Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ilk kazam :) Motorcu oldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Evet arkadaslar, Oncelıkle bunun bır gezı yazısı olmasını umid ederdim. Ama nasip yaptıgım ılk kazamı paylasmak olacakmıs.Genel olarak her hafta sonu gezıye cıkarım gerek iş icabı gerekse gezmek için, fakat hiç kaza yapmamıstım ve tehlıkesıyle dahı karsılasmamıstım. 2 senelık motor hayatımda 19 000 km gordum ama ilk kazam işte ayrıntıları.
    Gectıgımız cuma aksamı ki persembeden karar aldıgımız için havanın bozuk olmasına aldırmadan '' ne olursa olsun geri dönüş yok'' felsefesıyle yolculugumuza basladık.

Yolda 20-30 km gıttıkten sonra felaket derecede ortalık sel olacak durumda yagmura tutulduk. ama onemlı degıldı bızım ıcın, çünkü yagmurluklarımız ve bacaklarımıza dizlik altına sarmak için çöp poşetlerımız vardı

benzınlıkte kılık kıyafet degısımını yaptıktan sonra, hafif atlatılan bır otobus kazasına şahit olduk: Hız sınırlarını zorlamıs bır sekılde gelen yolcu otobusunu gormeyen traktor yola cıktı ön sağ tekerınden oldu. otobus yalpalayarak 100 150 metede zor durdu. Cok yagmur yağdıgı ıcın foto alamadım.

yagmura fecı sekılde teslım olan bız belkı dıner dıye duraktan bozma bır yere sıgındık ama nafıle. barı dedık cıktıkkı cıktık ıslansakta üşüsekte devam...

50-60 km hızla yola devam ederken cok tatlı bır hava vardı: bardaktan bosanırcasına yagan yagmur, aksam gunesının son ısıkları, vizorlerımızde süzülen damlalarla parlarken hava kıpkızıldı. ve biz günesın batısına gaz acıyorduk. 24 senelık hayatımda boyle bır hava yasamıstım. Bu guzellıklerden 30-40 km sonra hava artık tamamen kararmıs neşe yerını bıraz daha endişe ve temkıne bırakmıstı. bir yerleşim biimini daha gerıde bıraktıktan sonra duble yoldan cıktık. ben devamlı seyahat ettıgım ıcın ıkı motosıkletlık mınyatur gurubumuzda lider gidiyordum. Duble yoldan cıktıktan sonra yol hafıftatlı vırajlıydı. 60-70 km hızda motorumu bıraz saga yatırdım ve viraja gırdım
    yolun ben en sagındaydım ve benden sagda kalanm kıısmı stabilize ydi. virajı alırken onumde bır cukur gordum motoru duzelttım ve su dolu cukuru asmak ıcın ayaga kalktım enduro motorda reflekstir bu, Cukura odaklanmıstım o anda cukur astıktan sonra karsımda uyarı levhası gormem bır oldu. ve kurtaramıyacagımı anladım. atladım motordan çarpışmaya asalıse kala. ilk tecrubem boyle arkadaslar. Allaha şükür korumalarım tamdı. eldıvenımı gecen haftakı seferımde caldırmıstım. gerı kalan korumalrım genel ıtıbarıyle tamdı. dizlik kask ve ellerımın uzerınde 5-6 metre suruklendım. Ufak tefek sıyrıklarla atlattım. korumalrın onemını daha anlatmaya gerek yok sanırım.

Ve arkadaslar su tecrübeyı edindim. gercekten de ''düşmeden motorcu olunmazmıs''şaka bir yana herkeslere bol rüzgarlı kazısız gunler dılıyorum....,

Not:::: yoldan gerı donmedim, orada konaklayıp ertesı gun yoluma devam ettım tek motor ıkı kısı. gayet zevklı oldu ve hiç stres cekmedım arkadaslarım ben memleketıme donmeden motorumu aldırmıslar tamirine baslamıslardı. onlarada huzurunuzda tesekkur ederım.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    çok geçmiş olsun abi....allahım tekrarından korusun
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Geçmiş olsun......
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Büyük geçmiş olsun arkadaş.
    atlatmış olmana çok sevindik.

Kazasız belasız sürüşler dileriz.
    Poturdak

ulassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun arkadaşım.hepimize kazasız sürüşler
    Live to ride,ride to live

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    gecmiş olsun.tecrübelerini konuşturarak atlamışşın motordan.allah bir daha göstermesin....

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Ben de ilk kazamı yaptığım gün kendimi gerçek bir motorcu gibi hissetmiştim (henüz 3500 km, iki uzun yol deneyimiyle)
    Geçmiş olsun, en büyük kazan böyle olsun.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

geçmiş olsun...
    25kere olsun

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Geçmiş olsun,motorculuğunuz her halinizden belli oluyor.

Aramızda kalsın motorcular pek deli olurlar,en akıllıları ise tatlı kaçıktır.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Ama güzelim yaamırda da pinilmez mi İttiyar Bey siz sööleyiniz
    Poturdak

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    geçmiş olsun. umarım son kazan olur.

bu arada nedendir bilmem enduro ve cross motorlara çamuru yakıştırıyorum.

bir racingin üzerinde bırakın çamuru toz bile görsem motorun sahibini eleştirebiliyorum. ama endurolarda motor çamurun içinden çıksada güzel görünüyor en azından bana öyle görünüyor

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.ama biraz daha dikkatli olsaydın galiba bu kadar kötü sonuçlanmazdı gezin.birde motorcu kaza yapılarak oluyosa aman ben olmayım böyle iyiyim
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Çok geçmiş olsuunn.
    Şanslı anına denk gelmiş kaza hem levhayı son anda farketmişsin hemde korumalar tamdı

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    geçmiş olsun arkadaşım...en kötü kazanın bu olması dileğiyle...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    geçmiş olsun kardeş

verilmiş sadakanız varmiş

Motosikleti
    şu an yok
    Hepınıze tesekkur ederım arkadaslar. şaka bır yana ewet Allah kımsenın basına vermesın. Ama ne yapalım bunla kurtuldugumuza sukur. ben motoru yerden kaldırdıktan sonra 1-1.5 dk sonra aynı levhanın uzerınden arac gectı tekerlegı patladı ve devrılmekten son anda kurtuldu. Benım ıcın kotu olabılırdı yanı. İlginize tesekkur
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

yageo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    hocam bişey sorucam asfaltın tadı nasıl ?Ben biliyomda pek beğenmedim.Şaka biryana çok geçmiş olsun .Allah birdaha sana ve tüm motorcu arkadaşlara kaza bela vermesin inşallah.Yinede verilmiş sadakan varmış daha kötüde olabilirdi.

Motosikleti
    şu an yok
    Alıntı yageo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bişey sorucam asfaltın tadı nasıl ?Ben biliyomda pek beğenmedim.Şaka biryana çok geçmiş olsun .Allah birdaha sana ve tüm motorcu arkadaşlara kaza bela vermesin inşallah.Yinede verilmiş sadakan varmış daha kötüde olabilirdi.

asfaltta surunmedım keske asfaltta olsaydı
    stabılızeye uctum. ewet zor Allah kımseye vermeye. ama olsun bunlarda lazım ara sıra demı

yageo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Alıntı voldemort adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asfaltta surunmedım keske asfaltta olsaydı
    stabılızeye uctum. ewet zor Allah kımseye vermeye. ama olsun bunlarda lazım ara sıra demı
    lazım ama mümkünse en miniciklerinden olsun kimseye zarar gelmeden inşallah.kaza haberi duyunca irkiliyorum artık.Geçen hafta çalıştığım şirketten bir arkadaş evine giderken kamyon altında kaldı malesef kaybettik.Yaz gelince üzücü olaylar artıyor.Hepimizi Allah korusun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler