaş olarak hak ve sorumluluklarımızın bilincinde olalım...

Yani....Önce vatandaş olarak düşünüp okuyun bu yazılanları...
    Sonrada polis olduğunuzu varsayarak okuyun...
    Tabi bu mesleği içine sinidreeyenlere lafım yok....

Dikkatimi çeken başka bir konuda bu sitede hernedense polislikle
    ilgili bir başlık açılsa herkes bir ahkam kesiliyor...
    Yok polis rüşvetçi, yok polis herşeye tenezzül ediyor.vs.vs...

Rüşvetçi olması veya tenezzül etmesi için bunu birilerinin önermesi gerekli..Değilmi...
    Yani kim rüşvet veriyor..Tenezzül ettiriyor..

herkez haddini bilerek ve konumunu bilerek yazı yazmayı denerse
    bu kargaşa ve tartışmalar yaşanmaz..
    topic kirliliğine maruz kalmasın bu sayfalar..

Bir anı aklıma geldi...

Bir yerde oturuyoruz arkadaşlarla..Esnafın yanında...
    Hoş sohbet felan...Derken bir arkadaş daha geldi..Meslektaş...
    Yine hoş sohbet..Bu sefer esnaf arkadaşın bir yakını gelip sohbette
    dahil oldu..Konu İstihbari bilgilere felan takıldı..
    Yanımdaki devrem..'' ben istanbulda istihbarattaydım..Şöyle yaptık..
    böyle yaptık.Şu kişiyi aldık.Sır gibi olan şu işi yaptık...Cart curt...
    Ben X elemandım olayları gizli yapardım'' gibi laflar..

Misafir gelen adam...Dediki..
    Sen mi x elamansın..Gizli iş yaptın..Senin bi kere ağzın gevşemiş beee..Neden
    bahsediyosun..
    Tabi haklı da....

Sır, gizlilik, kolaymı...
    Açığa vurulurmu?...Söylenir mi?...
    İşte o anlatığım meslek içindeki kurtçuklara bir örnek...

İşte...Çuruk elma...Aha buda yeşil elma.....Ucundan ısırın...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)