Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

mondial 100ukh hız testi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motor ilk resimde durduğu yerde 60 km yapıyorsa son sürati 120 olması normal.Hatta az bile.140-150 göztermesi lazım..Şaka bir yana 22000 km yapmış ve temiz duruyor.Motor indirmeden ortalama kaç km yapıyor bu 100 cc cup mondiler ?....Tip olarak baya hoşuma gidiyor eski modenas kullanıcısı olarak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı atl_92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial ller İbreyi en az 20 km ye yakın fazla gösteriyor..benim motor 80 de giderken mondial yanımda bazende arkamda 100-130 arası gidiyor..Denedim bizzat..

Benim motor 2. viteste Max:50 diyor zıngır zıngır bögürüyor motor mondial 75 e kadar gidiyor ama benim motorun yan yana giderken bunlar..İbreler çok geziyor mondial in :D Kendim sürdüm birara 140 vurdum o mondialle ama hikaye :D en fazla vuracagı 90..Oda şansa kalmış..

bEnim motor kuba xy100-e ..110 gördüm ama rampa aşşağı mondialle yarışırken mondialci arkamda geliyordu..Durunca en cok kaç vurdugunu sordum 130 dedi..

Mondiallerin çogunun ibresi yanlış bunu 7 arkadaşımında motorlarından gördüm..
    5 vitesli mondialle kocaeliden istanbula gittik arkadaş ta motosiklet tamircisidir motor 2 kişi 130 gösteriyordu , inanamadım bende 2011 cbf var arka dişlisini değiştirdiğim halde 110 normal şartlarda görmüyor , rüzgar arkandan eserse 120 rampa aşağı daha hiç 120 yi geçemedim, mondialle bire bir hondayı karşılaştırıp birlikte yürüdük (GPS) e göre honda bile 5 km yanlış gösteriyordu, hangisi doğru gps cihazı mı ,hondamı, yoksa mondialmi? ben 95 km le giderken mondialin km si 115 ti ve istanbula vardığımızda artçı olduğum için , yere bastığımda baldırlarımdan itibaren ayaklarımı hissetmez olmuştum titireşim ve uyuşmadan

burada kimse üzerine alınmasın arkadaşlar amacım kötülemek babında değildir ancak bu işlerin çömezi değilim ve 100 ila 125 cc sınıfında hiç bir çin malı motosiklet ile 120 km gidemezsiniz siz gittiğini sanırsınız ama yanıltıcıdır gerçek km değildir ki değilde ..

120 yi gerçek manada görmüş bile olsanız motorun her tarafı zangır zangır oynuyo sizi korkutuyor öyle 120 gitmektense 80 le gidip gideceğim yere yarım saat 1 saat gerç gitmeyi yeğlerim sevgiler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız konusun dadatartışmaya gek yok arkadaşlar.Her motor fabrikadan çıktıgında aynı km yi yapabiliyor olabilir fakat rodaj süresindeki sürüş karakteri performansdaki tork ve beygir gücü eğrisini degiştirebilir.Çok kötü rodajlanmış ile cok iyi rodajlanmış arasında yüzde 20 lere varan faklar ortaya çıkabilir.
    sevgili arkadaşım şu rodajlama işini anlatsana bize öğrenelim sıfır bir motosiklet nasıl rodajlanır ?
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Rampada çöp konteynırını bıraksan 200 görür şu rampada 120 130 görür mevzusunu yapmasak daha mantıklı dialoglar olcak

piyanist_irf :sevgili arkadaşım şu rodajlama işini anlatsana bize öğrenelim sıfır bir motosiklet nasıl rodajlanır ?

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/test...#ixzz1KYvO9A54
    Motoru yormıyacağım diye 5.viteste 50 km hız ile gidip her az egimli yokuşta bile bire takmak zorunda kalanla,her viteste ortalama %70-%80 devir performansını minimum gaz açıklığı ile yakalayıp yol alanın motoru bir olurmu?Çok biliyor değilim haşaaa, fakat hepsini denedim.Yavaş, hızlı ,tam gaz,hatta ilk 500 km 4. vitesle 100-110 beşe takmadan.Hepsini denedim.Ne abartmaya nede sündürmeye gerek var.Binip yol almak yeterli.Kolay gelsin.

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    merhabalar bi sorum olacak. ben 100cc bi motor almak istiyorum. kuba cg100 action ve mondi 100ukh arasında kaldım +/- yönleryle beni aydınlatabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Ulen bende açıcam bir konu torro hız testi diye :D benim torro dan hızlı oldukları kesin :D
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    cvp verecek yokmu ??

Motosikleti
    Kuba CR1
    öle enfazla 80 90 ayaklarına girmeyin fabrika çıkışları öyle evet haklısınız.ama bnm full ayarlı 110luk silindir 150 lilik karbirator dişlileri büyülttük ön tarafın arkayı küçülttük çok param gitti 130 km/h bunun hakkını verior ama 90 90 diye vızıldayıp durmayın gelinde motor görün

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı North_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw nasıl 120 yapıo allah aşkına ya bende runner war anca 130 yapıo !!!
    kandırmayın kendinizi!
    aynen katılıyorum sana kardeş vede runnerın son hızını biliyorum ben ps150 ile maksimum 125 yaptım ona çok seviniyorum çok iyi bir scooter atak diye filan meğer 100 lük kup bize kafa tutuyomuş yolda karşılaşmamak lazım
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Kuba CR1
    kardeş siz hiç dinlemiorsunuz ama kimseyi bakın ne diyorum 2.viteste 70 vuruor bnm makinem saten vites kutusu oynandı ayarlandı motor 130-135 gidior karamanı biliorsunuzdur saten dandik bi pejo mobilet bile 145 yapabiliorsa siz cupunuzu açınca neden 140 yapmasın

3 sene sonra cevap yazıyorum motoru 35 bin civarı sattım, hız konusunda kimse kendini kandırmasın düz yolda orj haliyle ben 95 ten yukarısını hiç göremedim ... yokuş aşağıda 112 km civarında motor patlayacak gibi ses çıkardı.dişlileri oynayıp egzostu oynatsak 100-120 arası görebilir ama normal şartlarda o hızlar hayal.. km saatine güvenmeyin, benim motorun km saati doğruydu arabayla ölçmüştük 95 km hızda bile yol şartlarına kalmış..rüzgar karşıdan eserse ve arkanda artçın olursa 60 km den yukarı bile gidemezsiniz

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)