Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

16.08.2009 tarihli Sahilyolu , Erenkoy ayriminda kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Arkadaslar bir pazar gunu kiz arkadasimla caddebostan sahildeki cimlerde oturalim dedik. Tam erenkoy ayriminin karsisinda cimlerde kakarakikiri yaparken fren sesi duydum ve kafami cevirdigim an henuz daha olay olmamisti. bir arac sola (erenkoy) donmek istedi sanirsam ve solunda da motorsikletl arkadasimiz vardi. (otomobilin orta seritte mi yoksa sol seritte mi oldugunu bulundugum acidan goremedim). O milisaniye icinde ne olacagi gozumun onune geldi zaten. Arkadasimiz otomobile sol onden carpti ve motoru tam zamaninda birakti. motor sola kayarak arkadasimiz saga kayarak gittiler. oradaki kaldiri mlari bilirsiniz yaklasik 40 santim boyunda betondur. motor kaldirima carpti ve avaya firladi. o sirada arkadasimizin da kaldirima carptigini gordum (Allah'tan full korumaliydi). tabi hemen kostuk yardima, o sok ile kalkamadi bir sure yerinde. saolsun bir cok motorlu arkadas da hemen ilgilendiler. gordugum kadariyla bacak ve sag omuzda kirik vardi onun disinda bilinci yerindeydi ve rahat konusabiliyordu. Gercekten cok ciddi bir kazayi cok ucuz atlatti diyebilirim. Eger orada bir kamera olsaydi ve arkadasin motoru birakma ani cekilebilseydi, tam ders olarak gosterilebilecek birseydi ve muhtemelen hayatini kurtardi. 15 dakika sonra ambulans geldi ve hastaneye kaldirildi arkadasimiz. tabi bu arada kazaya bakmak isteyenler yuzunden en az 3 tane daha kaza tehlikesini ben gordum (su huyumuzdan vazgecemedik milletce). CBR600, 67 plakaydi ve pert oldu diyebilirim. bilmiyorum arkadas bu siteye uye midir, veya arkadaslari var midir? onlarin agzindan neler oldugunu bilebilirsek cok iyi olur. cunku arabanin soldan gitmesiyle mi yoksa orta seritten bir anda sola donmek istemesiyle mi oldugu kaza icin kritik bir nokta ve bizlerin de ders alabilmesi icin onemli.
    Bu vesile ile kaza geciren arkadasimiza gecmis olsun demek isterim.
    Bir an kendimi dusundum de o kazada CBR yerine bir scooter olsaydi inanin arkadaslar hic sansi yoktu cunku o aci ile scooterin uzerinden atlamak mumkun degil. dikkatli olalim ozellikle Anadolu yakasi sahil yolunda..
    Insan paranin sahtesini yapar, para da insanin...
    Ne güzel demiş büyük şair David Guetta: tHe wOrLD is MinE
    http://derinpoker.blogspot.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Geçmiş olsun...arkadaş ta bir an önce iyileşir işallah.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    Çok Gecmiş oLsn Dileklerimi iLetmeni Rica Ederim ( Eer Tanıor iSen ) Üzüldüm DiğeBilirim. Araçların MotoSiklet'i Ne kadar CiddisizLikLe Görüldüğü Ve Fark Edilmediği Bir kez Daha Belli oLdu O arkadaşımız daha dogrusu Abimizin Tecrübeli oLduğuda Belli oLdu Tekrardan Gecmiş oLsn Diorum ..
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    öküz herifler acele ediyorlar, diğer şeritten ani olarak direksiyon kırıp dönmeye çalışıyorlar, orada yolunda giden motora da dikkat etmiyorlar, motorun üzerine direksiyon kırıyorlar ...

valla otoyolda ne zaman ki yol ayrımı oluyor, ben çok korkuyorum, zaten genelde sağ şeritten gidiyorum, hemen dönmeyeceğimi göstermek için ters istikamete sinyal vererek şeritte kendimi göstermeye çalışıyorum, çok tehlikeli yol ayrımları ...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Veniversum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bir pazar gunu kiz arkadasimla caddebostan sahildeki cimlerde oturalim dedik. Tam erenkoy ayriminin karsisinda cimlerde kakarakikiri yaparken fren sesi duydum ve kafami cevirdigim an henuz daha olay olmamisti. bir arac sola (erenkoy) donmek istedi sanirsam ve solunda da motorsikletl arkadasimiz vardi. (otomobilin orta seritte mi yoksa sol seritte mi oldugunu bulundugum acidan goremedim). O milisaniye icinde ne olacagi gozumun onune geldi zaten. Arkadasimiz otomobile sol onden carpti ve motoru tam zamaninda birakti. motor sola kayarak arkadasimiz saga kayarak gittiler. oradaki kaldiri mlari bilirsiniz yaklasik 40 santim boyunda betondur. motor kaldirima carpti ve avaya firladi. o sirada arkadasimizin da kaldirima carptigini gordum (Allah'tan full korumaliydi). tabi hemen kostuk yardima, o sok ile kalkamadi bir sure yerinde. saolsun bir cok motorlu arkadas da hemen ilgilendiler. gordugum kadariyla bacak ve sag omuzda kirik vardi onun disinda bilinci yerindeydi ve rahat konusabiliyordu. Gercekten cok ciddi bir kazayi cok ucuz atlatti diyebilirim. Eger orada bir kamera olsaydi ve arkadasin motoru birakma ani cekilebilseydi, tam ders olarak gosterilebilecek birseydi ve muhtemelen hayatini kurtardi. 15 dakika sonra ambulans geldi ve hastaneye kaldirildi arkadasimiz. tabi bu arada kazaya bakmak isteyenler yuzunden en az 3 tane daha kaza tehlikesini ben gordum (su huyumuzdan vazgecemedik milletce). CBR600, 67 plakaydi ve pert oldu diyebilirim. bilmiyorum arkadas bu siteye uye midir, veya arkadaslari var midir? onlarin agzindan neler oldugunu bilebilirsek cok iyi olur. cunku arabanin soldan gitmesiyle mi yoksa orta seritten bir anda sola donmek istemesiyle mi oldugu kaza icin kritik bir nokta ve bizlerin de ders alabilmesi icin onemli.
    Bu vesile ile kaza geciren arkadasimiza gecmis olsun demek isterim.
    Bir an kendimi dusundum de o kazada CBR yerine bir scooter olsaydi inanin arkadaslar hic sansi yoktu cunku o aci ile scooterin uzerinden atlamak mumkun degil. dikkatli olalim ozellikle Anadolu yakasi sahil yolunda..
    Tam bahsettiğin yerde Tuğper arkadaşımız hayatını kaybetmişti..
    Beyaz Jetta'nın sıkıştırması ya da çarpıp kaçmasıyla (mahkeme halen devam ediyor) Tuğper motordan kaldırıma düşmüş ve kaldırımda sürüklenirken elektrik direğine çarparak vefat etmişti.
    Ne hikmetse o bölgedeki bütün kameralar çalışmasına rağmen, kazanın olduğu yerdeki Mobese kamerasının çalışmadığı bildirilmişti..

Bu arkadaşı Allah korumuş gerçekten.

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Cuma gunu sahilyolundan bır tuzla yapayım dedim, gerçekten arkadaşlar o yol sahilin keyfini çıkartabileceğimizrahatça motor kullanabileceğimiz bir yol değil. hız limit 30....en sag şeritte bile gitme imkanı yok. Arablar 70 ile gidiyor ve polisler 77 altını durdurmuyor ama inanın 70le giderken bile sürekli sıkıştırıyorlar. insanlar modifiye araçlarını hep o yolda deniyorlar, aynı şekilde maalesef motorlarını da. şöyle keyifle bir motor sürmek haram oldu bize istanbul'da.
    Insan paranin sahtesini yapar, para da insanin...
    Ne güzel demiş büyük şair David Guetta: tHe wOrLD is MinE
    http://derinpoker.blogspot.com/

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    geçmiş olsun çok dikkat etmek lazım
    Yüksek Kalite Üstün Performans

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bahsettiğin yerde Tuğper arkadaşımız hayatını kaybetmişti..
    Beyaz Jetta'nın sıkıştırması ya da çarpıp kaçmasıyla (mahkeme halen devam ediyor) Tuğper motordan kaldırıma düşmüş ve kaldırımda sürüklenirken elektrik direğine çarparak vefat etmişti.
    Ne hikmetse o bölgedeki bütün kameralar çalışmasına rağmen, kazanın olduğu yerdeki Mobese kamerasının çalışmadığı bildirilmişti..

Bu arkadaşı Allah korumuş gerçekten.
    Ewet iphondan ibb trafige baktigimda cogu kamera calismiyor bile ve s viraji denen yerdeki erenkoy sapaginin koca girisini hatirlar herkes senelerdir o giris daraltilip buyultur hangi amacla yapildigida baska bi konu 4 sene once bana arkadan carpip kacan biri yuzunden tepe taklak kaldigim bi yer yine ayni daraltmadan dolayi zaten belali bi viraj iyice bela hale getiriyorlar...

kaza yapan arkadasa gecmis olsun
    yazim yanlisim varsa affola teleefondan girdim su an

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:07 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:57 AM ----------

Alıntı Veniversum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma gunu sahilyolundan bır tuzla yapayım dedim, gerçekten arkadaşlar o yol sahilin keyfini çıkartabileceğimizrahatça motor kullanabileceğimiz bir yol değil. hız limit 30....en sag şeritte bile gitme imkanı yok. Arablar 70 ile gidiyor ve polisler 77 altını durdurmuyor ama inanın 70le giderken bile sürekli sıkıştırıyorlar. insanlar modifiye araçlarını hep o yolda deniyorlar, aynı şekilde maalesef motorlarını da. şöyle keyifle bir motor sürmek haram oldu bize istanbul'da.
    o dedigini yurt disindada yapiyolar ama insanlarin birbirlerine saygisi var en azindan bizim trafik kulturumuz daha olmadigi icin maalesef soz konusu olamiyor bahsettigin keyif )=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    dün oralarda dolanıyorduk demek bizden sonra/önce olmuş olay..
    Sahilyolu aslında virajlarıyla vs. çok tatlı bir yol ama denildiği gibi millet aracını/motorunu denemeye çıkıyor o yola o nedenle çokta riskli..
    Ama pazar sabahı erkenden çıkarsanız o yola çok keyif alırsınız..

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    büyük gecmiş olsun arkadaşımız en yakın zamanda sağlığına kavuşur umarım.
    Ayrıca Honda sağlam makinedir, anlattığğın gibi bir kaza sonucu pert olduğunu sanmıyorum...

Motosikleti
    F650 GS - 2000
    Motosikletin fotoğraflarını bir arkadaş birkaç siteye koymuş ve kaza sırasında oldukça yardımcı olmuş. Şu an için motosikletin sahibini arıyor eşyaları vermek için. Motosiklet CBR değil VFR...Plakası da fotoğraflarda var. Tanıyan varsa, irtibatı sağlamak için yardımcı olabilir...

http://www.ikiteker.org/modules.php?...wtopic&t=14462

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun arkadaşa, inşallah kısa sürede iyileşip eski sağlığına kavuşur.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    dostum o kaza esnasında ben de ordaydım
    uzun saçlı kırmızı hondalı bi abiydi kaza yapan.
    aynaya neden bakmıyosunuz diye haykırıyodu.

Alıntı HeIIoween adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin fotoğraflarını bir arkadaş birkaç siteye koymuş ve kaza sırasında oldukça yardımcı olmuş. Şu an için motosikletin sahibini arıyor eşyaları vermek için. Motosiklet CBR değil VFR...Plakası da fotoğraflarda var. Tanıyan varsa, irtibatı sağlamak için yardımcı olabilir...

http://www.ikiteker.org/modules.php?...wtopic&t=14462
    O arkadaş benim... Motor sürücüsü Sarper Bey ile irtibat kurduk ve eşyalarını abisine teslim ettim. Köprücük kemiğinde kırık, kalça kemiğinde çatlak var. Evde istirahat durumunda...

Ucuz atlatılmış bir kaza idi. Ben de kaza anında Caddebostan' da eşimle yürüyüş yapıyordum. Kazanın hemen ardından olay yerine gidip elimden geleni yapmaya çalıştım.

Net olarak ben de kazayı görmedim ancak çevreden görenlerin söylediğine göre aracın sol şeritten sola dönerken, aracın solundan gelen motosikletin araca çarptığı yönünde... Bu söylemden motosikletin, araç ile kaldırım arasından gittiği, aracın da sola dönmesiyle motosikletin araca çarptığı çıkıyor. Ne kadar doğru bilemem tabii ki...

Yine çevreden görenlerin söylediğine göre, Sarper Bey, çarpışma öncesinde motosikletten kendini atmış; yani motosiklet sürücüsüz olarak araca çarpmış.

Sarper Bey birkaç gün daha dinlensin, ziyaretine gideceğim. Kendisinin ağzından dinlemek en doğrusu... Belki kendini iyi hissettiğinde buraya kendi açıklar kaza anını...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler