Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Bajaj'dan 2 yeni model 400SS ve 400CS (Foto Galeri + Video)

Motovento
    REKLAM ALANI

Duke390 Şuanda 19.000tl bu 400 lük gelse bile 250cc üstü %33 vergi extrası eklendiği için 17-18 den aşağı beklemeyin bence ÇÜnkü Fiyatı indirirlerse Firmaya bir Getirisi kalmıyor KAR edemediği bir işe giremezler daha kendi servisleri bile yok KANUNİ servisleri bakıyor Bajaj a

Şimdi bütün KANUNİ Servisiteki elemanlara 400 lük motor söküp takma Kursları vermeleri Yedek parçaları Temin etmeleri ve daha sonra motoru getirmeleri gerek (Tüketici hakları falan filan diye SATIŞ İZNİ çıkması için alan madur edilmemesi için bunlar gerekli)Bunlar hep masraf Peki Yılda kaç adet satabilecekler ??? Hedef KAç tane 100 mü BU MASRAFI KARŞILARMI ve 100 ADET İLLK YIL SATILIRMI Büyük risk bu yüzden VERGİ ÜLKESİ TüRKİYE YE 250cc ÜSTÜ MOTOR HER FİRMA GETİREMEZ

DÜNYA çapında Honda Yamaha yada bakın Türkiye ye her model Gelmiyor Bİrçok Honda Serisi Türkiye ye hiç getirilmiyor 10 yıldır CBF150 satıyorlar HAlbuki 150 lik birsürü Modelleri var FArklı ülkelerde Satışta olan Yamahanında YBR150 factor modeli mesela ODa hiç Gelecek gibi değil

ÜLKELERİN VERGİ ve PİYASA DURUMU ARZ TALEP İ KALİTEYİ BELİRLİYOR KÖKLÜ FİRMALAR BİLE HER MODELİ GETİREMİYOR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şekiller paris, kalite muş. gelsin tabi, gelsin de 15 bin tl lik motorun kronik arızalarını konuşalım birazda. mesela; abi 15 bin verip motor aldım yarın upgrade ettircem, sıfır fabrika çıkışlı motor stop etme problemiyle geliyor da ))

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    200ns kullanıcısıyım ve potansiyel cs400 alıcısıyım. Cs400 almadan önce kronik arızası olacağını bilsem dahi gider alırım. Çünkü biliyorumki bajaj bu sorunumla ilgilenecek. E geçmişte gördükki bütün kullanıcıların servise gitmeleri dahilinde stop etme gibi fabrikasyon problemlerini giderdiler. Japon motosiklerdede bu gibi sıkıntılar cikabiliyorken neden hala kronik sıkıntılı bajaj tipinde yazılar yazılıyor bu neyin kafasıdır anlamıyorum?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı İsmail hakkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke390 Şuanda 19.000tl bu 400 lük gelse bile 250cc üstü %33 vergi extrası eklendiği için 17-18 den aşağı beklemeyin bence ÇÜnkü Fiyatı indirirlerse Firmaya bir Getirisi kalmıyor KAR edemediği bir işe giremezler daha kendi servisleri bile yok KANUNİ servisleri bakıyor Bajaj a

Şimdi bütün KANUNİ Servisiteki elemanlara 400 lük motor söküp takma Kursları vermeleri Yedek parçaları Temin etmeleri ve daha sonra motoru getirmeleri gerek (Tüketici hakları falan filan diye SATIŞ İZNİ çıkması için alan madur edilmemesi için bunlar gerekli)Bunlar hep masraf Peki Yılda kaç adet satabilecekler ??? Hedef KAç tane 100 mü BU MASRAFI KARŞILARMI ve 100 ADET İLLK YIL SATILIRMI Büyük risk bu yüzden VERGİ ÜLKESİ TüRKİYE YE 250cc ÜSTÜ MOTOR HER FİRMA GETİREMEZ

DÜNYA çapında Honda Yamaha yada bakın Türkiye ye her model Gelmiyor Bİrçok Honda Serisi Türkiye ye hiç getirilmiyor 10 yıldır CBF150 satıyorlar HAlbuki 150 lik birsürü Modelleri var FArklı ülkelerde Satışta olan Yamahanında YBR150 factor modeli mesela ODa hiç Gelecek gibi değil

ÜLKELERİN VERGİ ve PİYASA DURUMU ARZ TALEP İ KALİTEYİ BELİRLİYOR KÖKLÜ FİRMALAR BİLE HER MODELİ GETİREMİYOR
    KTM Duke 390'ın Hindistan'daki satış fiyatı 9000 TL. CS400 için öngörü ise TL'ye çevirdim 7200 TL yapıyor. Aynı oranı koruyarak Türkiye'deki satış fiyatının 15000 TL olacağını hesaplıyoruz. Peki 15 bin TL'ye satar mı ? Bence peynir ekmek gibi satacaktır. RS200'den çok daha fazla satacaktır.

Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200ns kullanıcısıyım ve potansiyel cs400 alıcısıyım. Cs400 almadan önce kronik arızası olacağını bilsem dahi gider alırım. Çünkü biliyorumki bajaj bu sorunumla ilgilenecek. E geçmişte gördükki bütün kullanıcıların servise gitmeleri dahilinde stop etme gibi fabrikasyon problemlerini giderdiler. Japon motosiklerdede bu gibi sıkıntılar cikabiliyorken neden hala kronik sıkıntılı bajaj tipinde yazılar yazılıyor bu neyin kafasıdır anlamıyorum?
    Hadi ya sorunlar giderilirken ordamıydınız?
    Sorun falan giderildiği yok benim 20 günlük 2016 model pulsarım yazılım atıldığı halde hala stop ediyor. Sorunu gidermediler gidermek gibi bir niyetleride yok.

Cs400 gelirse duke 390 in zaten az olan satislari iyice düşer sanıyorum. Selling +8 duke 390

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Duke benzemis bu arada sari cok guzel

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM Duke 390'ın Hindistan'daki satış fiyatı 9000 TL. CS400 için öngörü ise TL'ye çevirdim 7200 TL yapıyor. Aynı oranı koruyarak Türkiye'deki satış fiyatının 15000 TL olacağını hesaplıyoruz. Peki 15 bin TL'ye satar mı ? Bence peynir ekmek gibi satacaktır. RS200'den çok daha fazla satacaktır.
    2 daha koyan mt 7 alır

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    200 cc den sonra geçiş yapacağım adam gibi motor yok arkadaş. Pulsarın gözünü seviyim şehirde de gidiyor araziyede giriyor. Duke denedim olmadı arazide ben oynamam diyor. Seneye gelse de birde bunun tadına baksak. Olmadı ben NC 750 X e geçiş yapar şahsen başka şehir ve hafif arazi kullanımlı doğru düzgün motor göremiyorum.

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al arkadaş al ki kronik arızalarıyla geçelim dalgamızı diyorum ben de. esas bu nasıl bi pollyanna kafası? adam 0 km sıkıntılı motoru alıyor sonra benimle ilgilendiler diye seviniyor? yukarıda bizzat bajaj kullanıcısı arkadaş vermiş cevabını zaten. aynı zamanda kronik stop etme problemiyle bu kadar gündeme gelen bir japon göstersene bana.
    SAZMAN ve voldo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Chopper
    fuara yetişirse 2017 yılında gelcekmişler...

15,000gibi rakamlara bajaj satamaz yamaha zam yapmazsa mt serisinin satışlarını artırır sadece

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı mülayim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15,000gibi rakamlara bajaj satamaz yamaha zam yapmazsa mt serisinin satışlarını artırır sadece
    Şimdi anlamadığım nokta şu; neden bunu pahalı diye almayan adam gidip MT-07 alsın ? Biri 15000 TL, biri ABS'li 25000 TL. Şimdi mesela ben bütçe hesabı yapıp 15000 TL'yi krediyle falan bir şekilde toplayacağım. Sonra diyeceğim ki abi bu motor 15000 TL, ona bu parayı vereceğime gidip 7500 veya 10000 TL fazla vereyim de MT-07 alayım. Bu mudur aklınızdaki senaryo ? Bundan once marka takıntısıyla alınabilecek Duke 390 var. Neden 390 değil de MT-07 alayım ? Birisi ortaya bir laf atıyor, bakıyorum herkes peşinden gitmiş. Sanırım insanların hesabında hazır 100000 TL falan bekliyor, o yüzden böyle önerilerle geliyorlar. Paramız çok olsa F800R veya Monster alır geçeriz zaten.

Ayrıca şunu da yazayım, siz istediğiniz kadar görmezden gelin, motor güzel arkadaşlar ve Duke 390'dan daha konforlu olacağına eminim. Klasik olarak Hint motoru olduğundan (bakın sizin gibi bu sefer ben de genelleme yaptım) ve Duke 390'dan gelen motoruyla miras titreşimli de olacaktır. İnşallah daha güçsüz olur ama titreşimli olmaz. Ayrıca önceden bununla alakası olmayan bir modelde stop etme sorunu oldu diye bundan sonar çıkacak bütün modellerde de olcak şeklinde genellemeler yapmayın, en yumuşak tabiriyle komik oluyorsunuz. Böyle bir saçmalık olmaz.
    mülayim bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya o değil de, neden AS serisinin yeni modelleri gelmiyor, 200 lüğü bile gelmedi, endurocuları niye hiç düşünmezler, şöyle uygun fiyata bizde bir 400 lük enduroya binsek olmaz mıydı?

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi anlamadığım nokta şu; neden bunu pahalı diye almayan adam gidip MT-07 alsın ? Biri 15000 TL, biri ABS'li 25000 TL. Şimdi mesela ben bütçe hesabı yapıp 15000 TL'yi krediyle falan bir şekilde toplayacağım. Sonra diyeceğim ki abi bu motor 15000 TL, ona bu parayı vereceğime gidip 7500 veya 10000 TL fazla vereyim de MT-07 alayım. Bu mudur aklınızdaki senaryo ? Bundan once marka takıntısıyla alınabilecek Duke 390 var. Neden 390 değil de MT-07 alayım ? Birisi ortaya bir laf atıyor, bakıyorum herkes peşinden gitmiş. Sanırım insanların hesabında hazır 100000 TL falan bekliyor, o yüzden böyle önerilerle geliyorlar. Paramız çok olsa F800R veya Monster alır geçeriz zaten.

Ayrıca şunu da yazayım, siz istediğiniz kadar görmezden gelin, motor güzel arkadaşlar ve Duke 390'dan daha konforlu olacağına eminim. Klasik olarak Hint motoru olduğundan (bakın sizin gibi bu sefer ben de genelleme yaptım) ve Duke 390'dan gelen motoruyla miras titreşimli de olacaktır. İnşallah daha güçsüz olur ama titreşimli olmaz. Ayrıca önceden bununla alakası olmayan bir modelde stop etme sorunu oldu diye bundan sonar çıkacak bütün modellerde de olcak şeklinde genellemeler yapmayın, en yumuşak tabiriyle komik oluyorsunuz. Böyle bir saçmalık olmaz.

Neden telaş ediyorsunuz hangi alıcı 2,000daha fazla verip çok daha güvenilir bir markadan çok daha dayanıklı ispatlamış bir motoru almak varken parasını riske atar ki? Daha fiyatı açıklanmamış burada tahminler üzerine anılan rakamlardan daha düşük fiyatla çıkmasını temenni etmek varken neden farazi fiyatı savunuyoruz?

Genelleme ayrıca yapılabilir mühendislik kalitesi modelden modele değişmez birinde sorun varsa ve bu düzeltilememiş ve/veya distribütör tarafından görmezden gelinmiş müşteri ile sorunlu ürün terk edilmiş ise aynı mühendisin yaptığı aynı distribütörün sattığı diğer modele daha birkaç kare fotoğrafla güvenmek çok riskli...

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya o değil de, neden AS serisinin yeni modelleri gelmiyor, 200 lüğü bile gelmedi, endurocuları niye hiç düşünmezler, şöyle uygun fiyata bizde bir 400 lük enduroya binsek olmaz mıydı?
    nasıl bişey o aradım bulamadım bajaj ın endurosu varsa görmek isterim
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    bajaj boxer
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bişey o aradım bulamadım bajaj ın endurosu varsa görmek isterim
    as200 biraz enduroya benziyor.yan canta felan takinca ondan bahsetmistir arkadas.

Ayrica konu acilali 2 sene olmus 2017 oncesi zor.cs400 vs400 oldu test surusu devam ediyor.fiyat olarakta ktmnin altinda olacagi kesin ona gore hesaplayin iste

Alıntı mescaline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    as200 biraz enduroya benziyor.yan canta felan takinca ondan bahsetmistir arkadas.

Ayrica konu acilali 2 sene olmus 2017 oncesi zor.cs400 vs400 oldu test surusu devam ediyor.fiyat olarakta ktmnin altinda olacagi kesin ona gore hesaplayin iste
    ha biliyorrum onu bende cross tipi sandim cross supermoto falan olsa super olur ama nerdee, 400 ler seneye gelicek en gec 2.3. Ceyrekte ama daha erkende olabilir

2017 Fuarında acaba bu motorları görürmüyüz dahada önemlisi bu motorlar fuardan sonra Türkiyeye gelirmi gelicek ise biraz daha 2 teker aşkından uzak durup bütçeyi yükseltip alabilirim ne dersiniz ?

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler