Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Moped Army

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün hyena'nın orjinal egzozunu taşlayıp boyadım. Cidden çok kötü paslanmış, egzoz korumasını da koparmak zorunda kaldım çünkü vidaları kaynamış. Egzoz boğazından gelen boruya hiç dokunmadım çünkü taşlasam muhtemelen delinirdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Hyena ile maceramız 1 senesini birkaç gün önce doldurdu. Kendisi beni çok yolda bıraktı ama yinede seviyorum. Alnının teriyle çalışan bir motordur öyleki park ettikten birkaç dakika sonra motorun altında onlarca damla yağ görmeniz işten bile değildir. Sürekli titrer yerinde duramaz pullarını civatalarını döker uzun yol yapınca illa motordan bişeyler düşer. Ama çok az benzin yakar hakkını vermek lazım, tabi kullanılabilir hacmi 2.6 litre olan orjinal benzin deposu motosiklet ve özgürlük kavramlarının içine eder, benzinci pompaları sürekli depoyu taşırır 10 depoda 1 depo benzin yere dökülür ama olsun
    ilkayözdemir bunu beğendi.

Motosikleti

Hyena'ma 8.5 litre benzin deposu taktığımdan beri onunla gezmek çok daha keyifli, 350 km'den fazla menzilli benzin deposu sayesinde hiç bir yol onun için imkansız değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Motorun orjinal egzozunu geri taktım ama modifiye egzozdan daha fazla sesi var nasıl orjinal anlamadım
    ilkayözdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Güle güle kullanın güzel olmuş. Selamlar.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    tekrar merhaba hyena severler dernegi
    simdi 3200 km deyim.

bakimlar:
    -2600km de hava filtresi ve karburator temizlendi ve sonucunda motorun gidisi rahatladi, rolantide stop etmesi ortadan kalkti, yakit tuketimi bir miktar dustu(normale dondu)
    -3100km de yagi yine klora 10-40 ile degistirildi. cikan atik yagin renginin simsiyah ve kivaminin su gibi oldugu goruldu ve bir dahaki yag degisiminde farkli bir marka denenemesine karar verildi.
    -kirilan on camurluk kulakcigi oldukca buyuk yari capli 2 pulun arasina sikistirilma suretiyle sabitlendi.
    -arkaya 45lt lik topcase takildi.

kafaya takilanlar:
    -yag degisiminde 750 gr civari yag degistirildi bu miktar sizde de ayni mi?
    -motor ile hava filtresi arasinda bir hortum bulunmakta(onceki mesajimda katalizor hortumu demistim buna). bu hortumun hava filtresine takildigi ucu tikali. yani fabrikada hava filtresi uretilirken tikali olarak uretilmis. oraya bir delik acmam gerekir mi yoksa kendi haline birakmam daha dogru mu olur?

Herkese sorunsuz kilometreler.

Motosikleti
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar merhaba hyena severler dernegi
    simdi 3200 km deyim.

bakimlar:
    -2600km de hava filtresi ve karburator temizlendi ve sonucunda motorun gidisi rahatladi, rolantide stop etmesi ortadan kalkti, yakit tuketimi bir miktar dustu(normale dondu)
    -3100km de yagi yine klora 10-40 ile degistirildi. cikan atik yagin renginin simsiyah ve kivaminin su gibi oldugu goruldu ve bir dahaki yag degisiminde farkli bir marka denenemesine karar verildi.
    -kirilan on camurluk kulakcigi oldukca buyuk yari capli 2 pulun arasina sikistirilma suretiyle sabitlendi.
    -arkaya 45lt lik topcase takildi.

kafaya takilanlar:
    -yag degisiminde 750 gr civari yag degistirildi bu miktar sizde de ayni mi?
    -motor ile hava filtresi arasinda bir hortum bulunmakta(onceki mesajimda katalizor hortumu demistim buna). bu hortumun hava filtresine takildigi ucu tikali. yani fabrikada hava filtresi uretilirken tikali olarak uretilmis. oraya bir delik acmam gerekir mi yoksa kendi haline birakmam daha dogru mu olur?

Herkese sorunsuz kilometreler.
    Motorda yağ olsun da ne olursa olsun ancak 2000km'de bir değiştirmek çok fazla bu motor için, yağ her 1000km'de değiştirilmeli.
    Hava filtresi bu motorun zaten biraz tırışka bence çok aşırı tozlu ortamda sürülmüyosa açık filtre en güzeli bu motora.
    Yağ değişiminde normalde 850ml falan koyuyorum yağ, bence yağı kim değiştirdiyse karterdeki bütün eski yağı akıtamamış.
    Hava filtresine bağlanan hortum motorun karter havalandırma hortumu, filtreye delik açsanız motorun zaten minnacık olan hava filtresi bir de yağ dolacak en güzeli o hortumu boşa sallandırmanızdır.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    cevap icin tesekkurler Mengu16

Motosikleti

Hyena bugün yine çok deli cross yaptı, yalnız en son fotoğrafta görüldüğü gibi ön çamurluk doldu ve teker dönmez oldu çamura girecekken çamurluğu çıkarmak şart yoksa benim gibi 10-15 dakka kitlenen tekerle çamurlarla uğraşırsınız.

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img100.imageshack.us/img100/7...1212081448.jpg
    http://img854.imageshack.us/img854/4...1212081448.jpg
    http://img248.imageshack.us/img248/7...1212081448.jpg
    http://img19.imageshack.us/img19/994...1212081455.jpg
    http://img145.imageshack.us/img145/1...1212081456.jpg
    http://img833.imageshack.us/img833/9...1212081456.jpg
    Hyena bugün yine çok deli cross yaptı, yalnız en son fotoğrafta görüldüğü gibi ön çamurluk doldu ve teker dönmez oldu çamura girecekken çamurluğu çıkarmak şart yoksa benim gibi 10-15 dakka kitlenen tekerle çamurlarla uğraşırsınız.
    Kardeş bende mayıs haziran gibi hyena x i almayı düşünüyorum hele sizin yaptığınız işleri görünce hevesim 2 kat daha arttı Valla yokuşları iyi çıkıyor demişsiniz ama Yozgat'ın yokuşlarını çıkarmı bilmem şaka yapıyorum tabi Ankaranın yokuşlarıda Yozgatınki gibi (kafiyeli oldu sanki :D ) Bende modifiye düşünüyordum ama sizin yaptıklarınızı görünce abi ben kim modifiye kim der gibi oldum bide bu benim ilk motosikletim olacak okula filan gitcem bunla 16 yaşındayım ama Yozgatta ehliyet pek sorun olmaz zaten ana yola pek çıkmam motosiklet tecrübem hiç yok gibi bir kaç defa festivalde sürmüştüm o kadar minik bir şeydi şimdi motosikletle ilgili her videoyu izledim bu forumu bulmadan önce sizinkileride bulup izlemiştim şimdi elime verseler 40 yıllık motor sürücüsü gibi sürerim neden bu dönemlerde almıyorum derseniz Yozgatın kışı çok ağır oluyor gerçekten bide bir şey soracağım bu balataları egzozu nereden alıyorsunuz sorabilirmiyim? (çok uzun oldu sanki )

Motosikleti
    Alıntı ertuğrul66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş bende mayıs haziran gibi hyena x i almayı düşünüyorum hele sizin yaptığınız işleri görünce hevesim 2 kat daha arttı Valla yokuşları iyi çıkıyor demişsiniz ama Yozgat'ın yokuşlarını çıkarmı bilmem şaka yapıyorum tabi Ankaranın yokuşlarıda Yozgatınki gibi (kafiyeli oldu sanki :D ) Bende modifiye düşünüyordum ama sizin yaptıklarınızı görünce abi ben kim modifiye kim der gibi oldum bide bu benim ilk motosikletim olacak okula filan gitcem bunla 16 yaşındayım ama Yozgatta ehliyet pek sorun olmaz zaten ana yola pek çıkmam motosiklet tecrübem hiç yok gibi bir kaç defa festivalde sürmüştüm o kadar minik bir şeydi şimdi motosikletle ilgili her videoyu izledim bu forumu bulmadan önce sizinkileride bulup izlemiştim şimdi elime verseler 40 yıllık motor sürücüsü gibi sürerim neden bu dönemlerde almıyorum derseniz Yozgatın kışı çok ağır oluyor gerçekten bide bir şey soracağım bu balataları egzozu nereden alıyorsunuz sorabilirmiyim? (çok uzun oldu sanki )
    Yedek parçaları rialli.com dan aldım hep. egzozu balıkesirde bi motor tamircisinden aldım rastgele. Fiyatına göre fena motor değil plastik parçaları biraz uyduruk ama aldığıma pişman değilim doğrusu güzel motor. Yaşın 16 diyorsun ehliyet konusu senin bileceğin iş, bu motoru alırsan 60'ı geçme derim güvenliğin için. Eğer hafif biriysen 70 kilo civarı. Dişlileri 15-36 yapıp motorla çok rahat 110 km hızı görebilirsin ama sen yinede 80'i geçme. Motorun orjinal dişlileriyle 2 kişi düz duvara tırmanırsın çok ciddiyim çok deli çekiyo motor.

Motosikleti
    Bisiklet
    Yedek parçaları rialli.com dan aldım hep. egzozu balıkesirde bi motor tamircisinden aldım rastgele. Fiyatına göre fena motor değil plastik parçaları biraz uyduruk ama aldığıma pişman değilim doğrusu güzel motor. Yaşın 16 diyorsun ehliyet konusu senin bileceğin iş, bu motoru alırsan 60'ı geçme derim güvenliğin için. Eğer hafif biriysen 70 kilo civarı. Dişlileri 15-36 yapıp motorla çok rahat 110 km hızı görebilirsin ama sen yinede 80'i geçme. Motorun orjinal dişlileriyle 2 kişi düz duvara tırmanırsın çok ciddiyim çok deli çekiyo motor.
    yedek parça sitesi için teşekkürler Kilom hiç 70 i geçmedi 68,5 i gördüm ada daha ileriye çıkmasına izin vermedim 3 - 4 km hızlı yürüyünce + bide hergün sadece gidiş okul 1 km kilomu hep sabit tuttum zaten en fazla boş yolda 60 - 65 yaparım fazlasından zaten direk ben tısarım biraz :D bide dişlileri nasıl değiştireceğim pek bilgim yok o konularda bide ne kadar tutar bu dişliler herhalde zinciride değiştirmek gerekiyormuş herhalde bide ben benzin konusunu şöyle halledicem bide metal benzin bidonu alırım motosikletin müsait bir yerine ters çevirir takarım musluk başı felan onlarıda hallettimdi olur bu iş ben sadece o mekanik sistemlerle (motor vs.) pek oynayamam sökerim ama geri takabilirmiyim bilmem :D

Bide şu sinyal lambaları çabuk kırılıyor demişsiniz onu nasıl halledebiliriz?

Motosikleti

Bizim hyena ile teker yapma çalışmaları, arkadaş motoru 90 derece dikse bile tırsmıyor ben motorun önü 45 dereceden fazla kalksa korkar atlarım motorun üzerinden
    ertuğrul66 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bide şu sinyal lambaları çabuk kırılıyor demişsiniz onu nasıl halledebiliriz?
    Ben kırılan sinyalleri attım yeni sinyal aldım 3 takım kadar şu ana kadar. Bence en iyisi 125KT sinyal takımı, krom kaplama demir sapları var hiç kırılmıyor ve yerine bi kere sabitleyince hiç dönmüyor.

Motosikleti
    Bisiklet
    Ben kırılan sinyalleri attım yeni sinyal aldım 3 takım kadar şu ana kadar. Bence en iyisi 125KT sinyal takımı, krom kaplama demir sapları var hiç kırılmıyor ve yerine bi kere sabitleyince hiç dönmüyor.
    çok teşekkürler Bende motosikleti almadan eksiklerini kapatıyorum şimdide 14 - 36 110L dişli zincir setine bakıyordum sanırım motoru alınca kargocularla bayağı bi işimiz olacak

Motosikleti
    çok teşekkürler Bende motosikleti almadan eksiklerini kapatıyorum şimdide 14 - 36 110L dişli zincir setine bakıyordum sanırım motoru alınca kargocularla bayağı bi işimiz olacak
    Hyena'nın motoru, zincir dişlileri cub, ön takım CG, arka amortisörler YBR uyumludur aklınızda bulunsun KM dişlim bozulunca mondial'den komple ön kampana almak zorunda kaldım onun dışında yan sanayi parça her türlü uyduruluyor. Gerçi mondialde de bu motorun parçaları bolca var.

Motosikleti
    Bisiklet
    Hyena'nın motoru, zincir dişlileri cub, ön takım CG, arka amortisörler YBR uyumludur aklınızda bulunsun KM dişlim bozulunca mondial'den komple ön kampana almak zorunda kaldım onun dışında yan sanayi parça her türlü uyduruluyor. Gerçi mondialde de bu motorun parçaları bolca var.
    Tavsiyeler için teşekkürler Montaj konusunda da pek bir sorun yaşamıcam sanırım (yetersiz kaldığım yerlerde) çünkü Yozgattaki mondial bayisinde benim ilkokul arkadaşım çalışıyor yani her türlü takma sökme işlemi beleşe yakın

Motosikleti

Nihayet hyena ile de gopro'lu videolar çektim. devamı gelecek bugün yarın.
    nokiaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    nokiaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    mengu aydınlatıcı fikir verici çalışmaların için teşekkürler . çok güzel bir yerde yaşıyorsun videolarını izledikçe içim geçiyor ne kadar güzel yerler.

Motosikleti
    Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengu aydınlatıcı fikir verici çalışmaların için teşekkürler . çok güzel bir yerde yaşıyorsun videolarını izledikçe içim geçiyor ne kadar güzel yerler.
    İstanbulu ankaraya tercih ederim kilyos zekeriyaköy taraflarına gidin, bu kadar tenha olmasa da böyle keyifli yollar var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)