Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba XCG 150 İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı SiyahAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kemer yolunda ki 1103 metrelik tünelde ibre 148 i gördü 2 kişiydik.
    rüyanda mı gördün ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Balansörlü makinede bile titresim varken bu nasıl titremiyor acaba '(
    Hayal Perest bunu beğendi.

Hayal Perest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balansörlü makinede bile titresim varken bu nasıl titremiyor acaba '(
    Bu motordan bendede var ama balansör var diye biliyorum.titreme var tek silindir olduğu için.balansörün olduğu konusunda şüpheliyim titreme var ama hiç rahatsız etmiyor.100 km hıza kadar yok bu bir kesin.100 den sonra hafif başlıyor ama sonra yine kayboluyor.koltuk falan değilde depo titriyor onu bi çözemedim.
    Yeni sürücüler gidecekleri yer seçer ve giderler,eski sürücüler yön seçer
    ve giderler.
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı mustafa33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora performans egzozu taktirsam motorun orjinal sesi ve yakit durumu degişr mi
    sesi değişir. performans egzozunda susturucu yok. yakıtı da etkıler ama oyle cok degıl. sonucta motorun hızı hızlanması artıyor. bırak da etkılesın yakıtı
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Alıntı Hayal Perest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motordan bendede var ama balansör var diye biliyorum.titreme var tek silindir olduğu için.balansörün olduğu konusunda şüpheliyim titreme var ama hiç rahatsız etmiyor.100 km hıza kadar yok bu bir kesin.100 den sonra hafif başlıyor ama sonra yine kayboluyor.koltuk falan değilde depo titriyor onu bi çözemedim.
    Titreşimin hızla alakası yok
    8bin-9bin devirden snra başlıyor.

Bu motorun titreşimi çok tuhaf
    9bin devire gelince depo ile direksiyon titriyor ama koltuk titremiyor.
    Ayrica motorun koltugu çok konforlu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesi değişir. performans egzozunda susturucu yok. yakıtı da etkıler ama oyle cok degıl. sonucta motorun hızı hızlanması artıyor. bırak da etkılesın yakıtı
    Yakıt önemli değilde motorun sesi beni çok tatmin ediyor.
    Performans egzozun sesi nasil acaba

Motosikleti
    Ybr Esd
    benzin göstergesi koysalar on numara olurmuş...

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    2 ay önce almış olduğum Kuba XCG 150 ile ilgili görüş ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Motorumu ustamın tavsiyesi ile aldım. daha üzerine binmeden ilk yaptığım şey bisiklet tekerini andıran lastiklerini michelin ile değiştirdim ve kalınlaştırdım. Ardından fren balatalarını değiştirdim ve fena da olmadı. Motorun hali hazırda varolan frenleri çinli bir motor için gayet iyiken şu an mükemmel oldu diyebilirim. Ardından doğru düzgün kuru akü taktım ve marşına bastım. Motorda titreşim çok az, performansı gayet tatminkar, oldukça seri bir motor. Debriyaj ve ön fren maneti olması gerektiğinden büyük ve ilk işim manetleri küçük olanlarla değiştirmek olacak, özellikle ön freni bu şekilde etkili kullanamıyorsunuz. Ön amortisöre biraz daha yağ basarak sertleştirdim ama genel olarak amortisörler görevini düzgün yapmıyor 110 - 120 km süratle giderken selenin üzerinde zıplıyorsunuz (çok tehlikeli bir durum) Sele demişken kaldırım taşı gibi dersem gerçekten çok gerçekçi bir yorum yapmış olurum hayatımda gördüğüm en kötü sele, rodajını titizlikle yaptım bakımlarını kesinlikle aksatmadım. 100 km üzerindeki hızlarda kullandığımda vibrasyondan topcase takmak için varolan taşıyıcı demir kırıldı ve oradaki plastik aksamda kırıldı bunun dışında egzostun üzerinde varolan koruyucu demirin vidaları devamlı düşüyor, montaja geldiğimizde gerçekten çok özensiz yapılmış çok iyi bir şekilde elden geçirmek gerekiyor motoru binmeden önce, ön far lambası sürekli yanıyor (sanırım bu kubada bir gelenek) motorun tam ortasında yer alan şasi saplamasıda sürekli gevşiyor (buda çok tehlikeli bir durum) burayada kontur somun takmak gerekiyor.motor ısındığında stop ediyordu bu kendiliğinden düzeldi, egzost yüksek devirde gazı kestiğinizde patlama yapıyor , genel olarak tavsiye eder misin derseniz eğer motordan anlayan biriyseniz ve devamlı eliniz üzerinde olacaksa gözünüz kapalı alın bu paraya gayet ideal bir motor, son olarak sele yüzünden motorumu değiştireceğim daha önce kullanmış olduğum Kuba KB 150-25 bana daha uygun sanırım biraz daha konforlu olduğundan ...

Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay önce almış olduğum Kuba XCG 150 ile ilgili görüş ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Motorumu ustamın tavsiyesi ile aldım. daha üzerine binmeden ilk yaptığım şey bisiklet tekerini andıran lastiklerini michelin ile değiştirdim ve kalınlaştırdım. Ardından fren balatalarını değiştirdim ve fena da olmadı. Motorun hali hazırda varolan frenleri çinli bir motor için gayet iyiken şu an mükemmel oldu diyebilirim. Ardından doğru düzgün kuru akü taktım ve marşına bastım. Motorda titreşim çok az, performansı gayet tatminkar, oldukça seri bir motor. Debriyaj ve ön fren maneti olması gerektiğinden büyük ve ilk işim manetleri küçük olanlarla değiştirmek olacak, özellikle ön freni bu şekilde etkili kullanamıyorsunuz. Ön amortisöre biraz daha yağ basarak sertleştirdim ama genel olarak amortisörler görevini düzgün yapmıyor 110 - 120 km süratle giderken selenin üzerinde zıplıyorsunuz (çok tehlikeli bir durum) Sele demişken kaldırım taşı gibi dersem gerçekten çok gerçekçi bir yorum yapmış olurum hayatımda gördüğüm en kötü sele, rodajını titizlikle yaptım bakımlarını kesinlikle aksatmadım. 100 km üzerindeki hızlarda kullandığımda vibrasyondan topcase takmak için varolan taşıyıcı demir kırıldı ve oradaki plastik aksamda kırıldı bunun dışında egzostun üzerinde varolan koruyucu demirin vidaları devamlı düşüyor, montaja geldiğimizde gerçekten çok özensiz yapılmış çok iyi bir şekilde elden geçirmek gerekiyor motoru binmeden önce, ön far lambası sürekli yanıyor (sanırım bu kubada bir gelenek) motorun tam ortasında yer alan şasi saplamasıda sürekli gevşiyor (buda çok tehlikeli bir durum) burayada kontur somun takmak gerekiyor.motor ısındığında stopegzoz patlamas ediyordu bu kendiliğinden düzeldi, egzost yüksek devirde gazı kestiğinizde patlama yapıyor , genel olarak tavsiye eder misin derseniz eğer motordan anlayan biriyseniz ve devamlı eliniz üzerinde olacaksa gözünüz kapalı alın bu paraya gayet ideal bir motor, son olarak sele yüzünden motorumu değiştireceğim daha önce kullanmış olduğum Kuba KB 150-25 bana daha uygun sanırım biraz daha konforlu olduğundan ...
    Egzoz patlamasi bendede çok oluyor. Merak etme herhangi bir sorun olmaz gayet normal.
    Ben bide ön amorsitörleri 1-2 cm kısaltacam o zaman motor tam oturakli olur. Agirlik merkezi çok arkada.
    Arkaya biri binince cok sık ön kalkıyor gaza basmaya korkuyorum

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün biri xcg'ye binmiş gidiyodu, bende motoru büyük bişey bekliyodum, adamın altında kaybolur nitelikteydi

arkadaşlar ben yenixcg 150 almayı düşünüyorum bukonuda tavsiyeleriniz nedir negibi sorunlar çıkara biliyor bilmek isdiyorum

Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    titreşim önleyici özel takozlar üzerine yerleştirilmiş motor-şasi bağlantıları özelliğine sahipmiş. titreşimin az olma sebebi bu sanırım

Vulture24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR Vulture..
    CG motoru ama kasa yeni. Titreşim vardır diye dşünüyorum.

ozkan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XCG 150
    Arkadaşlar bende bugün aldım motoru. Plakasını da çıkarttım. Trafik sigortası 163 tl. ruhsat ücreti 162 tl. 25 tl dosya parası ve 12.5 tl plaka ücreti. Masraflar bunlar. Motor çok seri 5. vites 7000 - 7500 devir arasında rahat 100 km/s ulaşıyor. Gps le ölçüm yapmadım. Motorun egzoz sesi tatmin edici. Aldığımda 1 lt benzin koydular. Petrole gidip fulledim 52.5 tl benzin aldı. Başka bilgi sahibi olmak isteyenlere yardımcı olabilirim

Ali Özgün bunu beğendi.

Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    noldu kimseden ses cıkmıyo motorlar ne durum da bi guncelleme yaparsanız sevnirim

Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Motorum 7000 km de farda biraz sıknti yasadim duyu degistirdim.
    lastikleride degistirecem.

Motora orjinal OH egsoz aldim seriligi cok artti. Arka dişli 38 dişliyken 130 yapiyordum. 32 disli taktim 142 yapiyor. 32 disli oldugu halde cok seri (egsoz sayrsinde)
    simdide motor servisde 200lük yaptiriyorum. Motorun kasasi cok karizmatik duruyor 200lük yakışir diye düşndm.
    200lük olnca 160-170 yapar diye düşnyrm.

Bu arada kimse 142 yapmaz demesin. İyice eğilince yapiyor kilom 66.
    dik oturuşla 120 yapiyor.

Orta disli tahminim 15 disli. 16 disli taksam 150 ye gelir.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    motor yakın çekim fotolarda çok kalitesiz görünüyo ama bu fiyata da bu kadar . bu arada ön disk dedikleri şeyde çay tabağı kadarmış

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Bu motora verilmesi gereken para ne kadardır ?

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı mustafa33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 7000 km de farda biraz sıknti yasadim duyu degistirdim.
    lastikleride degistirecem.

Motora orjinal OH egsoz aldim seriligi cok artti. Arka dişli 38 dişliyken 130 yapiyordum. 32 disli taktim 142 yapiyor. 32 disli oldugu halde cok seri (egsoz sayrsinde)
    simdide motor servisde 200lük yaptiriyorum. Motorun kasasi cok karizmatik duruyor 200lük yakışir diye düşndm.
    200lük olnca 160-170 yapar diye düşnyrm.

Bu arada kimse 142 yapmaz demesin. İyice eğilince yapiyor kilom 66.
    dik oturuşla 120 yapiyor.

Orta disli tahminim 15 disli. 16 disli taksam 150 ye gelir.
    sen dişlilerle iyicene oyna hayabusayı bile geçersin bu kafa ile.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    kuba xcg 150 bnde aldım rize de köyde oturuyorum burada yollar hep virajlı bayırlarla dolu duz yer yok köy de ama 2 kişi rahat cıkıyoruz en bayır yerde bile 4000devir 1. viteste rahat cıkıyıor bn 97 kiloyum kardesim 74 kilo bazı sıkıntıları var aldıgımda sasi de paslar vardı ufak tefek 2 kişi cıktıktan sonra motordan artık bi cki cki sesler geliyor amatösörden baskada calıstırırken jiglesiz calısmıyor sıcak havada bile
    motoru almayı dusunen bayır yukarı cıkarmı diye kuskuda kalan varsa ben diyim cıkar 2 kişi de cıkar rahaT :d hatta hız alıpta cıkıyosundur diyosan bzm köyde hızlancak yer yok hep bayır durdugum kalktıgım yerde bayır

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    kuba son zamanlarda cıkıs yakalayan bır marka ve urunununde arkasında duruyorlar

hem uygun fiyatlı kisenin bütçesini zorlamıyacak sekılde pıyasa surduler
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)