Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzucu Bir Haber :(:(

Motovento
    REKLAM ALANI
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı enderkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızına sürpriz yapacaktı

Ömer ERDEM/İSTANBUL, (DHA) 18 Haziran 2010

ÖZEL bir şirkette çalışan motosiklet tutkunu Ahmet Tanju Yüksel, kızının karne törenine yetişmek isterken Kozyatağı D-100 Karayolu’nda bir araca arkadan çarparak düştü. Kazanın hemen ardından trafikteki diğer araçların üzerinden geçtiği Yüksel, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15068822.asp?gid=373

Sanırım bu haberdeki kaza. Allah rahmet eylesin. Kazada kusuru olan araba sürücüsü falan varsa tanık olan arkadaşlar mutlaka adli makamlara bildirsin.
    Alıntı takarya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haberde başka bir araç sıkıştırdı demiyor.
    hakimiyetini kaybetti önündeki araca wurdu diyor.
    kazayı net görenler war ise allah rızası için ifade wersinler.( adam ölmüş kendisini koruyamıycak sonucta.)
    gerçekten biri sıkıştırdıysa cezasını çeksin.
    başka bir gün bizimde başımıza gelir.

Kaza saat 13.00 sıralarında D-100 Karayolu Kozyatağı mevkiinde meydana geldi. Pharma Vision Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Mali İşler biriminde kontrol şefi olduğu belirtilen 46 yaşındaki Ahmet Tanju Yüksel, kendisine ait 34 FF 6521 plakalı BMW marka motosikleti ile kızı Ekin’in karne törenine yetişmek için yola çıktı. Görgü şahitlerinin ifadesine göre D-100 karayolu Kozyatağı mevkiinde bir aracı geçmek isteyen Ahmet Tanju Yüksel, hakimiyetini kaybederek Alfa Romeo marka bir otomobile arkadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile aracından düşen Yüksel’in kask takılı başının üzerinden iki araç daha geçti. Son olarak Veysel Doğan’ın kullandığı 34 TDY 99 plakalı ticari taksinin çarptığı Yüksel, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
    Alıntı hombre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli Tanju benim çok yakın ailece tanıdığım bir kişidir, ben de biraz önce öğrendim çok üzgünüm. Kendisi tecrübeli bir motorcudur.
    Benim olaya şahit olan arkadaşlardan ricam bu konudaki bilgileri verme konusunda yardımcı olmalarıdır. Bana özelden iletişim bilgilerini atmalarını rica ediyorum. Tanjunun kardeşi avukattır ve muhtemelen olayın takipçisi olacaktır.
    Allah rahmet eylesin..

Allah rahmet eğlesin

LÜTFEN GİDİP İFADE VERİN.

Bu herşeyden önce bir insanlık gereğidir.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    yazık çok yazıkk sözün bittiği yer
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Kaza yapılan yer Kadıköy Bostancı arası gidenlerin trafik sıkışıksa girecekleri yarım metre genişliğinde bir alan ve arabalar çok sık burun sokabiliyorlar bu bölgeye, Bende kullanıyorum ama çok yavaş şekilde, arkamdan hızlı gelen diğer motorcu arkadaşlara uymamak lazım, biri kafa çıkarsa hıznız 50 olsa bile direk bariyerle araba arası tostsunuz...

Allah rahmet eylesin, söylenecek söz yok...

Birde arkadaşlar kaza haberleri elbette olmalı, kaçan bir kişi varsa, görgü tanığı isteniyorsa yazılmalı.. Ama her haberi taşımayalım artık, sevdiklerimizde okuyor bu forumları...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Cok Yakında
    Çok yazık ya.allah rahmet eylesin,ailesine sabırlar versin
    KASKSIZ SÜRÜŞ MÜ? EVİNE DÖN EVLAT:bounce:

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Allah rahmet eylesin.
    yeter ! yeter ! yeter artık !!!!! insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaşlar
    Kardeşimizin mekanı cennet, kalanlarının başı sağolsun

Bu yol ve istikamet benim hemen hemen her gün kullandığım güzergahtır. Verilmiş bilgiler ve şahit olan kardeşimizin ifadesi bana kazanın nasıl olduğunu, biz motorcular olarak neye dikkat etmemiz gerektiğini çok net gösteriyor.

Bu yolda sabah trafiğinde, sol şeridin solunda bulunan boşluk, neredeyse tüm sürücüler tarafından bizim kaçış noktamız olarak kabul edilmiş durumdadır. Burada seyreden motora hemen hemen herkes yol açmakta Neredeyse bizler araçların plakalarına bakarak bu ara yoldan-boşluktan gazlar, 30-70 km hız ile gideriz ve sorun olmaz. Sorun olabilecek yabancı araçlar, ki plakaları genelde yabancıdır, düdük çalarız, şaşırırlar, ama yol açarlar. Bu arada olası kazalar, allah vermesin de ölümcül olmaz.

Bu yolu en az 1000 kere kullanmış biri olarak şunu demeliyim ki,şahane bir alışkanlık olmuştur herkes için

bahsedilen kaza ile ilgili olarak, yüzlerce kez tecrübe ettiğm ve gördüğüm olaylara dayanark yorum yapacağım ki ders olsun bizlere.

saat 1.30 civarında bu yol 100 km süratten aşağı olmamak üzere akar! Motorcu rahmetli arkadaşımız,120 ve üzerisürat ile sol şeridin sol tarafında bulunan boşluktan yoluna devam etmek istemiştir. Akan trafikte, önüne doğru hamle yapan araç, paniğe, kazaya ve ölüme sebep vermiştir.

Lütfen bu çeşit mesaj ve başlıkları irdelemeden, yok bmw, yok alfaromeo vs... sıkıştırdı da kardeşlerimizden biri gitti diye yorumlamayalım

Tamam biz trafik kanunundaki boşluklardan ve ya trafikte bizim ile işbirliği yapan sürücülerden yararlanaktayız ama.. Konuya dikkatle yaklaşalım. Ben motor ve araç sürücüsü olarak, eşime kaç kere şunu dediğimi bilirim:

Aha! motorcu olmasam, sağa bakmazdım ve bu çocuğu, en azından düşürürdüm!!!
    Kazasız belasız sürüşler.
    Poturdak

hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Gazeteler olayı motorcunun araca çarpması şeklinde vermiş, ancak belirttiğim gibi Tanju kardeşim deneyimli idi. Olaya şahit olan arkadaşımız da bir pejo nun sıkıştırması olarak anlatıyor. Olayın sorumluluğu motorcuya yüklenip olay kapatılmak mı isteniyor acaba? Olay konusunda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı Cixmypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zengin P*cleri alıyolar 18 yasında arabaları ınsanların hayatını tehlıkeye atıyolar allah ailesine sabır versin allah rahmet eğlesin
    Genelleme yapma ! Hiç bir zaman !
    Ben 18 yaşında araba aldım ama en az senin kadar dikkatli ve senden daha saygılı ve ön yargılı değilim !
    Bende diyebilirim 5 para etmez garip, varoş p*cleri, 2 kurşluk motor alıyorlar çarpıp öldürüyorsun, polis tarafından adam yerine konuluyor diye !

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Dün kazayı bende gördüm, pejoyu ve bmw motor u gördüm ama acil işim olduğu için duramadım. Kameralar ve kalabalıktan birilerinin öldüğünü anladım..
    Allah rahmet eylesin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:04 ----------

Alıntı enderkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızına sürpriz yapacaktı

Ömer ERDEM/İSTANBUL, (DHA) 18 Haziran 2010

ÖZEL bir şirkette çalışan motosiklet tutkunu Ahmet Tanju Yüksel, kızının karne törenine yetişmek isterken Kozyatağı D-100 Karayolu’nda bir araca arkadan çarparak düştü. Kazanın hemen ardından trafikteki diğer araçların üzerinden geçtiği Yüksel, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15068822.asp?gid=373

Sanırım bu haberdeki kaza. Allah rahmet eylesin. Kazada kusuru olan araba sürücüsü falan varsa tanık olan arkadaşlar mutlaka adli makamlara bildirsin.
    Eyvah eyvah, aralıkta e5 te yaptığım kazada en çok bundan korkmuştum..
    Allah korusun, çok üzücü..
    GKN MOTORS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    allah rahmet eylesin aman dikkat edelim acele etmeyeip sakin olalım

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    Kardeşimizin mekanı cennet, kalanlarının başı sağolsun

Bu yol ve istikamet benim hemen hemen her gün kullandığım güzergahtır. Verilmiş bilgiler ve şahit olan kardeşimizin ifadesi bana kazanın nasıl olduğunu, biz motorcular olarak neye dikkat etmemiz gerektiğini çok net gösteriyor.

Bu yolda sabah trafiğinde, sol şeridin solunda bulunan boşluk, neredeyse tüm sürücüler tarafından bizim kaçış noktamız olarak kabul edilmiş durumdadır. Burada seyreden motora hemen hemen herkes yol açmakta Neredeyse bizler araçların plakalarına bakarak bu ara yoldan-boşluktan gazlar, 30-70 km hız ile gideriz ve sorun olmaz. Sorun olabilecek yabancı araçlar, ki plakaları genelde yabancıdır, düdük çalarız, şaşırırlar, ama yol açarlar. Bu arada olası kazalar, allah vermesin de ölümcül olmaz.

Bu yolu en az 1000 kere kullanmış biri olarak şunu demeliyim ki,şahane bir alışkanlık olmuştur herkes için

bahsedilen kaza ile ilgili olarak, yüzlerce kez tecrübe ettiğm ve gördüğüm olaylara dayanark yorum yapacağım ki ders olsun bizlere.

saat 1.30 civarında bu yol 100 km süratten aşağı olmamak üzere akar! Motorcu rahmetli arkadaşımız,120 ve üzerisürat ile sol şeridin sol tarafında bulunan boşluktan yoluna devam etmek istemiştir. Akan trafikte, önüne doğru hamle yapan araç, paniğe, kazaya ve ölüme sebep vermiştir.

Lütfen bu çeşit mesaj ve başlıkları irdelemeden, yok bmw, yok alfaromeo vs... sıkıştırdı da kardeşlerimizden biri gitti diye yorumlamayalım

Tamam biz trafik kanunundaki boşluklardan ve ya trafikte bizim ile işbirliği yapan sürücülerden yararlanaktayız ama.. Konuya dikkatle yaklaşalım. Ben motor ve araç sürücüsü olarak, eşime kaç kere şunu dediğimi bilirim:

Aha! motorcu olmasam, sağa bakmazdım ve bu çocuğu, en azından düşürürdüm!!!
    Kazasız belasız sürüşler.

Öncelikle kazada vefat eden motorcuya Allah rahmet eylesin , ailesine ve yakınlarına da sabır dilerim..

''denizcimuzaffer '' son derece mantıklı ifadelerle , son derece doğru bir yorum yapmışsın. Yazdıklarına harfiyen katılıyorum.

Motorcu olarak bizler kurallara uyar, kendimizi görünür hale getirir ve iğne deliğinden geçmeye kalkmaz isek yaşam şansımız yükselmektedir.

Bizler 4 teker araçları ölüm makinaları olarak görür iken; 4 teker araç kullananlarda bizleri potansiyel suçlu olarak görmektedir!..

Her motorcu özellikle şehir içinde örnek davranış sergilemelidir. Saygı karşılıklıdır. Bizler saygı göstereceğiz ve aynı saygıyı bekleyeceğiz !..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Allah rahmet eylesin.Öncelikle tüm yakınlarına Allah'tan sabır diliyorum.Yazılanlara göre kazayı yapan arkadaşımız bir R1200 GS kullanıcısı ve tecrübeli biri ki böyle bir motoru alıp şehir içince , özellikle İstanbul trafiğinde kullanmaya cesaret edebilmiş.Bence de burda biraz suç da motorcu arkadaşımızda aranmalı."denizcimuzaffer" de konuya farklı bir açıklama getirmiş ki ben de buna katılıyorum.Haberde de belirtildiği gibi arkadaşımız kızının karne törenine yetişmeye çalışıyordu ve bu da acele etmesine sebebiyet vermiş olabilir...

Sonuç olarak bence olaya tanık olan herkesin gidip ifade vermesi insanlık görevidir bence.Herkes böyle konularda duyarlı olmalı ve birbirine yardımcı olmalı diye düşünüyorum.Umarım herşey olması gerektiği gibi düzenli olur ve bizler de birer koyun gibi sıramızı beklemeyi bırakırız....

Allah Rahmet Eylesin.ailesi için cok kötü bir durum..hele ki kızı için..süprize gidiyormus

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    Allah rahmet eylesin ailesine ve yakınlarına Allah sabır versin.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Allah rahmet eylesin.
    Bugün o yoldan ve soldaki boşluktan bende geçtim. İşimize gelen bir yol, kullanıyoruz ama çok çok dikkatli olmak ve süratli olmamak lazım, 50km hız bile tehlikeli orası için.
    Otomobili kullananı ise suçlamicam ben. Çünkü kasıtlı yaptığını düşünmüyorum, 50cm yanınızda duvar var ve oradan bir motorun geçeceğini düşünmek pek olası değil.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı hombre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazeteler olayı motorcunun araca çarpması şeklinde vermiş, ancak belirttiğim gibi Tanju kardeşim deneyimli idi. Olaya şahit olan arkadaşımız da bir pejo nun sıkıştırması olarak anlatıyor. Olayın sorumluluğu motorcuya yüklenip olay kapatılmak mı isteniyor acaba? Olay konusunda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
    Kusura bakmayın ama çok şeritli bir yolda, hangi gerekçe ile olursa olsun, en sol şeritin solundaki boşluktan gidiyorsanız olayın bütün sorumlusu zaten siz olursunuz.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Kazayı görüntülemiş bir MOBESE kamerası mutlaka olmalıdır. Çünkü bahsedilen yer Anadolu yakası E-5 karayolunun en karambol noktası. Ani şerit değiştirmelerin ve yavaşlamaların çok sık olduğu bir yer.

Kazanın nedeni hakkında haber ile görgü tanıkları arasında çelişkiler varken tahmin yapmak gerçekten çok güç. Çünkü o nokta o kadar karambol ki herşey olmuş olabilir. Fakat asıl nedenini öğrenmeyi alınacak dersler niteliğinde çok önemsiyorum. Hele de iddia edildiği gibi otomobil ile sıkıştırma var ise olayın bir de hukuki boyutu olacaktır.

Sayın Merhum Yüksel'in tüm yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağolsun.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Öncelikle geride kalanların başı sağolsun..Kaza, ölüm ve geride kalanların yaşadığı acı çok kötü, çaresizliğin verdiği his en berbatı, bunu bilirim..

Ancak, trafikte en sol şeridin dışında seyretmek bu tür kazaları göze almakla eşdeğer..
    Kaza yapıp hayatını kaybeden kişi kaza riskini göze alıyor demektir..

Trafik açısından bakarsak, eğer olay ilk mesajdaki gibi gerçekleştiyse suçun %100'ü malesef hayatını kaybeden motosiklet sürücüsüne ait..
    Sol şeritte seyreden bir arabanın sol aynasıyla arkadan kimin geldiğine bakması gibi bir yükümlülüğü yok çünkü..
    Endurocuların büyük çoğunluğu korumasız yola çıkmayan, kurallara riayet eden ve belirli bir yaş ortalamasının üstündeki kişiler ve bu tür kazaları nadir olur gördüğüm kadarıyla..

Şimdi bu yazdıklarım, ruhsuz biriymişim gibi bir intiba bırakabilir ancak tepkilerimizi ortaya koyarken bazen şapkamızı önümüze koyarak düşünmemiz gerektiğini hatırlatmak istedim..

Ancak haberin basına yansıması her zamanki gibi taraflı!
    İnternette araştırınca arkadan çarptı ve üstünden arabalar geçti şeklinde servis edildiğini görürsünüz haberin..

Bu noktada Erkan'cım lütfen polise git ve kazaya şahit olduğunu ve tanık olarak ifade vermek istediğini söyle..
    Başka türlü olmaz bu işler..
    Yoksa biz daha çoook gözden kaçmaya devam eden haberler olarak kalacağız gazetelerin üçüncü sayfalarında..

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Görgü tanıkları ile haber sitelerindeki açıklamalarda tutarsızlık var.

Haberi gazeticiler mi yanlış yazdı ? yoksa polisler her zaman ki gibi tutanağı motorcuların aleyhine mi düzenledi

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Allah arkadasimiza rahmet eylesin, yakinlarinada sabir versin.

Bende o boslukta bir kere kaza yaptim ancak suratim cok yavasti, motoru devirdim ama hicbir yere vurmadim, zira yere bile dusmedim, ayakta kaldim.

O boslukta 60-80 km ile giderken arkadaslar var, inanilmaz sakincali bir durum, yapmayin etmeyin. Sonucta orasi bir serit, dogru bir yol degil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)