Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

03/07/2007 Kaza Yaptim..

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün öğlen 14:35 civarı işe gitmek üzere evden çıktım ve 1.köprü istikametine yöneldim. Saat 14:50 civarı, köprüye doğru yokuş aşağı yolda, orta şeritten sol şeride geçtim ve herşey bir anda oluverdi zaten.

Trafiğin akış hızında, ortalama 80-90km. hızla sola geçtiğim anda, önümdeki arabanın stoplarının yandığını ve aniden yavaşladığını gördüm. Henüz sola geçiş manevramı yeni bitirmiştim ve tekrar sağa kaçma şansım yoktu.
    Tahminimce; stopların yandığını görüp arabanın yavaşladığını anlamam, benim yeni sollama yapmış olup, hızımın bu ani frenaj karşısında durmaya olanak sağlamasının mümkün olmadığını algılamam ve refleksle frenlere asılmam, sonrasında çarpmanın kaçınılmaz olduğuna dair kendimi hazırlamam.. sanırım bunların hepsi 2 saniyede oldu.. Herşey o kadar ani olduki.. Son hatırladığım, gözümün önündeki son sahne buydu.

Çarpma anını hatırlamıyorum.. Önümdeki arabaya çarpmadan mı düştüm, sonra motor yerde sürüklenirken mi çarptı ya da arabaya çarpıp mı düştüm hatırlamıyorum. Ama benim tahminim, arabanın tamponunun alt tarafındaki ezikten ve motorun kafa grenajının sol tarafındaki izden yola çıkarak, ben ani frenajla kayıp sağa doğru düştüm ve motor da sağa yatarak, arabanın tampona çarparak takla atıp sol yanı üzerine düştü ve yavaşladı, ben de sürüklenerek sol şeride doğru kaydım.

Neyse, Hafızadaki o anlık kesiklikten sonra hatırladığım; düştüğümü anlamam ve sıcak asfaltın üzerinde yuvarlanarak sürüklendiğim ayrıca yuvarlanırken bacaklarımın yanından arabaların geçtiğiydi. Refleksle mi bilmiyorum fakat, yerde sürüklenirken özellikle vücudumu düz tutmaya çalıştığımı, ani bir hareketle bir yerimi kırmamaya çalışarak, yuvarlanmaya ayak uydurduğumu, bir ara kaskımın asfaltta kaydığını hatırlıyorum. En sonundaysa, sırt üstü vaziyette yerde yatarak ellerimi asfalta koyup durdum ve öylece bekledim birkaç saniye (Kırık çıkık ihtimaline karşı önce kendime bir bakayım dedim). Sanırım en az 15-20 metre sürüklenmişim yerde.

Kafamı yerden kaldırıp son durumu algılamaya çalıştım. Omzumdaki ağrı dışında pek birşey hissetmiyordum. Motor benden ortalama 8-9 metre geride, orta şeritte, yan bir şekilde yatıyordu. Yerde hemen hemen 20 metrelik sürüklenme izi vardı. Ben sol şeritteydim.

Ayağa kalktım ve hemen sol şeridin yanındaki refüjlere oturdum, kaskımı çıkardım. Bu arada öndeki çarptığım aracın sahibi de hemen indi yanıma geldi, geçmiş olsun diyerek. O sırada trafik durdu neyse, başka bir zincirleme kaza meydana gelmeden. Muhtemelen zaten emniyet şeridinde bekleyen Trafik polisi de anında yanımızda bitiverdi. Araçları güvenli bir şekilde emniyet şeridine aldık ve biraz soluklandık.

Ben motoru çektirme işi konusunda akıl almak için sırayla herkesi aramaya başladım, haberi alan Erdem(Edy) de hemen yanıma geldi sağolsun.

Polis, telsizle ambulans ve çekici çağırdı, bu arada biz de zabıt tutturduk. Bütün evraklarım tam, ikimiz de alkolsüzdük. Çarptığım aracın kaskosu varmış zaten, adam da iyi bir insandı, bir sorun yaşamadık.

Ambulans geldi, beni ayaküstü bir tedavi ettiler, ağrıyan omzumda kırık olma ihtimalinin düşük olduğu ancak, yine de röntgen çektirmem gerektiği söylendi ve ambulans olay yerinden ayrıldı.

Köprü yoluna ticari ve kapalı panelvan araçların girmesi yasak olduğundan, Trafik Vakfı'nın çekicisini çağırmakta karar kıldık. Ancak güzel yurdumun güzel başbakanı(!) İstanbul'da olduğundan ve çekiciler de yolları temizlediğinden, beklediğimiz çekicinin gelemeyeceğini memur arkadaşlar üzülerek bildirdiler bize..

Sonrasında bir arkadaşımın msj attığı, bir özel çekici numarasına ulaştık ve çekiciyi beklemeye başladık. Neyse çekici geldi ve motoru yükleyip Erdem'in Bostancı Sanayi'deki grenaj ustası Hakan Bey'e bıraktık, yavaş yavaş yaptıracağız artık. Erdem'ciğimle burada ayrıldık, tekrar teşekkürler yardımlarından dolayı.

Motoru bıraktıktan sonra doğru hastaneye gittim. Omzum gerçekten çok ağrıyor arkadaşlar, zorladığım zaman eklem yerine bıçaklar saplanıyor resmen. Yapılan testler ve röntgenler neticesinde kırık olmadığı tespit edildi, ben de rahat bir nefes aldım. Bir jel, bir ağrı kesici, bir kas gevşetici ilaç ve bir de kol askılığıyla ayrıldım hastaneden. Sağ kolunu kullanamamak gerçekten çok fena birşeymiş :( Sanırım bana temiz 2 ay motor kullanmak hayal, şu kol iyice iyileşene kadar..

Motorun Durumu:
    Motor, takla attığı için ve iki tarafta da sürüklenmenin etkisiyle bayağı bir façayı bozdu arkadaşlar.. :(

- Sol grenaj bayağı bir hasarlı.
    - Sağ grenaj işlem ve boyayla kurtarabilir gibi görünüyor.
    - Kafa grenajı değişecek.
    - Aynalar alınacak.
    - Sağ elcik yapılacak.
    - Sağ arka ayaklık alınacak.
    - Devir saati yapılacak ya da yenisi alınacak.
    - Cam kırık değil, bayağı bir çizik, büyük ihtimal siyah cam yaptırırım sanayide.

Sevindirici olan:

- Şaside veya motor-mekanikte hiçbir sorun yok
    - Far sağlam

Sonuç:

- Her ne kadar kazasız bu iş olmuyor desek de, tüm parametreleri değerlendirip, dikkati maximum seviyede tutmak gerek.
    - Fulllllllllllllllllllllllllllllllllll koruma şart, bugün hayatımı kurtardı!
    - Motosikletçi dayanışması bir kez daha kendini gösterdi.
    - Mutlaka kasko yaptırın.
    - Allah kimsenin başına vermesin!

Fotoğraflar:

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Bu da son halim

Shot at 2007-07-03

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok gecmiş olsun allah beterinden saklasın korumalar nekdr onemli bunu boyle kazalardan snr anlamamalıyız
    koluna gelince bnde gecen hafta bi kaza yaptım teşhis aynıydı bnmki dirsekte oldugu için alçıya alındı ve sanırım iilşmesi uzun surmicek inş sennkide cabukcak iileşir allah başka kaza bela vermesin

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    geçmiş olsun sağlığında birşey yoksa motoru yavaş yavaş yaptırırsın hakan ustaya iyi ustadır.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Çok geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış vallahi.Belli motorda çok hasar var.Hakan Ustayı tanımam ama keşke bir hyosung servisine çekip bıraksaydın.Mesela Melih abiye götürseydin motoru.Yanlış hatırlamıyorsamda yakın bir zaman önce ya frenlerin kitlenmişti.Düşecek gibi oldum yada düştüm demiştin.Tam hatırlamıyorum.Allah aşkına dikkat.Kafamız doluyken binmeyelim şu motora.Tekrar tekrar geçmiş olsun.Çok üzüldük cidden.Omzun en kısa zamanda iyileşir umarım.Motoru boşver.Motor nasıl olsa yapılır.Kendine iyi bak.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    kırmızı ramzey 250
    gecmiş olsun bunada şükür

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    çok geçmiş olsun, verilmiş sadakan varmış gerçekten...
    en kısa zamanda düzelmen dileği ile
    (daha bir sürü fotoğrafını çekicem senin )
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    geçmiş olsun arkadaşım.
    o trafikte daha da kötü şeyler olabilirdi.
    evet ful koruma şart
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Geçmiş olsun arkadaşım..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    geçmiş olsun kardeş ........

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Çok geçmiş olsun. Özellikle bu kötü dönemde daha kötü bişey olmaması sevindirici....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    Çok GeÇmİŞ Olsun KardeŞİm

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Çok geçmiş olsun,motor bir şekilde yapılır üzülmeyin,önemli olan sizin sağlığınız,uzun süre sıkıntı çekeceksiniz,belki kışın soğuklarda omuzunuz ağrıyacak ve yıllar sonra hatırlayacaksınız düştüğünüzü.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    vay vayy..hocam üzdün bizi valla...en azından bu topiği açabilmen bile bizim için sevindirici...Allaha emanet ol...

Bana ders olsun...yaz geldi diye şortla sadece kaskla yola çıkarım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Şok oldum ya... Çook geçmiş olsun... Allah beterinden korusun... Çok üzüldüm...

Sevindirici olan motor falan değil senin durumun; ucuz atlatmışsın Allah korumuş... Arkadan hızlı bir şekilde araba gelebilirdi...

Bir an önce iyileşip motorunun üzerine tekrar oturabilmen dileğiyle...

Bu arada; Full korumanın farkı ortada...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok gecmiş olsun. Allah kurtarmıs zor bir olay gerçekten.
    Tedbirli olman güzel sey. Ah birde korumaların olmadıgı zaman dusunsene neler olabilirdi. Umarım hepimiz bu olaydan ders cıkartabiliriz kendimize.
    Nasıl bindigimizde cok önemli ancak bundan daha onemlisi tam koruma.
    Allah beterinden ve tekrarından saklasın ustadım.
    Ah su edy
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Tassadar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    çok geçmiş olsun bu sıcaklarda bile koruma ile gitmenin faydalarını görüyoruz hepimiz

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük geçmiş olsun arkadaşım

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Çok geçmiş olsun!! Öncelikle önemli olan senin iyi olman. Cana gelmesin, mala gelsin. Ama motorun da hayalimdeki makinedir. Belirtmeden geçemeyecegim.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    çok çok geçmiş olsun arkadaşım...allah beterinden saklasın...gerçekten çok zor bi durum sürüklenirken yanından arabaların geçmesi falan... neyseki ciddi bir yara almadan kurtarmışsın durumu...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Gecmis olsun, umarim cabuk iyilesirsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)