Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Marmok Dönüşü CİNE'de ölümlü motor Kazası...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mambo 59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun 250-5
    allah rahmet eylesin alilesine sabır wersin
    ))EWDEKİ SES HAYAL_ET((

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biker_boyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XR 600 R
    Allah rahmet eylesin ailesine ve yakınlarına başsaglıgı dılıyorum
    üssü var,üstü yok

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Allah rahmet eylesin. Ailesine başsağlığı dilerim.

Birşeyler yazmak gerçekten zor bu konularda. Hele hele ailesine teselli vermek. Daha da zor olanı hep içimizde yanıkılanacak, "keşke" leri dinlemek. "keşke" sollamasaydı, "keşke" hızlı gitmeseydi, v.s. v.s.

Lütfen arkadaşlar "keşke" demek veya dedirtmek yerine lütfen biraz daha dikkat edelim. Çok şey yazmak isterdim ama .....olmuyor. Keşke geride kalanların acılarını hafifletebileceğini bildiğim bir yolum olsa...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin. Ailesine başsağlığı dilerim.

Birşeyler yazmak gerçekten zor bu konularda. Hele hele ailesine teselli vermek. Daha da zor olanı hep içimizde yanıkılanacak, "keşke" leri dinlemek. "keşke" sollamasaydı, "keşke" hızlı gitmeseydi, v.s. v.s.

Lütfen arkadaşlar "keşke" demek veya dedirtmek yerine lütfen biraz daha dikkat edelim. Çok şey yazmak isterdim ama .....olmuyor. Keşke geride kalanların acılarını hafifletebileceğini bildiğim bir yolum olsa...
    bu tür yazıları okudukça içim gidiyor, öncelikle Allah rahmet eylesin. Ailesine baş sağlığı diliyorum, waay diye baktığımız o 1000cc 1200cc aletlerin aslında ne kadar tehlikeli olduğunu birkez daha görüyoruz burda, ben daha motor almamış biri olarak kendime diyorumki hayatımda asla 800ccden buyuk motor almam. bu bi tutku, bi hobi, tehlikeli durumlara donusturmede bi mantık yok. Hız tutkusu çok kişide var, bendede yok demiyorum, fakat bu tutkuyu bi nevi kontrol etmek bi nevi de sınırlamak lazım çok güçlü aletler almayarak.

Tekrar allah rahmet eylesin

leto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var ama markasını yazmak istemiyor artık.....
    Kaza geçiren arkadaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum geride kalanlarada Allah sabır versin..

Arkadaşlar burası motosiklet sitesi neden SS lere öcü gibi bakıyorsunuz anlamıyorum bizlerde sizlerden değilmiyiz. Bizlere neden düşmen oluyorsunuz.?? Her konuyu bir şekilde tartışmaya taşıyıp reyting yaptırıyorsunuz.
    SS kullanıclarına ateş püskürüyorusunuz, yok aman hızlı makina yok hızlı gidiyorlar. Bilip öğrenip kullananlar var öğrenmeden bilmeden kullananlar var. Ya SS kullanmayanlar, SS tarzını sevmeyenler kendi motor tarzınızdan başkasını sevmiyormusunuz ?? Ateş püskürüyorsunuz kızıyorsunuz SS leri trafikten men edilmesini istiyorsunuz ??????????
    SS kullanıcıları neden sizin hakkınızda bu şekilde konuşmuyorlar bunu hiç düşünmüyormusunuz ?? SS kullanıcıları dışındaki kullanıcılar hata yapmıyor, kaza yapmıyor dimi. Suç hep SS lerde dimi. Birilerini, düşünceleri suçlamadan önce kendi düşüncelerinizi sorgulayın lütfen. Sitede kavga tartışma olmayan konu bulmak zor hakkatten, sizlerin kendinize tahammülü yok ki nasıl olsun başkalarına değilmi ??
    (Sözüm meclisten dışarı) Her motor kullanıcısının hayalinde aşık olduğu motor farklıdır. SS kullanıcılarını neden dışlıyorsunuz. Daha motor almadan önce öküzün trene baktığı gibi SS motorlara bakmıyormuydunuz (Bende bakıyordum).
    Kendinizi arkadaşımızın yerine koyun kaçla kazayı yaptı acaba (Belki 200 km/h -belki 100 km/h ile gidiyordu.) siz o hızda onun yaptığı hatayı yapsanız ne olurdu, bunu düşünmek yerine altındaki makinayı suçluyorsunuz. bu kazanın kurbanı kullanıcısı ve sucuda sadece SS makinaya olan tecrübesizliği.
    Şuna bakinki konuya yorum yapanların, SS sevmeyenlerin çoğu düşük cc li motor kullanan kişiler yada motoru olmayan kişiler. Ben bunu anlamıyorum siz neyi tartışıyorsunuz??????????????
    Şunuda biliyorumki şu yazdıklarıma bir sürü hede hödü hır gür yazılar olacak kendin,i bilmeyen insanlar tarafından.

Son söz
    Her canlı bir gün ölümü tadacaktır.
    Hatalarıyla da sevgileriylede iyilikleriylede.
    Hayatını kaybeden arkadaşımızın tutkusunu küçümsemeyin lütfen. O tutkuya benzer bir tutku da sizde var.

Yeni motor sevdalıları motor kazalarını duyunca kötü oluyormuş,(Biz olmuyoruz ya) soğuyormuş vs... Ya ben bunun anlamıyorum arabayla kaza yapıyorsunuzda kalkıp araba kullanıyorsunuz önünüzde trafik kazası oluyor
    araba kullanmayı bırakıyormusunuz ?? Bundan bir farkı yok siz daha bunu ayırt edemiyorsunuz..
    Tanrı motor kullansaydı racing kullanırdı...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı leto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza geçiren arkadaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum geride kalanlarada Allah sabır versin..

Arkadaşlar burası motosiklet sitesi neden SS lere öcü gibi bakıyorsunuz anlamıyorum bizlerde sizlerden değilmiyiz. Bizlere neden düşmen oluyorsunuz.?? Her konuyu bir şekilde tartışmaya taşıyıp reyting yaptırıyorsunuz.
    SS kullanıclarına ateş püskürüyorusunuz, yok aman hızlı makina yok hızlı gidiyorlar. Bilip öğrenip kullananlar var öğrenmeden bilmeden kullananlar var. Ya SS kullanmayanlar, SS tarzını sevmeyenler kendi motor tarzınızdan başkasını sevmiyormusunuz ?? Ateş püskürüyorsunuz kızıyorsunuz SS leri trafikten men edilmesini istiyorsunuz ??????????
    SS kullanıcıları neden sizin hakkınızda bu şekilde konuşmuyorlar bunu hiç düşünmüyormusunuz ?? SS kullanıcıları dışındaki kullanıcılar hata yapmıyor, kaza yapmıyor dimi. Suç hep SS lerde dimi. Birilerini, düşünceleri suçlamadan önce kendi düşüncelerinizi sorgulayın lütfen. Sitede kavga tartışma olmayan konu bulmak zor hakkatten, sizlerin kendinize tahammülü yok ki nasıl olsun başkalarına değilmi ??
    (Sözüm meclisten dışarı) Her motor kullanıcısının hayalinde aşık olduğu motor farklıdır. SS kullanıcılarını neden dışlıyorsunuz. Daha motor almadan önce öküzün trene baktığı gibi SS motorlara bakmıyormuydunuz (Bende bakıyordum).
    Kendinizi arkadaşımızın yerine koyun kaçla kazayı yaptı acaba (Belki 200 km/h -belki 100 km/h ile gidiyordu.) siz o hızda onun yaptığı hatayı yapsanız ne olurdu, bunu düşünmek yerine altındaki makinayı suçluyorsunuz. bu kazanın kurbanı kullanıcısı ve sucuda sadece SS makinaya olan tecrübesizliği.
    Şuna bakinki konuya yorum yapanların, SS sevmeyenlerin çoğu düşük cc li motor kullanan kişiler yada motoru olmayan kişiler. Ben bunu anlamıyorum siz neyi tartışıyorsunuz??????????????
    Şunuda biliyorumki şu yazdıklarıma bir sürü hede hödü hır gür yazılar olacak kendin,i bilmeyen insanlar tarafından.

Son söz
    Hayatını kaybeden arkadaşımızın tutkusunu küçümsemeyin lütfen. O tutkuya benzer bir tutku da sizde var.

Yeni motor sevdalıları motor kazalarını duyunca kötü oluyormuş,(Biz olmuyoruz ya) soğuyormuş vs... Ya ben bunun anlamıyorum arabayla kaza yapıyorsunuzda kalkıp araba kullanıyorsunuz önünüzde trafik kazası oluyor
    araba kullanmayı bırakıyormusunuz ?? Bundan bir farkı yok siz daha bunu ayırt edemiyorsunuz..
    sizdeki makina 600cc SS, kazaya karışan ise tam bir pist canavarı olan 1000CC bir motor, 2 kat gibibir fark var, 600cc SS lere ateş püskürmek hiçbirimizin hakkı değil, fakat 1000-1200-1400cc lik SSler ile caddelere çıkanlara da kızmamak elde değil!
    Ben halen 800cc üzerinin trafikten men edilmesinden yanayım, bu motorlar pist motorudur ve trafikte sadece suruculeri için değil herkese karşı bir tehlike unsurudurlar.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ölen arkadaşa Allah tan rahmet,ailesinede sabır diliyorum.kazalar bir anda olup bitiyor.onun için tüm buradan tüm arkadaşlara söylemek istediğim tek şey lütfen altınızdaki makinanın ne olduğuna bakmayıp biraz dikkatli kullanmamız.ilerde sizlerinde ölüm haberlerini duymak istemiyorum açıkçası....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

motosiklete binerken bir zar atıyorsun 6-6 geliyor ve iniyorsun...bi daha gaz acıyosun 6-6 gelmezse....arkanda gözü yaşlı insanlar bırakıyorsun...
    [B]Facebook tan çıktım sakın bana sormayın neden diye booku cıktı çünkü[/B]
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı leto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Son söz

silmişin ama bu tren meselesi şık olmadı hoca be...

burda biz bir acıyı paylaşıyoruz...ders çıkarırmıyız diyoruz...makineleriniz ne kadar düzgün sürerseniz sürün ölüm makinasıdır...ve ölüme siz daha yakınsınız...bir gün bizden önce öleceksiniz...haşa Allahın işine karışmayalım ama gerçek olan bu...matematiksel olarak ölüm riski sizde daha fazla...bari bunu kabul et...donnıedarka hasan cbr 125 te ölmezdi ölemezdi...ama 600 f de rahmetli oldu...Adanalı kardeşimi biliyorsun...akira kardeşim racing kopyası bir makineyle ölüme gitti...şimdi bu kazayı okudun...bunlar tesdüfmü...değil...bilipde kabullenmemek neden...

al alma sat satma bas basma benide bağlamaz giren çıkan yok bana...ama kabul et ki senin gaz açmanla benim gaz açmam bir değil...sana trene bakar gibi bakıyorsak hayranlığın yanında Niyazi olabileceğininde bir kaygısını taşıyoruz...ve üzülüyoruz...şimdi kim üzülmedi sence...arkadında bir evlad bir eş bırakmış...motorunuza laf edilince neden coşuyorsunuz anlamıyorum...hatayı insan yaptı makinenin suçu ne deyince benim şalter atıyor...kardeşim o makine seni o sona götürüyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

burda biz bir acıyı paylaşıyoruz...ders çıkarırmıyız diyoruz...makineleriniz ne kadar düzgün sürerseniz sürün ölüm makinasıdır...ve ölüme siz daha yakınsınız...bir gün bizden önce öleceksiniz...haşa Allahın işine karışmayalım ama gerçek olan bu...matematiksel olarak ölüm riski sizde daha fazla...bari bunu kabul et...donnıedarka hasan cbr 125 te ölmezdi ölemezdi...ama 600 f de rahmetli oldu...Adanalı kardeşimi biliyorsun...akira kardeşim racing kopyası bir makineyle ölüme gitti...şimdi bu kazayı okudun...bunlar tesdüfmü...değil...bilipde kabullenmemek neden...

al alma sat satma bas basma benide bağlamaz giren çıkan yok bana...ama kabul et ki senin gaz açmanla benim gaz açmam bir değil...sana trene bakar gibi bakıyorsak hayranlığın yanında Niyazi olabileceğininde bir kaygısını taşıyoruz...ve üzülüyoruz...şimdi kim üzülmedi sence...arkadında bir evlad bir eş bırakmış...motorunuza laf edilince neden coşuyorsunuz anlamıyorum...hatayı insan yaptı makinenin suçu ne deyince benim şalter atıyor...kardeşim o makine seni o sona götürüyor...
    +10...+25 karakter..........

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Işte burada kesinlikle katılmıyorum.

Cbr125 çok rahat 130-140 yapabilen bir makine , ve ben tahminimce 140 ile biryere çarptığımda sağ kalma olasılığım %20.
    Donniedarko arkadaşımı ben de çok severdim , çok konuşmuşluğumuz vardır , Allah rahmet eylesin , onun kazasını fazla bilmiyorum...
    Fakat misal bu arkadaşımızın olayında ben olsaydım yokuş aşağı muhtemelen 130-140km civarında inecektim... Transporter ile cbr'ın çarpışmasında sence sağ kalabilir miydim?

Ki benim örneğim sadece 125cc bir makine... Supersport makinelere alev püskürmüşsünüz...
    Altımda bir Fazer olsa , altımda bir Gsr600 olsa , hatta altımda bir GS500 olsa ve aynı şekilde bir çarpışma yaşasam , sağ kalabilir miydim?

Yapmayın arkadaşlar, SS sürmekle hiçbir ilgisi yok!!!
    Ha neden kazalar çoğu zaman SS süren arkadaşların başına geliyor...

Şu yüzden...

SS seven insanlar daha adrenaline düşkün
    Daha agresif motor kullanmayı seven
    Daha hız düşkünü insanlardır...

Bu yüzden SS seçerler...

Onların altından SS'leri alıp bir Fz6 verseniz, bir GSR verseniz onların limitlerini zorlamayacaklar , tın tın gidecekler mi sanıyorsunuz...

Şayet ben de SS motorlara ve hıza düşkün biriyim... Bir gün CBR1000RR alır da kaza yaparsam , bilin ki altımda ER-6 da olsa kaza yapardım...

Ve bu yüzdendir ki , CBR125'in bile kolayca ölüm getirebileceğini bildiğimden , bu sıcaklarda bile deri mont , full face kask , bellik ve kevlarlı eldiven ile motor sürüyorum...

Benim fikrim;
    SS makine kullanmayın lütfen dememelisiniz,
    Lütfen sınırlarınızı bilin ve hızlı gitmeyin demelisiniz...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    donnıedarka hasan cbr 125 te ölmezdi ölemezdi..
    Erhan (kamberhan) bir cbr125 le yaptığı kaza sonucu vefat etti ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mete_han´isimli üyeden Alıntı

banada tercüman olmuşsun

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Hepimizin başı sagolsun bende bi SS i almamda binmemde ama bu iş SS işi enduro scooter işi degil gaz sağ elinizin altında onun için herşey size kalmış..

Daha once bi başlıkta söylemiştim yine söylüyorum hız guzeldir hata yapmazsaniz guzeldir ama karsınızdaki hata yapıyorsa siz bu hatadan kurtulamadığınız sürece hata sizin hatanızdır Hasan abimizin onune itfaye çıkmış itfaye hata yapmış ama Hasan abi yolunda gittiği halde rahmetli oldu cunku hızlıydı ve karşı tarafın hatası kendi canına mal oldu nasıl olurdu sahil yolunda olan 50-60 km hız limitine uysaydı bende uymuyorum ama en azından 100km falan olsaydı benim düşüncem durabilirdide bu hatadan kurtulabilirdide keşkelerlede yaşamak hos değil.

Gaz kolunu açmadan once hayatımızı sevenlerimizi bize bisey oldugunda arkamızdan ağlayabilicek insanları dusunursek gazı açarken daha temkinli ve dikkatli oluruz diyorum tekrar hepimize geçmiş olsun Allah bizi korusun ölümümüz sağ elimizden olmasın.

Biraz karamsar oldu belki ama aklımdan geçenleri yazdım 1 senenden fazla aranızdayım cok şey öğrendim ve öğrenicem hepimizin tekeri duz bassın

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Prometheus
    boşuna SS'leri yermiyorum o kadar..
    Pro ne alaka? Olay kullanıcıda bitiyor hala anlamıyor musunuz? Kendini bilmedikten sonra SS olsa ne olur olmasa ne olur? Herkes kendine fazla güveniyor, kullanamayacağı, hakim olamayacağı motora biniyor. Bu iş tecrübeyle alakalı.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Prometheus

Pro ne alaka? Olay kullanıcıda bitiyor hala anlamıyor musunuz? Kendini bilmedikten sonra SS olsa ne olur olmasa ne olur? Herkes kendine fazla güveniyor, kullanamayacağı, hakim olamayacağı motora biniyor. Bu iş tecrübeyle alakalı.
    bildiğim kadarıyla pro supersportlara karşı bir çok yazı yazan ve hiç hoşlanmayan birisidir, ben yazılarından öyle anlıyorum. yine kendi yazılarından bildiğim kadarıyla kendiside bir gt250r kullanıcısı.

bu konuyla alakalı başka bir sitede bir yazı okudum çok hoşum gitti oradan aklımda kalan bir kaç cümle var.
    motosiklet sürücüsünün kölesidir. bu cümle bence herşeyi açıklıyor. haberlerde öyle bir aktarılıyor ki sanki kaza yapanlar sadece supersportlar. bir ay içerisinde kaç tane scooter kaza yapıyor kimbilir. tamirhaneler çeşit çeşit motor dolu, tek tek gidelim servisleri bakalım kaç tane kazalı motor var ve ne tarz diye. diğer bir soruda bugun kullanılan enduro, touing veya chopper motorlar çokmu güvenli ve yavaş. bilinçsiz binilen bisiklet bile tehlikelidir. insanların supersport motorlardan alıp veremediği nedir anlamıyorum.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Onur dinime küfreden müslüman olsa derler senin yaptığına...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    yıben150scooter
    allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun başka ne denebilirki........bence motorlardan çok onu kullananlar suçlu

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bu konuda daha fazla bişey yazmak istemiyorum...herkes yolunda kazasız belasız olsun...Yamaha BWS 100 ünde...CBR 1000 RR ında yolu açık olsun...saygılar hepinize....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @croner
    sizdeki makina 600cc SS, kazaya karışan ise tam bir pist canavarı olan 1000CC bir motor, 2 kat gibibir fark var, 600cc SS lere ateş püskürmek hiçbirimizin hakkı değil, fakat 1000-1200-1400cc lik SSler ile caddelere çıkanlara da kızmamak elde değil! Ben halen 800cc üzerinin trafikten men edilmesinden yanayım, bu motorlar pist motorudur ve trafikte sadece suruculeri için değil herkese karşı bir tehlike unsurudurlar.
    Ne kadar saçma sapan ve hiçbir dayanağı olmayan düşünceler bunlar yaa! Daha motorun bile yokken nasıl böyle yanlış bir düşünceye sahip olup rahatlıkla burada yorum yapabiliyorsun? 800cc üzeri motorların trafikten men edilmesi ne demek? Buna sen mi karar veriyorsun? İsmail'deki makina 600cc imiş, 1000cc makina tam bir pist canavarıymış! Kimden duydun böyle saçmalıkları? O senin 600cc dediğin makina safkan bir yarış makinası. Hayatında 1000cc bir racing kullandın mı sen? Ben 1000cc ile yarışıyorum. 1000cc ne kadar tehlikeli ise 600cc de o kadar tehlikelidir. Trafikte esas tehlikeyi yaratan daha deneyim kazanmadan süratli motorlara binen ve motora hakim olamayan acemilerdir! Bu gibi insanların altında 125cc de olsa 1000cc de olsa farketmez!

Başka bir çelişki de 800cc üzeri motorların trafikten men edilmesini istemene rağmen kullanmış olduğun avatarın 1400cc bir motor olması... Garip...

@edy
    bildiğim kadarıyla pro supersportlara karşı bir çok yazı yazan ve hiç hoşlanmayan birisidir, ben yazılarından öyle anlıyorum. yine kendi yazılarından bildiğim kadarıyla kendiside bir gt250r kullanıcısı.
    Prometheus (Onur) arkadaşımız aslında bir Honda VFR hayranıdır ve bu makina 800cc olup hatırı sayılır bir performansa sahiptir. Bence insanların savunduğu şeyler havada kalıyor. Ayaklarınız yere bassın arkadaşlar! Onur, bundan bir süre önce MSN'de VFR mi hızlı, Fazer mi hızlı tartışması yapan sen değil miydin?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)