Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Honda CBF 500 aldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

5x geçmiş olsun.

Burada biz ne kadar bir yerlerimizi yırtarsak yırtalım (bunu başta yazmadım hevesin kaçmasın diye,almışsın zaten diye) gidip böyle lap diye 500 lük motorla başlanınca bunlar oluyor işteAhhh be 5x, 2 senedir üyesin birde.Sanmayın ki motoru aldığınızda vites değiştirip düz gidebiliyorsanız motoru kavramışsınızdır.Bunun yola adapte olması var,stabilize yol alabilmek için geçen zaman var,motosikletin tepkilerine karşılık verecek kadar tecrübeli olabilmek var,ani durumlarda verilecek tepkiler var,var oğlu var...Altındaki makina küçük bir makina olduğunda bunları telafi edersin,ama sen o ağırlıktaki ve o güçteki bir makinayı neden alırsın ilk motor olarak Ya daha büyük bir şey olsaydı?
    Ahhh 5 x ahhh

Yüklenmek istemiyorum ama bu nazar değil,insanlar boşuna burada yırtmıyor kendini o kadar güçlü bir makina ile başlamayın diye,sırf gücü hız olarak algılamamak lazım,ağırlık,tepkiler ... Bu bile bile ladestir ve bilerek yapılan hatalar nazar değildir.
    Biran önce eğitim almalısın bence,ya da en azından boş arazide çalışmalısın.
    Çok geçmiş olsun tekrar,umarım bir daha böyle bir şey yaşamazsın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    5x geçmiş olsun. ilk mesajında ışıklarda düştügünü söylediginde heycandan düşmüştür dedim , ama şu mesajından sonra ciddi bir egitim alman gerektigini düşünüyorum.
    500cc'lik bir motoru ilk motorun seçmek zarar çelişkili bir durum birde egitim olmayınca sonuç kötü olabiliyor.

bence en azından ciddi bir egitim al.

Umarım bu motoru son yatırışın olur..

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    bence bir süre trafiğe çıkma.. kapalı bir alanda motora gerçekten alışana kadar yani...

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan....
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Geçmiş olsun.....Olur bööle şeyler... Hevesin kırılmasın.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Öncelikle hayırlısı olsun, kazasız belasız güle güle kullanmanı dilerim.

Bence seçimin harika ama açıkçası bu tecrübenle bana daha önce sorsan sakın alma derdim.CBF 500 maaşallah denecek kadar sert ve agresif bir makine En kısa zamanda alışman dileklerimle.Zaten kısa zamanda adepte olunamayacak bir makine değil.Gidonu ve oturuş pozisyonu çok rahat.Gaza gelmediğin sürece makineden sana zarar geleceğini sanmıyorum...

Yazdıklarını okurken içim gitmedi değil.Dedim şimdi orada ben olacaktım, seni seve seve eve bırakırdım Kendim race kullandığım halde CBF500 hastası bir insanım.Bana göre Türkiyedeki çift silindir en güzel naked.En azından 500 lükler arasında.

Ama sen dersen bu bana fazla büyük hemen takasa gireriz Takas tekliflerine açığım

Tekrar hayırlısı olsun, güle güle kullan...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    5x geçmiş olsun arkadaşım...ama 2 günlük mazine bakarak değerlendireceğim bu ne ilk nede son olacak senin için...bunun üstesinden gelmenin tek yolu var...okul bahçesi gibi bir alanda en azından 1 hafta günde 1,5-2 saat denge,ani fren,manevra,ağırlık merkezi,gaz açma vb.konularda çalışman çok sayıda deneme yapman lazım...eğerki bir eğitim alıcak kadar zamanın yoksa bu söylediklerimi dikkate alman sağlığın açısından çok önemli...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Servise gitti Can, bakalım hesap ne çıkacak.. Allahtan kasko varmış...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise gitti Can, bakalım hesap ne çıkacak.. Allahtan kasko varmış...

2000 ytl çıkar.....

Kaskosunun olması bişey değiştirmez sanırım....Ne zabıt tutulmuş ne bişey....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Çekici ile gidecek dedi motor... Bilmem bana kasko var dedi, vardır bir bildikleri...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Kalabalık X duyunca çok üzüldüm ya.Ama sana bi şey olmaması teselli verici...Tecrübeli arkadaşların bu konuda yazdıklarına kulak ver lütfen...Çoook geçmiş olsun...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 ytl çıkar.....

Kaskosunun olması bişey değiştirmez sanırım....Ne zabıt tutulmuş ne bişey....
    alp bey aynısı ER5 ile olsaydı çokmu farkederdi acaba...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    5x, öncelikle hayırlı olsun ! sonra da geçmiş olsun ! ( 2 defa )

Aslında bu senin motor alma hikayen bir nevi belgesel tadı taşıyor. Bence bu başlığı sabitleyip, yeni motor almak isteyen arkadaşlara zorla okutmak lazım.

Umarım bundan sonra yeni bir sıkıntı yaşamazsın. Eğer yaşarsan da yine umarım kalıcı bir hasar olmaz !

Şimdi sana bir atasözünü hatırlatsak fayda eder mi bilmiyorum : "Zararın neresinden dönersen kardır..."
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar inanamıyorum düştüm yaaaaaaa

bi bostanlı yapıp eve döneyim dedim. girne bulvarından atatürk bulvarına dönerken lunaparkın önünde düştüm

yazının sonunda yazmıştım değiştiriyorum

acemi bir cbf 500 ile başlayabilir mi: olabilir

tehlikeli olur mu: %100

yaşandı bitti tadında oldu

ben de ceket kask eldiven bot korumalı pantolon vardı sonuç omuzumda ceketin içindeki korumalığın izi çıktı dirseğimin üzeri ezildi ve ayağımda da botun bittiği yer ezildi biraz şişti. kafam yere vurdu kask biraz çizilmiş. sağa ayağım motorun altında kaldı ve bot allahlık oldu.

motorda sağ ön peg kırıldı sağ arka peg yamuldu ve arka fren dalgası eğildi. motor koruma demiri çizildi

bi de siyah r6 altısı olan bi arkadaş durdu benimle oldukça ilgilendi ve epey bir müddet yanımdan ayrılmadı ama şaşkınlıktan ne teşekkür edebildim ne adını sorabildim. o na da burdan teşekkür etmek istiyorum
    Aslında bu gibi durumlarda iyi olmuş. Demekten başka söz bulamıyorum sana! Hakaret edecem kızacaksın, kırılacaksın belki de küseceksin...
    Siteyi 2 yıldır takip eden bir insansın ; kaldı ki motor tecrüben sıfır denilebilecek kadar az! İnterneti sürekli takip eden okuyan birisin. Her yerde büyük CC ile başlanmaz diye uyarılar var.
    Bunun nedenleri gerekçeleri de yazıyor. Motor alacak insanlar sürekli soru sorar, yanıtlarız ... Bu topiklerde sen de o kadar karşılık verdin. Tepkilerini gösterdin...

Aslında dün akşam kızacaktım ama hevesini kırmak istemedim!
    8 milyara 600F bile varken ben gidip CBF 250 aldım. Neden ? Çünkü 15.000 km motor tecrübeme güvenmedim!

Neyse artık yapacak birşey yok. Daha dikkatli ol. Altındaki motor küçük motora benzemez! Şakası yoktur. Düşmekle ucuz atlatmışsın.
    Trafiğe kapalı yolda oldukça vakit geçir. Pratik yap... Eğitim al. Git İzmir ekibiyle tanış. Yardımcı olsunlar...

Eğer kızıyorsak seni sevdiğimiz içindir bunu da unutma...

Geçmiş olsun.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bir posta daa geçmiş olsun 5x... Al motorunu, git trafiğe kapalı bir alanda bol bol kullan, arada bir iki defa daha düşersin belki ama iyice öğrenirsin. Şimdilik trafiğe çıkmaman en iyisi.

Hatta mümkünse, ulaşabileceğin yerdeyse az paraya kıy, Honda gibi firmaların eğitimleri var, 50cc'den 500cc'ye kadar motorlar kullanıyorsun belli bir sürede, onlara katıl.

Hevesin kırılmasın, bu forumda benden eskisin, sen de biliyorsun ki sadece trafik öncesi daha çok tecrübeye ihtiyacın var

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    X geçmiş olsun ya. Nazar mı ne değdi

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum

ama zaten kelebeğin ömrü kadar olan motor hayatıma son noktayı koymayı düşünüyorumaçıkcası bu kadar yavaş bir süratte bu kadar yaralanmam benim şu an için değil fakat ilerisi için çok korkuttu. bu hızda böyleyse 100 150 km yi düşünemiyorum hızımı tam bilmiyorum ama sonuçta kırmızı yanıyodu önümde bir araba vardı ve kalktık gittik 15 20 km filandır en fazla yani ve şu an ağrımayan yerim yok. durdukça aha buramda ağrıyo diyip bi başka yerin farkına varıyorum. bizimkiler zaten istemiyorlar binmemi tuz biber oldu. babam da motordan düşüp köprücük kemiğini kırmış bir insan yani ben bu işi çok sakat buldum. sürekli arkadaşlarımızın ölüm haberleri üstüne bugün hasar tespit için servise gittim orda bi abi vardı ismini hatırlayamadım carrefour un önünde jip çarpmış belki aranızda tanıyanlar vardır vucudunda kırılmdık kemik kalmamış 4 ayda anca kendine gelmiş ben de bir gün öyle olmak istemem açıkcası. bizimkilerin araba alalım motoru satıp zarar bile etsek problem değil demelerine karşı koyamıcam sanırım

daha önce dediğim gibi motor kilo olarak çok ağır geliyor bana. ben de ufak tefek bi şey sayılmam ayrıca bilemiyorum

olaydan sonra kendime gelince motorun kaza yerinde fotolarına da çektim daha sonra eklerim isterseniz şu an gerçekten adsabım çok bozuk belkide böyle ufak bi kaza ile gözümün açılması iyi oldu bilemiyorum

kiminizle 2 yıldır kiminizle 1 aydır beraberiz hepinizi çok seviyorum tek tek öpüyorum lütfen motor sürerken çok dikkatli olun

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    yazık ya..... ne diyeceğimi şaşırdım...

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    2x geçmiş olsun 5x hayırlı olsun ve 1x iyi düşün...

Şimdi bende bıkac kelam edeyim,herkes neyin ne oldugunu bılıyor, 500luk motor sakattır baslangıc için uygun değildir neden ?? Çünkü yeni iseniz ona hukmedemezsınız ne zaman siz ona hukmedersınız işte o zaman o sizden korksun,siz ondan değil yazacak çok bişey yok motorsiklet kullanıcılarının elınden gelen en ıyı sey kaza yapmamak dikkatli olmak yada kaza yaptıkları zaman bunu en küçük darbelerle atlatmak full koruma yani...

ATINA HUKMEDEMEYEN SOVALYEYİM demesın atına bınmesın MOTORUNA HUKMEDEMEYEN MOTORCUYUM DEMESIN trafikde dolaşmasın...bedeli cok agır olabilir

tekrar geçmiş olsun xxxxx kardeşim umarım senin için en dogru kararı sen verırsın...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Çok geçmiş olsun inan çok üzüldüm. Ufak bir motorun ağırlık olarak da kontrolü kolaydır. Ayrıca düşmeyi bilmek de bir ustalıktır, tecrübedir.

Neyse sana birşey olmamış ya gerisi önemli değil.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)