Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Kaza Yaptık-Kurtulduk Şükürler olsun mutluyum hala yazabiliyorum Sizlere

Motovento
    REKLAM ALANI

büyük gecmiş olsun üzüldüm benimde başıma benzer birkaza geldi ogün bugündür motora binmiyorum bence allah seni sevdiğine sevdiğinide sana bağışlamış tutkunluk biliyorum ama bence ölümden öte köy yok derler elbet öleceyiz velakin tedbiri elden bırakmamakgerekiyor sana ve ağilene gecmiş olsun dileklerimi gönderiyorum bence bana darıolma ama bundan sonra onları düşün bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:45 PM ----------

bir arkadaşımızda kaza gecirmiş moderetör sanırım sitenizde ben onun üzerine iki söz söylemeye diye girdim aslında herşey iyi güzelde arabada kullansan motorda kullansan cokk dikkatlide olsan sen kaza yapmasan yada meydan vermesen bile birşekilde yine kaza yapıyoruz kullandığımız araclar bunun için yapılmış at arabası bile kullansan tekerin cıkar kayış kopar at ölür araba devrilir cukura düşer bunlar sadece şans dır bence ölede oluyor böylede
    git dağın başına kimselerin olmadığı biryere ayağın kayar camura düşer ölürsün bu takdiri ilahi eyer diyorsanız bu zevk diye ölümde bir zevktir sadece dikkatli olmak yetmiyor yani birde öyle acelem var şuraya giriyim buraya giriyim deyipde acele edersek vay halimize tekrar tekrar gecmiş olsun allah kimseye göstermesin böyle kazaları (insan oğlu kazdığı kuyuya kendi düşer ) filmin sonu .........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    omercem, foruma son yazdığından bu yana, neler oldu?
    1- Siz nasılsınız?
    2- Motorun durumu nedir?
    3- Kazaya sebep olan muhterem vatandaş, zararını karşılayacak mı?
    Haber verirsen çok makbule geçer.
    Tekrar geçmiş olsun..

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    çok geçmiş olsun..allah korumuş....
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Çok geçmiş olsun. Yazınızı dehşetle okudum. O Jeep sürücüsünü ne yapmalı bilemiyorum.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    çook çok geçmiş olsun.allah bidaha yaşatmasın
    Orgazma Dudak Büktürür

mgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Çok geçmiş olsun
    Pazar günleri 8 yaşındaki kızımla bazen gezmeğe çıkıyoruz
    çok şükür başımıza bir şey gelmedi fakat bunları okuduktan
    sonra biraz daha düşünme ihtiyacı duydum.Gerçi ful koruma giydiriyorum
    dizlik,kask,eldiven montu olmadığı için kaykayda kullandığı dirseklikleri
    takıpta bindiriyorum ama iyi bir motor montu almak şart oldu.
    Tekrar çok ama çok geçmiş olsun

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    geçmiş olsun..allahım tekrarını yaşatmasın..
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

geçmiş olsun allah hepimizi beterinden korusun...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    o kaza anından yanındakını düşünmen kesınlıle bendekı refleks gbi olmuş,
    bende kardeşim ile mz'de iken taksının anıden durması sonucu motoru yatırmıştım ve ilk aklıma gelen kardeşimdi,

allah Geterınden Esırgesın,
    Tekrarını Yaşatmasın İnş,

Çok Geçmiş Olsun...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    çok, çok geçmiş olsun
    verilmiş sadakanız varmış
    size ve eşinize bir şey olmamasına sevindim
    bu kötü kaza bir deneyim ve ileride sohbetlerde anlatılacak bir olay olarak kalır inşallah ve bir daha kaza yüzü görmezsiniz
    eşinizin de sizin de iyi durumda olmanıza inanın çok sevindim...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Çok büyük geçmiş olsunuz gerçekten de Allah korumuş.
    Kullandığınız motor sanırım An125. ve inanın gaza bastığınızda sizi bir anda 120km/h a çıkaramayan motosikletlerle istanbul trafiğinde gitmek çok daha tehlikeli.

Ben her gün 100km istanbul trafiğinde motor kullanarak edindiğim tecrübeden söyleyebilirimki motosiklette sağ şeridi öecbur kalmadıkça kullanmayın. Trafik çok çok hızlı akmıyorsa hep en sol şeritten ve önünüzdeki araca takip mesefasinde gidin.

Sağ şeritte çok giriş çıkış ve atraksiyonlar oluyor ve o yüzden biraz daha fazla gaz açıp sol şeritte kalmak tespitlerime göre daha güvenli. Ben honda beat ile bir kaç kez karşıya geçmiştim ama şuan büyük cahillik ettiğimi anlıyorum. Küçük cc li scoterlar anayollara uygun değiller. Hele iki kişi iseniz inanın durum daha da zorlaşıyor.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    honda cbr 125r
    büyük geçmiş olsun dilerimki Allah beterinden korur tekrarını yaşamamanız dileğiyle acil şifalar
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIRR. DeLi RüZgArr.

Motosikleti
    Beverly 500
    Allah sizi korumuş ve birbirinize bağışlamış. Geçmiş olsun.
    Ayağa kalkmadan boyunu ölçemezsin.

Motosikleti
    Yamaha XVS950 MidNight
    Çok çok geçmiş olsun Allah beterselerinden korusun.

Ama bu işi bu tip olaylar değilde sürekli bir platforma taşımak gerek
    Araba sürücülerininde bu tip saygısızlık ve ethlikeli hareketlerden ciddi cezalar alması lazım ki insanlar artık Motorun ve Motorcunun trafiğin bir parçası olduğunu kabul etsin.

Tekrar geçmiş olsun...

Motosikleti
    keeway150 sl
    allah yardım etmiş size büyük geçmiş olsun diyorum
    okurken benim de içim ürperdi
    çok geçmiş olsun
    [COLOR="red"]bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri dolaşıyorsa orada güneş batıyor demektir.[/COLOR]

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eşimle birlikte 19.haziran Cuma günü geçirdiğimiz kazadan Allah�ın yardımı sayesinde kurtulduk..

Kendimce geliştirdiğim bazı kurallar sayesinde 2 yıldır kazasız belasız geziyordum. Örneğin mecbur kalmadıkça gece çıkmam, bağlantı yolu E-5 TEM çevre yolu gibi yollara çıkmam korumasız çıkmam vs. vs.

Cuma günü eşimin Marmara üniversitesindeki işlemlerinin son günü imiş�.İkimizinde işyeri fatih te�3-4 vasıta ile Göztepe gidip gelecek en az 2 saati yolda geçecek o sıcakta, dedim ki ben geleyim haremden geçeriz 1 saat içinde hallderiz. , sanki içine doğmuş gibi ısrarla gelme dedi ama ben gittim�İş yerinde onun sadece kaskı vardı onu aldım, benim mont kask eldivenim var�

Gittik işlerimizi hallettik, Eşimin üzerinde rüzgarlık vardı, hava sıcak dedi bagaja koyduk, yol zaten 10 dakika dedim Harem e kadar, bende giyinmedim, kaskları taktık ve yola çıktık, Göztepeden D-100 çıktım, trafik hızlı sağ şeride geçtim 60-70 km hızla sağ seritten ve şerit ortasından konrollü şekilde ilerliyorum, Boğaziçi köprüsü ayrımına geldik, konrollü şekilde bağlantı şeritlerini geçtim, yine en sağdan devam ederken, en sol şeritten bir Range Rover jipin adeta çığ ya da kaya gibi en sağa hamle ettiğini görebildim..O andan sonra saliseler içinde gerçekleşti her şey�

Frenlere asıldım, yana (sağa) kaçamıyorum çünkü yolun tam boğaz köprüsü ayrımındayız V şeklinde katil bariyerler başlıyor, ve sağ arka kapıdan bodoslamasına değil ama paralel olarak jipe çarptım, dokunur dokunmaz motor futbol topu gibi altımızdan fırladı sadece önümde dönerek ilerlediğini hatırlıyorum. Sol tafa düştük�

Şu an yazarken bile tüylerim diken diken oluyor�Allah siz inandırsın nasıl bir adrenalin ve Allahın verdiği kuvvetse, eşimden başka bir şey düşünemiyorum, düştüm birkaç takla attım ve hemen kalktım, yerde kalmadım yani , kaskı çıkardım ve eşime doğru koştum� sol tarafına düşmüş�kaskını çıkardım yavaşça, dizleri yırtılmış ve kanıyordu..bilinci yerindeydi�ayaklarımı oynatamıyorum dedi, esas o an şoka girdim, arabalar durdu, ambulans aranıyor, kazaya şahit olan birkaç kişi jip şoförüne saldırdı, hayal mayal hatırlıyorum..Ama beynim durmuş durumda tüm hayatımın muhasebesini yapıyorum, eşim asfaltın üzerinde, önümde yatıyor, hiçbir şey yapamıyorum�

O an kalabalığın içinden ben doktorum diye bir ses geldi, beni kaldırdı, eşimin boynunu ve eklemlerini kontrol etti, baan döndü bir şeyi yok sadece şokta sakin ol dedi..Sevinçten delirecektim..

Sonta ambulans, Haydarpaşa numune , kontroller, ve doktorun bana esprisi halı sahada düşen bu kadar yaralanırdın zaten, avucumda ki 3 santim çapındaki oyuğu da hastanede fark ettim�

Arkadaşlar resmen bir mucize yaşadık, gerçi çamasır makinasına atılmışız gibi, vucudumuzda ne kadar kenar köşe varsa soyuk ezik yaralı..( Dizler, dirsekler, eller, ayak bilekleri, omuzlar) �.Ama Allah a şükür evimizdeyiz, ayaktayız, ve birbirimize bakıp bakıp ağlayabiliyoruz�

O gün evlilik yıldönümüzdü Allah bizi birbirimize bağışladı ve bir şans daha verdi�En şağ şeritte idik arkamda trafik yoktu, eğer orta şeritte bu kazayı yapsam araçların içine düşecektik, eşim sürüklendikten sonra bariyere 50 cm kala durdu, hakeza bende aynı, yani tam anlamı ile bir mucize yaşadık..hala da etkisinden kurtulamadık�

Kazadan daha birkaç gün önce siteye bir yorum yazmışım, yaz geldi ve süpersonik kasklı arkadaşlar çıktı diyorum o yorumda. Kafada kask üzerinde şort-tişört ile motor sürülmez yazmışım�ama düştüğümüzde aynı durumdaydık..hepimiz her şeyi biliyoruz zaten. Ama bilmek yetmiyor�Eldivenim ve montum koltuğun altında değilde üzerimde olsa, eşimin montu dizliklerimiz evde değil de üzerimizde olsa hiç yaralanmayacaktık�Ama buna da binlerce şükür diyorum�

Bundan sonra ne yapacağım; Ellbetteki kesip atamam 20 yıllık bir bağım var motorsikletle, ama artık şehiriçinde sürmem sanırım..İstanbul�un bu vahşi, saygısız,kuralsız,cezasız,polissiz trafiğinde kelle koltukta gezmekten yoruldum�

Hafta sonu ve şehir dışında bineceğim bir süre sanırım�.

Herkese Selamlar Kolaylıklar

çok geçmiş olsun arkadaşım.verilmiş sadakanız varmış.bence kan akıtmakta fayda var.yada çocuk sevindir.allah bir ömür boyu eşinle seni birbirinize bağışlasın.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    cok gecmıs olsun,Allah bır daha o anları yasatmasın dıyorum.buradan anlayacagımız gıdecegımız yer ne kadar kısa olursa olsun koruma ekıpmanlarımızı kullanmamız GEREKIYOR.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

suatcengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600RR
    Geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    cok buyuk gecmıs olsun.

Motosikleti
    2008 bordo gsr600abs - 2006 cbr 125 repsol
    çok geçmiş olsun. acil şifalar
    drift bilmem ne :P :queen::queen:

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler