Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

[Isparta - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Burası her daim güncel ve güncel kalacak... kimsecikler olmasada...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Ben de varım tek geziyorum sokaklarda
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sabah Isparta - Senirkent yaptım.

Kış 16 Kasım itibariyle Isparta'ya gelmiş; kışlık eldivene rağmen parmak uçlarım neredeyse soğuktan uyuşuyordu...

Garaja kaldırdım. Hava güzel diye kanıp dışarı çıkarmazsam sanırım bi 4-5 ay binmem artık...

Sezonu hayırlısıyla kapattık diyelim....

Sezon sonu geçen hafta pazar Eğirdir yolu üzerindeki drag pistinde 125'lik Bajaj Dsicovery'e geçilmek de ayrı bi konu ...

Şekil olarak hala öndeyiz ama

Pisti ilk kez kullandım. Emeği geçenleri kutlamak isterim. Aslında halka şeklinde tam bir pist yapsalar daha da güzel olacak...

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bugün Senirkent - Isparta yaptım. Havalar soğuk Güneşin feri yok

Parmak uçlarım ne dondu ama ...

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Senirkent Gençali dörtyolundan yukarı çıkan Şuhut/Afyon yolunu tavsiye ederim; süper virajlar var!

Say ki Mulholland virajları

Motosikleti
    looooooooooooooooooooyyyyyyyyyyyyyynnnnnnnnnnnnnnn n kimseler yok mu?

İyi günler sevgili motosiklet seven arkadaşlar
    Ispartadan kimler var aramızda beni ısparta konusunda bilgilendirecek ıspartada yaşayan veya yaşamış arkadaşlar arıyorum.Ispartadaki motosiklet grupları neler adapte olmaya çalışıyorum ıspartaya.
    Sitemizin motosiklet grupları içinde aktif olmayan bir grup olduğu için buradan yazıyorum.
    Saygılar ve sevgiler...

Alıntı cagriaktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler sevgili motosiklet seven arkadaşlar
    Ispartadan kimler var aramızda beni ısparta konusunda bilgilendirecek ıspartada yaşayan veya yaşamış arkadaşlar arıyorum.Ispartadaki motosiklet grupları neler adapte olmaya çalışıyorum ıspartaya.
    Sitemizin motosiklet grupları içinde aktif olmayan bir grup olduğu için buradan yazıyorum.
    Saygılar ve sevgiler...
    Ben yardimci olabilirim kardeşim, buyur ne öğrenmek istiyorsun hertürlü yardımci olurum

Selam arkadaşlar mct 250 ile bende aranıza katıldım ısparta doğma büyüme yakın zamanda bi tanışma yada etkinlik yapabiliriz ama çok aktif yok sanırım .

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Havalar güzelken bir turlayıp gelmek isteyenlere Ağlasun yolunu tavsiye ederim.
    Sav-Ağlasun- Burdur-Gölcük üzerinden ...

Ağlasun'dan sonra Burdur anayoluna Burdur-Ağlasun yolundan çıkıyorsunuz; Çine-Taşkapıdan...

100 km, 1,5 saat sürüyor...

Akşam ezanından önce dönmüş olmaya bakın...

Muhteşem manzara, harika virajlar, güzel hava, motorunuz ve siz ...

Not: Gökçayın üzerinden doğrudan Sagallasos'a çıkan yol var haritada... Giden var mı? Bir de ordan denemek lazım!

Not2: Virajlar çok kışkırtıcı, bir sağ, bir sol, harika! Ama bazıları da çok keskin ve kapalı, ardını görmüyorsunuz... Dikkatli sürün... Dağa çıkılan, inilen yerlerde saç tokası denilen, hair pin virajlar var, yılan gibi... İnsanın dönüp yeniden inip çıkası geliyor...

Mulholland halt etmiş

Parkur isteyenlere, al işte parkur

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Isparta'da ve çevre il ve ilçelerde kros takılmak isteyenlere Isparta'nın Gölcük, Gökçay ve Darıderesi taraflarını tavsiye ederim...

Müthiş yollar: taş, toprak, dere, tepe, iniş çıkış...
    Müthiş manzaralar: Dağ, bayır, dere, tepe, orman, taş, kaya, çay, yol, yolak, göl, gölet, şelale!... (Hani o tarafta göl diyenlere, baraj gölü ) ...

Bir yerden sonra "yemiyor" ;) ...

Kros motora geçmeyi düşünüyorum...

Yalnız, bi arkadaşımın uyardığı gibi; ihtiyatı elden bırakmayın elbette, Into The Wild filmi gibi olmasın...

Hedef Sagalassos'a Akdağ üzerinden inmek ...

Bakalım, ne zaman...

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Isparta Gökçay - Ağlasun Yolu:

Gökçay'ın üstünden Ağlasun'a giden yol harika arkadaşlar! Gittim, gördüm, geldim!

Tek kelimeyle harika!

Yollar geniş! Araba bile gider! Gidiyor da! Yollar teker izi...

Sadece tepeye çıkarken biraz kötü, ama araba da geçer ...

Isparta Gökçay - Ağlasun yolunun en güzel tarafları tepeye kadarki olan bölüm. Manzara muhteşem. Dağlar, dereler, çeşmeler, orman...

Tüm alan, tüm bölge Gölcük Tabiat Parkı diye geçiyor; tam tepede bile tabelası var...

Kuba CR1 ile, artçılı gittim; rahattı, zorlanmadım...

Uyarı:
    Google Maps haritalarda Tepeyi aştıktan sonra Sagalassos'a giden yol diye gözüken yolu kullanmayın. Zaten patika yol, araba yolu değil. Bisikletle, motosikletle zar zor gidilebiliyor. Ama gitmeyin. Çünkü dar patikaları zar zor aşıp da tam düze çıkacağınız yere demir kapı koymuşlar! Madem buraya demir kapı koydular, ta en başa yol ayrımına da buranın çıkmaz sokak olduğunu belirten levha koymaları gerekiyor!
    Şu an sadece ünlem işareti ile geçiştiriyorum, ama, neyse...

Isparta Gökçay üstünden Ağlasun'a tepeyi aştıktan sonra Sagalassos'a gitmek isterseniz, ana yoldan ayrılmayıp, Yeşilbaşköy'e inip, ordan dolanıp gelip, Ağlasun'un içinden yukarı Sagalassos'a çıkan yoldan gitmelisiniz.

Patika yola gelirsek; demir kapının ordan aşağısı baya bi taşlık kayalık, diken çalı.. Ama hemen de bir patika yol başlıyor; Ağlasun'a inen...

Aşağıya şuradan kıyın kıyın, inivereyim dedim; 2 saatte anca indim; motosikleti bildiğin, taşın kayanın üstünden ata ata ... Benim diyen kroscu, endurocu, zor iner... Biz, bildiğin motor önde, biz yanda, arkada, yata kalka, attık kendimizi doğrusu aşağı patika yola ...

Motor sağlam çıktı Bindik, Antalya yolu, efsane virajlarıyla Köroğlu belinden dolandık geldik, vakitlice, gün inmeden.

Velhasıl; tepeye kadar olan yol daha sık kullanılmalı! Harika! Gitmeyene tavsiye ederim! Giden bir daha gitsin...

Yılkı atlarına bile rastladık...

Muhteşem manzara!

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Geçen cumartesi, 06.01.2018 tarihinde, SDU Motosiklet Kulübü ve Isparta Racing Motosiklet Kulübü'nün organize ettikleri Art Moto Akademi'den Sn. Alparslan Bulut hocanın SDÜ'de verdiği İleri Sürüş Teknikleri Teorik Sunum'u çok iyiydi.

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Başta Alparslan Bulut hocamız olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürler.

Bu tür eğitimlerin Isparta'da sık olması gerektiğini düşünüyorum.

Bu tür teorik eğitimlere katılamayanların en azından bu forumdan "zaferce" nickli arkadaşın güvenli sürüş ile ilgili yazılarını mutlaka takip etmelerini öneririm.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Isparta - Nazilli arasını motosikletle gitmek isteyenleriniz olursa; Burdur üstünden, Salda gölü kıyısından Güney'e inmenizi ve devamında Serinhisar'a değil de Alaattin - Kızılca - Pınarlar üzerinden Tavas'a; akabinde de Karacasu'ya doğru güzergahınızı belirlemenizi tavsiye ederim...

Salda gölü kıyısından daha önce bahsetmiştim... Alaattin - Tavas arası muhteşem bir parkur, motosiklet için ...

Ben bugün arabayla geldim ama bu güzergahı motosikletle de geçmek isterim bir ara ... Keskin virajlı, muhteşem doğa manzaralı, asfalt yollar...

Motosikleti
    En son 2017 nin 14 nisanında yazmışım halen kimseler yok.
    ne güzel ne mutlu bir mt.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Ramcixx, benim yazdıklarım sana görünmüyor mu?!
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramcixx, benim yazdıklarım sana görünmüyor mu?!
    Görüyorum kardeşim de bir iki kişi ile olmuyor. Milliyetçi değiliz bu konuda.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    ISPARTA - Eğirdir İftar Yoluu

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Davraz dağına çıkmanızı öneririm. Yazın.

Güzel asfalt yolu var. Virajlar kıvrım kıvrım. Ara ara düzlükler...

Tekniğinizi geliştirmek için de birebir... Tenha yollar...

Yazın kayak merkezi kapalı olduğundan, kim kimse yok...

Hatta, meşrubatınızı, çerezinizi yanınızda getirin; ilaç niyetine yukarda, parasıyla değil mi kardeşim, ver şu bardağı 10 liradan olan çaydan kahveden diyebileceğiniz açık bir yer yok.

Büyükhacılar köyündeki açık hava bol ağaçlı, gölgelikli köy kahvesini tavsiye ederim dinlenmek için.

Virajlar hadi göster kendini dedirten cinsten; ama arkasını görmediğiniz kapalı virajlarda riske girmeyin.

150 cc'lik bir motosikletle çıkıyorsanız, artçılı biraz zorlanabilirsiniz; hem yokuşta hem inişte...

Temiz hava, manzara harika!

Yalnız yola çıktığınızı birilerine haber edin, kim kimse yok... Düz yolda sağa çekip dursanız saatlerce kimse geçmez neredeyse . En yakın köy yaklaşık 8 km.

İyi eğlenceler.
    White_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Havalar soğumadan Antalya'ya Serik üstünden inip havalimanı üstünden dönmek isteyen olursa birlikte turlayabiliriz...

Manavgat dönüşü Körpülü Kanyon'a kadar çıktım neredeyse; sonrası akşam karanlığına kalacağım için, yemedi

Döndüm, havalimanı üstünden geldim ...

Kış gelmeden bu parkuru tamamlamam lazım

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler