Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorum - Honda Cbr 125R - 2010

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    allah kaza bela göstermesin hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Hayırlı olsun. Güzel motor, videoda fotolarda süper ayrıca maşallah...

Merhaba arkadaşlar, yarın sabah tek başıma İstanbul-Yalova _ Yalova- Bolu _ Bolu-İstanbul güzergahı üzerinde kurdugum 3 günlük tatil için yola çıkacağım.

Motor kullanmaya başlayalı daha 10-15 gün oldu 70 km de cbr 125. İnş tecrübesizlik yüzünden üzücü bir olay yaşamam. Bu güne kadar okuduklarım ve tecrübelerim ile çıkacağım bu yola.

İnş kazasız belasız dönersem gezi ve motorun performansı hakkında bir başlık açarım birkaç fotoğraf ile.
    Biliyorum böyle bir gezi için henüz çok erken ama artık kararımı verdim dönüşü yok,
    tekrar görüşmek dileği ile...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlısı olsun kazasız,belasız bol km ler.

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    hayirli olsun, allah kaza bela göstermesin, kaskin asfalt görmesin.

tecrübesiz yeni motosiklet sürücüsülügün, bu orta menzilli yolculugunun rota zorlugunun üstesinden gelmene yetecektir diye düsünüyorum. güzergah secimin dogru diyebilirim.

keyifli sürüsler, yolun acik olsun.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin sağ salim gidip gelmeni nasip etsin Allah hayırlı gezmeler
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Kardeşim kusura bakma başlığınada müdahele etmiş oluyorum ama motor konusunda şuan çok yeniyim ve şuan araştırmalar yapıp kendimi geliştirmeye çalışıyorum.
    İnş daha sonra bende senin gibi ilk motosikletim CBR 125'e kavuşacağım..
    Öncelikli sorum bilen arkadaşlar bana üsttede bahsi geçen rodaj ile ilgili püf noktaları ve bilgileri aktarabilirmisiniz?Bu konuda en önemli durum nedir ve tam olarak rodaj nasıl yapılır ve tamamlanır?
    Ipodun da hiç dinlemediğin,sırası gelince geçtiğin parçayım.Ne dinliyorsun ne de siliyorsun..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Çok güzel güle güle kullan kazasız belasız inşallah.

Bu sefer model gerçekten çok şık yalnız yan grenaj lar biraz daha kabarık olsaymış daha da güzel olurmuş sanki. Hala zargana kıvamından çıkarmadılar şunu )

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı BlackStockng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim kusura bakma başlığınada müdahele etmiş oluyorum ama motor konusunda şuan çok yeniyim ve şuan araştırmalar yapıp kendimi geliştirmeye çalışıyorum.
    Öncelikli sorum bilen arkadaşlar bana üsttede bahsi geçen rodaj ile ilgili püf noktaları ve bilgileri aktarabilirmisiniz?Bu konuda en önemli durum nedir ve tam olarak rodaj nasıl yapılır ve tamamlanır?
    cbr 125 başlığı altında aratıp kullanıcılarının girdiği topicte bulabilirsin.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar. Siparişle gelmiyor aslında ama benim istediğim siyah-gri renk ellerinde olmadığı için fabrika siparişi yapıldı, ertesi gün geliyormuş zaten.

Ama bayi tamamen cbf 150 lerle doluydu çok fazla satılıyor sanırsam.
    Hayırlı olsun, cbf150 almayanı dövüyorlar
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, cbf150 almayanı dövüyorlar

Arkadaştan haber alan oldumu, nasıl geçmiş gezisi fotosu falan var mı başına bir hal gelmesin

Hayırlı olsun : ) Benimde ilk vitesli motorum cbr 125 repsoldü. Kazasız belasız sürüşler

Yalnız ehliyetsiz sürüş konusunda sadece motosiklet için değil, aksi bir durumda her türlü vasıta için kat ve kat daha fazla sorumluluk altına girdiğini hatırlatmak isterim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:40 ----------

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaştan haber alan oldumu, nasıl geçmiş gezisi fotosu falan var mı başına bir hal gelmesin
    cidden detaylı okuyunca ben de farkettim.. seyahate çıkalı olmuş biraz biraz.. neden hala ses yok?

Arkadaşlar merak etmeyin bomba gibiyim.

Geziye çıkacagım gün tek eksiğim olan dizliği almak için biryere gittim, dizliği alıp taktım tam 2 dakika geçti ve viraj dönerken önüme köpek atladı, çarpmamak için ön frene çok sert bastığım için motor altımdan kaydı. Full koruma olduğum için hemen kalkıp motoru düzelttim, viraj ağzıdan yol kenarına aldım.

Esnaf sağolsun hemen yardım etti, su felan verdiler sakinleştirdiler.
    Ben hemen motoru toparlayıp yola çıktım. Ama sıcagıyla farkına o an varamadıgım dizim agır sekilde ezilmisti. Bunun farkına yalovaya gittikten sonra vardım, yürüyemeyecek durumdaydım..

Velhasıl kelam lafı fazla uzatmadan, ertesi gün acılar icinde hastane, ve otobanlarla ve inanılmaz agrılarla gezimi yarıda kesip istanbula geri döndüm.

Yaklaşık 350 km yol yaptım, herhangi bir sorun yasamadan.

Motosiklet su anda yaklasık 700küsür km de ve sorunsuz kullanıyorum.
    1000 bakımı yaklaşıyor...
    O moralle fotograf felan cekemedim o yüzden paylasacak cok sey yok gezi anlamında.
    Su an dizim normale döndü.

Umarım Bayram sonrası bir başka gezi planı paylaşırım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:13 ----------

Alıntı BlackStockng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni motorun, güzel bi tercih yapmışsın, Kitapçıkta rodajla ilgili
    verilen tek bilgi, ilk 500km de ani kalkıslardan kacınman.

Ben cok fazla dikkat etmedim rodaja, motoru uzun yolda yüksek devirlerde kullandım ve şu an gayet performanslı.

Motoru ısıtmadan sürme, bırak 5dk calıssın sonra bin, redline da da cok fazla kalmamaya dikkat et...

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    güle güle kullanın kazasız belasız sürüşler ALLAHA emanet olun.

Thisfalse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan Yok
    Allah Kaza Bela Vermesin Arkadaşım Güle Güle Kullan.Bende Cbr Alma Hayaliyle Yaşıyorum
    Yaş 16 Şimdilik Yuki İle Gidiyoruz 2 Sene Sonra Alıcam Hayırlısıyla Bi Cbr
    Her Zaman Kötüyü Söyle. O Zaman Kahin Olma Şansın Artar.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Hayırlı olsun..Geçmiş olsun..

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Hayırlı olsun.Allah kazasız sorunsuz kullanmayı nasip etsin..
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

merhabalar, yaklaşık 3 ay önce aldığım motorumu sorunsuz 3.000 km dir kullanıyorum.
    3.000 km genelde şehiriçi kesintisiz 50 km lik yolculuklarla ve birkaç uzun yol tecrübesi ile geçti. Gayet performanslı ve ekonomik bir motosiklet.Hesaplamalarıma göre ortalama kilometrede 10 kuruşluk yakıt sarfiyatı var.

1.000 km bakımının ardından 3.000 km de yağ degistirdim ve zincirinin periyodik (300-500 km aralıklarla) bakımlarını yaptım sadece, ekstra bir harcamam olmadı benzin dışında.

Cbr 125R ile ilgili sorusu olan arkadaşlar buradan ulaşabilirler.
    Herkese keyifli sürüşler.

Uludağ zirve gezisinden bir fotoğraf:

ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:53 ----------

Honda Cbr 125R ile birlikte
    5500 km oldu. Herşey sorunsuz gidiyor sezonu hala kapatmadık.
    (2 içlik birden giyerek dayanmaya çalışıyoruz ama bakalım nereye kadar devam edecek ;))

Herkese keyifli sürüşler.

Hem uzun yola gelir hem cilalı kaldırıma.

İnce teker iskandinav rallilerinde kullanılırdı demek cıbırda da işe yarıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler