Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Kaygan yol,adi lastikeler ve .... Kaza yaptım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    kardeşim son durumun nedir nasıl oldun iyimisin. Motor ne alemde şuan ne yaptın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Çok geçmiş olsun. Ufak sıyrıklarla atlatmışın en azından. Allah beterinden korusun.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardaş çok geçmiş olsun ya üzüldüm valla.İNşl bir daha tekrarı yaşanmaz inşl...

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    geçmiş olsun kazalara davetiye çıkarmamak için azami dikkat göstermeliyiz.

eve ne söyleyeceğim korkusunu benim oğlumdan bilirim.ama korkmanıza gerek yok kazadan sonra yaralı döndüğünüzde üzülürler haklı olarak biz bile buradan kaza yapan arkadaşlarımız için üzüntülerimizi belirtiyoruz.

Anne babalar haliyle üzüleceklerdir. Ama doğruları herzaman en kısa zamanda söylemek gerekir. Sizlerin düşünemediği sağlık problemlerinizi onlar daha çabuk çözüme ulaştırırlar.

Sağlıcakla kalın.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    büyük geçmiş olsun

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Çok geçmiş olsun arkadaşım...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    kardeş çok geçmiş olsun ben de o gün motoru hava yağmurlu diye almadım o yol zaten normalken bile çok pis ben de eşrefpaşa lisesine yakın oturuyorum. Bizim ybr lerin yağmurda çok kaydıgını duydugum için yağmurlu havada motoru kullanmıyorum.
    Elimden birşey gelirse yardıma hazırım. Son durum hakkında bilgi verirsen iyi
    olur hatta motorunu birlikte yaptırırız yamaha da tanıdık usta var .
    Bana özelden mesaj atarsın.

Tekrar geçmiş olsun artık bende eldiven ve dizliksiz çıkmayacağım dışarı
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Çok geçmiş olsun
    Bende motoru ilk aldıım günden 1gün sonra ve ondan sonraki gün kaza yaptım.İlkinde tam aptallık yaptım çünkü hava yağmurluydu frenleri kontrol bile etmmemiştim ve ara sokakta motorun ara hızlanmasını kontrol ederken öndeki araç sola döndü.Sinyal vermişti ve ben görmüştüm.Sonra frenlere(frene) asıldım,ama istediğim gibi duramıyordum.(Vitesli motora o kadar yabancıydımki arka fren yapmıyordum).Sonra duramıyacağımı farkedip biraz daha sıktım ve bir anda sanki birisi yandan lastiğe balyozla vurmuş gibi önden kaydım.Yaniii yağmurda hızımızı mutlaka azaltmalıyız.
    NOT:Frenler ilk ıslandığında bir süre düşük performans verirler.(Sanırım özellikle kampanalar için geçerli)Aklınızda bulunsun

zakof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nx4 falcon
    geçmiş olsun,allah seni daha sonraki tehlikelerden hep korusun kardeşim.hidro planing denen olay başına gelmiş. bunun motorla lastikle alakası yok;daha büyük ve daha güçlü bir motor ve daha kaliteli ve en yüksek teknoloji ile üretilmiş lastiklerede sahip olsaydın ...hidro planing den kurtulma şansı olmuyor. kurtuluş asfalta dik açıda olmak, 70 km/saat in altında hızla seyretmek,kullanım ömürleri bitmiş lastikleri çıkarıp atmak...

pıerzıg@ gecmıs olsun kardes yaw ybrnın herseyı superde bu yamaha benı delırtecek bu kadar ıyı motor yapıyosunda be gusel kardesım hadı dublex olmasınıda gectık malıyetı dusunupte bu kadar kotu lastık verılırmı yaaa. ıslak kuru farketmez berbat otesı bı lastık.koy kalıtelı bı lastık 150 ytl fazla fıyat cek mılletı nıye ugrastırıyosun.cunku nerdeyse alan herkes once lastıklerı degıstırıyo yanı aradakı fıyat farkını yıne verıyo pıerzıg basta olmak uzere herkes lastıklerını pırellı yada metzeller olmak uzere degıstırsın lutfen goruyorsunuz kı ınsan hayatı 150-200 mılyondan cok daha önemli. pırellı taktıranların dedıgıne gore 90 la gıderken bıle frenlere asıldıklarında mukemmel durus saglıyormus.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    ylmzzz,kraljames,ennginn,FAHRETTİN METİN,By Mükemmel,duslemek,Gnusher,zakof,asome_67
    Kardeşlerim hepiniz çok sağolun.

Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim son durumun nedir nasıl oldun iyimisin. Motor ne alemde şuan ne yaptın.
    Motorda mekanik hiçbir sorun yokmuş ya.Dün sürdüm motoru.

Dreksiyonuda yamuk sanıyodum ama sadece panel kırıldıgından yamuk duruyormuş.Farın camı kırık vaziyette .
    Bende iyi durumdayım yaralarım kapanmaya başladı.

Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş çok geçmiş olsun ben de o gün motoru hava yağmurlu diye almadım o yol zaten normalken bile çok pis ben de eşrefpaşa
    lisesine yakın oturuyorum. Bizim ybr lerin yağmurda çok kaydıgını duydugum için yağmurlu havada motoru kullanmıyorum.
    Elimden birşey gelirse yardıma hazırım. Son durum hakkında bilgi verirsen iyi
    olur hatta motorunu birlikte yaptırırız yamaha da tanıdık usta var .
    Bana özelden mesaj atarsın.

Tekrar geçmiş olsun artık bende eldiven ve dizliksiz çıkmayacağım dışarı
    Çoook sagol abi allh göstermesin.Yağmurlu havalarda degil kuru havaalrdada dikkat edilesi bir konu

Şu an elimde kısıtlı bir para var Açıkçası buradaki servis sadece takma parası çok aldıgından yaptırmak istemiyorum bile.

Devir ile km göstergesinde birşey olmadıgından o parçadan alınacak kendim takardım ama motorun sübap ayarı yapılması gerekiyo yağ degişimi falan

Abi ben senle irtibata geçeyim.Çok teşekkürler
    Sanırım korumalı mont için biriktirdigim parayı tamire harcıcam Zati fazla bişeyde brikmiyodu

zakof
    Uyarınız için cok Teşkürler

asome_67

Ewet ya fren mesafesinide uzatıyor MEtzelleri öneren çok oldu bi kaç arkdaşlta ırc almış onlarda gayet memnunmuş.Biz bi yine kamaoyu yoklaması yapalim

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    çok geçmiş olsun kardeş vallahi benimde en büyük kabusum ıslak zemin bende bi kere yanlışlıkla ön frene bastım hafiften yol ıslaktı Allah tan toparladık bide 2 kişiydik motorda.bundan sonra su gördüğüm yerde hemen yavaşlıyorum vallahi.arkadaşlar hepiniz dikkatli olun ıslak zeminlere dikkat...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    geçmiş olsun...
    ben de yeni kaza yaptım
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...
    ben de yeni kaza yaptım
    geçmiş olsun fernando...nasıl oldu...yazdığına göre iysindir umarım...bu arada servis ne diyor er 5 için...yani parça fiyatları falan pahalımı...hemen gelirmiymiş...hasar durumu nedir...bir arkadaşım var er 5 i olan...o yüzden sordum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    Parcaları arastırdım
    Göçmende onur var parçacı birleşik gümrüklemeden erdinç in arkadaşı

debrıyaj ve takması ile 5o ytl + -
    Ön panel dediğin rüzgarlıksa onu biz takarız. Fiyatını tam bilmiyorum ?
    arka çamurluk leventte 17.50 hemde orjinal
    far camı 7ylt olması gerek leventte
    sinyal camlarıda 5 ytl
    debriyaj balatasını leventten alma sakın iyi değilmiş.

sen parçaları aldın mı ?

Benimle itirbata geç gideriz birlikte bakmaya oz78tr@hotmail.com/gmail.com
    Özgür
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    HONDA CG 125 2007

Dilek

Arkadasim Gecmiş Olsun Ama Dikkat Motorun Sakasi Olmaz

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun kardeş vallahi benimde en büyük kabusum ıslak zemin bende bi kere yanlışlıkla ön frene bastım hafiften yol ıslaktı Allah tan toparladık bide 2 kişiydik motorda.bundan sonra su gördüğüm yerde hemen yavaşlıyorum vallahi.arkadaşlar hepiniz dikkatli olun ıslak zeminlere dikkat...
    Ön freni degil arkra freni bile dikkatli sıkmak lazım yağmurlu havalarda,hatta komprosör freni bile yaparken debriyajı uygun viteste yawaş yavaş bırakmalıyız

Alıntı fernando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...
    ben de yeni kaza yaptım
    Kardeşim geçmiş olsun sanadaİşşllh önemli birşey yoktur

Alıntı ramsal_55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim Gecmiş Olsun Ama Dikkat Motorun Sakasi Olmaz
    Halim ibret olsun.Tek ben değil hepimiz dikkatli olalım.Ne kadar tecrübeli olursak olalım Kendimize güvendigimiz kadar motorumuza,yola ve diğer sürücülere güvenmeyelim

duslemek

Abi panel dediğim bu parça; Km ile devir saati çalışıyor sadce dış parçası degişecek onuda sonix kardeşim sormuş 15 ytl demişler

Bi de Kurye ardakaşa sordum bu adreste ybr parçaları satan arkdaşa güvenilir mi diye
    Bahadır parçaları ekserden alıyor dedi

http://sahibinden.com/displayitem.php?a=4047034

Debrıyaj balatası(Orj) - 20 ytl Yan sanayisi 10 ytl
    Arka çamurluk - 17.50 ytl
    Ön panel(sadece dış plastiği) - 15 ytl
    Far camı -7 ytl
    Sinyal camı - 5 ytl

cok tabı ya ne ıscılıgıymıs bu yaa arabaya subap ayarı yaptırıyorum ust kapagı cıkartıyosun ust kapak contasını deıstırıyosun da 15 ytl verıyosun dot kadar motora ne ıscılıgı yazıyomus yaw 25 öle. 10 dakıka surmuyo adamların ısı ama aldıkları paraya bak.haram para bunlar cıkar bı gun ama benden solemesı.

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    gelmiş geçmiş olsun arkadaşım ya şu yagışlı havalar yokmu aman aman

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)