Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 gecede 3 kaza atlatmak sonuncuyu atlatamamak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    asya 150 t1
    bugün herzamanki gibi rutin akşam gezisine çıktım çıkmaz olaydım saat 10.45 civarlarında kafamı dinleyip biraz rahatamak için abbaya atladım sürdüm çavuşbaşı yoluna biraz ilerledikten sonra yol aydınlatmasının olmadığını (sokak lambası) ve yolun karanlık oldugundan ötürü gerri dönecektim aynaya baktım sinyalımı verrdim tam kırdım sola dönecegim arkamda passat belirdi asıldı frene ve kornaya bende kökledim geçtim karsıya inip motordan kendime geldim ve devam ettim çekmeköyden dudulluya cıkan köprüye geldiğimde geldiğinme hanzonun biri ışıklara 5 mt kala hızlı bi sinyal verdi önüme kırdı güya otobana cıkıcak enbesil acı bi frenle bi karış mesafede durdum bunuda atlattım oh dedim neyse busefer belediye yine çiçek ağaç sulama işi yapmıs herifler ağaçları değil yolu suluyo mübarek viraja girmemle motorun savurması bir onldu hemen gazdan cektim elimi benım abba hala yan yan gidiyo kontrolumden cıktı artık edip edemedim motoru sag tarafa yatırdım sonuc sağ marşpiyel ayaklık yeri iptal allahtan bende bişey yok düşmemle kalkmam bir oldu kahrolası belediye işçilerinin sülalesi bu gece kulak çınlamasından uyuyamaz orası kesin..
    cihan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok büyük geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin..
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Büyük geçmiş olsun. Canada gelmesin malada gelmesin yaa. Mal canın yongasımıydı neydi? Zaten ASFALT sulamadan bütün motorcular muzdarip.
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

xXPaSHaXx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    gecmıs olsun dostum bızım burdakı sahılde o sekılde cıceklerı degıl yolu suluyor
    xXxDagli amici mi guardi Dio, che dai nemici mi guardo ioxXx

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın,bu yaz günlerinde en dikkat edilecek durumlardan bir tanesi agaç sulama ve yol bakım tadilatları.her an nerden ne çıkacagı belli olmuyor.
    yönetime talepte bulunmuştuk sabit bir başlık yapalım arkadaşların ve kurumların dikkatini çekelim diye ama yeterli talep olmadıgından es geçti.
    daha kaç arkadaşın canı yanacak bu tarz sorumsuzların yaptıgı yalnışlardan dolayı kim bilir.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Sabit başlıkta tehlikeli bölgeler belirlenebilir. Böylece oradaki kaza olaylarıda azalır diye düşünüyorum
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    çok geçmiş olsun. zaten ne çekiyorsak belediye sulama işlerinden ve araba sürücülerinden çekiyoruz.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    o belediyelerin sulama saçmalığından ölümlü kazalar oluyor, virajda ıslak zeminde motor kayıyor, gerisini de katil bariyerler hallediyor ...
    http://www.motosiklet.net/forum/onla...ganay-aye.html
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Bir akşamda 3 kaza atlattıysanız aniden beliren "passat", temde sağa giren "hanzo" ve "kahrolası" belediye işçilerinden başka problemlere de göz atmanızı tavsiye ederim. Motosiklet eğitiminde tüm kazaların kendi hatamızdan oluşacağı üzerine kuramlar geliştirilir ve önlem alınmaya çalışılır. Patlayan bir lastik, yoldaki mıcır, kilitlenen frenimiz vs. derine indiğimizde kendi hata ve ihmallerimizden kaynaklanıyordur. Bu yüzden sürüş tarzınızı ve konsantrasyonunuzu devamlı kontrol etmenizi tavsiye ederim.
    Gökhan YAŞDAL

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Arkadaşlar ,

Hepiniz bu ülkede yaşıyor ve özellikle yaz aylarında sulama yapıldığını biliyorsunuz. Kusura bakmayın ama bildiğiniz birşey yüzünden kaza yaptığınızda kusur %100 size aittir , "Sulama önüme aniden fırladı kaçamadım" gibi mizahi yaklaşımlar ile sıyrılamazsınız sorumluluk tamamen sizindir.

BİNİCİNİN BİR NUMARALI ALTIN KURALI ŞUDUR Kİ

"GÖREBİLDİĞİN KADAR GİT"

Eğer göremiyorsan gitme , gördüysen yavaşla etrafından dolaş gerekiyorsa dur.

Unutmayın "Güvenli HIZ" tanımı şudur:

Kendi şeridinde net olarak "GÖREBİLDİĞİN" mesafede "GÜVENLE" durabileceğin hızda olmalısın.

Görmüyor , algılayamıyor veya gördüğünden hızlı gidiyorsan kaza kaçınılmazdır bunda üç kuruş maaşa çalışan işçinin yedi ceddinin günahı yoktur.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Arkadaşlar ,

Hepiniz bu ülkede yaşıyor ve özellikle yaz aylarında sulama yapıldığını biliyorsunuz. Kusura bakmayın ama bildiğiniz birşey yüzünden kaza yaptığınızda kusur %100 size aittir , "Sulama önüme aniden fırladı kaçamadım" gibi mizahi yaklaşımlar ile sıyrılamazsınız sorumluluk tamamen sizindir.

"GÖREBİLDİĞİN KADAR GİT"

Kendi şeridinde net olarak "GÖREBİLDİĞİN" mesafede "GÜVENLE" durabileceğin hızda olmalısın.

Görmüyor , algılayamıyor veya gördüğünden hızlı gidiyorsan kaza kaçınılmazdır bunda üç kuruş maaşa çalışan işçinin yedi ceddinin günahı yoktur.
    +1
    Ben de buna benzer şeyler yacaktım, hatta biraz da sana yüklenecektim ama sen zaten kaza yapabileceğini idrak ederek hareket etseydin nasihata da gerek duymazdın...
    yolu kendine değil, kendini yola uydur!
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    asya 150 t1
    kendimi savunmayacağım hata bende ama 1 nusubet 1000 nasıhattan iyiymiş bunu anladım
    cihan

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Arkadaşlar ,

"GÖREBİLDİĞİN KADAR GİT"

Geçmiş olsun..

OOCAN gerekenleri yazmış.. Olaylardan ders çıkarmak hepimizin yararınadır..

Akşam saatleri ve karanlık; motosikletler için, bubi tuzaklı yolda ilerlemek gibidir..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kardeşim
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı G-han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendimi savunmayacağım hata bende ama 1 nusubet 1000 nasıhattan iyiymiş bunu anladım
    dilerim tekrarını yaşamazsın, aramızda olman çok daha güzel...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)