Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şaşırdım

Motovento
    REKLAM ALANI
    racing iski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba. yıllarca yamaha r6 ss kullandım. çok şükür hiç kaza yapmadım. son zamanlarda yaşanan ölümcül kazalardan sonra tırstım ve motorumu sattım. üzerinden çok fazla geçmeden honda cbr 125 r aldım. cumartesi yeni motorumla bornovada seyir halindeyken küçük bir kaza yaptım. şükürler olsun ki ne motorumda ne de bende hiç bir şey yok. önümdeki aracı tam sağlayayım derken aniden durmasıyla r6 dan kalma alışkanlıkla ön freni sıktım. ama cbr 125 in hafif motor olduğunu hesaplamamıştım. ve motorla beraber yattım. cbr 125 kullanırken kaza yapan ve aramızdan çok erken ayrılan sevgili dostum erhan (kamberhan) geldi aklıma. yıllardır ss kullanıyordu oysa. hiç kaza yapmayan ben erhanın ölümünden sonra karar vermiştim r6 yı satmaya. anladım ki, yaşananlar sadece alın yazısı. bundan ötesi yok.
    YAŞAM SORGULANMAYACAK KADAR KISADIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun abi.
    Dün görüştüğümüzde bundan bahsetmemiştinNeyse ki bişeyin yok,buna da şükür.
    Gelelim cbr 125 olayına...
    Erhan kardeşimizin vefatı ile ilgili de aynı şeyi düşünmüş,bunu söylemiştim.Erhan da 1000 rr kullanıcısı idi ve son zamanlarda da bir hayabusa aldığını söylemişti.Erhan benim bildiğim kadarıyla hiç 125 lik ya da 250 lik bir cihaz kullanmamıştı(kısa süreli olarak arkadaşının cihazını daha önce de kullanmıştı tabi ki ama uzun soluklu olarak bildiğim kadarıyla kullanmamıştı).Ve benim tahminim 125 liğin vereceği tepkilerle 1000 lik makinenin vereceği tepkileri bir tutmasından kaynaklı böyle talihsiz bir kaza yaşadığı yönündeydi.Sende de sanki aynısı olmuş gibi,600 lük bir makina ile 125 lik bir makina arasında dağlar kadar fark var,hele ki cbr 125 ile r6 arasında oldukça fark var,bence çok dikkatli olmalısın.Vereceği tepkiler çok daha farklı olacaktır.Sen daha önce düşük ccli makina kullandın mı hatırlamıyorum ancak verdiği tepkileri unutmamak lazım.Ciddi anlamda nasıl direk büyük makinadan başlamak bir risk taşıyorsa büyük makinadan direk daha önce kullanmadan küçük motora geçmeninde kendine göre riskleri var.Motor hacmi,motor ebadı ve tepki süreleri çok önemli.Aman dikkat abi...
    Tekrarı yaşanmaz umarım,tekrar geçmiş olsun

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bununla geçmiş olsun.Aman dikkat,motorun büyüğü küçüğü yok demekki.Hepsinin kendine göre avantajı ve dezavantajı oluyor.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    şehir efsanesi
    "Sende de sanki aynısı olmuş gibi,600 lük bir makina ile 125 lik bir makina arasında dağlar kadar fark var,hele ki cbr 125 ile r6 arasında oldukça fark var,bence çok dikkatli olmalısın.Vereceği tepkiler çok daha farklı olacaktır"
    Evet tuncer özetlemiş zaten Racing İski'cim.
    İşte adamlar bu gibi nedenlerden dolayı bas bas bağırıyor düşük cc ile başlayın.Kademe kademe gidin diye.Beyninin ve vücudunun tüm tepkileri uzun süredir kullandığın 600 cc lik makineye onun ağırlığına ve yapısına göre dolayısıyla bu "cılız" ve "hafif" makinanın ne zaman ne yapacağı hakkında en ufak bir anısı ve tecrubesi yok.O yüzden yeni motor aldığımızda ilk kez motosiklet kullanıyormuşcasına dikkatli ve temkinli olmalıyız.
    (...gel sana biz bi dl650 alalım )
    [I][/I][I][COLOR="Red"]Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur. M.K.ATATÜRK[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B][/COLOR][/I] [COLOR="Red"]www.limitustu.org[/COLOR] (B+/en son 19.03.2008 de verdi)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Çok geçmiş olsun, Erhan ın Cbr 125 ile kaza yaptığını duymuştum.. Allah korumuş..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    sevgili racing iski çok geçmiş olsun bişey olmamasına sevindik..

sevgili forrap gayet güzel açıklamışsın sana katılmamak elde değil
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    cbr 125
    çook geçmiş olsun allah daha büyük kazalardan korusun
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

gürkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim sevgili dostum geçmiş olsun dikkatli ol be kardeşim aynı hatayı bende bikere lodos'un motorda yaptım ama allahtan cüsse sağlam motoru tuttum kaldırdım düşmeden.zaten dikkat edersen r6'önde çift disk var yeni aldığınde tek buda firen anında denge kaybına neden oluyo.bu alışkanlığı biran evel unut allah korusun yarın başına büyük dert açar SENİ SEVİYORUM dostum
    bir zamanlar benimde bir dl 1000'im vardı:salut:

chess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Geçmiş olsun... Sizin ki biraz lüks spor bir arabadan kaza yaparım korkusuyla inip Doğan marka bir araç almaya benziyor. İlk motorunuzun(bahsi geçen) fren tertibatından tutun yol tutuşuna, daha sonra güvenlik amacıyla bindiğiniz küçük cc'li motordan çok daha başarılı. Kararınız fizik yasalarına göre çok anlamlı bir karar değil sanırım. Hani tarz değiştirip ABS'li turing bir makina almış olsanız daha anlaşıllır olurdu.
    Yolunuz açık olsun...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Chess
    Çok haklısın dostum,bizde dün kendisiyle touringe ya da enduro ya geçiş yapmanın en iyi karar olduğundan konuştuk.Hatta xt 660 dan bahsettik.Düzgün bir touring makina bu düşüncesini en mantıklı şekilde şekillendirebileceği bir karar olur.Hem daha dengeli hemde ss den daha seri olmayışı sebebiyle oldukça uygun olacaktır.Tabi ki son karar kendisine aittir,tarzını kendi belirler ama enduro ya da touringin ona hem yakışacağı hemde korkularından uzaklaştıracağı kanısındayım.

Motosikleti
    Kapatalım bu bahsi lütfen..
    geçmiş olsun.insanın alıştığı araç gibisi yok.insan ister istemez yeni olduğu bi araçta bi süre acemilik çekiyor

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    olay şöyle gelişti arkadaşlar...

ben hemen önünde gidiyordum iskender'in aramıza bi otomobil girdi(iki motosiklette olsa konvoyu bi dört tekerin bölmesinden nefret ederim )

bu arada İZMİR trafiği bitmiş arkadaşlar(İZMİR'DE şehiriçi 13yıl 6teker vasıta kullanmış biri olarak söylüyorum )

neyse...

Önündeki araç trafik sıkışıklığında birden durunca iskender kardeşimde sağından sollayarak aracı 10 km hızla yaklaşık(daha hızlı gitmenin zaten imkanı yok) sağa ani bi harekettle kırdı gidonu diyeyim o anda da hızı tafik akışına göre ve yaptığı manevraya göre yüksek kalınca(10 km bile yüksek)ve aldığı makineni ön freninin sert olduğunu test için bindiğimde söyledim arkadaşa
    ancak ayarlayamadı elini sağ tarafına yatırdı makineyi...
    bi baktım dikizde geliyo bi baktım ortalarda yok ,

r6 ile şehir içinde o kadar dur kalkta ne hallere düşeceğini tahmin bile edemiyorum (durkalk , durkalk bi körüklü otobüs sıkıştırır, bi iki taksi arasında ne yapacağını şaşırırsın)dur kalktan debrajı bitirirsin frenleri bitirirsin

hem dün 250 km den fazla yol yaptı girdi benzinliğe dodur dedi depoyu 20 ytl lik benzin alınca ağzı açık kaldı onu söylemiyor
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    geçmiş olsun iskender abi aman dikkat,çok şükür büyük bir şey olmamış.
    Ride your way

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    gecmıs olsun.vala bence yaptıgın hem sasılacak hemde tebrık edılecek bısey.r6 gıbı bı makınadan cbr125 gecıs bence ırade meselesı ve nevsıne hakım olmadır dıye dusunuyorum.yanı uzun lafın kısası bence helel olsun sana.buyuk konusmam ama ben öle bısey yapıcagımı hıc sanmıyorum sahsen.ama belkıde dayanamayıp racıng e gecıs yapabılırsın bellımı olur

dostlarım hepinize çok teşekkür ederim. umarım bu ilk ve son olur. allah hepimize kazasız ve belasız sürüşler nasip etsin. sevgiyle kalın. iskender...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Çok geçmiş olsun abi.Sende bişey olmaması sevindirici

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    kardeşim geçmişş olsun aman dikkat sen zarar görmedin ya gerisi önemli deil zaten
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim geçmişş olsun aman dikkat sen zarar görmedin ya gerisi önemli deil zaten
    eyvalla kardeşim. güzel dileklerin için teşekkürler.

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın.
    ben de cbr 125 isteyenler arasındayım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)