Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acı kaybımız Gökçen Yılmaz

Motovento
    REKLAM ALANI
    mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yorumlarınızı başka bi topic altında tartışırsanız daha iyi olur....

burası sadece taziyeleri kabul etme topiği.......
    oyle olursada da daha iyi olur...
    açıcaz açmasına da konu başlığı ne olacak mesele o diyelim açtık orasıda kilitlenecekse gerek yok.

Anlaşılan o ki Biz teknik ve Psikiloji açısından bu kazaları acıları ele alamıcaz.Baksana önceki mesajım direk silinmiş Admin arkadaş bizim de sözlerimiz olamazmı neden Saygısızlık olarak adleniyor ?Daha ne kadar kaza yaşalım Ders çıkarmıcaksak Adam akıllı tartışmıcaksak .Ben kendi adıma şunu söylemek istiyorum Ben yargıç değilim sadece öğrenmek adına burada yazıyorum.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun tıbbi bi açıklaması elbette vardır demek istediğini anlayabiliyorum bir an için oluyor bu olay fakat araba da da yaşanıyormu bilmiyorum .
    Bunun tıbbi açıklaması yorgunluk.Motosikletçilik açıklaması tecrübesizlik.Daha fazlasını yazarsak yazdıklarımız siliniyo.Arabada bu olay yaşandığında şöfor uyudu kaza yaptı derler.İnsan gözü açık da uyuyabilir.Zaten arabada genelde öyle olur.

Motosikleti
    hyosung rx 125
    mekanı cennet olsun kardesımızın.

bodyflesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    allah rahmet etsin sevenlerine başsağlığı diliyorum mekanı cennet olsun

Esasında yöneticilerden birisi bizlere başka bir konu açarsa iyi olur.
    Çünkü işin teknik yönüyle ilgili bir mesaj daha atmak istiyorum.
    Bizleri yönlendirirlerse iyi olur. Burası taziye mesajlarına ait olsun. Daha fazla konuyu kirletmeyelim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı pelin.a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esasında yöneticilerden birisi bizlere başka bir konu açarsa iyi olur.
    Çünkü işin teknik yönüyle ilgili bir mesaj daha atmak istiyorum.
    Bizleri yönlendirirlerse iyi olur. Burası taziye mesajlarına ait olsun. Daha fazla konuyu kirletmeyelim.
    Buyrun açin bir topic.
    Goruslerinizi dinleyelim.
    Illa yonetimin oncelik yapmasina gerek yok.
    Motosohbet kisminda dusuncelerinizi paylasabilirsiniz.

Bunlarin disinda burasi mezarlik degil.
    Kabir ziyareti yapmiyoruz.
    Olan her kazada goruslerimizi tabii ki belirtecegiz.
    Yapilan yanlislari tartisacagiz.
    Tartisacagiz ki geride kalanlara bir faydasi olsun.

Olen arkadaslarimiz için ayri bir bolumumuz zaten var.
    Onlar hep aramizdalar bolumu, taziyeler için ve olen arkadaslarimiz hakkindaki duygularimizi yazmamiz için açildi.

Burasi ise, mevzunun tartisilacagi kisimdir.
    Bu forumda açilan hemen her kaza haberi tartisilmistir.
    Tartisilmaya da devam edilmelidir.
    Fatiha oku geç laflari forum için geçerli degildir.
    Tekrar ediyorum.
    Burasi mezarlik degil.

Bu demek degildir ki olen arkadasimiza yakin insanlari uzelim, ezelim.
    Biz sadece kendi payimiza dusen dersi almaya çalisiyoruz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu demek degildir ki olen arkadasimiza yakin insanlari uzelim, ezelim.
    Biz sadece kendi payimiza dusen dersi almaya çalisiyoruz.
    nerde duracağımızı bilmediğimiz için tereddütlüyüm.
    evet bu konu merhumu yolcu ettiğimiz bir ayin değil, sadece haber verip bilgilendirme misyonu var, dileyen hislerinide yazar konu ile ilgili.

tüm bunlar sadece önümdeki monitörde akıp giden yazılar nihayetinde.
    ama belkide bu yüzdendirki hudutlarımızı aştığımızı, gerçek insanlarla gerçek konuları paylaştığımızı unutuyoruz bazen sanal alemde.
    hakaret, saygısızlık, suçlama, sidik yarışı gırla gidiyor.

açılacak konu başında bir açıklama ve uyarı yapılırsa; bu kardeşimizin vefatından dersler çıkarabileceğimiz ve açıklığa kavuşmamış mevzuları öğrenebileceğimiz bir başlık açılmasında bir beis yoktur kanaatimce.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Honda CBF 150-2012

yorumsuz

Allah rahmet eylesin kardeşimize,söyleyecek başka da bişi diyemiyorum...

Allah mekanını cennet eylesin ...
    Bu haberi aldığımda Mt ye giremiyordum olay hakkında biraz bilgilenince...

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Alıntı CallofJuarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun tıbbi açıklaması yorgunluk.Motosikletçilik açıklaması tecrübesizlik.Daha fazlasını yazarsak yazdıklarımız siliniyo.Arabada bu olay yaşandığında şöfor uyudu kaza yaptı derler.İnsan gözü açık da uyuyabilir.Zaten arabada genelde öyle olur.
    ya aslında yorgunluk dicektim diğer gruptan kişi yorgun değildik demiş çünkü ben bi ara motorsiklet kullanmıştığımda senin dediğin gibi yorgunluktan " bu yorgunluğun içinde az yemek yemişliğim de vardı" herşey iyi giderken basit bi virajı dönemediğimi farkettim sanki yavaş çekime girdi hayat virajı dönemicem diye frenlere asıldım nerdeyse durma noktasına gelip döndüm arkadan gelen motorcu arkadaşlarım beni geldi geçti ve kesinlikle yorgundum orası kesin.

en ince detayına kadar öğrenmeliyiz arkadaşlar kazaları kendimize gerçek dersleri çıkarmalıyız sonuçta bu kazalara uğrayıp en fazla zarar görenler genellikle motorsikletliler oluyor.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    ben de sık sık hem yalnız hem de grupla gezilere çıkıyorum. haberler öyle çelişkili ki kesin ve net bir haber bulamadım. her ne olursa olsun suç veya suçlu kim olursa olsun ortada oluşmuş bir kaza ve kazadan dolayı hayatını kaybetmiş bir arkadaşımız var. bize söylenecek tek şey kalıyor. iyiki kurtuldun be kızım şu nalet olasıca yalnız dünyadan. toprağın bol olsun ve melekler seni her daim korusun gittiğin yerde. yukarıdan da bizlere hoş bir tebessümle bak.

AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

sofuoglu-54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahh ahh , Allah gani gani rahmet eylesin çok üzüldüm,Rabbim ailesine sabırlar ihsan eylesin ..

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burasi ise, mevzunun tartisilacagi kisimdir.
    .
    Taziye, Tebrik Ve Kutlamalar bölümümü bunun tartışılacağı yer?bu normalmi?Taziyenin anlamını açıklamaya gerek yok sanırım?tartışmayada çok karşı değilim,ama taziye topiği olduğu şeklinde uyarı yapan arkadaşlarada sert tepkiyede anlam veremiyorum. Ayrıca kimse mezarlık olsun demiyor,yalnız insanlar yazarken birbirlerini kırıyorlar,konu dışına çıkılyor?vefat eden arkadaşın anısına saygısızlık olmuyormu bu?

Alıntı sofuoglu-54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahh ahh , Allah gani gani rahmet eylesin çok üzüldüm,Rabbim ailesine sabırlar ihsan eylesin ..
    olay budur işte.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Allah rahmet eylesin
    ailesine başsağlığı ve sabırlar dilerim . . .
    ____it's my life_1982____

Motosikleti
    Honda
    Retox70;

Biz bunu nerede tartisacagiz peki?

Baska bir yerde baska bir topic açsak, orada daha farkli seyler mi yazacagiz?

Konuyu hangi forumda tartisirsak tartisalim, ayni seyler orada da olacak.
    Olmayacak mi?

Yani buraya yazinca kirilacaklar da, Motosohbet kismina yazinca kirilmayacaklar mi?

Kimsenin kirilmasini istemiyorsak, tartismayacagiz.
    Konuyu kapatacagiz.
    Sonra baska bir arkadasimiz olecek.
    Yine susacagiz.
    Ölen ölsün, yeter ki kimse kirilmasin mantigi yanlis mantik olmazmi?

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Horoz Retox70'e sormuşsun fakat bende fikrimi yazmak istiyorum.

Bu konu içerisinde tartışmak belki çözüm olur, birilerine ibret olur fakat birçok kişi ölen kişiye de saygısızlık yapılıyor diye düşünecektir. Böyle yetiştiğimiz için, büyüklerimizden böyle gördüğümüz için, peki doğru mudur? Tartışılır.. Düşünceleri engin, kültürlü Türk bile bunu böyle görebilir.

Örn. hiç sevmediğiniz, hakkınızı yemiş bir insanın cenazesine gitmişseniz; Hoca sorduğunda 'haram olsun' diyebilene kendiniz dahil hiç rastladınız mı? Hepimize ölenlerin arkasından hep iyi bahsetmek öğütlendi, hata değil sitem etmek bile ayıp sayıldı.

Kazalar tartışılır, çözüm aranır, öğüt verilir, örnek olması istenir fakat bu genel bir başlıkta yapılabilir, toplum bunu kaldırır. Aslında bana kalsa ölümlü kaza konuları cenazeye katılacaklar için, haber için açılıp kilitlenmelidir.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Honda
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Horoz Retox70'e sormuşsun fakat bende fikrimi yazmak istiyorum.

Bu konu içerisinde tartışmak belki çözüm olur, birilerine ibret olur fakat birçok kişi ölen kişiye de saygısızlık yapılıyor diye düşünecektir. Böyle yetiştiğimiz için, büyüklerimizden böyle gördüğümüz için, peki doğru mudur? Tartışılır.. Düşünceleri engin, kültürlü Türk bile bunu böyle görebilir.

Örn. hiç sevmediğiniz, hakkınızı yemiş bir insanın cenazesine gitmişseniz; Hoca sorduğunda 'haram olsun' diyebilene kendiniz dahil hiç rastladınız mı? Hepimize ölenlerin arkasından hep iyi bahsetmek öğütlendi, hata değil sitem etmek bile ayıp sayıldı.

Kazalar tartışılır, çözüm aranır, öğüt verilir, örnek olması istenir fakat bu genel bir başlıkta yapılabilir, toplum bunu kaldırır. Aslında bana kalsa ölümlü kaza konuları cenazeye katılacaklar için, haber için açılıp kilitlenmelidir.
    Kesinlikle haklisin.
    Fakat birbirimizi kirip,dokmeden tartismayi da artik ogrenmemiz gerekiyor.

Ben bir sayfa once yazmistim.
    Mezarlik degil burasi.
    Motosiklet forumuna giriyoruz.
    Kabir ziyaretine gelmiyoruz.

Forum herkesin dusuncesini ozgurce paylasacagi ortam-zemin demektir.

Olum haberleri, toplumsal, geleneklerimizden ve dini duygularimizin da etkisiyle bizi dogal ve alistigimiz bir sayginin içerisine sokuyor.
    Buna da hiç kimsenin bir itirazi oldugunu sanmiyorum.

Senin onerin bence de yerinde bir oneri.

Yani olum haberleri, duyuru seklinde yazilip, cevaplanmaya kapatilabilir.

Olen kardesimiz hakkinda, taziyelerimizi, duygularimizi yazabilecegimiz bir bolum zaten var.
    O bolume kutsal bir bolum muamelesi yapilarak, tartisma yapilmasi onlenir.
    Yani o bolumun amaci sadece bu olur.

Eger kazada motosiklet surucusunun ders çikarabilecegi seyler oldugunu dusunen arkadaslar varsa, ayri bir baslikta olayi tartismaya açabilirler.

Dikkatinizi çekmek istedigim bir nokta daha var.

Bu topicte kazanin tartisilmasi bir polemige yol açmadi.
    Olen arkadaslarimizin yaninda olan arkadaslara neredeyse katil muamelesi yapilmasi ortami gerdi.
    Kimse kimseye satasmasa, yani olay genel olarak alinsa, kisisellestirilmese, bu gerginlik de olmayacakti.

Yani benim anlatmak istedigim sey ozunde sunu içeriyor:

Eger biz bir kazayi tartisirsak, bunu nerede tartisirsak tartisalim, kisisellestirdigimiz zaman konuya taraf olanlar, oraya da gelip duygu ve dusuncelerini yazacaklardir.
    Yani kisisellestirme, karsilikli suçlama,gerginlige yol açar.

Biz edebimizle tartisma yapmayi becerebilir, hakim,savci rolune burunmeden olaya ve yapilan yanlisa dikkat çekmeyi basarabilirsek, iste o zaman tartisma bir ise yarar.

Acikli bir seydir ama kazadan kendimize ders çikardigimiz, ama o kaza hayatina mal olmus merhum ya da merhume öldükten sonra bile belki de bizim hayatimizi kurtaracak bir sey yapmis olurlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ben bir keresinde uykusuz bir vaziyette 11 saat otomobil kullanmıştım.Uykusuz derken tamamen uykusuz değil ancak az uyumuş olarak.Dönüşte gözlerin açık uyumak nedir bununla tanışmıştım.O gün bugündür eğer 8 saatten az uyumuşsam 3 saatlik yola bile çıkmam.İnsan feleğini şaşırıyo.Göz görüyo ancak görülenler bir şekilde beyine ulaşamıyo.Aniden kafayı sallayarak kurtulabiliyosun bu durumdan.Ya da arasıra kafayı kaşıyarak sürekli beyine uyarı göndererek kafayı zinde tutmaya çalışıyosun.Yoksa kilitlenip kalıyo beyin.Ben bu kazadaki kilitlenme olayının bu şekilde olduğunu tahmin ediyorum.Ki 2.500 km'lik bir yolculuğun ne kadar yorucu olabileceğini herkes tahmin edebilir.

Eğer uzun bir yolculuğa çıkacaksanız gezerek tadını çıkararak gidin.Acelenin gereği yok.Uykuyu alamadıysanız tatilinizi bir gün daha uzatıp yola çıkmadan o gününüzü kaldığınız yerde geçirin.Dinlene dinlene yapılacak yolculuk her zaman daha fazla zevk verir.Aksi taktirde işkenceye dönüşür.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Coq, açıkcası burdan çıkarılacak tek ders var, sakın sakın sen aslansın, sen basarsın, sen süpersin, sen çok iyisin, TECRÜBELİSİN diyen arkadaşlarla karadeniz turuna felan çıkmayın.

Daha çıkılmadan 100 kişiye sorulduğunda, 99'unda sonucu malum olan bir yolculuğa birini çıkartmak cinayettir.

Bir çocuğu kaçırdıktan sonra nasıl "banane banane tuttuğum şekere gelmeseydi" demek saçmaysa, bu olaydan sonra da tecrübeliydi demek bir o kadar saçma.

Ama deniyor işte, hatta suçu kabul etmemeyide geçmişiz bilmem ne makine diye medyaya reklam vermeye dönmüş iş, neyse bu mesajımda silinir.

Daha önce silinen mesajımdada demiştim, bu ölümler bir çeşit sosyal etkinlik olmuş, olaydaki hata önemsiz ilerde başkalarıda yaşasın ki paylaşacak acımız olsun, resmen soğumaya başladım bu motor işinden, dolaylı olarak bu insanlarla tanışmasına vesile olduğum için en büyük suç benim, umarım beni affeder.

İsterse bütün motor camiası bana uyuz olsun, kismeden korkmuyorum çekinmiyorum, gencecik kızın hayatını bile bileee mahvettiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coq, açıkcası burdan çıkarılacak tek ders var, sakın sakın sen aslansın, sen basarsın, sen süpersin, sen çok iyisin, TECRÜBELİSİN diyen arkadaşlarla karadeniz turuna felan çıkmayın.

Daha çıkılmadan 100 kişiye sorulduğunda, 99'unda sonucu malum olan bir yolculuğa birini çıkartmak cinayettir.

Bir çocuğu kaçırdıktan sonra nasıl "banane banane tuttuğum şekere gelmeseydi" demek saçmaysa, bu olaydan sonra da tecrübeliydi demek bir o kadar saçma.

Ama deniyor işte, hatta suçu kabul etmemeyide geçmişiz bilmem ne makine diye medyaya reklam vermeye dönmüş iş, neyse bu mesajımda silinir.

Daha önce silinen mesajımdada demiştim, bu ölümler bir çeşit sosyal etkinlik olmuş, olaydaki hata önemsiz ilerde başkalarıda yaşasın ki paylaşacak acımız olsun, resmen soğumaya başladım bu motor işinden, dolaylı olarak bu insanlarla tanışmasına vesile olduğum için en büyük suç benim, umarım beni affeder.

İsterse bütün motor camiası bana uyuz olsun, kismeden korkmuyorum çekinmiyorum, gencecik kızın hayatını bile bileee mahvettiler.
    Sen haklısın doğruları yazıyosun.Bütün motor camiası neden sana uyuz olacakmış.Aksine herkes senle aynı düşünceleri paylaşıyo ancak bu şekilde yazılanlar neden siliniyo anlamış değilim.Galiba işin içinde farklı mevzular var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler