Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motor sevdası Bitiyor..Elveda..

Motovento
    REKLAM ALANI

Şu sıra böyle düşünüp yerinde ve güzel bir karar vermişsiniz bence.Sinan'nın hayatını kaybetmesi,hele full korumalı haliyle pistte yaşamını yitirmesi herşeyi 10 kere düşünmeye yitiyo artık motorcuları.

Bir süre uzak durmak,kararı uygulamak en güzeli,belki bu süre içinde motor bilinci biraz daha gelişirde tehlikeler azalır ama sende demişsin ben kendime güvenmiyorum diye,o zaman en iyi kararı vermişsin,tebrikler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    korkunun ecele faydası yok dostum.yolda yürürken bile ölebilirsin ecelin geldiyse umarım motosikletsiz mutlu olabilirsin
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    sen 4 teker alınca tanımazsın bizi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı coldplay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu sıra böyle düşünüp yerinde ve güzel bir karar vermişsiniz bence.Sinan'nın hayatını kaybetmesi,hele full korumalı haliyle pistte yaşamını yitirmesi herşeyi 10 kere düşünmeye yitiyo artık motorcuları.

Bir süre uzak durmak,kararı uygulamak en güzeli,belki bu süre içinde motor bilinci biraz daha gelişirde tehlikeler azalır ama sende demişsin ben kendime güvenmiyorum diye,o zaman en iyi kararı vermişsin,tebrikler.
    teşekkür ederim yorumun için çok saolll dostum.... kendime şu konuda güwenim yok hız yaparım ben süreki yoksa motoru iyi kullanırım sadece hızı sewdiğim için hızdan kaçıyorum artık...

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korkunun ecele faydası yok dostum.yolda yürürken bile ölebilirsin ecelin geldiyse umarım motosikletsiz mutlu olabilirsin
    olsun benim için hayırlısı buymuş...

Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen 4 teker alınca tanımazsın bizi
    bi alıyımda kanka ben arabamı

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    sevgili kardeşim,

her ne kadar sana şu an doğru gelmese de hayatın tonları arasında siyah veya beyaz yok.. her şey grinin tonlarından oluşmuş. bugün doğru bildiğine yarın yanlış diye sahip çıkmayabilirsin.

kararına saygı duyuyorum elbette. ancak hemen kestirip atman doğru değil. motosiklet bir keyif her şeyden önce.. ve bunu keyfi yaşamanın da elli çeşit yolu var.

bende düşünüyorum çoğu zaman veda etmeyi başıma henüz ciddi bişi gelmemişken. zaten hafta sonları bir iki saat binebilmişsem bayram ediyorum. onda bile elli tane sıkıntı çekiyorum.. kimi zaman diyorum bi tane sevdiğim cadde motosikletlerinden birini alsam, kimi zaman diyorum bu sana çok, keyfini gider uzatma, kimi zaman diyorum aklı olan binmez bunca malın arasında bu makinaya.. kimi zaman da bundan sonra bir cross alayım dağda taşta bineyim bari diyorum.

ama tüm bunlara rağmen kendimi biliyorum.. çukur görsem üzerinden geçerim, tümsek görsem popomu seleden kaldırır üzerine giderim, yol azıcık boşalmaya görsün hemen gazı açarım. ama dedim ya kendimi biliyorum diye.. hem kendim, hem de diğer sürücülerin yerine düşünürüm. olasılıkları aklımın hesaplayamayacağından daha hızlı gitmem.. ha herşeyi çözüyor mu?

hayır elbette..

seçimler senin, hayat senin.. ama yanlış da yapıyor olsan onu doğru yap
    buradaki arkadaşlarından uzak kalma, ne birine artçı ol ne de motosiklet üzerine bir daha oturma. madem kendimi biliyorum, ben rahat durmam, başıma bir kaza gelme ihtimali fazla diyorsun.. o zaman sağlıklı yaşama ihtimalini daha çok artırmak için motosikletlerden her zaman uzak dur.. iki sene sonra geri vazgeçip dönme.. insanın her zaman ailesi veya sevgilisi olmayabilir. bir şeye karar verirken kendin için karar ver..

her neye karar verirsen ver, mutlu olmanı temenni ederim,

sevgilerle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim,

her ne kadar sana şu an doğru gelmese de hayatın tonları arasında siyah veya beyaz yok.. her şey grinin tonlarından oluşmuş. bugün doğru bildiğine yarın yanlış diye sahip çıkmayabilirsin.

kararına saygı duyuyorum elbette. ancak hemen kestirip atman doğru değil. motosiklet bir keyif her şeyden önce.. ve bunu keyfi yaşamanın da elli çeşit yolu var.

bende düşünüyorum çoğu zaman veda etmeyi başıma henüz ciddi bişi gelmemişken. zaten hafta sonları bir iki saat binebilmişsem bayram ediyorum. onda bile elli tane sıkıntı çekiyorum.. kimi zaman diyorum bi tane sevdiğim cadde motosikletlerinden birini alsam, kimi zaman diyorum bu sana çok, keyfini gider uzatma, kimi zaman diyorum aklı olan binmez bunca malın arasında bu makinaya.. kimi zaman da bundan sonra bir cross alayım dağda taşta bineyim bari diyorum.

ama tüm bunlara rağmen kendimi biliyorum.. çukur görsem üzerinden geçerim, tümsek görsem popomu seleden kaldırır üzerine giderim, yol azıcık boşalmaya görsün hemen gazı açarım. ama dedim ya kendimi biliyorum diye.. hem kendim, hem de diğer sürücülerin yerine düşünürüm. olasılıkları aklımın hesaplayamayacağından daha hızlı gitmem.. ha herşeyi çözüyor mu?

hayır elbette..

seçimler senin, hayat senin.. ama yanlış da yapıyor olsan onu doğru yap
    buradaki arkadaşlarından uzak kalma, ne birine artçı ol ne de motosiklet üzerine bir daha oturma. madem kendimi biliyorum, ben rahat durmam, başıma bir kaza gelme ihtimali fazla diyorsun.. o zaman sağlıklı yaşama ihtimalini daha çok artırmak için motosikletlerden her zaman uzak dur.. iki sene sonra geri vazgeçip dönme.. insanın her zaman ailesi veya sevgilisi olmayabilir. bir şeye karar verirken kendin için karar ver..

her neye karar verirsen ver, mutlu olmanı temenni ederim,

sevgilerle
    öncelikle teşekkür ederim yazdığını zewkle okudum =)) ben bugüne kadar ciddi olarak 2 kaza geçirdim... diğer 3 tanesi fazla önemli değildi ama 1 nden kalan bi sorun var ufakta olsa... ben kendimi düşünmüyorumki... ben ölsemde birşey olmaz Çünkü derimki Allahım beni sewdiği için yanına aldı...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ben şimdiye kadar iki küçük kaza geçirdim. birinde sol dizim (2005) birinde sağ omzumdan (2007) problem yaşadım. ve ikiside uzun bir müddet daha benimle olacaklar gibi. sağ omzum yüzünden çok sevdiğim aikidoyu bırakmak zorunda kaldım. ama şu an bile değer diyorum çünki ortaokuldan beri istiyorum.

ha birgün gelip te yok binmeyeceğim dersem..
    gerçekten bir cross ve sırf onu kullanacağım yere taşımak için kasalı bir kamyonet alacağım.

aile tabiki önemli taylan (yanlış hatırlamıyorum değil mi?); ama nefes alırken/ verirken kendin gerçekleştiriyorsun, onlar değil. Tabiki önemli sevdiğin insanlar, ancak hayat yolunda her zaman onlarla birlikte yürümeyeceksin..

dediğim gibi, ileriye bak.. hayat ta motosiklet kullanmak gibidir aslında
    geçtiğin çukuru düşünürsen önündeki duvarı göremezsin.. o yüzden hep ileriye bakmak zorundasın

arkadaşlık kolay kazanılan bir şey değil (benim yaşlarımda ), o yüzden buradaki arkadaşlarınla bağını koparmamanı öneririm. ama gözüm motosiklet görmesin bir müddet diyorsan sen bilirsin

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    kararına saygı duyuyorum elbette herkesin kendine göre nedenleri var ama bence motosiklet bir kültürdür, motosiklet bir hayat tarzıdır,motosiklet bir tutkudur, motosiklet dostluktur,motosiklet heycandır, motosiklet sevgidir, motosiklet aşktır, ben kendi adıma onsuz bir hayat düşünemiyorum.
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şimdiye kadar iki küçük kaza geçirdim. birinde sol dizim (2005) birinde sağ omzumdan (2007) problem yaşadım. ve ikiside uzun bir müddet daha benimle olacaklar gibi. sağ omzum yüzünden çok sevdiğim aikidoyu bırakmak zorunda kaldım. ama şu an bile değer diyorum çünki ortaokuldan beri istiyorum.

ha birgün gelip te yok binmeyeceğim dersem..
    gerçekten bir cross ve sırf onu kullanacağım yere taşımak için kasalı bir kamyonet alacağım.

aile tabiki önemli taylan (yanlış hatırlamıyorum değil mi?); ama nefes alırken/ verirken kendin gerçekleştiriyorsun, onlar değil. Tabiki önemli sevdiğin insanlar, ancak hayat yolunda her zaman onlarla birlikte yürümeyeceksin..

dediğim gibi, ileriye bak.. hayat ta motosiklet kullanmak gibidir aslında
    geçtiğin çukuru düşünürsen önündeki duvarı göremezsin.. o yüzden hep ileriye bakmak zorundasın

arkadaşlık kolay kazanılan bir şey değil (benim yaşlarımda ), o yüzden buradaki arkadaşlarınla bağını koparmamanı öneririm. ama gözüm motosiklet görmesin bir müddet diyorsan sen bilirsin
    bakalımm işte noolucak şuanda motor satılsın arabamı alıcam işte Allahın izniyle... sonradan belki tekrar bi motor alırım ufak schooter yada chooper... ama bakalımmm ben bi hayatta iş olarak kendi adımımı atıyım ailemin sorumlulugundan cıkıyım ozaman rahat yaparım zaten herseyı...

Alıntı HRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kararına saygı duyuyorum elbette herkesin kendine göre nedenleri var ama bence motosiklet bir kültürdür, motosiklet bir hayat tarzıdır,motosiklet bir tutkudur, motosiklet dostluktur,motosiklet heycandır, motosiklet sevgidir, motosiklet aşktır, ben kendi adıma onsuz bir hayat düşünemiyorum.
    saol dostum teşekkür ederim.... bu lafları bende ediyorum zaten ki halaa=))

Motosikleti
    :)
    Bundan sonra ayagın düz ve sağlam bassın dostum. Karar senin, senden iyide kimse bilemez...

Yazında çok duygusaldı bu arada bende daha başlamadan bıraksam mı diyorum

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Taylan bilemiyorum ne kadar kararlı olursun kararında ama seçim senin tabiki..

İstediğin kadar kurala da uysan önlem de alsan iplerin senin elinde olmadığı bir an elbette geliyor. Ölümden hiç korkmadım şimdiye kadar hatta şanslı bile gördüm bazen ölenleri. Sakat kalmak , birilerine muhtaç olarak hatta yük olarak yaşamaktan korktum hep motordan önce de sonra da. Hala da bundan korkuyorum.

Birgün istemesen de öleceksin. Korkmak yerine buna göre yaşamaya çalış hayatı. Zevk aldığın şeylerin üstüne git. Çünkü yarın aynı zevki alamayabilirsin.
    Daha fazla fightclub kokutmadan ortalığı kısa kesiyorum =)
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı komixmimar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan sonra ayagın düz ve sağlam bassın dostum. Karar senin, senden iyide kimse bilemez...

Yazında çok duygusaldı bu arada bende daha başlamadan bıraksam mı diyorum
    bence başlamadan bitir dostum.... =))

Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taylan bilemiyorum ne kadar kararlı olursun kararında ama seçim senin tabiki..

İstediğin kadar kurala da uysan önlem de alsan iplerin senin elinde olmadığı bir an elbette geliyor. Ölümden hiç korkmadım şimdiye kadar hatta şanslı bile gördüm bazen ölenleri. Sakat kalmak , birilerine muhtaç olarak hatta yük olarak yaşamaktan korktum hep motordan önce de sonra da. Hala da bundan korkuyorum.

Birgün istemesen de öleceksin. Korkmak yerine buna göre yaşamaya çalış hayatı. Zevk aldığın şeylerin üstüne git. Çünkü yarın aynı zevki alamayabilirsin.
    Daha fazla fightclub kokutmadan ortalığı kısa kesiyorum =)
    bütün MT saldırcak sana evet benimde korkum o birine muhtaç yaşamak sakat kalmak Allah korusun... böle yaşamaktansa ölmek daha hayırlıdır... tabiki onuda Allah bilir Hayırlımı değilmi...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    De ki: Allah'ın dilemesi dışında, kendim için zarardan ve yarardan (hiçbir şeye) malik değilim. Her ümmetin bir eceli vardır. Onların ecelleri gelince, artık ne bir saat ertelenebilirler, ne öne alınabilirler. (10/49) Sadakallahu'l Azim.

Taylancım, Senin için hayırlı ne ise o olsun, Bundan sonra ki yaşamında da inşallah iyi insanlar, iyi olaylar karşına çıkar.

Allah Tüm aileni sevdiklerini bağışlasın. Buralarda ol.. Bizler hep buradayız..
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    taylan kardeşim verdiğin kararı tartışmamız sözkonusu olamaz,tabiki saygı duyarız bukarara,hayırlısı neyse oolsun hakkında,ama kendi adıma motorsuz birgün işkence geliyo bana hayatım onun üstünde bitecek biliyorum,
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Thaivtec kardeşim, kararın hayırlı olsun, bence kim ne derse desin sen doğru olanı yapıyorsun

Senin yaşlarında kan hızlı akar, hayat hep uçlara savrulurmuş gibi olur, ileride gülümseyerek hatırlayacağın bol bol hatalar yaparsın Şimdi burada benim zamanında neler yaptığımı anlattırıp madara ettirme16 yaşında motor alıp trafikte kullanmaya başlaman, 17 yaşında artık binmemeye karar vermen de hatadır aslında. Bende senin aynını yapmıştım hemde çok acıtan gerekçelerle...
    Dikkat edersen hem doğru yaptığını, hemde hatalı olduğunu iddia ederek çelişkiye düşüyorum. Azıcık açıklayayım:
    -Motor almakla doğru yaptın, çünki istiyordun, çünki delişmen çağlarındasın, ve insan bu yaşlarda istediği şeyleri yapmalı
    -Motora binmemeye karar verdin, doğru yaptın, çünkigenç olmanın getirdiği tecrübesizlikle, henüz çok yeni olduğundan, kaza yaptın_düştün... Sonunda, aklın galip geldi ve bu sevdadan vazgeçmeye karar verdin.
    -Bunların hepsiyle beraber doğal olan bir hatayı yaptın ama; Seneler geçip yaşama karşı tecrübelerin arttıkça, bakış açılarında değişecektir doğal olarak. Bugün Motor belkide sana ya muazzam bir zevk ve aşk, ya da tam tersi ölümcül bir risk olarak göründü. Oysa zamanla hayatın içindeki gri tonları görmeye başlarız, bu ayrıntılar bazen düşüncelerimizin tamamen değişmesine neden olabilir. İleride bu kararını sorgulayacağından eminim şahsen.

Ancak son olarak senin yaptığın en büyük doğruyu tüm arkadaşlara da tavsiye olması dileği ile belirteyim:
    Motor sürmek tam bir konsantrasyon gerektirir. Aklımıza takılan endişeler, sorunlar vb. ile motor sürmek çok tehlikelidir. Aklımızın, kalbimizin karışıklığını çözemiyor, dolayısı ile hep içimizdeki kuşkularımız ile motor sürüyorsak tehlikedeyiz demektir O zaman bırakmak, ara vermek, motor kullanabilecek ruh ve kafa halimizi kazanıncaya kadar uzak durmak en iyisidir

Hayırlı olsun. kazasız belasız uzuuun ve mutlu bir ömür dilerim.
    Poturdak

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Kardeşim hayırlısı olsun ne diyim. Üzülmedim desem yalan olur ama sen kendin için en doğru kararı vermişsindir. Keşke kanın bu kadar deli olmasaydı. Yaşın daha çok genç. Eminim ileride yaşının da vereceği olgunlukla motosikletine geri dönersin. O zaman belki hız değil, sadece onu sürmek sana keyif verir. Emin ol yavaş sürmenin verdiği keyfi ve güveni hiç birşey vermez motosiklette. Hız ayrı bişey. Tekrar hayırlısı olsun kardeşim.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar... Abilerim...ablalarım... Tüm MT Ailesi...

Motor hayatıma 16 yaşımda başladım ve 17 yaşımda bitiriyorum... Dün kendi kendime düşünürken Motoru bırakmam gerektiğini öğrendim... Ailemin olduğunu beni çok sewdiğini düşündüm... Her Motora binişimde kapı önünde hazırlanışımda CANIM annem balkondan bana o gözleriyle bakar... Sanki oğlum binme gitme der gibi ama ben gazı açar giderdim o yolda... Motorumu her zaman saklamak için tanıdık galeriye koyardım şimdi ise sattığım için duruyor... çünkü ben Motoru bırakıyorum... ben korkumdan değil kız arkadaşımı ve ailemi sevdiğim için bırakıyorum...yeterki onlar üzülmesin... artık motora adım atmıyorum... az da olsa tadına vardım... Ben bu foruma ilk kayıt olduğumda erdinçpolat erdinç abimle tanıştım şuan da çok sewdiğimmm çok samimi olduğum bir abimdir... ilk üye olduğumda bana yapılan şakalar falan... sonradan kaynaşma tanışma... eğer burda kırdığım kişiler varsa hepsinden tek tek ÖZÜR DİLİYORUM 3 günlük dünyada kimseyi kırmaya deymez... hepinizi çok seviyorum arkadaşlar... umarım Makinalarınıza ve kendinize iyi bakarsınız... Tekerleriniz düz bassın... Allahım kaza bela vermesin sizlere ve tüm motorculara... Şuan okadar duyguluyumki... Resmen hayatımın aşkıyla ayrılıyorum... Bu kararı kendim verdim kimsenin baskısıyla değil... neyse arkadaşlar umarım hepiniz motosikletlerinizle mutlu olursunuz...arada sadece forumu dewam edip sohbetlere katılmayı düşünüyorum... hepinize yardımlarınızdan dolayı teşşekkür ediyorum...

...Ve ayrıca Sinan abimizin ölümünden sonra duyduğum yeni doğmuş bebesinide yetim bırakması etkiledi beni...Ben evlilik aile iş hayatı yönetim düşünen biriyim...O yüzdende çıktım ewladımı yetim eşimi de bensiz bırakmak istemiyorum ve ailemide evlatsız benim kanım deli diye bu işten vazgeçtim...umarım herkeze hayırlısı olur... ben kanı deliyim diye bu işten çıktım...

...THAİİ_VTEC
    kararın açısından hakkında hayırlısın dilerim. ama bence risk, ölüm hayatın her yanında var. her an herşeyi yaparken ölümle karşılabilirsin. bence 600 cc altı bir makinaya sahipsen bütün korumaların tamsa ve sen de akıllı uslu bir insansan, motora binmek kadar güzel şey yok dünyada. tabi ki karar senin.

DeNNiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 F \ Peugeot 207
    gerçektende sırf, onlar sen motor üstündeyken tedirgin olmasınlar diye motoru bırakıyorsan çok saygı duyulacak birşey kardeşim, bravo derim.
    [SIZE="4"]die young and make a beautiful corpse[/SIZE]

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    kardeş gerçekten ağlamak üzereyim.hatta dün sinan abiye de çok ağladım.benm ailemde ısrar ediyor.kız arakdaşımda öyle ama.ben bırakamam.en azından şimdi değil.bende 18 yaşındayım.ve hayallerrimin her yerinde iki teker var.doğru bi karar verdiğini düşünmüyorum.ama sebelerinde haklısın.ben duygusal davrandığım için böle bi yazı yazdım...
    Orgazma Dudak Büktürür

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    tanışma topiclerine alıştık ama ilk defa veda topiği görüyorum ...
    kararına saygı duyaraktan hayırlı olsun demekten başka bişey gelmez elimizden.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)