Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım :( asya 125cc&wolkswagen polo

Motovento
    REKLAM ALANI
    NearMiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R & haojin(asya) 125cc
    2saat önce parktan dikkatsizce cıkan bir araca çarptım (malesef ehliyetim yok) kasklarımız haricinde başka korumamız yoktu elimden geldiğince en az zararı almaya çalıştım ama motosiklet baya dağıldı. polis çağırıldı zabıt vs. yarın mahkemeye cıkıcam neler yapılması gerektiğini bilmiyorum daha önce böyle bişey yaşayan yada neler yapılacağını bilen yardımcı olabilirmi?

[img=http://img246.imageshack.us/img246/8789/061101100709sk2.jpg]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Çok geçmiş olsun kardeş.Eyvah şimdi uğraş dur.Allah kolaylık versin.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Tamam senin ehliyetin yok,ancak trafik kuralını diğer araç ihlal etmiş.Onun trafik sigortası senin aracının zararını karşılar(mı)bu forum da daha önce tartışıldı bu konu bir araştır.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

vınvın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam senin ehliyetin yok,ancak trafik kuralını diğer araç ihlal etmiş.Onun trafik sigortası senin aracının zararını karşılar(mı)bu forum da daha önce tartışıldı bu konu bir araştır.
    Öncelikle geçmiş olsun...

Ehliyetin olmadığı için yasalar gereği trafikte ehliyetsiz araç kullanmanın cezasını ödemek zorundasın.
    Kaza zaptında kusur karşı araçta ise ehliyetin olmasa dahi trafik sigortası senin hasarını karşılamak durumunda.
    Yani ehliyetsiz araç kullanmak ile hasarlı trafik kazalarına karışmak birbirinden bağımsız olarak değerlendirilmektedir

arctarus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    büyük geçmiş olsun....benim arkadaşın başına gelmişti suçlu araba ise sigorta senin zararını karşılayacaktır. b sınıfı ehliyetin varsa tabi.. bi tek yetersiz sürücü belgesinden ceza yersin... ama b sınıfı ehliyet te yoksa bilemiyorum ne olur.

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı vınvın adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ehliyetin olmadığı için yasalar gereği trafikte ehliyetsiz araç kullanmanın cezasını ödemek zorundasın.
    Kaza zaptında kusur karşı araçta ise ehliyetin olmasa dahi trafik sigortası senin hasarını karşılamak durumunda.
    Yani ehliyetsiz araç kullanmak ile hasarlı trafik kazalarına karışmak birbirinden bağımsız olarak değerlendirilmektedir
    Bilgi için ben de teşekkür ederim.

+ Sağlık problemin de varsa sigortadan faydalan,T_uruncu takma isimli bir arkadaşımızın açtığı sabit bir başlık olacaktı konu hakkında
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=22744

Bu arada taziyemi iletmemişim Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    teşekkür ederim
    kusur karşı tarafta bulundu sigortası ödüyo hasarı
    ancak yarın mahkeme var ehliyetsiz arac kullanmaktan ceza alıcam motosiklet bağlandı.

bedenenyanlış ruhendoğru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 r (olacaaakkk az kaldı geri sayımdayım!)
    geçmiş olsun
    ???

blue-tornado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BİSAN TERRA CUB 125
    Geçmiş olsun
    bende 6 ay önce ehliyetsiz yakalanmıştım toplam 550 ytl ceza ödedim
    ama araç senin üstüne değilse daha fazla ceza ödersin.
    Mahkeme dediklerine bakma hiçbişey sormuyolar nerdeyse

tamerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR'dn HayalBuysa HayAbuSa ya Terfiiiiii
    Alıntı vınvın adlı üyeden alıntı Mesajı göster

umarim yaniliyorumdur arkadaslar ama eğer ehliyetsiz durumda ise arkdasımız karsı taraf 8/8 suclu olsa dahiii suclu sayılmama ihtimali var.söleki ehliyetsiz olan bi sürücü( arabadada bu böledir.. ) kazada kusuru olmasa bile suclu sayılıo die biliiorm..gerci polisle konusmak gerekirdi bence..sucun karsı tarafa verilip verilmeteceğini onların yazdgıı rapor belirlediği icin gereken vcvbı alabilirdi..hayrlısı olsun dielim umarım yanılıorumdur..
    [B][FONT="Comic Sans MS"]Motorsiklet ve Rottweiler En Büyük Tutkularımm..Şükürki ikisinede Sahibim..[/FONT][/B]

Incredible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Üzgünüm ama yok!
    Geçmişler olsun kardeşim. Ayrıca ehliyetinin olmaması senin için bir dezavantaj...Ancak bu husus senin hakkını aramayacağın anlamına gelmez. Davanda haklıysan, olayın üstüne sonuna kadar gitmelisin. Saygılar...
    [b]Yaşasın motosiklet kardeşliği. Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz. Anneciğim, kardeşim ve gt250R sizleri ölene dek seveceğim... __No Women, Yes Vodka...:wiinkk:[/b]
    [COLOR="Red"][B]Hayallerinizin peşinden gidin. Gitmiyorsanız, gidenlere mâni olmayın.[/B][/COLOR]

vınvın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tamerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarim yaniliyorumdur arkadaslar ama eğer ehliyetsiz durumda ise arkdasımız karsı taraf 8/8 suclu olsa dahiii suclu sayılmama ihtimali var.söleki ehliyetsiz olan bi sürücü( arabadada bu böledir.. ) kazada kusuru olmasa bile suclu sayılıo die biliiorm..gerci polisle konusmak gerekirdi bence..sucun karsı tarafa verilip verilmeteceğini onların yazdgıı rapor belirlediği icin gereken vcvbı alabilirdi..hayrlısı olsun dielim umarım yanılıorumdur..
    Kanun önünde kişi ehliyetsiz araç kullandığı için ceza alır. Ancak; sigorta şirketleri açısından baktığımız zaman, genel şartlar itibari ile eğer kazada suçlu karşı taraf ise siz aracınızı ehliyetsiz dahi kullanıyor olsanız bile karşı aracın trafik sigortası hasarınızı karşılamak durumundadır. Ancak suçlu taraf ehliyetsizse kaskosu karşı tarafın hasarını karşılamaz.

Motosikleti
    Alıntı tamerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

8/8 karşı taraf suçlu polisin bana söylediği hasarı karşı tarafın sigortası ödicek ben sadece ehliyet olmadığı için ceza alıcakmışım + motosiklet benim üzerime olmadığı için motor sahibide ceza yicekmiş!

Motosikleti
    1992 k 75 rt bmw
    kardeş çok geçmiş olsun
    Bu dağ ne rüzgarlar ne çığlar gördü
    DOĞUŞTAN BMW Cİ

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    geçmiş olsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    geçmiş olsun
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    çok geçmiş olsun kaza için ama ehliyetsiz halen trafiğe çıkan varya onu pek anlamıyorum paranız çok herhalde

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı NearMiss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8/8 karşı taraf suçlu polisin bana söylediği hasarı karşı tarafın sigortası ödicek ben sadece ehliyet olmadığı için ceza alıcakmışım + motosiklet benim üzerime olmadığı için motor sahibide ceza yicekmiş!
    Oldumu şimdi O kadar ceza ile 3-4 kişi ehliyet alırdı.

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    geçmiş olsun ehliyet için sürücü kusuna kayıt olmuşsundur

Motosikleti
    Hepinize teşekkür ederim.
    ehliyet için (b) kayıt yaptırmıştım sertifikayı aldıktan hemen sonrada ehliyete çevirmeden a2 almayı düşünüyodum ikisinide aynı anda karta çeviricektim bu kaza masrafları olunca ikiside ertelendi malesef.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler