Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

aha bugun aha yarın derken aldık :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hayırlı olsun
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Hayırlı olsun kazasız belasız bin inşallah.Ulen ne adamlarısnız be hemen adamı makaraya sarıyorsunuz.Arkadaş yeni aldı alışacak zamanla.Korumaları ihmal etme.Rodajda ilk 1000 km de motoru fazla zorlama yani fazla gaz açma.

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    kardeş öncelikle yeni motorun hayırlı olsun kazasız belasız nice km.lere. şimdi park problemini tam anlayamadım motoru orta sehpaya alırken mi zorlanıyorsun?

Motosikleti
    SaLcaNo SM 250-4
    cbf150 valla ya hemen dalga gecıolar :D

utenmen evet orta sehpaya alırken çok zorlanıyorum

diger güzel dilekler için tesekkur ederım arkadaslara

bide plaka ruhsat işleri ne kadar tutar aldıgımız bayii 130 ytl ye hallederım dıyor kendın yaparsanda 120 falan tutar dedı

Motosikleti
    asya 150t1
    ılk 500 km 40 50 geçme iki kişi bınme aynı devırde surme rampada çok zorlama500 1000 arası 60 70 yaparsın 1000den sonra agar agar bas gaza duz yol bulursan donkun gaza dokuna bıldıgın kadar

Motosikleti
    SaLcaNo SM 250-4
    Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ılk 500 km 40 50 geçme iki kişi bınme aynı devırde surme rampada çok zorlama500 1000 arası 60 70 yaparsın 1000den sonra agar agar bas gaza duz yol bulursan donkun gaza dokuna bıldıgın kadar
    teşekkur ederım

cumartesi günü ehlıyet sınavım var kursun verdıgı kıtaba calısıyorum ama çogu kişi eskı yıllarda cıkan sorulara calıs daha kolay olur dıyor sızce ? :D

Motosikleti
    Honda Cbf 250

kardeş resimdeki halka içerisindeki orta sehpaya bağlı demirin üzerine çık motorun tutamaklarından tut ayağınla sehpayı it elinle motoru yukarı çek daha kolay olması lazım. resmi test bölümünden aldım şimdiki motorların hepsinde var bu sehpaya bağlı demir. gerçi senin motor biraz agır ama...

halidbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 1000 rr Pgo x-hot 125
    hayırlı olsun zamanla herseye alısırsın.antreman arttıkça kolaylaşır

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    hayırlı uğurlu olsun arkadaşım..
    sorun etme boşver ben 1.5 yıl oldu halen orta sehpaya alamıyorum....
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Hayırlı olsun.
    rodaj için : 1000 km ye kadar kırmızıya cok mecbur kalmadıkça çıkma , ilk kalkışlarda veya ara viteslerde cok sık son gaz yapma (arada yapabilirsin kesin dayanamazsın ama sık yapma ) , aynı hızda daha doğrusu devirde uzun süre gitme . Alışır bi şey olmaz. Artçıda cok sık alma . genelde rahat olsun motor.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı utenmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeş resimdeki halka içerisindeki orta sehpaya bağlı demirin üzerine çık motorun tutamaklarından tut ayağınla sehpayı it elinle motoru yukarı çek daha kolay olması lazım. resmi test bölümünden aldım şimdiki motorların hepsinde var bu sehpaya bağlı demir. gerçi senin motor biraz agır ama...
    Buna ek olarak orta sehpaya alırken, sehpanın yere değen her iki ayağı varya sağda ve solda, her ikisinin de yere değdiğine ve motorun dik konumda olduğuna emin ol. Sehpanın ayağına hafiften bas, ayakların ikisinin de yere tam değmesine emin olmak için motoru biraz salla, merkez noktayı bulduktan sonra ve ayakların her ikisi de yere tam değdikten sonra tam güç ver ve motoru yukarı doğru çek. Zamanla alışırsın zaten, çok güç isteyen bişey değil bu. Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanman dileğiyle...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    SaLcaNo SM 250-4
    orta sehbaya almaya alıştım artık eskısı kadar zorlanmıyorum benzin muslugunu kapatmayı unutuyorum bazen çok sorun olmaz galıba demı:/ kılavuzda stop ettıgınızde kesınlıkle off konuma getırın falan dıyoda bide cumartesı ehlıyet sınavım var gecmıs yıllarda cıkan sorulara calıssam gecermıyım :D kıtaba calısıyorumda bıraz uzun kıtap çokmu soru sordum ne :D

şimdiden tesekkurler

heredot1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    hayırlı olsun öncelikle o nasıl klavuz yaa her stop ettiğimizde benzin musluğumu kapatılır. insanları paranoya yapar bu klavuzlar.sınavda başarılar dilerim sana
    maşrabamız küçükse deryayı suçlamaya hakkımız yoktur

Benimde 5 temmuzda sınavım var.Kitap çok uzun geldi.kurstaki hocalar özet verdiler onları okuyorum. bir de internet sitesi varsa kursun, ona gir oradan çöz
    hadi kolay gelsin.

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Hayırlı Olsun Kazasız Belasız Cezasız Sürüşler Dilerim ....................

Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela göstermesin inş
    :rendeer:Eskişehir Enduro:rendeer:

Motosikleti
    SaLcaNo SM 250-4
    Alıntı heredot1923 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun öncelikle o nasıl klavuz yaa her stop ettiğimizde benzin musluğumu kapatılır. insanları paranoya yapar bu klavuzlar.sınavda başarılar dilerim sana
    hatta aynısını buraya ayzıyım
    DİKKAT : Motoru stop ettikten sonra benzin muslugunu MUTLAKA kapalı pozisyona getiriniz .

Eger açık durumda yada yedek pozisyonda unutursanız karbüratörden fazla yakıt sızıntısı olabilir ve buda yangın tehlikesi yaratabilir. diyor :D bende bı soruyum tecrubelı arkadaslara dedım

bugun plaka ve ruhsat işinide tamamladım cumartesı sınavıda kazanırsam ohhh

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler