Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Kanuni puma 150 hakkında bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

muratbag yorumların için teşekkürler.Yağ degişim periyodu neyse o km lerde degiştir bence.Sonuçta uzun yola cıkıyorsun.Daha çok son vites kullanımı.Arada kontrol et seviyesini felan.Tekrar hayırlı olsun .Allah kaza bela vemesin.Hayırlı yolculuklar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tek kısılık bı tura cıktım bu sabah 9 da geldım tur baslangıcı > Edirne/Keşan > İzmir orda 3 gun konaklama sonrası > Antalya , ordan Kaş ordan sonrada Finike en son da tekrar izmir 1 gece konaklayıp keşana dondum gittigim guzergahlar > Keşan > Gelibolu > Lapseki > ÇANAKKALE > Ezine > Edremit > Burhaniye > Bergama > Menemen > İZMİR > (izmirden aydın otobanında sabit 110 km hızla gittim aydına kadar ) ordan sonra > çine > Muğla > Fethiye > Elmalı > Korkuteli > ANTALYA arkadasım benı antalyada bi guzel gezdırdı saolsun ordan sonra gece yola cıktım yaylalarda titredim soguktan donuş yolunda Finikeye ugradım ama finikeye gelmeden gece cok soguktu Kumlucada pansiyonda kaldım sabaha kadar sabah yola devam ettim sabah ılık bi hava vardı finikede arkadasım karsıladı benı yemek yedik sohbet ettik felan ama planıma gore gece izmire geri donmus olmalıydım ve programın 5 saat gerisindeydim finikede fazla durmadan sahil yolundan devam ettim yaylalarda usumekten iyidir diye dusundum fazladan 50-100 km bu arada finikede marinada arkadasım muhasebeci cok saolsun motorun cıkardıgı ufak sorunları hemek ordaki yamaha servisindekı arkadasına yaptırttı zincir gerildi vs vs arka fren tam ayarlandı sonra yola Finike > KAŞ > Göcek olarak devam ettim marmarisi cok merak edıyordum :( ama sadece marmarise girip cıkmam 90 km fazladan yol yapmama sebep olucaktı :( o yuzden muglaya devam ettim ordan aydın ve otobandan izmire sabah 4 gibi izmire vardım arkadaslarım orda karsıladı benı kahvaltı ettık sonra ogleye kadar bi güzel uyudum ^^ gece 11 de yola cıktım ver eve donmek ıcın aşırı uykum vardı gece mola vere vere geldım saabah 9 da burdaydım

5 gunde yaptıgım yol sadece 2450 km unutmadan aydından izmire sanırım 150 km 1 kere yola verdım otobanda 110 -120 arası geldım aralıksız motor hiç bogulma gibi bi sorun yasamadı hatta bastıkca bastı titreşim vs hiçbirşey yoktu o titreşim sadece bozuk yollarda olusuyor oda motordan degıl yollar çakıllı oluyor
    120 km hızla gıderken motoru kontrol etmek cok basit rahat sollamak vs vs cok kolay oyle sallanmıyor motor direk toparlıyor kendini

Motosikleti
    KANUNİ PUMA R6 2011
    Paylaşımlar Güzel umarım Puma Kullanıcılarının İşine Yarar.

Arkadaş olayı Biraz Başka Boyutta Yaşamış ben Bu Kadar Guvenmem Altımdakı Motora.Altımdakı Japon Yada Daha Kalıtelı Bı Urun Olsa O Baska !!!!

ben 7000 Km Yi Aştım Zaman Zaman Sıkıntılar Çıktı Ama Ufak Tefek Kişi Kendısı motoru Bır Kac Kez Elden GEcırırse Daha da Guzellesıyor...
    [B][COLOR="Red"][U]ANADOLU SİGORTA HER TÜRLÜ SİGORTA İŞLEMLERİ
    05548311017[/U][/COLOR][/B]

Motosikleti
    KANUNİ PUMA R6 2011
    Upss.........

motorda tork yok gibi geliyor cekıs sonradan baslıyor direk fırlamıyor dıger motorlar gibi sorunmu var yoksa motorun kendısımı boyle anlayamadık
    su an 10 000 de

Motosikleti
    KANUNİ PUMA R6 2011
    İTME KUVVETİ İLE ÇALIŞAN OHV MOTORLARINDAN DEĞİL BUNDAKİ MOTOR AKSAMI....
    ÜSTTEN EKZANTRİKLİ SOCT SİSTEMİ İLE ÇALIŞIYOR...
    SİZİN DEDİĞİNİZ MAKİNELER GİBİ İLK ETAPTA ATAK DEĞİLDİR AMA HIZLANMASI VE UZUN YOLDA Kİ TİTREME SORUNUN OLMAYIŞI BU SİSTEM SAYESİNDEDİR.

15000 KM YE GELDİM HALA BİR SORUNUM YOK SADECE KIŞ AYLARI BİRAZ ZORLU GEÇİYOR YAKINDA LASTİKLERİMİ DEĞİŞTİRMEM GEREKİYOR O KADAR...

SELAMETLE SIKINTI YAŞAYAN VARSA YAZARLARSA SEVİNİRİZ

16 000 km ye geldım ^.^ sargılar yandı 1 kere garanti degıstırdi saolsun ucretsiz
    haziran ayında ^.^ herhangi bi sorun cıkmaz ise 26-28 haziranda Türkiye / Almanya ( Münih ) 1681 km yapıcam
    evrak hazırlıyorum sımdıden

Alıntı muratbag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 000 km ye geldım ^.^ sargılar yandı 1 kere garanti degıstırdi saolsun ucretsiz
    haziran ayında ^.^ herhangi bi sorun cıkmaz ise 26-28 haziranda Türkiye / Almanya ( Münih ) 1681 km yapıcam
    evrak hazırlıyorum sımdıden
    yurtdışı turum iptal

geçen seneki edirne > izmir > antalya turumdan sonra

bu sene Edirne > izmir > Bodrum > Marmaris gezisi yaptım hiçbir sorun yaşamadım

marmaristen Edirne/Kesan > 750 km izmire kuzenımede ugradım askerıyeye + 100 km > 850 km

benzın almak harici hiç durmadım benzın alırken 15 dk mola verdım sadece , 850 km yolu askeriyeye ugrama orda 1 saat + oyalanma vs .dahil > 9- 9,5 saatte geldim

doganmizrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Muratbag dostum sana Çok imreniyorum Allah nasip ederse bende temmuz da bartın-ıstanbul-silivri yapicam 550-600km gidiş... Ilk uzin yol tecrübem ilıcak! Motorumun km si az daha genel olarak memnunum...

ful sentetik yağ kullanın aşırı ısınmadan yağı buhar yapıyor
    her 1000 km de yag degıstırın ve yola devam edın ^.^

tıkır tıkır calısıyor halen ^.^ Yazin edirne - Marmaris ;)

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Dostum hangi yağı kullanıyorsun? Önerebileceğin yağ var mı? Serviste yağını değiştirmiştim ne koydular bilmiyorum ama bi kaç ay önce baktım sanki biraz yağ eksitmiş gibi geldi... Sende oldu mu böyle eksitme falan? Biraz üzerine ilave yaptık... 300km daha yapıp yağı değiştiricem! Bu arada km'yi kaç yaptın takipteyim seni ?

Shel ultra ful sentetik olan gri kutuda , 15-50w

cok ama cok az eksiltiyor o eksiltme ise asırı ısınmadan buhar yapıyor

bu yaz yaptığım turu anlatayım

Edirne Keşan'dan yola cıktım , 1 arkadasımla onu ızmıre bıraktım ( tek motor gidiyoruz ) ordan baska bi arkadasımı aldım ^.^ ordan bodruma . bodrumdan ertesi gun marmarise 1 hafta marmariste tatil yaptım, o ara arkadasım donmek zorunda kaldı otobusle gonderdım geri izmire . bendekı esyalarıda kargoladım eve yuk olmasın dıye . donus gunu sabah cıktım yola . sadece benzın almak ıcın durdum 100- 120 km arası hızda gittim hep , izmir yeni focaya kuzenıme askerıyeye ugradım . 1 saat orda oyalandım onun harici feribot . vs sadece duruldu ve her benzın almaya gırdıgımde , 10 dk dınlendım
    850 km yolu 1 gunde aldım eve geldim

motorda tık sorun yok halen

ama motora direk zincir atin oringli aldıgınız gibi
    ve her 1000 km yada 1500 yağ atın
    sorun cıkarmaz ;)

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Zincir atın derken? Oringli zincir mi alayım anlamadım demek istediğini...

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Şimdi anladım iş telaşından öğlen anlayamadım hocam demek istediğini, zinciri değiştiricem en kısa sürede fakat bizim zincirin numarası falan nedir? Ne diye alıcaz bunu yazabilirsen?

http://www.anesmotor.com/?urun-968-ANS-Oringli-Zincir.html
    bunu almıstım 13 000 km yaptı halen sapa sağlam

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Tamam dostum bunu halledicem en kısa zamanda alıp takicam! Peki dişlilerle ilgili bişey yaptın mı? Bazıları dişli küçültme falan yapmışlar...

bu benim 2. pumam 1. yi ihtiyactan sattım 2. de hediye geldi bana
    1. de on dişliyi 16 yapmıstım ama bayır yukarı zorlanıyordu

2. de yani su an 15 on dişli , sübap benzin hava ayarı yapılı cok guzel cekıyor hızıda iyi bayır asagı 140 a dayıyor duz yolda 120 rahat

ama kafama takılan bişey var o eksozdaki katalitik konvektoru cıkarıp yenıden benzın hava ayarı yaparsam motor tahmini 2 beygir daha guclu olur ama sesi ne olucak . uzun yolda ses cok sorun

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Benim disliler oynanmadi. boy 187, kilo 90 motor düzde 105-110km nin üzerine çıkmıyor, tabi benim cüsseme göre normal sanki bu... Bir arkadasima vermistim zayıf kuru bişey çocuk 130a vurdu ibre dedi!
    Su katalitik konvertör konusu da performans olarak mutlaka motoru olumlu olarak etkiler 2hp artış oluyor be max tork da 1.5-2nm artıyor verilere göre tabi bu egzos sesini artırır bence

motor acıldıysa sübap benzin hava ayarı yaptır ve on dişliyi 15 yap ve arada hava filtlresini temizle motorun kapasitesi 1 litre yağ degil 900 ml sanırım fazla yagı hava filtresine buhar olarak atıyor

ben motorda 140 tan ileri ibreyi gordum bayır asagı su an duz yolda 120 sabit gidiyor

honda transalp ile octuk ibre doğru

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Dün hava filtresini söktüm temizledim, yağ gibi birşey vardı evet farkettim bir de sungerde sanki benzin kokusu vardı gibi geldi bana olabilir mi? Yoksa bana mı öyle geldi... Geçenlerde ustaya sordum ben subap ayarı istemez dedi şu an 4572km de motor hava/benzin ayarını yaptırsam iyi olur di mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

120km/h sabit gitmek isterim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)