Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İlk kazamı yaptım, yine belediye rezaleti umarım son olur :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçmiş olsun, arkadaşların dediği gibi cana geleceğine mala gelsin. Bu arada ard arda kaza başlıklarını görünce aklıma bir şey geldi. Acaba belediyelerin sulama ya da bu olayda olduğu gibi neden olduğu kazalarda kaza geçiren arkadaşlarımız tazminat davası açıyorlar mı?

Maddi tazminat dışında Türk Ceza Kanunu'nun 180. maddesi şunu diyor;

Trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma

MADDE 180. - (1) Deniz, hava veya demiryolu ulaşımında, kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından bir tehlikeye taksirle neden olan kimseye üç aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

Yani trafikte sulama olaylarında olduğu gibi insanların hayatını dolaylı olarak tehlikeye atanlar hapisle cezalandırılır.

Biliyorum belediyelere yazılan dilekçeler, medyada yaptırılan haberler nedense hiç bir sonuç vermedi ve sürekli benzer nedenler yüzünden benzer kazalar yaşanıyor, değerli hayatlar kaybediliyor ya da maddi kayıplar yaşanıyor.

Ben diyorum ki işin hukuki tarafının peşi bırakılmasa ve yapılan yanlışlıklar yargıya taşınsa belediyelerin ya da taşeronlarının vurdumduymazlığı ortadan kaldırılabilir.

Yaklaşık 2 yıl kadar avukatlık yaptım ve işini bilen iyi bir avukatın gerek kazaya neden olanlara maddi tazminat olsun gerek de hapisle cezalandırılması olsun gerçekçi sonuçlar alabileceğini biliyorum.

Şu an avukatlık yapmadığım için size bu konuda yardımcı olamayacağım ama bir dahaki sefere bu tür kaza geçiren arkaşlarımız lütfen bir avukata danışsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250comet
    geçmiş olsun

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS

Tepkim sana değil yanlış anlama, ama...

Öncelikle geçmiş olsun...

Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece 23:45 sıralarında güngören kalecenter alışveriş merkezinin arkasından dolanan "u" şeklindeki virajın girişinde belediye aracının çimleri sularken yola akıttığu su sonucu kaydım ve kaldırıma çıktım. Benden 5 dakika sonra aynı virajda 10 metre önümüzde ticari taxi kaydı ve takla attı. Sonra bir de baktık ki yolda sudan başka sıvı şeyler de var. Belediyenin kamyonundan yağ ya da mazot gibi bişey akmış suyla karışmış, asfalt jilet gibi kaygan. Korumalı olduğum için bana pek bişey olmadı, karnıma sert bi darbe aldım bu yüzden olası iç kanama ihtimaliyle sabaha kadar hastanede takip altında kaldım. Tabi motosikletimde hatrı sayılır maddi hasar var. Bazen ne kadar dikkatli olsak da elimizden bişey gelmiyor.Kazalar olacaktır mutlaka; ihmalkarlıktan meydana gelen kazaların son bulması dileğiyle...

İki hafta önce Ömür plaza'nın orada gece 12 de yolu yıkayan ekibi belediyeye şikayet edip fotoğraflarını çekerek savcılığa da suç duyrusunda bulunduk. Üstelik kaza falan da yapmamıştık.

Bunların son bulması dileğiyle falan filan.... Şikayet ettin mi? Şikayetçi oldun mu?

Olmadıysan buraya gelip başlık açıp "öyle olsun böyle olsun... son bulması dileğiyle, umarım bir daha olmaz..." demek boş laftan öteye gitmez. Şikayetçi olsan motorunun hatırını da sayılan kısmını da talep edebilirdin belediyeden. Üstelik manevi tazminat davası da açabilirdin.

Herkes cebinde binlerce liralık telefonlarla dolanıyor bir Allah'ın kulu da fotoğrafını çekip şikayet etmiyor. Motorcusu da motorsuzu da düşünmüyor " Hacı bu yol neden ıslak? Tehlike yaratır!" diye.

Sanki taş atacak da kolu ağrıyacak.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben inanıyorum ki bir gün herşey güzel olacak..
    Bu tür başlıklar açılmayacak, insanlar yaralanıp hayatını kaybetmeyecek..
    Gerçekten inanıyorum..

Geçmiş ola..
    Yürekten inanıyor musun buna abi,
    Ben de inanmak istiyorum ama.... işte o amasını düşününce işin için den çıkamıyorum
    Bana imkansız gibi geliyor.

Geçmiş olsun bu arada.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı argunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, arkadaşların dediği gibi cana geleceğine mala gelsin. Bu arada ard arda kaza başlıklarını görünce aklıma bir şey geldi. Acaba belediyelerin sulama ya da bu olayda olduğu gibi neden olduğu kazalarda kaza geçiren arkadaşlarımız tazminat davası açıyorlar mı?

Maddi tazminat dışında Türk Ceza Kanunu'nun 180. maddesi şunu diyor;

Trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma

MADDE 180. - (1) Deniz, hava veya demiryolu ulaşımında, kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından bir tehlikeye taksirle neden olan kimseye üç aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

Yani trafikte sulama olaylarında olduğu gibi insanların hayatını dolaylı olarak tehlikeye atanlar hapisle cezalandırılır.

Biliyorum belediyelere yazılan dilekçeler, medyada yaptırılan haberler nedense hiç bir sonuç vermedi ve sürekli benzer nedenler yüzünden benzer kazalar yaşanıyor, değerli hayatlar kaybediliyor ya da maddi kayıplar yaşanıyor.

Ben diyorum ki işin hukuki tarafının peşi bırakılmasa ve yapılan yanlışlıklar yargıya taşınsa belediyelerin ya da taşeronlarının vurdumduymazlığı ortadan kaldırılabilir.

Yaklaşık 2 yıl kadar avukatlık yaptım ve işini bilen iyi bir avukatın gerek kazaya neden olanlara maddi tazminat olsun gerek de hapisle cezalandırılması olsun gerçekçi sonuçlar alabileceğini biliyorum.

Şu an avukatlık yapmadığım için size bu konuda yardımcı olamayacağım ama bir dahaki sefere bu tür kaza geçiren arkaşlarımız lütfen bir avukata danışsın.
    Yorumunu okumadan yazmıştım. Sen aynı şeyleri zaten söylemişsin. Onun dışında bir de ben ekleyeyim. Yaklaşık 3 hafta önce belediyenin çalışma yaptığı yerde tabela olmaması ve yolun diğer tarafının da bozuk olmasından dolayı kaza yaptım. Mahkemede 100 tl den fazla para harcadım. Ben bilirkişi gelecek diye beklerken bilirkişi gelmesi için 300 tl'den fazla daha para vermem gerektiğini söylediler. Bu arada mahkeme ile kaza yaptığım yerin arası 1 km. Yol gideri olarak isteniyormuş o para.

Ben parayı o gün denkleştiremediğim için 2 gün sonraya kaldı. 2 gün sonra parayı verip bilirkişi getirmeye giderken tabela koyduklarını fark ettim. Ve şikayet ettiğim ve ıvır zıvıra harcadığım gereksiz bir parayla kaldım.

Bu ülkede adalet bile parası olana. Adam beni öldürmeye çalıştı diyorsun parasını ver bakmaya gidelim gerçekten öldürmeye mi çalışmış diyorlar. Para veremiyorsan da hakkını arayamazsın diyorlar.

Canım Ülkemin Canım Sistemleri...
    Her şeyin Aslı Güzeldir!

Motosikleti
    Alıntı argunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

DENİZ, HAVA veya DEMİRYOLU ULAŞIMINDA...

biz bunların hiç birini kullanmıyoruz..........
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunu okumadan yazmıştım. Sen aynı şeyleri zaten söylemişsin. Onun dışında bir de ben ekleyeyim. Yaklaşık 3 hafta önce belediyenin çalışma yaptığı yerde tabela olmaması ve yolun diğer tarafının da bozuk olmasından dolayı kaza yaptım. Mahkemede 100 tl den fazla para harcadım. Ben bilirkişi gelecek diye beklerken bilirkişi gelmesi için 300 tl'den fazla daha para vermem gerektiğini söylediler. Bu arada mahkeme ile kaza yaptığım yerin arası 1 km. Yol gideri olarak isteniyormuş o para.

Ben parayı o gün denkleştiremediğim için 2 gün sonraya kaldı. 2 gün sonra parayı verip bilirkişi getirmeye giderken tabela koyduklarını fark ettim. Ve şikayet ettiğim ve ıvır zıvıra harcadığım gereksiz bir parayla kaldım.

Bu ülkede adalet bile parası olana. Adam beni öldürmeye çalıştı diyorsun parasını ver bakmaya gidelim gerçekten öldürmeye mi çalışmış diyorlar. Para veremiyorsan da hakkını arayamazsın diyorlar.

Canım Ülkemin Canım Sistemleri...
    Malesef işler o şekide işliyor. Bilirkişi raporu ile durumu tespit ettirmen gerekli. İşini bilen, iyi bir avukat gerek dememin nedeni oydu, zamanında bilirkişilere gerek baskı olsun gerek de başka yollarla olsun istediğimiz raporu yazdırdığımız çok olmuştu hele ki bu tür kazalarda gerçek apaçık ortadayken bilirkişi raporu ile durumu tespit etmek çok daha kolay olur. Sonrası da avukatın yazacağı iyi bir dilekçeye ve işi takip etmesine bakar.

Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Öğrendim. Ama biraz geç oldu. Avukat tanıdık zebille. Ama ailemin öğrenmesini istemedim olayı hiçbirine danışamadım. Okuldan bir iki arkadaşım vardı yeni mezun onlara da ulaşamadım.

Ha bir de dilekçe yazmakla uğraşamadım ( çok ağrım vardı yaralarımdan dolayı) orda yazdırdım 20 TL dedi kavga çıkıyordu. O ne be? Arzuhalcillik işine mi girsem ne yapsam?
    Her şeyin Aslı Güzeldir!

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Kardeş çok geçmiş olsun. Senin sağlıklı olman yeterli...
    Beyler mahmutbey yolu virajının düzenli olarak her sabah resmini çekiyorum. Islanan yolun ve sulamadan taşan suyun. Elimde 7-8 adet olduğunda dehşet bir kanıt olacak. Sabır...

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Verilmiş sadakan varmış.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Çok geçmiş olsun..
    Kaza anındaki durumunuzu bilemiyorum. Keşke o an imkanınız olsada hemen bir polis çağırıp olay hakkında rapor tutturup bir avukata verseydiniz. Davayı kazanıp masraf ve tazminat alan bir arkadaşımız çıkmadıktan sonra belediyelerin yol ıslatmalarının sonu başka şekilde gelmeyecek.
    1984 yılında Libya'da ikamet ettiğim dönemde yeni sıfır aldığım aracımla bir kavşakta duramayıp karşı yönden gelen araca çarparak iki tarafa da maddi hasarlı kazaya sebep olmuştum. Sıfır aracın frenlerinin tutmaması beni huylandırdı. Bilir kişi ile rapor tutulmasını istedim. Aracım gelen polisler tarafından yerinden oynatıldığı an; Fren esnasında yolda bulunan ezik kola kutusunun ön tekerleğin altına tutunup frenlemeye engel olduğu raporu ile mahkemeye başvurup Tripoli belediyesinden masraflarımı almıştım.

Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK (İnşallah)
    Geçmiş olsun arkadaşım zaten kazaların çoğu bu yanlış sulama yüzünden oluyor belediye hiç umursamıyo böyle şeyleri
    [B][COLOR="Purple"]Suzuki AN 125 HK[/COLOR][/B] :rendeer:

[B][COLOR="Red"]Motor aşkı bir başkadır[/COLOR][/B]. ::kalbim::

Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    gecmis olsun
    HONDA Hayat ONDA

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    geçmiş olsun forewer arkadaşım sana birşey olmaması sevindirici...

Motosikleti
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun..
    Kaza anındaki durumunuzu bilemiyorum. Keşke o an imkanınız olsada hemen bir polis çağırıp olay hakkında rapor tutturup bir avukata verseydiniz. Davayı kazanıp masraf ve tazminat alan bir arkadaşımız çıkmadıktan sonra belediyelerin yol ıslatmalarının sonu başka şekilde gelmeyecek.
    1984 yılında Libya'da ikamet ettiğim dönemde yeni sıfır aldığım aracımla bir kavşakta duramayıp karşı yönden gelen araca çarparak iki tarafa da maddi hasarlı kazaya sebep olmuştum. Sıfır aracın frenlerinin tutmaması beni huylandırdı. Bilir kişi ile rapor tutulmasını istedim. Aracım gelen polisler tarafından yerinden oynatıldığı an; Fren esnasında yolda bulunan ezik kola kutusunun ön tekerleğin altına tutunup frenlemeye engel olduğu raporu ile mahkemeye başvurup Tripoli belediyesinden masraflarımı almıştım.

Aynı olayı burda yapan var mı acaba ?
    bi kola teneksi yüzünden masraflarını karşıalyacak bi belediye var mI ????
    Açtığı çukuru doldurmayan belediyeden tenekeyi kaldırmasını beklersek hapı yuttuk :D

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Büyük geçmiş olsun,Allah beterinden korusun.

Bu ve buna benzer kazalarda artık yaralanmak sıradan olduğu için,bence yapmamız gerek ''ölmemek için yavaş gitmek'' zaten görüldüğü üzere nekadar dikatlide olsak belediyeye bağlı taşören firmaların sorumsuz şefleri ve işcileri gerekeni yeterince yapıyorlar''

Dediğim gibi tek çözümü ''ÖLMEMEK İÇİN GAYRET GÖSTERMEK''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    büyük geçmiş olsun.nerde su veya ıslak bir zemin görsem durma aşamasına geliyorum ben.sevmiyorum ıslak zemini huylanıyorum.hele hele kavşak biyerde ıslaklık varsa ayağım yerde geçiyorum öyle yerleri

çok büyük geçmiş olsun kardeşim, işallah bidaha yaşamazsın
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    işte bu kadar kolay burada hayatla ölüm arasında gidip gelmek ...

tüm çalışanlar eğitilmedikçe bunun sonu yok, orada kaza yapanları orada görevini yapmayan işçilere göstermedikten sonra adamların umrunda olmaz yaptıkları hatalar ...

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    geçmiş olsun arkadaşım... ben geçenlerdede bu tür bi konuda yazdım her yerde var sulama son yıllarda iyice çoğaldı ben 5 yıldır istanbulda motor kullanıyorum belki sulama alanları çoğalmadı ama bilinçsiz ucuz işçi çalıştıran taşeron firmalar sebebiyle bu kazalar oluyor...
    benim zannım bu önceden her viraj yada çim olan yerler gölet olmuyordu...

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    gecmis olsun.

mazot, yag. su vs kadar kaygan olan baska bir sey daha var arkadaslar, cöp kamyonlarindan dökülen cöp suyu, evet yanlis okumadiniz, "cöp suyu" yüzünden ben de cok feci düsmüstüm kozyatagi'nda.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)