Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Moped Army

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan kapakları komple söksen olur mu ki ?
    Kısmet, bakacaz artık. Bu arada sanma MX'i öksüz bırakıyorum ama şu cub farında xenon işini baya salladım zaten motora gece bile binmiyorum ki. Ankarada istanbuldaki kadar çekici bi canlılık yok geceleyin. Bide soğuk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmet, bakacaz artık. Bu arada sanma MX'i öksüz bırakıyorum ama şu cub farında xenon işini baya salladım zaten motora gece bile binmiyorum ki. Ankarada istanbuldaki kadar çekici bi canlılık yok geceleyin. Bide soğuk.
    Mx öksüz bırakılmıcak motorda değil hani ben çokta memnun sayılmam

En iyisini yapıyosun bence aceleye gerek yok
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Mengu eline sağlık. Çok güzel olmuş. 2 önerim var.

Plastikten 2 kapak 2 menteşe ve 2 kilitle depoyla motor arasına bagaj yapsana.

Bir de gidona giden kabloları kablo bağıyla duzenlesen çok güzel olacak.

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu eline sağlık. Çok güzel olmuş. 2 önerim var.

Plastikten 2 kapak 2 menteşe ve 2 kilitle depoyla motor arasına bagaj yapsana.

Bir de gidona giden kabloları kablo bağıyla duzenlesen çok güzel olacak.
    Kabloları düzenleyicem motor zaten henüz test aşamasında, depoyla şase arasına scooter hava filtresi koymayı düşünüyorum, kendi hava filtresi çok küçük ve sıkışık bir yerde, kısa sürede yağ ve benzin dolup tıkanıyor. Çok uzun süredir açık filtre ile kullanıyorum.
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu motorun en sevdiğim özelliği sıkışık trafikte sıkışınca, manevra yapacak alan kalmadığında motordan bile inmeden motorun arkasını tek elle istediğim yöne savurabilmem tamamen duran trafikte böylece aralardan çok kolay kaçabiliyorum.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    hava filtresi daha güzel olur valla. kapağı boşver

Motosikleti
    Yeni depo harika, evden bi çıkışta 145 km yol yaptım. Dönüşte bi ara depodan benzin akmaz oldu, motoru sola yatıra yatıra ve depo kapağını açarak falan benzini karbüratöre ulaştırdım da benzincinin yolunu buldum Benzin aldım 6.5 litreye fullendi, depodaki en az 2 litre benzin verimli olarak kullanılamıyor motor tekliyor stop ediyor Depo kapağına minik bir delik açmak lazım sanırım çünkü kapağı açınca karbüratör vakumu yeterli oluyo benzini çekmek için.

Burda zincirim attı, ağaç altında ihtiyaç gideriyorum

Motosikleti
    mondial 125 mg deluxe
    deponun altından silindire doğru şase boyunca bir hava filtresi takmanı öneririm (125 aggresive'nin filtresinden) ve jantları maviye boya lasiklere beyaz yanak çek bende biraz apaçilikten anlarım xD

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

ve mondial 100 uag egzozu tak ;)

Motosikleti
    Alıntı Abdülkadir22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponun altından silindire doğru şase boyunca bir hava filtresi takmanı öneririm (125 aggresive'nin filtresinden) ve jantları maviye boya lasiklere beyaz yanak çek bende biraz apaçilikten anlarım xD

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

ve mondial 100 uag egzozu tak ;)
    Deponun altına 125MT scooter hava filtresi takıcam. jant boyamayı yanakları falan sevmem. Egzoz böyle iyi Uag egzozu dediğin benim motorun orjinal egzozuyla neredeyse aynı.
    http://www.tokerticaret.com/scooter-...-125-mtpasifik

Motosikleti
    mondial 125 mg deluxe
    güzel birkaç şey daha var çamurluk çok uzun aşağı doğru ve deponun altında demir varmı yani şaseye kaynattınmı sağlamlık açısından .

Motosikleti
    güzel birkaç şey daha var çamurluk çok uzun aşağı doğru ve deponun altında demir varmı yani şaseye kaynattınmı sağlamlık açısından .
    Deponun altında demir yok ama depoyu zaten yük taşısın diye yapmamışlar, önde 2 tane geçmeli kulak var arkada da bir tane civata yeri. 3 noktadan da motora gayet sağlam şekilde bağlı. Çamurluk bence iyi böyle, kısa olunca çok çamur atıyo üzerime

Motosikleti
    mondial 125 mg deluxe
    ok depo zaten demiri kapatıcak yanı onun için dedim şaseyi güçlendirmiş olursun

Motosikleti
    ok depo zaten demiri kapatıcak yanı onun için dedim şaseyi güçlendirmiş olursun
    Şase fazlasıyla güçlü emin olabilirsin 3mm et kalınlığında 6 cm çapında yekpare boru şase. Şaseye fazla müdahele etmek istemiyorum çünkü ilerde muayenede sorun çıkartabilirler.

Motosikleti
    mondial 125 mg deluxe
    ok çalışmalarını takip ediyorum , başarılar
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün hyena'yla beynam köyünde biraz cross yapayım dedim, biraz tarla sürdüm sonra dönüşte derecik geçişi yaparken düştüm egzoza su doldu.

Sonra motoru bi çeşme başında bidonla su atıp yıkadım ve elmadağın tepesine çıktım.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Bayramınız mübarek olsun Moped Army'ciler.
    Benim Hyena 2400 kmye ulastı. Simdiye kadar 1 defa arka lastik patladı , şambriyeli değiştirildi. 2 adet sinyali ve ön çamurluğu kırıldı. Katalizör hortumu motorun ısısından dolayı çatladı. Debriyaj teli koptu. Değişik zamanlarda 3-4vidası düşüp kayboldu. İlk bakımından sonra motorun bakımlarını kendim yapma kararı aldım. 2000km de yağını Klora 4T 10W-40 yağ ile değistirdim. 3000e yaklaşınca hava filtresini temizleyip bujisini kontrol edicem. Gerekirse karburatorude temizleyebilirim. 300km de 1 zincirini gaz yağı ile temizleyip valva 90 numara yağ ile yağladık ancak ilk motorum olmasına rağmen zincir uzaması oldukça fazla diyebilirim. Tüm bunların yanında yakıt tuketimi ortalaması 1.9 ile 2 lt arası.
    Değiştirmeyi düşündüğüm cg125 in ön çamurluğu ve debriyaj teli sizce bu motora uygun mudur?
    Mengu16 ve mes hocamızın yaptğı değişiklikleri çok hoş, fikriniz sağlık.
    Saygılar.

Motosikleti
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayramınız mübarek olsun Moped Army'ciler.
    Benim Hyena 2400 kmye ulastı. Simdiye kadar 1 defa arka lastik patladı , şambriyeli değiştirildi. 2 adet sinyali ve ön çamurluğu kırıldı. Katalizör hortumu motorun ısısından dolayı çatladı. Debriyaj teli koptu. Değişik zamanlarda 3-4vidası düşüp kayboldu. İlk bakımından sonra motorun bakımlarını kendim yapma kararı aldım. 2000km de yağını Klora 4T 10W-40 yağ ile değistirdim. 3000e yaklaşınca hava filtresini temizleyip bujisini kontrol edicem. Gerekirse karburatorude temizleyebilirim. 300km de 1 zincirini gaz yağı ile temizleyip valva 90 numara yağ ile yağladık ancak ilk motorum olmasına rağmen zincir uzaması oldukça fazla diyebilirim. Tüm bunların yanında yakıt tuketimi ortalaması 1.9 ile 2 lt arası.
    Değiştirmeyi düşündüğüm cg125 in ön çamurluğu ve debriyaj teli sizce bu motora uygun mudur?
    Mengu16 ve mes hocamızın yaptğı değişiklikleri çok hoş, fikriniz sağlık.
    Saygılar.
    İç lastikler çok dandik kısa sürede sibop kesiyor ne yazıkki. Katalizör benim motorda yok, dolayısıyla öyle bi hortum da yok. Debriyaj teli benimkinde de kopmak üzereydi 1500km'deyken mct250 debriyaj teli ile değiştirdik, hem onda debriyaj ayarı da var. Zincir yağlamayı kafaya çok takmayın, zaten orjinal dişliler ve zincir motorun gücüne pek uygun değil 72cc'lik modele göre yapılmış. 100'lük cub'ların standart zincir ve dişlileriyle değiştirmeyi düşünebilirsiniz. ön 14 arka 36 dişli 428-110L zincir. Cg 125'in plastik ön çamurluğu bu motora pek uygun değil ben bi ara takmıştım çamurluk baya bi traşlama istiyor amortisöre değen yerlerden ve yinede 4 tane civata yerinden sadece ikisi denk geliyo.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    CUMHURİYET BAYRAMIMIZ kutlu olsun. Tüm Moped Army'e sevgiler selamlar))

Hyena'm sıfır sorunla km leri yutmaya ve çok az benzin tüketmeye devam ediyor.Yok böyle bir keyif.Hyena'nızın kıymetini bilin
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CUMHURİYET BAYRAMIMIZ kutlu olsun. Tüm Moped Army'e sevgiler selamlar))

Hyena'm sıfır sorunla km leri yutmaya ve çok az benzin tüketmeye devam ediyor.Yok böyle bir keyif.Hyena'nızın kıymetini bilin
    Hyena çok tatlı motordur, dağ taş beni götürmediği yer kalmadı 9 bin km'yi geçtim maşallah sapasağlam. Benzin depomu büyüttüm 300-350km benzin derdi olmadan hyena kullanmak büyük keyif çok da az benzin yakıyor 300km de 6.5-7 litre arası benzin yaktım sürekli tam gaz gitmeme rağmen ortalamada 2.3 litre yakıyor en fazla

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)