Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Karion (RT125) [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Denize düşen yılana sarılır... Geçen istanbul motoru aradım bir kaç parça sordum çıkma varsa var yoksa getirme ihtimallerini sorduğumda firmaya ulaşamadıklarını sanırım sayım yaptıklarını söylüyorlar.ihtiyacı olan kanuniye gitmek zorunda kalıcak fiyatları gördükten sonra dudakları uçuklayacak sadece egzost fiyatlarına baksınlar motoru yerinden kımıldatmaya çekineceklerler . gt650R egzost fiyatı2.500 tl gv650 3000 tl 5 milyon maliyeti olan arka çamurluk kuyruğu 40 tl...S&T motors'a sipariş verip alabilceğimizi bilisem ordan vericem..

Uzun yolu soran arkadaşım temmuz ortasında yarım günde çanakkaleye gidip geldim ortalama 500 600 km yol yaptım herhangi bir sıkıntı yaratmadı .....da yarattığı ağrı dışında oda olsun o kadar öyle değilmi....
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    EGZOST SUSTURUCU-RT125D Vergi hariç 1106,59 Vergi Dahil 1305,78 tl
    olduğunu aşağıdaki linkten öğrendim

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-yapti-5.html

ne kadar da pahalı bir olaymış bu motor olayı vah vahhh canım türkiyem, maaş kadar, dalga mı geçiyor bunlar ...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu soruma kullanıcılardan biri cevap versin yahu.
    Valla ben de merak ediyorum...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ne kadar da pahalı bir olaymış bu motor olayı vah vahhh canım türkiyem, maaş kadar, dalga mı geçiyor bunlar ...
    Bir de işçilik koy üzerine...

Bu durumun güzel bir tarifi var ama söylersem forumdan atarlar beni...
    Ağır metal insanı...

Gerçekten şaşırdım o fiyata oha.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    az önce kuralkandan arka çamurluk kuyruğu siparişi verdim oda internet üzerinden ama diğer parçalar için soruma adam gibi cevap verebilecek kimseyi bulamadım yedek parça bölümünü arıyorum müşteri hizmetlerine yönlendiriyor açan bayan da bayiye yönlendiriyor onlarda ellerinde olmadığı için merkeze yönlendiriyor... eYYYY kuralkan duy beni yokmu orda yedek parçalarına cevap verebilecek bir allahın kulu....Allah'a emanet gidiyorsun valla

İngilizcem olsa s&t motors'a mail çekicem parçalar için daha kolay cevap alırım en azından
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

karacivciv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx125+gts250+660 tenere(az kaldı)
    bu motordan olanlar motorlarınızı nereye götürüyorsunuz tamire?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250

ben yukarıdaki gibi yorum yapmıştım ama iyi bir fiyata 2.el 2009 model sıfır gibisini buldum, kaporasını verdim, hafta içi teslim alıyorum, rx 125 sm modeli denk geldi ...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    motoru teslim aldım, 2 saat ehliyet kursunda direksiyon eğitiminden sonra bugün ilk defa trafiğe kapalı büyük bir otoparkda motora bindim, kurstaki ybr125 bana çok hafif gelmişti, bu motor için 125 kg yazıyor ama 150 kg gibi bir ağırlığı var sanki, herkül gibi, diğer bir arkadaşım da çok ağır dedi, bir acemi için fazla ağır gibi geldi, ben güçlü biriyimdir aslında motorla yavaşladım, durdum ama ayaklarımı aynı anda açmadan geç açtım, sağ ayağım üzerine ağırlık denk geldi ve motoru yavaşça yere yatırdım sağ fren kolunun ucu kırıldı 20 tl olduğunu kuralkan.net ten öğrendim, kargo ile 30 tl tutuyormuş, bir bayi üzerinden alırsam belki kargo almazlar, yani o kadar ağırdı ki durduğum yerde sağa yıkıldı, motor hocam salı günü motoru eğitim pistine götürecek, orada 7 saat daha eğitim alacağım, sele boyunda biraz ayarlama ya da amortisör yumuşatılarak aşağıya almak mümkünse iyi olacak zira boy 1.68m, inerken bile zorluk yaşadım, az kalsın düşürüyordum, bileğim incindi, şu an hala acıyor 2 saat kadar antrenman yaptım, başıma gelmedik kalmadı halbuki kursta scooter da harikalar yaratmıştım ybr125 de iyiydi ...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    evet tarih 19.05.2009, yukarıdaki mesajımdaki bilek incinmesi olayım halen devam ediyor siz siz olun motoru tutmayın mı diyeyim ne diyeyim bileğine güvenen tutsun, yatırmasın

direksiyon ön amoritsör bağlantısı yardımıyla en düşük duruma getirildi, ortadaki amortisör iyice dibe getirildi, boyum 1.68 iki ayağımda yere iyi basıyor ama ybr 125 kolaylığı nedense gene yok

7 saat yokuşu da olan vespa academy de özel ders aldım, üzerine 2 saat teorik eğitim, ehliyeti kaptım, 2 gün sabahtan akşama kadar eğitim pistinde güvenli sürüş eğitimi aldım, bu eğitime ehliyetli motor süren kendine az güvenen arkadaşlar da geldi, aralarında sırıtmadım, onların da zorluk çektiği yerler oldu.

bugün ilk defa eğitim pistinden dışarıya az şehiriçi yapıp doğruca otobana çıktım, motoru eğitim pistinden iş yerime getirdim, istanbuldayım, e5'i kullandım, acayip şiddetli rüzgar vardı, full korumalıydım, indiğimde heyecandan olsa gerek sırıl sıklamdım, ilk defa 65 km/h değerini ibrede gördüm otobanda ve şehir içinde bir sıkıntı çekmedim, şeridi bir güzel araba gibi ortalayıp gittim, bu şekilde gayet güzel oldu kırmızı ışıklar yanmış yanaşıyorum diğer araçlarla yavaş yavaş, öküz kapalı kasa kamyoncunun teki kornaya asıldı, ya sabır dedim devam ettim, zaten kırmızı yanıyor, ne anlamı var oraya kadar yarışır gibi gazlayıp gitmeye dedim neyse eğitim pistinden dışarı çıkarken bir hata yaptım, yol dardı bir bir jip yolu daraltmış, geniş açı ile yokuş yukarı direksiyonu kırdım, salak gibi yola bakacağıma yere motora baktım bir anlık, aniden yokuş aşağı bir araba geldi, yolun ortasında durdum, yol boştu aniden, adamın şeridini kısa bir sürede olsa işgal edecektim yanlışlıkla ...

bu arada motor hocama göre benim rx 125 sm yamaha xrx 125 sm den performans açısından daha iyiymiş, rt 125 yerine iyi ki bunu almışsın dedi ileride daha büyük motora geçerken hazırlık olur, rt de çok şirin motor, o motor bende olsaydı hiç yatırmazdım, bileğimde incinmezdi

2100 km'de ikinci el plakasız aldığım motorun yağını 1 lt castrol magnetec 10/40 yarı sentetik ile değiştirttim, zincir gerildi, usta yağın kararan rengini beğenmemişti, değişelim dedi, inşallah iyi yapmışızdır?

motora koruma demiri de yaptırdım, fena olmadı, boyasını beğenmedim, fotolarını koyarım, motordan çıkan egzoz borusu paslı gibi, o boruyu boyasam nasıl olur?

topcase 35 lt kappa almıştım, ustalaşana kadar takma dediler, dengen bozulur, ağır denge topuzlarından usta hediye etti, bunlarla beraber ustalaşınca tak daha iyi olur dedi, siz ne dersiniz? topcase dengeyi bozuyor mu? sürüşü zorlaştırıyor mu? ben 100 km/h hıza çıkmayacak bir acemiyim, yüksek süratte etki ediyor diyorlar

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Bence motoru alçaltmakta acele etmişsin. En fazla bir ay içinde alışırdın. Hem boyun da ne güzel uzuyor zaten, bir ayda iki santim büyümüşsün ;)

Bizim motorların kendileri de yüksek, ağırlık merkezleri de, o yüzden olduklarından daha ağırmış gibi geliyorlar. Üst taraf sağa sola yatmaya niyetlendi mi tutmak alçak motorlar kadar kolay olmuyor. Ben de bir iki defa düşüreyazdım ama can havliyle vücudumun bütün gücünü seferber edince motoru tutabildim. Hele biri çok kötüydü, belki 45 derece yatmıştı motor.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    1,68 e geri döndüm hocam

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu da bugünkü küçük gezimizden bir görüntü olsun, çok dik bir yokuşta motorda gaz yememe problemi çekiş düşüklüğü oldu, ne tavsiye edersiniz?

motor hayırlı olsun.. bu motorların gücü fazla olmadığı için zorlanması normaldir. yokuşlarda düşük vitesleri denemelisiniz.
    benim de bir sorum olacak; rt 125 için uygun siperlik - yolculuk camı taktıran var mı acaba?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    125 cc 14.5 hp kağıt üzerinde gücü var, korktuğum şeyi söylediniz 30 hp lik cbf 250 uçtu gitti o yokuşta, ben durdum resmen motor uzun süre eğitim alanında ve serviste kaldı, yağ verip yağını değişin demiştim, başka bir yağ mı koydular yoksa karbüratör ayarıyla mı oynadılar bilemiyorum, göstericez birine artık ... niye bu motora ait bir konu yok

Motosikleti
    rt 125
    slm arkadaşlar bende 2.el rt 125 aldım.bu motora motor koruma demiri yaptıran var mı?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben yukarıdaki mesajıma bir foto koymaya çalışmıştım ama şu an görünmüyor, neyse ben yaptırdım, 180 tl verdim ...

125 cc 14.5 hp kağıt üzerinde gücü var, korktuğum şeyi söylediniz 30 hp lik cbf 250 uçtu gitti o yokuşta, ben durdum resmen motor uzun süre eğitim alanında ve serviste kaldı, yağ verip yağını değişin demiştim, başka bir yağ mı koydular yoksa karbüratör ayarıyla mı oynadılar bilemiyorum, göstericez birine artık ... niye bu motora ait bir konu yok
    Cbf 250 30 beygir değil 20.4 beygir. Durum daha da vahim ozamansa.

Motosikleti
    rt 125
    ben yukarıdaki mesajıma bir foto koymaya çalışmıştım ama şu an görünmüyor, neyse ben yaptırdım, 180 tl verdim ...

peki bu motor koruma demiri düşünce motoru mu koruyor yoksa ayaklarımızı mı?
    asıl amacı nedir?
    bu arada hoş görünüyor koruma demiri benim diğer motorlarda gördüğüm gibi çok klasik olmamış

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben bu işin uzmanı değilim ama her iki işlevide görmesi lazım, epey sağlam bir bağlantısı oldu, süs değil yani

bu arada eski model klr 650si olan bir arkadaşla da gezdik, benim motor sanki 125 cc değilmiş gibi görünüyordu

bu arada diğer arkadaşın motoru da aşağıda, twister demişti sanki

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Bi terslik olmassa pazartesi bende Karion alıyorum. 2. el .... hadi bakalım hayırlısı ;)
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler