Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Kuba XCG 150 İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Strike 150 için 2.400 dedi bayii bana.. Aynı derken 150 likleri kastetmiştim.
    kardeşim XCG 11.2beygir. Strike'sa 12.2beygir. aynı motor degıller. fiyatlar degısıyo. ben ilk gordugumde 2700du.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim için, ikisi arasında diğerini tercih etmeme sebep olacak bir güzellik farkı yok. Titreşim olayı başta olmak üzere benim için teknik olarak hangi iyiyse onu tercih ederim. Drift de iyi motor...
    aynen işte zevkler ve renkler tartısılmazmıs. Mondial 125MH Drift, 135cc ve 13 beygir kardesım. YBR ve CBF'ye hatta Apache'ye kafa tutabilen bi motosiklet bu yonden bakarsak. torku cogu motosıkletten daha fazla. Drift de iyi motor derken sanki idare eder gibi soylemıssın. bi CBR'a gore ıdare eder evet, fakat XCG150'yi yer bitirir Drift. bu tartısılmaz bı konu emın ol buna. XCG150'yi bu kadar buyutmeye gerek yok. sonucta CG sınıfı ve 150cc olmasına ragmen 11.2beygir. Motosikletten anladıgını sanmıyorum. kusura bakma fakat gercekten sanmıyorum. tekrar soyluyorum zevkler ve renkler tartısılmazmıs ben bunları tartısmadım okey ? *git gör yakından XCG'yi incele, heryerını ıncele fakat ıyı nıyetlı degıl kotu nıyetlı ıncele yanı bundan kastım, her acıgını arayan bulmaya calısan bı ınsan gıbı ıncele. sonra ardından mondial bayisine git vakit kaybetmeden. Drift'i incele. aradaki farkı gorunce agzın acık kalır. drift'in durusu, yukseklıgı buyuklugu XCG'nin cok ustunde. hala dıyosan driftle XCG aynı. bişey diyemem.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Drift her motoru .Yer bititir deme bence.

Forumdan C90 (murat) abinin yanına gittik arora yebere ile eski kasa 125 le.. hava flitresi söküktü.. gezdik ettik murat abi dedi.kac gidiyor diye işte hadi basalım görelim gecin beni. giderken murat abinin arkasındaydım.. drift iyi fakat koltugu acayip gelmişti..Gelirken ise aroradaydım ..aynı yerde basladık,ve bittiginde murat abi arkadaydı gercekten gidiyormus cok iyimiş dedi.

Bide 2 ye 2 drift-ybr kapısması var.. drift cok az farkla öndeydi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift her motoru .Yer bititir deme bence.

Forumdan C90 (murat) abinin yanına gittik arora yebere ile eski kasa 125 le.. hava flitresi söküktü.. gezdik ettik murat abi dedi.kac gidiyor diye işte hadi basalım görelim gecin beni. giderken murat abinin arkasındaydım.. drift iyi fakat koltugu acayip gelmişti..Gelirken ise aroradaydım ..aynı yerde basladık,ve bittiginde murat abi arkadaydı gercekten gidiyormus cok iyimiş dedi.

Bide 2 ye 2 drift-ybr kapısması var.. drift cok az farkla öndeydi.
    abi, 3 motosiklet soyledım o kadar. bu arada drift ve yebere'nin km'ler kaçtaydı ? rodajlar nasıl yapılmıs ? bunları goz ardı etmemek gerek. sanmıyorum Yebere gecsın Drift'i. neyse oyle dıyosan oyledır

Motosikleti
    yeberin arkadasın 3 motoru idi.2 kişi bindi.zorlandı tekere geldi..Drifti bilmiyorum tabi bide gitmeden 120 km yoldan geldik,acıldı heralde.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeberin arkadasın 3 motoru idi.2 kişi bindi.zorlandı tekere geldi..Drifti bilmiyorum tabi bide gitmeden 120 km yoldan geldik,acıldı heralde.
    tatlı seni severim bilirsin ama hiç bişey anlamadım lan yazdığından
    ugrgnr, viper17 ve Esrarengiz03 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Türkce yazdım la neyine göremion

Yebereli arkadasın 3.motoru idi. rodajda 2 kişi bindi zorladı.teker yaptı

DünküÇocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25 2019
    bu kasadan once cg150 ile cg100 kasaları aynı idi acaba simdide oyle olurmu cg100 de bu kasada cıkarsa cok satar hem 100cc vergisiz oluck hem vitesli hemde bu goruntude cok ii olur hem baslangıc icin alınır hemde buyk cc motorun olur cok kısa mesafeye gidip gelmek icin yada araban olur onun yanına alırsn 2. vasıta olarak ama tabi cg150 fiyatı ve ozellikleri ile cok iyi ama goruntude bende mh drift derim ama arada baya bir fiyat farkı var bide 2. el olarak alıcak olsan bide hız olarak karsılastırma yapılmıs drift ybri az farkla gecıyor ama drift ile pek fiyat farkı bulnmayan mcx 150 ler driftide gecıyor 162 cc cunku
    ugrgnr bunu beğendi.

orhano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 150
    02.03.2013 tarihi itibariyle balıkesir burhaniye de bu motosiklete sahip oldum.14 yıllık memurum kuba 150 xcg den önce motoran 100 cc cup motorum vardı. cuptan önce 250 cc hyosung racıng.ilk motosikletim peugeot sonra minsk 125 sonra mondial 100 cc cub sonra yuaan 150 cc racıng vs vs bi çok model kullandım. en son bu gün itibariyle 150 xcg aldım güzel motor. xcg yi tercih etmemin sebebi 1 ucuz olması 2 şehirler arası yolculukta fazla üzmeyecegini düşündüğüm için.3 titreşim yoktur diye tahmin ettim üstten eksantrikli... bu paraya bu kara olur. fotolarını eklerim daha sonra...
    Esrarengiz03 bunu beğendi.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Hayırlı olsun. Kazasız, belasız, sıkıntısız binmeyi nasip etsin Allah.

Esrarengiz03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XCG 150
    Alıntı orhano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    02.03.2013 tarihi itibariyle balıkesir burhaniye de bu motosiklete sahip oldum.14 yıllık memurum kuba 150 xcg den önce motoran 100 cc cup motorum vardı. cuptan önce 250 cc hyosung racıng.ilk motosikletim peugeot sonra minsk 125 sonra mondial 100 cc cub sonra yuaan 150 cc racıng vs vs bi çok model kullandım. en son bu gün itibariyle 150 xcg aldım güzel motor. xcg yi tercih etmemin sebebi 1 ucuz olması 2 şehirler arası yolculukta fazla üzmeyecegini düşündüğüm için.3 titreşim yoktur diye tahmin ettim üstten eksantrikli... bu paraya bu kara olur. fotolarını eklerim daha sonra...
    orhano abi titreşim falan var mı , yok mu veya çok az mı titreşim var bilgilendirirsen sevinirim çünkü bende bu motordan alacağım.
    2012 Kuba CG100 1205 km(5 Vites) -------> 2013 Kuba XCG150 ...
    A Rh+

Motosikleti
    kuba xcg 150
    cevaptır; bu gün 60 km yol yaptım. yeni olduğu için fazla yüklenmedim burhaniye ayvalık arası yolda tur attım. 5 viteste 5000-6000 devirde 80 yapıyo 12000 devirde ne yapar bilmem ama 120 rahat yapar gibi geldi. titreşim hissetmedim devir çok yükseltmediğim için olabilir... yol tutuşu fena değil. kendi sikletindeki motorlardan biraz kısa ayaklarınız rahat yere basıyor. ben özellikle bunun kısa olması yada şöyle diyim kaba olmaması nedeniyle tercihim oldu, neden çünkü büyük ebat hakimiyet zor oluyor.manevra zor oluyor. mesala hyosung gt250 racing vardı kalıbı 600 lük makineden bile büyük şehir içinde in bin zor oluyor. bel agrısı yapıyo. 174 boy 69 klo özellikle bu motoru tercih ettim şehir içi şehir dışı rahat giderim diye. (100 cc cupla izmire falan gittim geldim 200 200 400 km yolda artık 80 90 bayıyo) drift ti çok beyendim oda bu segmentte ama bunun fiyatı iyi ve yeni versiyon motor. alırsanız alta bi sakal yapın takmadan önce boyatın yada spreyle boyayın takın gerçekten çok hoş duruyo ayrıca depo ya birleşik plastikler var ben onlarıda boyadım spreyle çok hoş oldu.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    cevaptır; bu gün 60 km yol yaptım. yeni olduğu için fazla yüklenmedim burhaniye ayvalık arası yolda tur attım. 5 viteste 5000-6000 devirde 80 yapıyo 12000 devirde ne yapar bilmem ama 120 rahat yapar gibi geldi. titreşim hissetmedim devir çok yükseltmediğim için olabilir... yol tutuşu fena değil. kendi sikletindeki motorlardan biraz kısa ayaklarınız rahat yere basıyor. ben özellikle bunun kısa olması yada şöyle diyim kaba olmaması nedeniyle tercihim oldu, neden çünkü büyük ebat hakimiyet zor oluyor.manevra zor oluyor. mesala hyosung gt250 racing vardı kalıbı 600 lük makineden bile büyük şehir içinde in bin zor oluyor. bel agrısı yapıyo. 174 boy 69 klo özellikle bu motoru tercih ettim şehir içi şehir dışı rahat giderim diye. (100 cc cupla izmire falan gittim geldim 200 200 400 km yolda artık 80 90 bayıyo) drift ti çok beyendim oda bu segmentte ama bunun fiyatı iyi ve yeni versiyon motor. alırsanız alta bi sakal yapın takmadan önce boyatın yada spreyle boyayın takın gerçekten çok hoş duruyo ayrıca depo ya birleşik plastikler var ben onlarıda boyadım spreyle çok hoş oldu.
    Dostum bunda 8000 devirin üzerine çıkmamak çok daha iyidir.11000 devir bu motora çok fazla,özellikle cg tipi motor kısmına sahip motorlarda daha düşük devir kullanılması gerekiyor.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    5000-6000devirde daha hiç açılmamış şekliyle yapıyorsa 80'i dedıgın gıbı ılerıde yanı kmlerın cogaldıgında 12bin devir cok da, 10binde 110 gorur gıbıme gelıyor en azından. Torku nasıl peki ? gercı yuksek devır yapmıyosun daha ama en azından 6bin devıre cıkmıssın. hıssetmıssındır bıraz. Titreşim yok dıyosan bu motosikleti bidaha dusunucem. aynı boy kılodayız ben bı ıkı kılo zayıf ve 3-4cm uzunum senden o kadar. motosiklet altında kucuk duruyor mu hıc baktın mı bı dukkan camından falan ben ılk bındıgımde bayının camına baktım cok kucuk kalmıyo tam benlıktı. beklıyorum dıger yorumlarını da dort gozle. bıraz km yapmaya calıs da sorun cıkarıcak mı neler olucak gorelım allah kaza bela gostermez ınsallah

*he bi de, motosikletin videosunu cekebılır mısın ? guzel bı kameran veya cep telefonun varsa cıdden cok yararın dokunur bu konuya ssesını duymak ıstıyorum. Mondial drift'in sesi cok hosuma gıdıyor bakalım XCG'ye bıseyler yapmıslar mı.

Motosikleti
    kuba xcg 150
    sesi doyurucu biraz anlarım motordan. ben beğendim motoru başkası ne der bilmem.hız kötü ama şehirler arası 80 lede olmuyo. motor küçük durmuyo ( mesala 250 cc cappırlarda ayaklar yere rahat deger ama küçük degildir)

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    abi bana kucuk geldı ya, şasi cg şasisi ve motor kısmı da buyuk oldugu ıcın motosiklet kucuk durmus. 150lilik bı motosıklet olarak kucuk bence, chopper ayrı be abi neyse bu senın gorusun sonuna kadar saygı duyarım

Sesi doyurucuysa tamam abi, ne oyle ufaktan tırlasın ne de hayvan gıbı bagırsın egzozu. en guzelı ortası. doyurucu dıyosan tamamdır. 80 az abi dedigin gibi, ama 5-6bin devırde yapmıssın 80i. 8binde devam etsen sıkıntı olmaz gıbıme gelıyor. 90-95e cıkar zannedersem kı o da az da olsa yeter ne blıyım bu arada bişey daha ıstıcem abı, yakıt tüketimi nasıl? 60km yaptım bugun demıssın, kac lıra goturdu benzın?60dan da hesaplayabılırız 100km olmasa da, sagol sımdıden yorumların ıcın

Motosikleti
    kuba xcg 150
    motosikleti ne amaçla aldıgın ne beklediğin ne kadar para ayırabilecegin meselesi olay. ucuz kullamımı kolay cup lardan daha hızlı kullanım kolaylığı cuplar gibi rahat. yakıtı hesaplamadım 25 tl lik almıştım ne kadar kaldığını bilmiyorum. 150 cc 3500 verip rks alınabilir mesela şekil daha hoş , daha karizmatik. arada 1300 tl farkvar bence deymez o kadar para vermeye . ses ses sanki honda gibi. hızın 110 120 olabileceğini düşünüyorum hatta eminim. 100cc cupla bile 90-100 görülüyo nasıl ön dişliyle oynadım 5-10 lira falandı. ama tavsiye etmiyorum motor ayar bozuyo (fabrikada kaç tane mühendis motorun hızını hesaplamış karar vermiş ben dişliyi küçüttüm ön dişliyi 14 dişti 16 ya çıkardım) rampada kasıyo ama düzde fena kaçıyor.
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    motosikleti ne amaçla aldıgın ne beklediğin ne kadar para ayırabilecegin meselesi olay. ucuz kullamımı kolay cup lardan daha hızlı kullanım kolaylığı cuplar gibi rahat. yakıtı hesaplamadım 25 tl lik almıştım ne kadar kaldığını bilmiyorum. 150 cc 3500 verip rks alınabilir mesela şekil daha hoş , daha karizmatik. arada 1300 tl farkvar bence deymez o kadar para vermeye . ses ses sanki honda gibi. hızın 110 120 olabileceğini düşünüyorum hatta eminim. 100cc cupla bile 90-100 görülüyo nasıl ön dişliyle oynadım 5-10 lira falandı. ama tavsiye etmiyorum motor ayar bozuyo (fabrikada kaç tane mühendis motorun hızını hesaplamış karar vermiş ben dişliyi küçüttüm ön dişliyi 14 dişti 16 ya çıkardım) rampada kasıyo ama düzde fena kaçıyor.
    abi motosikleti ilk aldıgın zaman 25tl koydun sanırım yanlıs anlamadım. o zaman benzın bıttıgınde km'ye bakarsan ordan da sonuc cıkarabılırım ya da bosver ya ugrasma ne gerek var nasıl olsa zamanı gelınce ogrenırız sagol hadı yardımların ıcın cok tesekkur ettım allah kazasız elasız surmeyı nasıp etsın ınsallah

Esrarengiz03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XCG 150
    orhono teşekkürler. Cgler hız yapmaz diyenlere 1-2 sene kullan silindirini yükselt bak bakalım nasıl oluyormus hızı, 125 cg ye 250 silindir attıran tanıyorum ben
    2012 Kuba CG100 1205 km(5 Vites) -------> 2013 Kuba XCG150 ...
    A Rh+

Motosikleti
    kuba xcg 150
    ugrgnr ve Esrarengiz03 bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba xcg 150
    bu motosikletin yan kapakları motora bağlayan plastik aksamlar çabuk kırılıyor. ses gerçekten tahmininizden bile tok ve gür basınca (kükrüyor)bağırıyor gazı kesince sesi kesiliyor.sabah yine 10 km yaptım gidişi hızı konusunda kimse hayal kırıklığına uğramaz. yan kapaklar sorun olacak gibi görünüyor. keşke cıvatalı yada mandallı yapsalarmış. kapaklar yerine oturmayınca motorun selesi yerine oturmuyor. gaz, fren, debriyaj hassas. aynaları beğendim iyi. lastikler aslında ince ama şimdi sıfır motorunda lastikleri değiştirilmez mantığıyla idare eder. sol arka selenin altında hem kask kilit yeri hem seleyi açan anahtarlı kilit var.
    Esrarengiz03 ve ugrgnr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)