Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Kaza ve veda:(

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    geçmişolsun iyiki ciddi bişi yok ist.da motorcu olmak çok zor bende tek şeridli yolda şeridime giren araç yüzünden hastanelik olmuştum.sol ayak bilegimde platn var bilek %40 haraketini yitirdi kazadan sonra bi kac yüksek cc motor aldm suan otomobile geçtim kac aydır ilk kez giriom siteyede yani bende senin gibi 2 tekere ara vermek istedim ve verdim ama trafikte motor görünce çok özlüyorum ama araba kullanınca anladım motorla yapılan hataları motor arabanın içinden ufacık görünüyo hiç aldırış etmiyo insan bugün kuryenin biri saga cektim otobanda telle konusuyodu bende cok yorgundum böle sallana sallana kullanıodm arabayı o şahsı görünce hemen ona odaklandım bi hata yapmiyim die otomobilde hata yapmak çok kolay cünkü çok rahat alet uykusu gelio insan kullanırken motorda hür dikkat oluo insan.yani en ufak dikkatsizlik götürüyo şükret birşey olmamış gene sana anladıgm kdrıyla.Allah beterincen saklasın ama motoru bırakamazsın bence bi müddet belki ama insan özlüo
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmişolsun iyiki ciddi bişi yok ist.da motorcu olmak çok zor bende tek şeridli yolda şeridime giren araç yüzünden hastanelik olmuştum.sol ayak bilegimde platn var bilek %40 haraketini yitirdi kazadan sonra bi kac yüksek cc motor aldm suan otomobile geçtim kac aydır ilk kez giriom siteyede yani bende senin gibi 2 tekere ara vermek istedim ve verdim ama trafikte motor görünce çok özlüyorum ama araba kullanınca anladım motorla yapılan hataları motor arabanın içinden ufacık görünüyo hiç aldırış etmiyo insan bugün kuryenin biri saga cektim otobanda telle konusuyodu bende cok yorgundum böle sallana sallana kullanıodm arabayı o şahsı görünce hemen ona odaklandım bi hata yapmiyim die otomobilde hata yapmak çok kolay cünkü çok rahat alet uykusu gelio insan kullanırken motorda hür dikkat oluo insan.yani en ufak dikkatsizlik götürüyo şükret birşey olmamış gene sana anladıgm kdrıyla.Allah beterincen saklasın ama motoru bırakamazsın bence bi müddet belki ama insan özlüo
    kardeşim sana da çok büyük geçmiş olsun allah korumuş ikimizi de ben de iki gün oldu uzak kalalı gerçekten özledim ama artık binmek istesemde ailem izin vermez baya uzun uğraşlar sonucu başlamıştım onlara da hak veriyorum artık sonuçta süper mario oynunda değiliz 3 canımız yok ülkemizde motosiklet kültürünün ve motosiklet sürücüsüne saygının biraz olgunlaşması lazım bir yazıda okumuztum bunu yaygınlaştırmanın en iyi yolu her aileden en az bir motorcunun çıkması idi çünkü o zaman 4 teker kullanıcıları da artık motorculara o kendi ailesinden birini hatırlayıp daha da saygılı davrancaktır...

zorlu bir süreç allah hepimize yardımcı olsun kazasız belasız sürüşler...

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Geçmiş olsun Acil şiflar
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    çok sağolun allah size göstermesin

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    öncelikle geçmiş olsun, kazanın oluşunu hatırlamaman geçmişe dönük hafıza kaybı olabilir mi? yani bence bilinç kaybından önce bu ihtimali düşünmek gerekir..

çok büyük geçmiş olsun, inşallah birdaha duymayız böyle kötü haberler

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı carsvegas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediklerine harfiyen katılıyorum iyleşince ilk işim olacak dediğin gibi sadece trafik değil normal hayatta da tehlikeli bu durum benim için...
    Boşuna kendine baktırmana gerek yok .
    Kazalardan sonra kaza anı ve hatta birkaç dakika öncesine kadar bile hatırlayamayabilirsin . retrograd amnezi dir bunun adı .
    Kısa süreli hafızadan uzun süreli hafıza merkezine kayıda geçmeden beyin ani bir darbe vs şoka girince kısa süreli hafıza da kalan bilgiler siliniyor.

Herhangi bir hastalık değildir.

geçmiş olsun

Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna kendine baktırmana gerek yok .
    Kazalardan sonra kaza anı ve hatta birkaç dakika öncesine kadar bile hatırlayamayabilirsin . retrograd amnezi dir bunun adı .
    Kısa süreli hafızadan uzun süreli hafıza merkezine kayıda geçmeden beyin ani bir darbe vs şoka girince kısa süreli hafıza da kalan bilgiler siliniyor.

Herhangi bir hastalık değildir.
    bu da mantıklı geldi bana ne yapacağımı şaşırdım açıkçası kasktaki darbeye baktıkça tezin güçleniyor....

bu arada geçmiş olsun dileklerinde bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkürler...

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Kardeşim çok çok geçmiş olsun ...
    Verilmiş sadakan varmış ...

Ama o koltuğa oturduğunda bir daha kalkmak olmaz..
    Bu sefer olmadı ama daha nice gezilere gidicez beraber..

Kendi kendine iyi bakasın..

Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı FinalCUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim çok çok geçmiş olsun ...
    Verilmiş sadakan varmış ...

Ama o koltuğa oturduğunda bir daha kalkmak olmaz..
    Bu sefer olmadı ama daha nice gezilere gidicez beraber..

Kendi kendine iyi bakasın..
    teşekkür ederim kardeşim...beni araman büyük incelikti ayrıca teşekkür ederim...

tanışırız inşallah...

Motosikleti
    inturuder 250 cc
    geçmiş olsun...küçük bir dikkatsizlik her türlü kazaya neden olabilir...Motoru sağa cekip kız arkadasınla konustuktan sonra gözümü ambulansta actım demissin ...belkide harekete gecmeden arkadandan bir arac carptı belkide daha kalkıs esnasında oluştu...Sebebi ne olursa olsun ülkemizde 2 teker cok riskli malesef cunku arac sahipleriyle sürekli can pazarlığı yaşıyoruz..Bu nedenle yalnız başıma hala trafiğe cıkmaya korkuyorum...

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. ALLAH korumuş.
    Naçizane motosikleti bırakma fikrin ile ilgili şunları söyleyebilirim, tabi aile baskısınında senin bu kararında önemli rolü vardır. Eğer yaradılışa ve kadere inanıyorsan kardeşim motosikleti bırakman senin yaşamının sona ereceği tarihi değiştirmeyecektir. Şeklini de? ALLAH gecinden versin, tabiki hiç bir arkadaşımızın burnunun kanamasını istemiyoruz ama ben motosiklete binmeseydim bunlar başıma gelmeyecekti düşüncesine kapılmanı istemem. Zira aynı şidette bir kaza otomobilin içinde daha tehlikeli olabilir di.! Tekrar geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    merhaba arkadaşlar çok sevdiğim motorculuk yaşamıma ailemin ve akrabalarımın tüm karşı çıkışlarına karşı yaklaşık bir yıl önce başladım ve sanırım cumartesi günü geçirdiğim kaza sanucu da bırakıyorum...

kazanın nasıl gerçekleştiğini hatırlamıyorum...5. yalova motosiklet şenliğine gitmek için sabah evden apartopar çıktım,önce pendiğe gidip kız arkadaşımı alacak daha sonra avrupa yakasından gelen motorcularla beraber eskihisar üzerinden yalovaya geçecektik...evden dediğim gibi apar topar çıktımtım yetişmek için ama kesinlikle hızlı sürmüyordum derken telefonum çaldı şağa çektim arayan kız arkadaşımdı nerdesin dedi tamam geliyorum dedim ve kapattım ve bu benim motor üzerinde hatırladığım son şeydi...gözümü açtığımda ambulansın içindeydim hemşire sakin olmamı kaza yaptığımı ve hastahaneye götürüldüğümü söyledi...olayın vehametini hastahaneye varınca anladım sol bacağımda 3 ayrı yerde toplam 20 dikiş sol omzumda yerden sürünmeden kaynaklı resmen bir asfalt tabakası vr şuanda bile boynum ağrıyordu hastahanede neden olduğunu kaskımı bana gösterdiklerinde anladım;kafamda kask olmasa kesinlikle şuan hayatta değildim düşünün ki kaskta yere çarpmadan kaynaklı öyle bir iz var ki o darbeyle hayatta kalmak mümkün değil...

bu olaydan sonra yaklaşık 20 gün yatağa mahkum kaldım sol ayağımın üstüne henüz basamıyorum müthiş bir ağrı var...artık bana bundan sonra motora binmek haram sanırım zaten bu olayı hatırlayıp korkarım hep...

arkadaşlar burdan size tavsiyem mesafenin ne olduğu önemli değil motora tam korumayla binin kask dizlik dirseklik biilinen tüm korumaları kuşanın öyle binin yada binmeyin..

hepinize kazasız belasız günler...
    kardeş motorun zevki kaza yaptıkdan sonra çıkar motoru daha iyi anlarsın bende çok kaza yaptım hastanelerde yattım en iyisi kaza yaptıkdan sonra yinede binmek işte o zaman motorun ne demek motorculuk nedir anlıyorsun : )

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    cok buyuk gecmıs olsun su anda hayatta olmana ınan cok sevındım dostum . . .

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. En kısa zamanda kazanın etkilerinin geçmesini dilerim.

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    cok gecmiş olsun, Allah beterinden saklasın, duyunca üzlüyor insan..
    bende istanbuldan sıkılmaya başladım cekip gidicem..
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Vay be ne kadar zaman geçmiş üzerinden bir bakayım dedim konuya baştan sona okudum tekrar motosiklet güzel şey gerçektn buradaçoğumuz birbirimiz tanımıyoruz belki de tek ortak yönümüz motosiklet ama güzel bir dayanışma var iyi dilekte bulunanlar üzülenler ers alanlar ve almayanlar herkese tekrardan teşekkür ederim MT yi seviyorum ya....

Motosikleti bırakmazsın diyenler haklı çıktı TEBRİKLER...
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    motorsikletde aynı sigara gibi tiryakilik diye sayılır buda bir hastalık.. motoru bırakamazsınız

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Vay be ne kadar zaman geçmiş üzerinden bir bakayım dedim konuya baştan sona okudum tekrar motosiklet güzel şey gerçektn buradaçoğumuz birbirimiz tanımıyoruz belki de tek ortak yönümüz motosiklet ama güzel bir dayanışma var iyi dilekte bulunanlar üzülenler ers alanlar ve almayanlar herkese tekrardan teşekkür ederim MT yi seviyorum ya....

Motosikleti bırakmazsın diyenler haklı çıktı TEBRİKLER...
    eski konuymuş bend eokudum hep herhangi bir sorun varmı şuan tekrar motor üzerinde olman sevindirici allah kaza bela göstermez inşallah
    bu kawasaki bir başka dostummm

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)