Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Kuba XCG 150 İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Bir tane de ben almış bulunmaktayım. Dostlar bu motorun rölanti ayarı nerdedir.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane de ben almış bulunmaktayım. Dostlar bu motorun rölanti ayarı nerdedir.
    Karbüratörün sağında kocaman bir vida var ondan ayarlanıyo.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün sağında kocaman bir vida var ondan ayarlanıyo.
    Saolasın Mengü hocam, yarın bi bakayim.

Motor ile 36km yol yaptım. Titreşim yok denilebilinir belli bir devirde sadece ayak peglerinde titreşim oluyor. Çok önemli bi unsur değil. Ayrıca sesi mükemmel. Sanki altımda cruiser motor var. Ama uzun yolda ses rahatsız edici olabilir. Motorun gücü süper tek tekere rahatlıkla kalkar o yüzden aman dikkat derim. Özellikle ilk motoru olanlar gaz ayarını fazla kaçırmasın. Amortisörleri sert, çukurlarda hissediliyor. Lastikler bence çok ince Yaz sonu kalın güzel kaliteli lastik mutlaka alacağım. Kışın bu lastikler ile yol alınmaz. Motor rölantide iken ara ara stop etmekte o yüzden gaz ayarı yapmam gerekiyor sanırım. Fiyatını fazla fazla hakediyor arkadaşlar..

Ek not: Aynaları bana küçük geldi. Kör noktaları fazla..
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolasın Mengü hocam, yarın bi bakayim.

Motor ile 36km yol yaptım. Titreşim yok denilebilinir belli bir devirde sadece ayak peglerinde titreşim oluyor. Çok önemli bi unsur değil. Ayrıca sesi mükemmel. Sanki altımda cruiser motor var. Ama uzun yolda ses rahatsız edici olabilir. Motorun gücü süper tek tekere rahatlıkla kalkar o yüzden aman dikkat derim. Özellikle ilk motoru olanlar gaz ayarını fazla kaçırmasın. Amortisörleri sert, çukurlarda hissediliyor. Lastikler bence çok ince Yaz sonu kalın güzel kaliteli lastik mutlaka alacağım. Kışın bu lastikler ile yol alınmaz. Motor rölantide iken ara ara stop etmekte o yüzden gaz ayarı yapmam gerekiyor sanırım. Fiyatını fazla fazla hakediyor arkadaşlar..
    Motor yeniyken biraz stop etmeler olabiliyo, motoru fazla zorlamadan ilk 500km'yi geçirin çoğu sıkıntısı geçecektir. Amortisörler yumuşar kullandıkça, eğer çok hafif biri değilseniz, 70 kilo altı gibi.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    1viteste gaza bıraz yuklenınce, ''debrıajsız'' tekere gelıyor motor bende yok ama 0 bi xcg'yı hazırlayıp denedım cook guclu. o motora o şasi hiiç olmamıs ama, bı yandan da olmus. cok rahat gıdıyor motor. ustundekı motor 150 degıl 162cc falan denılıyor. baya guclu bu xcg. bızım burda acayıp tutuldu. carsıda xcgler cırıt atıyo mıllet ilk ben alıyım dıye geldı bizim bayiiye ama 1 hafta sonra bı baktılar 10 tane xcg olmus ilki milki kalmamıs şimdi modifiyeye basladılar farklılastırmak ıcın. bu xcg'ye egzoz zaten takılmaz, o egzoz cekıyo xcg'yi. bı performans hava fıltresıyle, ırrıdyum bujı atılsa var ya, of dıyorum sıze. bu motor tutulmaz elınden kayar gıder adamın

he bu arada amortısorler dedıgı gıbı yumusar.500bakımına gelenlerden bılıyor yag gıbı arka on amortısor var.

Motosikleti
    İridyum bujiye boşuna para vermeyin, ben 2 liralık marshal buji kullanıyorum motor 5. viteste bile 11 bin devir çeviriyo. Bujide bi keramet yok. Yüksek devirlerde daha iyi çekiş için performans cdi ve ateşleme bobini lazım.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Mengu16 kardes bu performans cdi ve bobini sence iş yaparmı takan verim alan gördün mü çevrende

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Arkadaş, 100 hp de olsa, titreşim varsa, benim gözümde beş para etmez.

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu16 kardes bu performans cdi ve bobini sence iş yaparmı takan verim alan gördün mü çevrende
    Hiç görmedim duymadım ama yabancı ülkelerde de bu tarz ürünler kullananlar var küçük cc motorlar için, heralde işe yarıyodur.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    TR de de satan cok ama işe yarar mı bilmiyorum, orjınalden farklı olacak ki verdiğin paraya degsin.

Motosikleti
    TR de de satan cok ama işe yarar mı bilmiyorum, orjınalden farklı olacak ki verdiğin paraya degsin.
    Bazılarında aküden takviye bağlantısı oluyo tesisat soketine ek olarak, onlar mutlaka farklı olmalı. Ateşleme bobinleri böyle, akü takviyeli cdi var mı bilmiyorum belki gerek yoktur takviyeye.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    dediğin gibi akü takviyesi varsa bobinde elbet işe yarıyordur, tesisattan gelen akım yetmiyor galiba takviyeyi direk aküden alıyordur

akü destekli CDİ da varmıs

http://www.motostar.com.tr/CG125PERF...TEKL&urun&1852

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    @Mengü, @Cem ikiniz bir olun da benim şu titreşim problemime bir çare bulun. Titre titre nereye kadar.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla balansörlü motor a gececen kardes baska cıkar yol gelmiyor aklıma ne yazikki
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Mengü, @Cem ikiniz bir olun da benim şu titreşim problemime bir çare bulun. Titre titre nereye kadar.
    Selenin üzerine hasır örtü bağlayın, bide motosikleti kullanırken eldiven kullanın titreşimden rahatsızlığınız biraz azalır.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    valla balansörlü motor a gececen kardes baska cıkar yol gelmiyor aklıma ne yazikki
    Abi bunu satıp başka bir tane alasım var aslında ama biraz dırdırdan çekiniyorum

---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 23:15 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selenin üzerine hasır örtü bağlayın, bide motosikleti kullanırken eldiven kullanın titreşimden rahatsızlığınız biraz azalır.
    Selenin üstüne hasır deyince, Ümmet abinin sele üzerine kattığı minder geldi aklıma. Bana da böyle bir uygulama gerek
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Düşük bütçeli motor markalarından pek anlamayan arkadaşıma kuba xcg aldırdım.Motorun lastiklerinin inceliği dışında sıkıntısı yok.Mondial mg prince 100 lük alacaktık ama Kuba xcg150 tercihinde bulunduk.Burada 25 30 civarı satıldı ve kuba'nın en çok satan modeli şu aralar.Motoru 2150 aldık ama 2350 isteyecekler bundan sonra alacak olanlar elini çabuk tutsun.

cem16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük bütçeli motor markalarından pek anlamayan arkadaşıma kuba xcg aldırdım.Motorun lastiklerinin inceliği dışında sıkıntısı yok.Mondial mg prince 100 lük alacaktık ama Kuba xcg150 tercihinde bulunduk.Burada 25 30 civarı satıldı ve kuba'nın en çok satan modeli şu aralar.Motoru 2150 aldık ama 2350 isteyecekler bundan sonra alacak olanlar elini çabuk tutsun.
    nerden aldınız 2150 ye ?

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Titreşim hissedilir derecede değil. Ama yok da değil. 2150tl bu motor için bedava denilebilinir. Muhtemel zam gelebilir. Ankara'da ki bayide bile zibille gidiyor.

Motosikleti
    Lastikleri ince ama iyi görünüyo, motoru şimdi alsanız yaz sonuna kadar hatta ekime kasıma kadar işinizi görür. Arka jantı biraz daha kalın taksalar 90/90-18 lastik rahat takılırmış şimdi galiba üzerinde 1.60X18 jant var biraz ince geliyo 90/90-18 lastiğe.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)