Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Vicdansızlık!

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    allah rahmet eylesin bende izledim dün akşam.kanım dondu resmen.ya o katile hiçbir işlem yapmayacaklar gibi hissediyorum.olan yine bizim rahmetlilere olacak.yazık yaa..allah rahmet eylesin.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    e ee ? araç sürücüsü hakkında bilinen tek şey ''çekiciye yükledi gitti'' mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Ben bu ülkenin adaletinden ve zihniyetinden şüphe etmeye başladım. İlla sesimiz duyulsun diye boğaz köprüsünde motorlarımızı ateşemi vermemiz gerek " ULAN BİZDE İNSANIZ, CAN TAŞIYORUZ, EVDE BEKLEYENLERİMİZ VAR "diye. Allah b...lalarını versin böyle zihniyetlerin.

Yaşanan olay, şerefsiz bir katil'in cinayetidir bence. Yeter artık bunca canın yollarda şerefi eksik insanlar sebebiyle yaşadığı acılar...

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Biz isyan etmiyoruz tabi yakınımızdan birisi ölse burada yazanlar neler yazar kimbilir.

Ölen ölmüş kalan sağlar bizimdir edebiyatını bıraksak artık Benim Yiğenim Serhoş bir Otobüs şöförü yüzünden öldü artık ölmesin sakat kalmasın arkadaşlar .

O aracın Hızını merak ediyorum gerçekten.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Kendi adaletini kendin koyacaksın..gerisi hikaye..
    Kazada vefat eden arkadaşların mekanı cennet olsun...
    Şayet ailesi adamsa hesabını sorsun..Kana kan ,,cana can.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ALLAH belasını versın dıyorumtek kelımeyle ve bu adalet böyle işlediği içinde ikiyakamız bır araya gelmez arkadaşlar herkesın hakkı herkeste kalıyor yolundiğer trafına ortaya kadar kaskı fırlamış diğer aracların umrunda değil
    bu sözlerımı ciddiye almayın ama illa motosıklet li aydınsosyal insanlar olamak yerıne motosıkletli ceteler mi olalım gurup dolaşıp araclara bızmı saldıralım bana öyle gelıyorki bı gün bununda zamanı gelecek

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    Allah Rahmet Eylesin....
    artık en iyisi motora arazide, trafiğe kapalı boş alanlarda binmek...
    bize sıra ne zaman gelecek diye düşünmeden edemiyor insan
    çook yazık yaaa

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    arkadaşlar kırmızı ışıkta mümkün olduğu müddetçe en sağa yanaşıp bekleyelim. olmadı şeritlerin arasında durmaya çalışın.

alışkanlık haline getirirseniz birgün hayatınızı kurtarabilir bu.

bkatlav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün atv haberde mobese kameralarına yakalanan bir kaza görüntüsü yayınlandı, resmen şok oldum! Bir motosikletli artçısıyla beraber kavşağa giriyor, yan tarafa kırmızı ışık yanıyor geçiş hakkı motorda tabi. Kırmızı ışıkta duran araçların orta şerit boş ve osırada kırmızı ışığı takmayan bir KATİL hızı tavan yapmış bir şekilde resmen motoru biçiyor sol atarftan!!!Motor sürücüsü kardeşimiz olay yerinde hakkın rahmetine kavuşuyor, artçısı ise ağır yaralı!!Birde garibim motoruna kan grubu v.s yazdırmış...Vallahi oturup ağladım Allah rahmet etsin, vefat eden arkadaşa, yaralıya da acil şifalar versin... "VİCDANSIZLARA" da azıcık vicdan versin yarabbim...

Kaza görüntülerini aradım nette bulamadım...
    Belki bağzı arkadaşlar kızacak ama karayolunda hiçbirzaman geçiş hakkı motosikletlerin değildir.En azından ben motosikletimi bu mantıkla sürüyorum.
    Korkarak yaşıyorsan;yanlızca hayatı seyredersin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani Türkiye'de kanun ve adalet yok diyorsun, öylemi?
    Ben de ayni fikirdeyim.....
    Bir hukukçu olarak ben kesinlikle adaletin olmadığına inanıyorum.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı viyana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin. avrupa avrupa diye adamları büyütüyoruz ama gerçektenbu konularda adamlar aşmış. ben bunca yıl avrupa'da böyle olay görmedım, duymadım. tabi bu adamların medeniyetinden değil. kanunların yaptırımı korkusundan.

mesela istisnasız gelişmiş her avrupa ülkesinde yaya gecidinde arabalar yaya varsa dururlar, bunun sebebi eğer durmazsa ve yaya polise plakayı verse bile istisnasız evine para cezası gelir. itiraz etse bile fayda etmez. yani çok medeni olduklarından değil ceza korkusundan. türkiye'de bu cezalar uygulanabilse durum aynı olur. medeniyeti oluşturan faktör insan değil kanun ve adalettir.
    kanun ve adaletin tecellisine sebep olan da insandır.
    ilginç bir paradoks olmuş, medeni değiller ama kanun ve adalete uyuyorlar.
    bahsi geçen coğrafyada bu tür kazaların müeyyidelerinin ağır olmasının sebebi insana verilen değerdendir. devlet vatandaşını korur. en azından açık bırakılan logar kapağından düşüp yitmesini istemez yahut bir inşaatın temeli için kazılan yere dolan suda boğulmasından yahut okulların tatil edileceği gün ölmesinden yahut çocuğuna önlük alamadı diye intihar etmesinden yahut iftarlık yiyeceği yok diye ölmesinden haz etmez devlet. bu durumları önlemek için çalışır.

peki arkadaş bu medeniyet denilen nedir ki ?

giden gitmiş, bize düşen gittiği yerde huzurlu olmasını dilemek.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    mr 250 destro
    adam kırmızı ısıkta gecıyor olumlu motor kazasına sebebıyet verıyor sonrada suclu bulunmuyor enteresan

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    yalaşık bir ay önce bu görüntülerin birebir aynısını ben bir kamyona karşı verdim inanın bana bir karışla kurtardım

ve

yaklaşık 4-5 saat önce 100 km/saat hızla giderken arkamdan yaklaşık 120 140 arası hızla gelen bir TIR altına almak gayreti ile üzerime sürdü,
    hiç yavaşlama yok,
    hiç af yok,
    hani bilen bilir askerde çatışmadan önce ara gazı verilir af yok, acıma yok, durmak yok,
    herhalde herif beni terörist sandı,

yok arkdaşlarım ben bu kadar salak adamın olduğu bir ülkede motosiklet kullanmayı artık kabul etmiyorum ve artı satışa verecek ve binmeyeceğim, keşke pistlere yakın otursaydım da oralarda binseydim,

aman diyeyim kendinize dikkat edin gerçekten (diğer ülkeleri bilmiyorum ancak)
    bizim insanlarımız kendine müslüman, başkasına pek acımıyor ve düşünmüyor

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    gidene Allah rahmet eylesin. kalanlara sabır versin. inanın bana şu cümleyi yazmaktan sıkıldım artık, gerildim. yeter ya!

bu ülkenin hiçbir işinde doğru dürüst sonuç alınmaz ama adalet başka! adalet mülkün temelidir denir öyle değil mi? görüyoruz ki değil işte. avrupayı amerikayı kıyaslamayı boşverin biz burada yaşıyoruz. ben de almanyada doğup büyüdüm , 20 yıl önce döndüm. o aradaki medeniyet farkı kapanmayı bırakın sürekli açılıyor. asla onlara yetişemeyiz. bazılarının beğenmediği avrupa insanını-vatandaşını korur, hakkını gözetir. bir motosiklet sürücüsü yol kenarındaki çimlerin yanlış sulanması yüzünden hayatından olursa (ki böyle birşey olamaz, hayal bile edilemez oralarda!) hani farzedelim oldu; bunun sorumluluğu belediye başkanına hatta partisine kadar çıkar, ADAMIN CANINA OKURLAR HAYATINI KAYDIRIRLAR! bizde bir bok olmaz!!!!
    onun bunun dölü bir şerefsiz gelir birini ezer geçer, önünde böyle kayıt/kanıt da vardır ama der ki şöför suçsuz... saymakla biter mi, lanet olsun...

hoşunuza gitmese de şahsi fikrim kısasa kısas, cana can. devlet bu tipleri idamla yargılamalıdır! burada açıkça bir cinayet işlenmiştir. eğer adalet yerine getirilemiyorsa ya davaya bakan kişiler aptaldır, yada suçlu dokunulmaz yargıç da şerefsizdir!!! bu durumda ölenin yakınları bu işi halledecek hakka sahiptir.
    hatta artık hepimize görev düştüğünü düşünmeye başladım; ama biz iyi insanız, ailemiz arkadaşımız var, kuralara uyan medeni insanlarız, trafikte hakkımız var, vergimizi öderiz car car car bla bla bla geyiklerinden kurtulup bizim canımıza kastedeni gerektiği şekilde cezalandırma hakkımız var şekline geçmemiz lazım!!!
    defalarca tartışıldı kahramanlık yapmak salaklık, bu kadar ileri gidemeyiz, herkes böyle düşünürse adalet çöker kaos olur, bir gün manyağın tekine denk gelir kim vurduya gideriz vs vs... ben de diyorum ki ne olacaksa olsun, nasılsa kelle koltuk yaşamıyor muyuz? beni her konuda ezen süründüren bir devlet var, benden ederinden fazla parayı zorla alayı da biliyor ama en ufak insan hakkımı, kutsal yaşama hakkımı görmezden geliyor! yıllardır bütün hükümetlerin tavrı aynı oldu, sağı-solu yok bunun. koltuğu bulan bizi beceriyor, konuşunca da hain oluyoruz. ben son birkaç yıldır gerek özel gerek kamu sektöründe hakkımı yüksek sesle arıyorum, gerekirse kavga da ediyorum, sonuç kendi açımdan genelde olumsuz bitiyor ama en azından EZİLMİYORUM ve çoğu kişinin bunu farketmesini de sağladım. bir gün trafikte de başım fena belaya girecek ama karşımdakinin halini düşünemiyorum. ibretlik olacak o kadar!

son olarak o kazayı görüp de umursamadan yoluna devam edenler için birşeyler yazayım: Allah layığınızı veriri inşallah, daha beter olursunuz da kimse bakmaz inşallah!
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    bende dün kanal 3 te izledim kamyon elektirikli bisekleti altına alıyor adamın 5 yaşındaki oğlu olay yerinde öldü dayanamadım haberin devamını izlemeye

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ceza kanununda kendinden küçük taşıtlara çarpan araçların direk haksız duruma düşmesi şeklinde bir düzenleme yapılmadığı müddetçe bu işler hep olacak..

Bizde biliyorsunuz ki eğer kamyona arkadan, yandan, önden çarpanız durumunda otomatikman suçlu olan siz oluyorsunuz..Sebep ise büyük aracı görmeniz gerektiği..

Evropa'da ise küçük araçlar her zaman haklı..Yani kamyona çarpsanız bile ilk etapta kamyon suçlu oluyor..Olayın şekline göre değişiyor sonradan elbette..

Anlatmak istediğim zihniyet farklılığı..Hani neden onlar öyle biz böyleyiz deriz ya..Bu yazdıklarım bu durumun somut örneği işte..

Bir diğer değinmek istediğim konu da sonrasında yapılan eylem..Arkadaşlarının olay yerine gelmesi, yolun kapatılması, basın açıklaması vs.

KESİNLİKLE, yapılması gereken artık bu gibi tepkiler vermektir..Başka türlü olmadı, olmuyor da!

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    İnsanların "hata" yapabileceklerini bu sebeple "kazaların" olabileceğini kabul ederim ve hata ve kazayı hepimizin yapabileceği düşüncesine de sahibim. Fakat, o görüntülerdeki kaza ya da hata sonucu yapılmış bir eylem olamaz. O otomobil sürücüsü 2 kişinin katilidir ve edimi eline silah alıp 2 kişiyi vurmaktan farksızdır. Küfür etmek geliyor içimden ama ona bile değmez.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

hiçkimse motorları ARAÇ yerine koymuyor

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Allah rahmet eylesin

Biri zamaninda demis, bir ulkenin medeniyet seviyesi, trafikte belli olur diye. Cok sevidigim ve sonuna kadar katildigim bir soylem.

Inanirmisiniz, bu yaz Tanzanya'ya gittim, ulkenin baskenti Dar Es Salaam'da bayagi bir trafik var, arabalar vizir vizir ama herkes ne kadar efendi, adapli arac kullaniyor, resmen sasirdim...

Sanirim ulkemiz dunyadaki siralamada bayagi bir geride...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)