Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Mükemmel Bir Yağ

Motovento
    REKLAM ALANI
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatla kalite karşılaştırılması yapılamaz o zaman elf kötü yağ çünkü litresi 18 lira bumudur yani.Lütfen daha çok araştırma yapalım.
    Yağın öncülerin şaşma hepsinin içeriği farklı biri performans için bi madde koyuyor biri koruması için bir madde koyuyor.Bu markalardan şaşma iyi bişey olsaydı Türkiyede zaten olurdu(Castrol,Mobil,Motul,Shell,İpone,valvoline)
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    ilk çıktığı günden beri yamalube kullanıyorum bir şikayetimde yok sanırım kaliteside gayet iyi
    Yüksek Kalite Üstün Performans

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Bu yağı motosiklet bayisi olan arkadaşlarım ucuz yağ arayanlara satardı.Bildiğim kadarıyla Bulgar malı kötü bir yağdır.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    motorum 7000 de her 1500 de castrol la değiştirdim ve memnunum. bende ılkkez duyudugum bı markayı kullanmama taraftarıyım

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yağı motosiklet bayisi olan arkadaşlarım ucuz yağ arayanlara satardı.Bildiğim kadarıyla Bulgar malı kötü bir yağdır.
    Arkadaşlar benim aygırın bakımı gelmişti,dün sabah itibariyle arkadaşın dükkanı'nın yolunu tuttuk yağını filtresini,bujisini debriyaj temizliğini vs vs tamamen bakımını yaptık ben biraz titizimde Neyse uzatmıyalım dünya devi Valvolinle ortak olan bir motosiklet yağı getirmiş Prista-Oil markası.10 w 40 benim aygıra 1700 gram koyduk 10 dakika çalıştırdık tekrar baktık eksikmi diye kontrolünü yaptık,size motorun sesinin ne derece değiştiğini anlatamam,o kadar rahat ilk hareket sağlıyorki şaşırdım kaldım eksozun sesi bile değişti daha önce gelseymiş keşke bu yağ Daha önce birçok marka yağ kullandım diğer motorlarımda ama bunun gibisi yok arkadaşlar adamların işi sadece yağ üretmek
    TEKSTİL yağları
    Makine dişli yağları
    Yalıtım yağları
    İşletme yağları
    Gresler
    Kompresör yağları
    ben motosikletimde kullandım ve çok memnunum sizede tavsiye ederim arkadaşlar.işte bu da resmi.

URL]
    biriniz iyi dersiniz biriniz kötü...bizimde kafalar karışıyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    yakın zamanda xx blackbird
    İlk defa duyuyorum bu markayı

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    peki birşey sorucam:Castrol 10/40 yağ aldım yanında bir kaç birşey daha almıştım.neyse ayrıntı yapmayim,yağın üzerinde üstün performans scooter yağları şaha kaldırır türünden ıvır zıvır bişler yazmşlar.vitesli motor için bir sorun teşkil edermi?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki birşey sorucam:Castrol 10/40 yağ aldım yanında bir kaç birşey daha almıştım.neyse ayrıntı yapmayim,yağın üzerinde üstün performans scooter yağları şaha kaldırır türünden ıvır zıvır bişler yazmşlar.vitesli motor için bir sorun teşkil edermi?
    Sonra da motordan tırrrrr diye değil dıgıdık dıgıdık şeklinde ses çıkartır diye de yazmışlar mı?

Teknik detayı çok bilmiyorum ama ben üzerinde scooter yazan yağı kullanmam. Nedeni de şu, malum scooter'larda otomatik vites vardır ve bizdeki gibi yağ içinde çalışmaz balatası. O yüzden o yağ ıslak debriyaj için uygun olmayabilir diye düşünerek almazdım.

Daha iyi bilenler cevaplar nasıl olsa.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    arkadaşlar küçük cc. motoru olanlar bilir. ucuz yağ koydumu motor son hızını çeviremez. şahsım adına defalarca denedim.(tam sentetik yağ hariç - hiç kullanmadım) sonuç: yarı sentetiklerin içinde serin havada Castrol power 1 10w40, yazın 15w40. tam sentetik daha iyi diyorlar. bu arada bilmediğin marka yağlardan uzak dur derim, yağı kullandığın alet cansız olabilir ama senin canını taşıyor bunu unutma
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

TuNeR_32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki İzci 250cc
    Yağda marka elvet çok önemli ben motorumda castrol Power 1 kullanıyorum her 1500 km de bir yağını aynı marka yağ ile değiştiriyorum çünkü bütün motor firmaları motor yagının markasını devamlı değiştirmeyin diyorlar nedeni ise her yagın performans ve koruma şekilleri farklı eğer biz her çıkan yağı denersek yine tam performans alamayız Ayrıca bu bileşenler elvet motorumuzda olucaktır ve her farklı yagda birbiriyle karısacaktır. Bildiginizden şaşmayın ve hep aynı markayı kullanın arkadaşlar
    IspartaTuning'Te Herkes SeS Verdik Bizimle Çoşar HerkeS

Bir motora en fazla 5 yıl biniyorsunuz.Bu sürede motorunuza yemek yağı koysanız gene sorun yaşamazsınız.
    Ben de size uyup bir müddet castrol kullandım,parama yazık oldu,şimdi benzinlikten 5 liralık dökme yağ alıyorum castrolden en ufak farkı yok.Tabi motorumun yamaha olması da bunda etken.
    Bu yağı da çok sevdim ama nereden alabileceğim konusunda sorun yaşıyorum.
    Ayrıca fiyatı da pahalıymış.Gereksiz.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı mayko33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motora en fazla 5 yıl biniyorsunuz.Bu sürede motorunuza yemek yağı koysanız gene sorun yaşamazsınız.
    Ben de size uyup bir müddet castrol kullandım,parama yazık oldu,şimdi benzinlikten 5 liralık dökme yağ alıyorum castrolden en ufak farkı yok.Tabi motorumun yamaha olması da bunda etken.
    Bu yağı da çok sevdim ama nereden alabileceğim konusunda sorun yaşıyorum.
    Ayrıca fiyatı da pahalıymış.Gereksiz.
    öyle deme bence yağdada kalite önemlidir! şimdi sen attın gittin bütün markaları
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Artık Yok...
    yağ motorun kanıdır canıdır yağ yağdır gibi bir zihniyete girip yağa fazla para verilmez gibi bir zihniyet su sudur ben çamurlu suda içerim muslukdaki kanalizasyon karışmış suyuda içerim gidipde temiz bilindik bir marka tam hijneyik steril suya para vermem parama yazık demek gibi bir şeydir.. aynı şeydirr.. o su ilerde nasıl sizi kanser ve bilumum hastıklara yakalata bilirse adi kalitesiz yağda ilerki zamanlarda motorunuzun başına an başda yataklarda olmak üzere pek çok iç aksamda sıkıntılar verdirmeye başlıycakdır..

zaten 5 sene biner satarım alanın elinde patlasın zihniyetinide en başdan kınıyorum bu zihniyetteki bir insana ben motorcuda diyemem zira motorcu adam ister 5 gün ister 5 yıl ister 50 yıl binsin motoruna evladına bakdığı gibi gözü gibi bakar..

motor yağında fantezi aramaya gerek yok.. arkadaş bu yağı göstermiş iyi niyetli kötü niyetli bilemem yeniliklere açık değilsiniz yazmış 80 yıllık sırf yağ üstüne milyon dolarlık ar-ge çalışması olan kendini her koşulda her araçda kanıtlamış firmalar varken ve yıllarcana bu tecrübeyi biriktirip ürünlerine uygularken iki günlük bir firmanın yatırımı ne olabilir onu bırakın tecrübesi ne olabilir.. bu yeniliğe açık olmamak değil mantığımızı kullanmak.. her akıllı insan bunu düşünür..

motorsiklette yağ bellidir Motul Motorex Mobil Castrol bunlardan şaşmıycaksın

alternatif olarak bu listeye gulf ü de ekleyebiliriz gulfü bilen bilir türkiyede o kadar kendini tanımadıysada dünyada sentetik yağı ilk icat eden firmadır ve ilk benziliği kuran yani ilk benzinlik açan dünyada firmadır 100 yıllık geçmişi olan büyük bir markadır yağ üstüne ar-ge çalışmalarıda çok eskiye dayanır..

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    motul var ama ipone yok iponede olmalı ankette

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Dünya devi Valvolinle ortak olan bir marka,benim aygır bu yağı çok sevdi arkadaşlar şiddetle tavsiye ederim ayrıca arkadaşım Doblo arabasında bile kullanıyor distribütör kendi arabalarında kullandıklarını ve sonucun mükemmel olduğunu söylemiş.Adamların işi sadece yağ üretmek aslında böyle olmalı sadece o işi yapmalı firmalar neyi çok iyi biliyorsan onu yapacaksın sonuçta Valvoline dünya devi.

Ben sadece şu noktaya takıldım. Evet Valvoline gerçekten büyük bir firma, yanlışım olabilir ama Kanada firması sanırım. Hatta öyle ki bazı firmalar Valvoline dışında yağ kullanmıyor. Gelelim takıldığım noktaya;

Ben Castrol'cülerdenim. Ama itiraf edeyim Mobil'le yaptığım bir kaçamak sonrası Mobil'in bazı artılarının daha fazla olduğunu gördüm. İkisi de aynı ayarda. (Mükemmele yakın diyelim )

Son yağ değişimimde Mobil bulamadım. Castrol'ün de 4 litreliği tükenmişti. bir arkadaşım Valvoline'in tam sentetiğini 100 km önce koyduğunu ve çok memnun kaldığını söyledi, neredeyse zorla Valvoline tam sentetik aldırdı. Satan da ( Kocaeli Bayi) ısrarla memnun kalmazsan geri getir dedi. Yağdan emindi.

İlk 300-500 km süper geçti ancak sonrasında açıkcası ne Castrol'ün ne de Mobil'in yanından bile geçemeyeceğini anladım. - Şahsi Görüşümdür-

Aynı ara yol arkadaşım da Castrol bulamadığı için aynı yağdan aldı. ( İlk 300 ün içinde olduğum için ben de önerme hatasında bulundum, o ara mükemmel performans veriyordu) Aynı şekilde hemen hemen aynı dertlerden muzdarip olduğunu söylüyordu her konuşmamızda. ( Sonunda dayanamayıp dün 1000 km erken değiştirdi yağını Castrol ile) Belki bizim Kawa'larda iyi gitmiyor sadece. Koruması iyidir-değildir onu deney yapmadan bilemeyiz ama beni sarmadı açıkçası. Ama kötü de diyemem sadece tercihim değil, Castrol ya da Mobil'in yanında.

Geçen sene eski motorumda (ER6-F)aynen senin gibi çok ısrarla önerilen bir yağ kullandım.-Üstelik yılların Amerikan Firması- Kullanan arkadaşlar süper olduğunu falan söylüyordu ısrarla. Fiyatı da uygun gibiydi. Ama 2000 km sonunda yağın su gibi olmasından sanırım ara ara yağ lambası yanmaya başladı. Uzun süre trafikte durunca sapıtıyordu makina. Tabi ki hemen değiştirdim.

Bu değişimimden sonra bir daha Castrol ya da Mobil'den şaşar mıyım bilemiyorum.

Ama Ipone ve Motul'u da ısrarla öneriyorlar onlara da baksak mı ki?

Yok ya... Galiba ben biraz fazla titizim. Babamın sürekli dediği gibi, " En doğru yol bildiğin yoldur!"

Saygılar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:14 ----------

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata ve şanzıman gittiğinde anlarsın. . Unutmadan motorunda yağ filtresi yoksa balata tozları çok daha fazla yakar canını.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    motul ve ipone varken başka yağların adını ağzıma almam.
    olay fanatiklik değil sadece kaliteye olan bağımlılık.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu başlık bu kadar zamandır nasıl devam ediyor anlayamıyorum.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Başlık resmen hortlamış Ama hiç gelişme olmamış... Bir kişide çıkıp yağın API değerinden yada Jasoma değerinden bahsetmeden kıyaslamaya gidilmiş. Farzedelimki örnek yağ 10w40 API SL ve JASAMO, o halde bu satandartlara sahip yağda marka farketmeyecektir.Bu değerleri yağ kutusuna uygunluğu yoksa yazdırmazlar Ama siz aşina olduğunuzu alırsınız ayrı mesele...
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    castrol den şaşma .

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    4 zamanlı veya 2 zamanlı motorlar için IPONE full sentetik 15/50 bir kullanın farkı anlayacaksınız.
    Tekerlekler havadayken frenin ABS olması hiç farketmiyor...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)