Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Telefon Tutucusu -İnceleme-

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba. Bugün aldığım telefon tutucuyu tanıtayım dedim. Foruma benim de bi katkım olsun istedim.

-Poşetten çıkanların tamamı bunlar..

-Dişler kaba tık diye geçiyor, bayağı bir sağlam geçiyor hem de. Çıkması gerçekten zor. Takması da öyle. [Bu dişler tak çıkar ne kadar dayanır bilmiyorum ] . Çok extrem bir durum olmadıkça çıkacağını zannetmiyorum. Tabiki böyle durumlar için arkada ip bağlamak için ufak bir kanca yapılmış.

-Telefon kabı su geçirmez. Henüz bu özelliğini test etmedim fakat fermuarının yapısı bunun için tasarlanmış bellli oluyor. Diğer taraftan telefon kabın içerisindeyken dokunmatiği gayet güzel çalışıyor.

-Tutturucu kısım da gayet güzel. Sarsıntıyı alması için 2 tane de plastik parçası var ayriyetten. Bisiklet gidonu olmasına rağmen 2'sini birden sığdıramadım. Sarsıntı ne boyutta henüz denemediğim için bilemiyorum. Yakında inşallah.
    -Tutturucunun 360 derece her yöne dönebilmesi çok güzel. İstedğiniz açıya ayarlayabiliyorsunuz.

-Son olarak plastik pedler var. Bunlar değişik kalınlıkta telefonların tam olarak yerleşebilmeleri için yapılmış. Bunlarla telefonu hafiften sıkıştırarak oynamasını önleyebilirsiniz. Ben ikisini birden kullanıyorum (malum 7.9 mm )

Bilgiler

-Boyutları 7 14e kadar olan telefonlar için uygun. Yani Galaxy S ailesi rahatlıkla sığabilir. Note'lar için de satılıyor internette, Gittigidiyor'da birsürü çeşit var.
    -Burdaki fiyatı yurtdışının neredeyse 3 katı. Beklerim derseniz E-bayden vs. sipariş edebilirsiniz.
    -Plastiği kaliteli geldi bana, kolay kolay kırılacağını sanmıyorum.
    -İphone 3 4 için de kullanılabilir sorunsuz. Dokunmatik çalışıyor yine. 5 hakkında fikrim yok.

Not: -Daha ayrıntılı sormak istediklerinizi özelden veya konu altından çekinmeden sorabilirsiniz.
    -Bu arada kullandıkça izlenimlerimi anlatıcam inşallah , bununla kalmayacak.
    -Link-fiyat koymadım reklam gibi olmasın. İsterseniz koyabilirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamera yerine bi delik açıldımı al sana go pro
    tekoklava ve mahyo bunu beğendiler.

Alıntı caneroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz üzerinde düzenleme yapacak kadar kıyamıyorum. Belki sonra..

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Aynısını bende kullanıyorum o tık diye geçiyor sağlam geçiyor dediğin kısıma güvenme. Arkadaki kısmı bir ip veya plastik kelepçe ile destekle en azından bir şekilde oradan düşerse telefondan olma.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Aynı ürün bende de var , samsuns s3 telefonum için kullanıyorum cbf'te . Gündüz güneş varken kullanmayın ama sakın , telefonu pert edebilirsiniz .
    yiwotxxx bunu beğendi.

Yinede onermem. Dikkat bozuklugu yaratabilir. Tercih sizin. Hayirli olsun

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını bende kullanıyorum o tık diye geçiyor sağlam geçiyor dediğin kısıma güvenme. Arkadaki kısmı bir ip veya plastik kelepçe ile destekle en azından bir şekilde oradan düşerse telefondan olma.
    Sizinki farklı olabilir,benim gpsde de ayni bağlantı mevcut ,elle bile zor sökülüyor,2 senedirde sorunsuz kullanıyorum hemde motorda
    Link yurt dışı ise verebilirseniz iyi olur
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinki farklı olabilir,benim gpsde de ayni bağlantı mevcut ,elle bile zor sökülüyor,2 senedirde sorunsuz kullanıyorum hemde motorda
    Link yurt dışı ise verebilirseniz iyi olur
    Gittigidiyordan aldım ben. Şu link http://m.gittigidiyor.com/urun/123760350
    Satıcıdan indirim talep ederseniz sanıyorum bi indirim yapacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yinede onermem. Dikkat bozuklugu yaratabilir. Tercih sizin. Hayirli olsun
    Teşekkür ederim.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bu ürünlerin siparişini geçen ay vermiştim daha öncede alışveriş yaptığım yerden fakat 1 ayı aşkın süredir ellerinde olmadığından ancak bu gün kargo yapmışlar

çevremde kullanan arkadaşlarım var her gün motorun tepesindeler sorun yaşamadılar şimdiye kadar hiç
    bunun açık olanıda var bu telefon kapları gibi geçiyor arkasından ve çıkması zor klipsli o klipsi açmadan çıkartamıyorsunuz

bu aldığınız kışlık ürünü yukarıdaki bir arkadaşında yazdığı gibi güneşli havalarda kullanmayın telefon deli gibi ısınıyor ve bunun sonucunda ya ekranı yada pilinizi kaybedersiniz ki arkadaşlarımdan birisi ekranda farklı renkler görmüş neyseki birşey olmamış ama telefon üstüne yumurta kırsan anında pişirebilecek bir ısıya kadar çıkmış

açık olanlarını kullanıyorlar ve memnunlar ben 2 tane sipariş verdim biri yazlık biri kışlık olacak şekilde ürünlerden birini vantuzlu aldım vantuz mandalı pek sağlam değilmiş ama tuttuğunda çok sağlam yapışıyormuş

bilgilerinize

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Sakın suyla deneme,bende aynısı var iphone 5 için,yağmur da falan içi göl oluyor bilgin olsun,
    Eğer gerçek su geçirmeyen olsun dersen givinin var,o gerçekten su geçirmiyor,
    Bu ürün ucuza satılıyor ben 20-30TL arası almıştım,
    Dediğin gibi klipsler zor geçiyor zor çıkıyor ama arkasındaki kancayı gidona bağlayan bir parça çıkmıyor ben ne olur olmaz diye kancayla gidon arasına çırt çektim bilgin olsun.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı caneroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işi bende merak ediyorum
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Tekrardan merhaba. Deneyip anlatacağımı söylemiştim. Motosikletim olmadığı için bisiklette kullanıyorum. Yaklaşık 10 gün olmuş alalı. Kırılma dönme erime vs. olmadı. Kaldırımlardan çukurlardan paldır küldür gitmeme rağmen sorun olmuyor.

Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Abi dün sana hak verdim. Telefon kabı bi anda tutturucudan çıkıp düştü. Tıktıklar deforme oldu artık tık etmiyo diye üzülmüştüm. Orhan abi haklıymış dedim. Meğersem güçlü ittirmediğimden tam geçmiyormuş. O yüzden Yani ilk günkü gibi sağlamlar. Ama yine de kancayla bağlıyorum ben.

-Telefondan GPS i açıp rotayı takip etmek çok keyifli oluyor valla. Fakat telefonun biraz büyük ekranlı olması lazım. 3g s'de denedim. (Zaten gps i doğru çalışmıyor) Görebilmek için durup kafayı yakınlaştırmak gerekiyor..

-Güneş altında da sürdüm fakat fazla bir ısınma olmadı. Uzun süre güneşte kalmadığımdan dolayı fazla ısınmadı belki de.

-SU GEÇİRİYOR. Su dolu kovada 10sn beklettim fakat yağmurda idare edeceğini düşünüyorum.

Edit: Geçen gün bisikletle yere kapaklandım. Gidon dönünce telefon tutucu da sertçe yere çarptı. Fakat esnediği için bi hasarı olmadı. Sorun yok yani.

Önemli Not: Gözümden kaçmiş çok önemli bir nokta var. Kaptaki naylon kısım açık havada parlama yapiyor yani ekranın göruntusunu buyuk oranda bozuyor. Hafiften buruşunca ışık abuk subuk kırılıyor. Pişman olmadım degil. Zaten bisiklete açık havada biniyorum. Bidaha niye böyle bi(kapalı) kap aldım ki diye düşündüm. Bunu göz önünde bulundurmak lazım duruma göre açık almak daha iyi bir tercih olabilir.(Bu arada gece kullanımlarinda sorun olmuyor)

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Uzun sürüşlerde rota takibi için güzel olabilir.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Motorda navigasyon kullanımı aşırı dikkat kaybına neden oluyor. Seyir halinde iken dikkatlice bakamıyorsun, durup bakmak gerekiyor. Telefon icinde ,arka cepte titreşim işimi görüyor. Bu ürünleri çin sitelerinden 4 te 1 i fiyatına getirtebilirsiniz.

Motosikleti
    MT-25
    Şöyle de bir durum söz konusu benim için ,

Şehir içinde örneğin,genelde telefonumun sesi kapalıdır,titreşime de almam mont cebimde durur,ancak bazen sesi açık unutuyorum,öylece koyuyorum,tam kırmızı ışıkta çalıyoda çalıyor,elimi sürmem,yeşil yanar uygun bir yerde durur,eldiveni çıkartır, cebimden çıkartır,telefona öyle bakarım..Böyle bir alet olsa şehir içinde de rahat ettirir kanısındayım,en azından durur bi bakarsın , cepten çıkartma derdi olmaz.

Şehir dışında da navigasyonu ayarlasak,böyle bir tutucu sayesinde,dursa o kösesinde, istikamete devam ederken, dikkatlice bakma işlemi için durmak incelemek bile bence büyük kolaylık sağlar. Cihazı çıkart,ayarla vb işlemleri gerçekleştirmeden daha kolaylık sağlar gibi geliyor. İzlediğim bazı videolarda, navigasyon aletleri dikkatimi çekmişti hep. Göstergelerin renkli,ışıklı oluşu da dikkati dağıtabilir, ancak öyle göstergelere sahip makinalarda üretiyorlar , bence kişisel bir durum bu,kimi dikkatini yola verebiliyor, kimiyse göstergenin renkliliğinden dikkatini kaybedebiliyor,daha basit göstergeli cihazlara yönelebiliyor. Kullanıcı için bu bir kıstasta olabiliyor.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler