Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motosiklet Testim Yamaha Tricity

Motovento
    REKLAM ALANI
    brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Merhaba arkdaşlar bugün yamaha bayisinden test için aldığım Yamaha Tricity amatör bir şekilde elimden geldiğince +'ları -'lerini anlatmaya çalışıcam.

TASARIM
    Öncelikle tasarımdan başlıyalım Tasarım çok güzel ve dikkat çekici kullanırken herkes bakıyor ilgi odağı bir motosiklet olmuş benim gözlemlerim kadarı ile

OTURUŞ POZİSYONU VE KONFOR
    Motorun oturuş pozisyonu gayet rahat dik bir oturuş pozisyonu var. Tam ismi gibi şehir motosikleti olmuş. Konfor olarakta çok rahat ama kalkışlarda selede çok az bir titreşim oluyor onun dışında rahatsız edici bir titreşim yoktu öndeki 3 tekerlekli tasarım çok iyi olmuş normal 2 tekerlekli bir motosikletten farkı yoktu.Bu motosiklet ile viraja girmek çok müthiş bir şey daha önce tatmadığınız bir duygu üstündeki kötü lastiklere rağmen markasına bakmayı unuttum.

GİDİŞ,FREN,VİRAJ
    Motosikletin gidişi biraz tırt büyük şehirde özellikle İstanbul da nefessiz kalır ivmelenme çok yavaş inip arkadan destekleme isteği geliyor tabi bunlar şahsi görüşüm başkası beyenebilir.Ayrıca motor daha 500 küsür km de ondan kaynaklıda olabilir.Frenlere gelince frenler bana çok sert geldi seleden kaydırcak kadar sertti.Üstündeki kötü lastiklerle feci bir kombinasyon olmuş.Kullandığım motor ilede alakalı olabilir.Bilmiyorum frenin dozajlaması bana kötü geldi bir kaç kere öne doğru gittim.Şimdide motorun en güzel yanı virajı tarif edilemicek kadar güzel kötü lastiklere rağmen çok güzel yatılıyor ve çizgisini hiç bozmuyor.Çok farklı bir tecrübe önde 2 tekerleğin olması ben çok beğendim.

İŞÇİLİK MALZEME KALİTESİ
    Motosikletin işçiliği güzeldi bildiğiniz Yamaha kalitesinde malzeme kalitesi güzel hor kullansanız bile kolay bozulcakmış gibi durmuyor. Sinyal kumandası biraz garip geldi elimle biraz zor buldum bakma gereği hissettim belki alışmakla alakalı olabilir.

GÖSTERGE
    Gösterge tamamen dijital sıcaklık,tripmetre,kilometre ve saat mevcut genel ihtiyacı karşılıyor.

Son olarak motosikleti almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem test etme imkanları varsa test etsinler öyle karar versinler ben 1.75 ve 76 kiloyum motor gaz açtığımda çok isteksiz geldi almayı düşünen arkadaşlar benden daha uzun ve kilolu varsa almadan önce iyice düşünmelerini tavsiye ederim.Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım yazım hatalarından dolayı özür dilerim. Tekeriniz Düz bassın

Buda test ettiğim motosiklet
    yüksel66, Lucas, oguzkaan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    daha fazla resim olabilirdi... elinize sağlık

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ,

Kesinlikle daha fazla resim , ve test motoru üzerinde de bir resim

Teşekkürler,ellerinize sağlık , ilkinizi paylaştığınız için.

Keeyifli Forumlar

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok korkutucu duruyor sanki virajı dönmeyecekmiş gibi :D

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir ara ben de deneyeceğim.

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Fotoğraf çekmeyi unuttum sürmekten teslim ettiğimde aklıma geldi ��
    Haftaya yamaha d'elight incelemesi yapıcam bir aksilik olmazsa boll fotoğraflı olacak

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    arkadaşa katılıyor koltuk çok kötü yani bunuda sanırım konfor için ürettikleri koltuklardan alınması için yapmışlar gibi geldi lastikleri kauçuk değil gibi bunu firmaya sorduğumuzda büyük soğunluk pilastik yoğunluğu çok oluyormuş lastiklerde çünkü showroom da duran motorların kauçuk lastikleri çabukl deforme oluyormuş lastik değiştirilmesi şart ama 1000 km geçtikten sonra performans olarak 160 kg üstünde bindiğimizde 95 100 km hızı rahat gördük lastiklerimiz iyi olsa belki 100 km geçer diye düşünüyorum alıcak arkadaşlar direk lastikleri değiştirip alsın derim ben değiştirmeden aldım pişmanım

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Tricity çok ama çok iyi bir motosiklet tuzla autodrom'da deneme şansım olmuştu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla geçen hafta ben de denedim ve hiç beğenmedim. Bence kesinlikle o para verilmez. Hiç gitmiyor motor ve frenleri de bir garip, kazık gibi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)