Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kazada ölen turizmci dört hastaya yaşam verdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul Şişli'de dört gün önce geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden turizmci Necdet Gül'ün (39) organları 4 kişiye nakledildi. Ailesinin onayıyla organları alınan motosiklet tutkunu Gül'ün kalbi Vural Usanmaz'a (47), böbrekleri 15 yıldır böbrek hastası olan Sevim Bozdağ (38) ile İsmail Sevimli'ye, karaciğeri ise İslam Aydın'a (60) nakledildi. Bir taksinin çarptığı Gül iki gün boyunca yaşam mücadelesi vermişti. Necdet Gül'ün, bir süre önce yine TEM'de bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Dr. Ömer Uzma'nın arkadaşı olduğu öğrenildi.
    Mustafa KAYA - Yalçın BEL / SABAH
    true love..

Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    helal olsun ailesine,
    çok zor bi karar ama dooru ve yerinde..
    hayat verdiklerinin ve sevenlerinin onu yaşatabilmesi dileğiyle..
    mekanı cennet olsun..
    GKN MOTORS

ewet...
    sevinsek mi ,üzülsek mi
    yalan dünya işte ölenler ,doğanlar,
    cenazede buluşanlar,düğünde gülüşenler.......
    ateş düştüğü yeri yakarmış.
    her kötü zannettiğimiz şeylerden hayırlar çıkarmış.
    dört tane acı çeken insan kurtulmuş .
    bu dört tane insan kaderlerinin necdet abiyle alakalı olduğunu nerden bilebilirlerdi....herkesin hesabı ALLAH ın hesabına uymak zorunda.
    necdet abiye tekrar rahmet dilerim.....
    organ bağışı için ailesine tebriklerimi iletirim..
    ....................[B][COLOR="Red"]LÂL[/COLOR][/B]........................
    [B][COLOR="Sienna"]10. köye doğru yola çıktım
    9. köydekiler size hayırlı tıraşlar...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Necdet abimin ailesini tebrik ediyorum. Gerçekten çok zor bi karar ve sonunda 4 kişiyi hayata bağladılar.. Allah sabırlar versin, derdi veren Rabbim dermanı da verir elbet..

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu kararı çoktan verdim , ehliyet alırken ehliyetimdeki "organlarımı bağışı kısmı"nı doldurmak için gerekli yerlere gitmek istedim... Emniyete sordum , bunu dolduramıyoruz dediler... Özel hastaneye başvurup birşeyler yapııyormuş sanırım fakat bu sistem daha gelmediği için emniyet yine ehliyete işletemiyormuş...
    Organlarımızı bile bağışlayamıyoruz anlayacağınız... Ehliyetteki o hane boş boş duruyor herkesde.

Necdet abi dünyadaki en önemli şeyi yaptı , bu insanlara yaşam verdi... Nur içinde yatsın...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Toprağı bol olsun, ailesini kutlamak istiyorum, gerçekten hayırlı ve "evet" denmesi zor bir karar.

Bu arada bir arkadaş farketmiş, özel mesajla söyleyince baktım, sabah gazetesi öyle bir resim seçmiş ki, yandım ki ne yandım, öyle böyle değil.

Yarın valide hanım görmeden bütün gazeteleri imha etmem lazım, yoksa "sat sat sat" diye ağlayıp "hakkımı helal etmem" demeye başlar.

Motosikleti
    Honda - Rebel 250cc
    Arkadaşlar diyecek söz,yazacak kelime bulmakta inanın çok zorlanıyorum.
    Necdet kardeşimiz sağlığındaki yardımseverliği,herkesin derdini paylaşması,hiç
    kimseye hayır dememesi ve alçakgönüllülüğü ile bizlerin kalbinde yer etmişti.
    Vefatından sonra bile ailesinin verdiği zor ama bir okadarda ulvi bir kararla dört
    insana hayat verdi.Ailesini bu kararlarından dolayı kutlar, Necdet kardeşime
    Yüce Tanrıdan rahmet dilerim.
    Mekanın Cennet olsun sevgili kardeşim.
    Herkes birgün MT'li olacaktır.

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Topragın bol olsun abicim.Giderkende insanların yüzünü güldürdün dertlerine derman olsun ya helal olsun sana
    Born To Be wild,Live to Ride...

serendepity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    verilmesi en güç karar ama ona ömür boyu dua edecek 4 insan ve onların ailesi, inanıyorum ki necdet abide mutludur bu tercihten mekanı cennet olsun ...
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B]yalnızlık bir yankıdır[/B][/COLOR]

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    sen hiç ölmedin ki.. Sen hala bizim yanımızdasın aramızdasın Güzel Abicim...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    necdet abi giderken bile sevindirdi insanları, bu güzel kararından dolayı da ailesini ayrıca kutluyorum
    ama organ bağışı konusunda bir kaç şey eklemek istiyorum
    eğer böyle bir niyetiniz varsa lütfen bu kararı hayatta iken belgeleştirmeyin
    ailenize söyleyin, Allah gecinden versin size bir şey olursa vefattan sonra bu işlem yapılsın
    sebebi ise şu
    eğer hayatta iken bu kararı verir ve yine Allah korusun başınıza bir şey gelir de koma haline geçip makinaya bağlı kalırsanız direk fişinizi çekiyor hastaneler, yani imkanları sonuna kdar zorlamıyorlar, sebep sizden gelecek organlar
    bu açıdan bu olayı ailenize söyleyin, necdet abinin ailesinin yaptığı gibi yapsınlar
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Necdet abinin ailesini kutluyorum. Böylesine zor ve sağduyulu bir kararı her aile veremeyebilir.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Necdet abinin ailesini yürekten kutluyorum. Çok insani bir karar verdiler ve 4 insanı hayata bağladılar... Helal olsun....
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    necdet abi giderken bile sevindirdi insanları, bu güzel kararından dolayı da ailesini ayrıca kutluyorum
    ailenize söyleyin, Allah gecinden versin size bir şey olursa vefattan sonra bu işlem yapılsın
    sebebi ise şu
    eğer hayatta iken bu kararı verir ve yine Allah korusun başınıza bir şey gelir de koma haline geçip makinaya bağlı kalırsanız direk fişinizi çekiyor hastaneler, yani imkanları sonuna kdar zorlamıyorlar, sebep sizden gelecek organlar
    bu açıdan bu olayı ailenize söyleyin, necdet abinin ailesinin yaptığı gibi yapsınlar
    Evet böyle namussuzlar var, sırf onlar yüzünden organlarını bağışlamak istemeyen birsürü insan var
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kaç gündür kazalar ölenler şehitler içim dayanmıyo artık ya Valla ağlayıp duruyorum Necdet abinin ailesini kutluyorum zor olsa da çok güzel bişey Hala günah olduğunu düşünüp bağışlamayı reddedenler var
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    bence en doğrusunu yaptılar. burda hepimiz emanetiz gerçek olan tek şey ölüm. çoğumuz için her nekadar ölüm son olsada asıl başlangıç ölümdür.

fazla uzatmıyacam ailesini taktir ediyorum kendisininde mekanı cennet olsun.
    GT650R

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    sebebi ise şu
    luxor emin misin abi?Onurlu bir doktor bunu nasıl yapar yaa Ben tüm organlarımı bağışladım bağışladığıma dair belgeyi de cüzdanımda taşıyorum eğer öyle birşey varsa yazıklar olsun .

Necdet abim de kendinden ve dolayısıyla ailesinden beklenen bir davranışla bağışlamış organlarını.Mekanı cennet olsun ailesine sabır dilerim.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    sebebi ise şu
    Kazada hayatını kaybeden çok değerli Necdet abimize Allah rahmet eylesin...

Ailesine sabır ve başsağlığı dilerim ; mükkemmel bir karar verdiler...
    Onu yaşatmaya devam ediyorlar...

..........................

Luxor kardeşim bu iş asla olmaz diyorum ben de...

Bir sağlıkçı olarak ; bunun mümkün olamayacağını söylemeliyim...

Fiş çekme olarak nitelendirdiğiniz bu karar tek bir hekim tarafından verilemez çünkü ekip onayı gerekir...

Beyin ölümü gerçekleşmeden müdahale söz konusu bile olmaz...

Saygılarımla...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

erkan1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun necdet abimizin,1 necdeti kaybettik ama 4 necdeti kazandık,ailesini kutluyorum bu davranışından dolayı

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    uzun zamandır sitemize girip takip etmiyordum olan bitenleri ve bu gece necdet abimizin ölüm haberiyle yıkıldım şoktayım her ne kadar görüşüp tanışmasamda bu topiklerden tanır severdim o beyfendi yumuşak kalpli insanı...........necdet abicim mekanın cennet olsun işallah
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler