Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Acı kaybımız Gökçen Yılmaz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    fz6 fazer, honda xl1000v
    allah rahmet eylesin,
    motosiklet dogru kullanıldıgı taktirde tüm araçlardan daha güvenlidir, kazanın oluş şekli sanki bir anlık tereddütün sonucu gibi geldi,
    sevenlerine yüce allahtan sabır diliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    haftalardan sonra foruma girme şansım oluyor ve ilk okuduğum haber ölüm haberi
    allah rahmet eylesin , ailesine sabırlar diliyorum ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük hacim hata affetmiyor. Keşke kardeşimiz motosikletine iyice alışıp, tecrübe kazanıp, kafası rahatken uzun yola çıksaydı. Sonunda Allah'ın rahmetini istemekten başka elden hiçbirşey gelmiyor. Allah geride bıraktıklarına sabır ihsan etsin, rahmeti üstüne olsun, hepimizin başı sağolsun.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

neuremencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin akraba dost ve yakınlarına sabırlar dilerim
    "SULAR YÜKSELİNCE BALIKLAR KARINCALARI YER, SULAR ÇEKİLİNCE DE KARINCALAR BALIKLARI. KİMSE BUGÜNKÜ ÜSTÜNLÜĞÜNE VE GÜCÜNE GÜVENMESİN.KİMİN KİMİ YİYECEĞİNE SUYUN AKIŞI KARAR VERİR"

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Genç kardeşimize Allah rahmet eylesin sevenlerine yakınlarına sabırlar versin.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Allah rahmet eylesin ve sevenlerine sabır versin.

Onun bu motosikletle bu yola çıkmasına katkısı olanlar ve bu yolda onunla beraber yolculuk edenler kimler acaba? Eğer beraber değillerse onu nasıl yanlız başına gönderirler? Beyni olan bir insan bu kızı tek başına yollara nasıl salar? Buraya kadar yazdıklarım tek başına gidiyor olması durumu için.

Yok eğer yanında başkaları varsa, madem bu kadar tecrübesiz birini yanınıza aldınız adam gibi eşlik edin o zaman eşekler. Sizlere geçmişten bir örnek vermek istiyorum. 2yıl önce 2 aylık tecrübemle ve cbr 125 imle Adana'dan Datça'daki marmok festivaline gitmek istiyordum. Tek başıma gitmemin benim için çok tehlikeli olabileceğini düşündüğümden(aslında motosikletle uzun yol konusu tek motosikletle herkes için tehlike bence, aynı dalmak gibi) birileriyle gitmem gerektiğine karar verdim. Ben tam yola arkadaşı ararken Hasan Abi ve Ahmet Abiyle tanıştım(Adana Mt den). Onlar beni seve seve yanlarına alacaklarını, gitmeden beraber biraz turlayacağımızı söylediler. Daha sonra Ahmet Abi benim mt ye yazdığım tüm msjları okumuş ve arasından yaptığım kazayla ilgili olanları incelemiş. Beni yola götürmeden önce motosiklete yeteri kadar hakim olup olmadığımı, reflexlerimi motora yeteri kadar hızlı aktarıp aktaramadığımı ölçmek için, şehir içinde bana artçı olup beni bir nevi sınava aldı. Sürüş yeteneğimin yeterli olduğuna karar verdiler ve ondan sonra geziye gittim. İnanın yol boyunca her sollamada Hasan Abi 4 ümüz de sollayana kadar solda, sol sinyali açık bekledi. Aynı şekilde Ahmet Abi biraz geride kalarak arkadan dengesiz takip eden araçlar olmadığından emin olmamızı ve beklenmedik sürprizlerden uzak olmamızı sağladı. Virajlardan zevk almak konusuna gelince. Adanadan DAtçaya tamamen kıyıdan gittik ve o kadar virajın bir arada olduğu başka bir yol düşünemiyorum. Orda, o gezide kendimi çok geliştirdim ve önümde hep Hasan ABi limitleyici bir hızla gitti. Eğer herkes kendi sürüş zevkinde olsaydı ve kendine göre sollaya sollaya yüksek hızlarda seyretseydi ben çok çok fazla tehlikeler yaşamış olacaktım(atlatılmış ya da değil). Sadece 1 kere otoban çıkışına(neredeyse u dönüş) 120 gibi bir hızla girme salaklığını yaptığım için çok zor anlar yaşadım ama ondanda hem virajlara alıştığımdan hem motorun viraj kabiliyeti iyi olduğundan hem de çok hafif ve hakimiyeti kolay bir motosiklet olduğu için sıyrıldım. Hala sürekli o anı yaşar gibi oluyorum. Keşke herşey onun içinde geçmişte kalan talihsiz bir anı olsaydı. Ucu ucuna kurtulduğu korku dolu bir tecrübe olsaydı...

Herneyse hiçbirşey öleni geri getirmez. Başkalarını korumaya çalışmak tek yapılabilecek şey, bunun içinde bu olayın iyice irdelenmesi ve üzerine yazılıp çizilmesi gerekir diye düşünüyorum. Taze acının üzerine bu kadar şey yazıp çizdiğim için beni affedin. Sadece o kadar çok kişiyi kaybettik ki; acımız hep taze zaten...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ALLAH rahmet eylesin...
    bende dün hem orta okul hem lise arkadaşımın memlkette motosiklet kazasında annesi ve kendisinin ölüm haberini aldım 2 ay önce olmuş ama bana yeni söylemişler bu haberler insanı yıkıyor heleki tanıdığın biri olursa daha çok etkileniyorsun gencecik güzel bir kız gittiiii hiç yerine :( motosiklet ciddi iştir şakaya gelmez ciddi tecrübe ister

not: cenazeye gidecek arkadaşlar motorla gidecekse hiç tavsiye etmem, sonuçta gidilen yer bi kasaba, herhangi bi üzüntü yada ters bi tepki alınabilir, malum acılı insanlar ve ortada vebal varmış duyduğuma göre, kaş yapalım derken göz çaıkartmayalım sizleri seviyorum...
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin ve sevenlerine sabır versin.

Onun bu motosikletle bu yola çıkmasına katkısı olanlar ve bu yolda onunla beraber yolculuk edenler kimler acaba? Eğer beraber değillerse onu nasıl yanlız başına gönderirler? Beyni olan bir insan bu kızı tek başına yollara nasıl salar? Buraya kadar yazdıklarım tek başına gidiyor olması durumu için.

Yok eğer yanında başkaları varsa, madem bu kadar tecrübesiz birini yanınıza aldınız adam gibi eşlik edin o zaman eşekler. Sizlere geçmişten bir örnek vermek istiyorum. 2yıl önce 2 aylık tecrübemle ve cbr 125 imle Adana'dan Datça'daki marmok festivaline gitmek istiyordum. Tek başıma gitmemin benim için çok tehlikeli olabileceğini düşündüğümden(aslında motosikletle uzun yol konusu tek motosikletle herkes için tehlike bence, aynı dalmak gibi) birileriyle gitmem gerektiğine karar verdim. Ben tam yola arkadaşı ararken Hasan Abi ve Ahmet Abiyle tanıştım(Adana Mt den). Onlar beni seve seve yanlarına alacaklarını, gitmeden beraber biraz turlayacağımızı söylediler. Daha sonra Ahmet Abi benim mt ye yazdığım tüm msjları okumuş ve arasından yaptığım kazayla ilgili olanları incelemiş. Beni yola götürmeden önce motosiklete yeteri kadar hakim olup olmadığımı, reflexlerimi motora yeteri kadar hızlı aktarıp aktaramadığımı ölçmek için, şehir içinde bana artçı olup beni bir nevi sınava aldı. Sürüş yeteneğimin yeterli olduğuna karar verdiler ve ondan sonra geziye gittim. İnanın yol boyunca her sollamada Hasan Abi 4 ümüz de sollayana kadar solda, sol sinyali açık bekledi. Aynı şekilde Ahmet Abi biraz geride kalarak arkadan dengesiz takip eden araçlar olmadığından emin olmamızı ve beklenmedik sürprizlerden uzak olmamızı sağladı. Virajlardan zevk almak konusuna gelince. Adanadan DAtçaya tamamen kıyıdan gittik ve o kadar virajın bir arada olduğu başka bir yol düşünemiyorum. Orda, o gezide kendimi çok geliştirdim ve önümde hep Hasan ABi limitleyici bir hızla gitti. Eğer herkes kendi sürüş zevkinde olsaydı ve kendine göre sollaya sollaya yüksek hızlarda seyretseydi ben çok çok fazla tehlikeler yaşamış olacaktım(atlatılmış ya da değil). Sadece 1 kere otoban çıkışına(neredeyse u dönüş) 120 gibi bir hızla girme salaklığını yaptığım için çok zor anlar yaşadım ama ondanda hem virajlara alıştığımdan hem motorun viraj kabiliyeti iyi olduğundan hem de çok hafif ve hakimiyeti kolay bir motosiklet olduğu için sıyrıldım. Hala sürekli o anı yaşar gibi oluyorum. Keşke herşey onun içinde geçmişte kalan talihsiz bir anı olsaydı. Ucu ucuna kurtulduğu korku dolu bir tecrübe olsaydı...

Herneyse hiçbirşey öleni geri getirmez. Başkalarını korumaya çalışmak tek yapılabilecek şey, bunun içinde bu olayın iyice irdelenmesi ve üzerine yazılıp çizilmesi gerekir diye düşünüyorum. Taze acının üzerine bu kadar şey yazıp çizdiğim için beni affedin. Sadece o kadar çok kişiyi kaybettik ki; acımız hep taze zaten...
    herkes sizin gibi bilinçli ve aynı zamanda şanslı olsa

tek söyleyeceğim allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun rahmetlinin
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşımız anlatılanlara göre hem çok tecrübesiz , hem büyük cc motosiklet kullanıyor hemde yıllardır sürekli tadilatların yapıldığı bir yolda gece sürüşü yapıyor . ne denir ki simdi buna , yazık günah , hem kendine hem sevenlerine , 25 yaşında gencecik bir hayat ...

KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    gerçekten çok ama çok üzücü. allah rahmet eylesin.... allah yakınlaraına sabır versin . tüm sevenlerinin ve ailsesinin başı sağolsun
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin, ailesine ve tüm sevenlerine sabır versin..
    Gencecik bir insan, çok yazık..
    Motosikletin şakası yok maalesef, keşke yeterli tecrübe edinmeden o motorla o yollara çıkmasaymış..

istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vayy bee ahh be gökçen ah bee daha en fazla 20 25 gün önce yolda karşılaşmıştık gkn ile birlikte nbr nasılsın demiştim ahhh bee mekanın cennet olsun beynimden vuruldum fena şekilde
    Drift Religion
    fatih şubesi

TDM850 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6, GW250inazuma, TDM900, TDM850, EL250(kawasaki)
    Allah Rahmet eylesin
    çok üzücü .....

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    allah gani ganii rahmet eğlesin günahlarını affetsinn...
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dunya guzeli bir genç kiz, bir genç kardesimizmis.
    Bilmiyorum, forumumuza uyemiydi, tanismismiydik?
    Ama artik ayni dunyayi paylasmiyoruz.

Bir sure uzulup, daha sonra unutacagiz.
    Tipki diger kaybettiklerimiz gibi.
    Ama ailesi ve sevenleri asla unutmayacaklar.

Gordukleri her motosikletten, her tirdan ve hatta uzerinde gittikleri yollardan nefret edecekler.

Bir çok arkadasimiz, buyuk hacimli bir motosikletle yolculuk yaptigi için öldügü gibi bir kanaat gelistirip,aslinda yanlis olmayan fakat bu yasanan kazayla alakasi da olmayan seyler yazmislar.

Kardesimiz 125cc hacminde bir motosiklet kullaniyor olsaydi da sonuç degismeyecekti.
    çünkü hatali sollama yapmis.
    Hatali sollama yapan tecrubeliler yasar, acemiler olur diye bir kural yok.
    Isterse, kirk yillik motosikletçi olsun, bu kazada ölür.

Fakat ben kadin suruculerin trafikte çok daha tedbirli ve guvenli surus yaptiklarina sahit olmus biri olarak, bu kardesimizin, risk almis olabilecegini pek zannetmiyorum.

Bu nedenle sollamaya çalistigi araç surucusunun saglam bir sorgulama geçirmesi gerektigi kanaatindeyim.
    Ben Turkiye'de sollama yapmaya çiktigimda, bana geçilmemek için gaza abanan çok araç surucusu gordum.
    Bu olayda boyle bir durum soz konusu olabilirmi?
    Iyice arastirilmasi gerekir.

Merhumun ailesine ve sevenlerine bas sagligi diliyorum.
    Yaptigi meslegin azizliginden dolayi, uzuntumun ikiye katlandigini belirtmek isterim.
    Nur içinde yatsin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ninja
    Ah be gülüm yaktın içimi sana gitme dedim hatta kızdım küstüm sana sonra bana darılma dedin arkadaşlarıma söz verdim dedin sözünün eri meleğim...

Bu meleğimi kandırıp o yola çıkaranlar sözüm size ben abisi olarak engel olamadım kendimi hayattım boyunca cezalandıracağım...

Sizde hiç vicdan yokmu....?
    Siz nasıl insansınız...?
    Motosiklet kardeşliği bu mu ...?

Gülümüzü soldurdular özürlü yavruların biricik meleği yok artık ...!

Bir martının kanadına taktım sana aldığım hediyeyi...
    Ey benim Asi kuşum...!
    Kim öğretti sana böylece bırakıp gitmeyi...

Hani biz seninle anlaşmıştık,
    Bir , birimizi sollamayacaktık...!
    İp gibi dizilip virajlarda yatacaktık..

Bu yaz beraber gaz açacaktık...
    Motosikletlerimizi maviliklere sürecektik...
    Yolumuza çıkan dostları selamlayacaktık...

Ey benim Asi kuşum...
    Seninle bir yolculuk hayali kurmuştum...
    Rotamızı ilk önce sana sormuştum...

Şimdi iki tekerlekli tabuta kim binecek...?
    Sıra hangimize gelecek...?
    Hangimizin hayali yerlere serilecek...?

Hangi ırmak seni serinletecek...?
    Hangi sefil toprak seni saracak..?
    Hangi renk gül üstünde yeşerecek..?

Kalk kaskını tak...
    İp gibi dizildik bak...
    Hadi kalk ne olur kalk...!

Karanliklar

Lala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder VL 800
    Allah rahmet etsin. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun...

Motosikleti
    Var
    Allah rahmet eylesin.

Cok ama cok yazik olmus.
    Hemsom ne yaptin ya

Ahmet Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Dink 150
    Allah rahmet eylesin. Ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Çok zor...
    Grand Dink 150cc

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dunya guzeli bir genç kiz, bir genç kardesimizmis.

1-Bir çok arkadasimiz, buyuk hacimli bir motosikletle yolculuk yaptigi için öldügü gibi bir kanaat gelistirip,aslinda yanlis olmayan fakat bu yasanan kazayla alakasi da olmayan seyler yazmislar.

2-Kardesimiz 125cc hacminde bir motosiklet kullaniyor olsaydi da sonuç degismeyecekti.
    çünkü hatali sollama yapmis.
    Hatali sollama yapan tecrubeliler yasar, acemiler olur diye bir kural yok.
    Isterse, kirk yillik motosikletçi olsun, bu kazada ölür.

3-Bu nedenle sollamaya çalistigi araç surucusunun saglam bir sorgulama geçirmesi gerektigi kanaatindeyim.
    Ben Turkiye'de sollama yapmaya çiktigimda, bana geçilmemek için gaza abanan çok araç surucusu gordum.
    Bu olayda boyle bir durum soz konusu olabilirmi?
    Iyice arastirilmasi gerekir.
    1-Motorsiklet teknikleri kullanıp vücut ile kullanılan araçlardır Otomobil gibi oturduğun yerden direksiyon çevir gaza bas değildir. Motorsikletde kullandığın motorsiklete Hakim olabilmek en önemli unsurdur onu sürebilmek için .Bu arkadaşımız kaç KM yaptıda KEndinden boyca büyük hakim olamıcak kadar Kg'a sahip tepkisini bir anda verebilen motorsikleti kullanıyor?

2-O bahsettiğin kazadan kazya fark eder Hatalı sollama yaptı gerisini konuşmaya değmez bulman düşündürücü.

3-Buna katılıyorum demek istediğim Kazalarda Etkenler var hepsinin altında detaylar var o yüzden Şahitler çok önemli .Ders çıkarmamız lazım bütün detayları konuşmak lazım.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler