Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Mt üyelerinden Boy'un üstüne Kapi Açtilar

Motovento
    REKLAM ALANI
    gece-ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Geçmiş Olsun Arkadaş.allah Acil şifalar Versin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun boy kardeşimize
    [ ELAZIĞ-MT ]

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muRRat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten boy haksız falan demedim. Ben kendim de motorum olmadan ve bilmeden önce de inerken bakardım dikiz aynasından arkadan gelen var mı diye. Bu insanlıkla alakalı. PArk yerlerinde adam yanına park edip küt diye kapıyı vuruyor. Böyle bir hayvanın arkasına bakmasını nasıl beklersin. Böyle koşullarda her zaman kendini kollayacaksın. İşi karşı tarafa bıraktığın an gidersin.
    Artı yavaş dediğiniz hızlarla ilgili biraz bilgi vereyim sana istersen. 36Km/h hızla giderken saniyede 10metre yol alırsın. Yani 36Km/h ile giderken senin kütlen saniyede 10metre gitme arzusu içindedir
    Herhangi bir cisime çarptığında o arzu sona erene kadar ilerlemeye çalışır ve kırılan delinen olur. Çarptığın cisimin tamamen durağan olmaması etkiyi azaltır.
    Bilmem anlatabildim mi kardeş.
    Yani "Amaan 60la gidiyorum hız mı bu!" derken hemen saniyede aldığınız mesafeyi düşünün. Çok kolay hızınızı 3,6 ya bölün. Daha kolayı 4e bölün!
    Ben bu şekilde hızımı ayarlıyorum.
    Saygılar sevgiler.
    Ne demiş bir çin atasözü;
    "hou yong o bei sai"
    yani;
    " akıllı ol hayatta kal"
    Vaaayyy Murat abi karşında boy'un kardeşi var...Bana kütlenin yer değiştirmesi kuramları anlatmak pek bir şeye yaramaz söyliim
    [CENTER][SIZE="2"][B][FONT="Book Antiqua"]Ne kadar çok şey bilirsen bil; anlattığın, karşındakinin anladığı kadardır...[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    geçmiş olsun dikkatsiz insanlara sinir oluyorum insan kapıyı açarken bi bakar arkasına
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    amanın boy kardeşim keçmiş olsun..
    şimdi gördüm gecikme için kusura bakma..
    acil şifalar dilerim....
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    benimde başımdan aynı olay geçti ama posil olay yerine geldiğinde beni korudu. ( kadın biraz cadaloz olunca )
    polis: ışıklara 10 metre var niye adam indiriyorsun? indiremezsin, olay mahalinden aracını niye çektin? sana 600 ytl ceza kesecem dedi. kadın dahada cozuttu
    kadının yanındakiler aldı gitti kadını.polis geçmiş olsun dedi bende çıktım gittim.
    ama ben şanslıydım bişey olmadı bana...
    çok geçmiş olsun...
    not: çaktırma bende sağdan sağdan gidiyordum. ama bidahamı....!!!!
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

gecmıs olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Geçmiş olsun, motoruna bir şey oldu diye çok üzüldüm , (tabii sana da üzüldüm ) Şaka gerçekten sana üzülmüştüm.

Bu olaydan çıkardığım ders: Demek ki duran bir arabanın sağından yakın geçilmeyecek. (Aynı zamanda otobüs ve minibüslerin de. Onlar da yolcu indirebiliyor. 4-5 kişiye çarpılırsa bir de linçle uğraşılır )

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuçta kapıyı açan kişi bu olayı milyonlarca kez yapan insanoğlundan biri....Yani milyonlarca araç kapısı açılıp kapanıyor ve hiç kimse arkamdan ne geliyor diye refleksle aynaya bakıp açmaz...Veya arkadaysa hangi aynaya baksın ...

veya arkasına neden baksın...Arabayla kapı hizasında bir cisim olma ihtimali yüzde kaçtır inen açısından...

Bir art niyet veya salaklık olmadığını düşünüyorum...

Hata biraz Mehmet kardeşimizde diyorum ben...Kendini bu tehlikeye atmış olması ihmalkarlık bence...Bedelini bu şekilde ödedi...Tecrübeli motorcularda hata yapar...Araba üzerine kırsa vs her ihtimali düşünsen tamam denilebilir...Ama açılan bir kapının yörüngesinde olmak motorcunun hatasıdır...
    yok öyle arkasına neden baksın, daha neler
    bakacak tabii ki, yoğun bir trafikte yaşıyorsun, köy değil burası
    B ehliyetin varsa senin de bilmen gerekir metehan bey
    direksiyon sınavında arabadan inerken kapının ters yönündeki el ile kapıyı açman gerektiğini, sebebi ise bu hareketle vücudun otomatik olarak geriye döner ve arkadan geleni hem gözle hemde aynadan daha rahat görebilirsin
    ayrıca ihtimal % kaç olsun ki demişsin
    istanbul trafiğinde emin ol % 90'ın üzerindedir
    yani laf olsun torba dolsun diye konuşmayalım lütfen
    olmaz, kim bakar, amaaan, bişey olmaz diyerek bugünlere geldik zaten
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Tekrar herkesin geçmiş olsun dileklerine teşekkür ediyorum!

muratt, inan otobanda basmak trafikte arabaların arasından geçmekten çok daha güvenli. Ben zaten duran trafiğe gıcığım. Normalde arabaların sağından az da olsa giderim, bu sefer yapabileceğim hiçbir şey yoktu, frene bile basmadım. Hatırlarsan seninle bir keresinde köprüdeki gişelerden geçerken yine aynı şekilde sağdan gidiyoruk, otobüsün kapılarının açılması ve birinin inmek için ilk hareketi yapması saliseler içinde gerçekleşti. O zaman hızlıydım ve salise ile kurtardım paçayı ama bir saniye kadar geriden geliyor olsam adamı da alıp gidecektim. Sadece sağdan değil arabaların arasından geçmek de bir o kadar riskli, adamlar otobanda bile kapı açabiliyorlar. Bunca zamandır başıma hiçbir şey gelmemesi esas inanılmaz birşeydi. Forumda hergün birilerinin başına birşeyler geldiğini okudukça kendimden şüphe ediyordum, sonunda bana da oldu, içim rahatladı. Bunca zamandır sen şehiriçinde racinge bin, otobanda deli gibi bas ve başına hiçbir şey gelmesin. Ben yoksa insan üstü bir varlık mıyım düşüncesinden kurtuldum. Oh beee, sonunda bana da birşey oldu

Bu arada motoruma birşey olduğu için üzülen arkadaşlar... Madem bu kadar üzüldünüz, o zaman sizi iyileşir iyileşmez dolaştırayım ama bu sefer otobana çıkarız, trafikte hele de sağdan iki kişi üstüne kapı açarlarsa durumumuz hiç iyi olmaz. Sadece resmine bakmakla kalmayın, o gücü hissedin...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    çok geçmiş olsun.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar herkesin geçmiş olsun dileklerine teşekkür ediyorum!

muratt, Ben yoksa insan üstü bir varlık mıyım düşüncesinden kurtuldum. Oh beee, sonunda bana da birşey oldu

Bu arada motoruma birşey olduğu için üzülen arkadaşlar... Madem bu kadar üzüldünüz, o zaman sizi iyileşir iyileşmez dolaştırayım ama bu sefer otobana çıkarız, trafikte hele de sağdan iki kişi üstüne kapı açarlarsa durumumuz hiç iyi olmaz. Sadece resmine bakmakla kalmayın, o gücü hissedin...
    Dostum beni bindir bende hissetmek istiyorum o gücü . hissetmezsem yemek ısmarla mısın ehehehheh
    DBTYSG

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @muRRat
    Dostum beni bindir bende hissetmek istiyorum o gücü . hissetmezsem yemek ısmarla mısın ehehehheh
    Emin ol hissedersin çünkü altındaki makinayla İsmail'i (600RR) bile geçemiyorsun, İsmail'i eve bıraktığımız gün aynada yok oldun gittin. Yani makinanın hakkını veremiyorsun. Geç arkaya da sana 1000RR nasıl kullanılırmış göstereyim. Gerçi beraberken bana yetişemediğinden anlaman lazım

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    geçmiş olsun

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle arkasına neden baksın,

daha neler
    bakacak tabii ki,

yoğun bir trafikte yaşıyorsun, köy değil burası

B ehliyetin varsa senin de bilmen gerekir metehan bey

direksiyon sınavında arabadan inerken kapının ters yönündeki el ile kapıyı açman gerektiğini,

sebebi ise bu hareketle vücudun otomatik olarak geriye döner ve arkadan geleni hem gözle hemde aynadan daha rahat görebilirsin
    ayrıca ihtimal % kaç olsun ki demişsin

istanbul trafiğinde emin ol % 90'ın üzerindedir
    yani laf olsun torba dolsun diye konuşmayalım lütfen

olmaz, kim bakar, amaaan, bişey olmaz diyerek bugünlere geldik zaten

Sevgili Luxorum..kardeşim neden anlamak istemezsin... Bakacak diye bir şey yok...Bakmak zorunda değil...İsterse yanından tam motor geçerken kasten şerefsizlik olsun diye açabilir...Bunu yapar ve 8/8 hata motordadır...Ama sol kapıyı açarsa o zaman gümler bu sefer 8/8 araç sahibi kusurludur...

Yani bu mantıken ve yasal açıdan böyledir...Yönetmeliğe bakmama bile gerek yok..Kurallar sabittir ve Türkiye sınırları içindeki tüm yolları bu kural dahilindedir...Köyde olsa Kent de olsa kasabada olsa Trafik yönetmeliği budur...

Ehliyetim E sınıfı dostum...Arada bunuda belirteyim...

olmaz...

amaaannn...

bişey olmaz....demiyorum...

burda kusurlu kişi belli...ben arkama refleks olarak bile bakmam...Çarpma anında sadece geri çekilirim oda bir tepki zaten...

Bugünlere geldiğimiz trafik durumu dünde böyleydi yarında böyle olacak...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    bugün hep kaza duydum ve gordum cook gecmıs olsun demekten baska yapacak bırseyımız olsa keske

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    çok geçmiş olsun

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @muRRat

Emin ol hissedersin çünkü altındaki makinayla İsmail'i (600RR) bile geçemiyorsun, İsmail'i eve bıraktığımız gün aynada yok oldun gittin. Yani makinanın hakkını veremiyorsun. Geç arkaya da sana 1000RR nasıl kullanılırmış göstereyim. Gerçi beraberken bana yetişemediğinden anlaman lazım
    LAfı karıştırmayı bırak hissetmezsem yemek ısmarlayacak mısın onu söyle
    DBTYSG

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @mete_han
    burda kusurlu kişi belli...ben arkama refleks olarak bile bakmam...Çarpma anında sadece geri çekilirim oda bir tepki zaten...
    Metehan, sağdan gidiyor olmak benim hatam, buna itirazım yok zaten. Ancak taksinin normal şeridinde giderken sinyal vermeden, sağa yanaşmadan adam indirmesi, yolcunun da kapıyı açarken arkasını kollamaması hata bence. Haa ben arkama bakmam dersen bu benim değil, kendi hayatına önem vermemen demektir çünkü taksiden bir iki saniye daha arkada olsaydım yolcuya çarpıp öldürebilirdim. Senin yine araçtan inerken kontrollü inmeni tavsiye ederim.

@muRRat
    LAfı karıştırmayı bırak hissetmezsem yemek ısmarlayacak mısın onu söyle
    Murat'cım sende arkama binecek yürek olduktan sonra ben sana yemek ısmarlarım. Arkamda oturan 10 senelik racing kullanan adamı nasıl altına ettirdiğimi unuttun galiba. Bu benim için normal bir kullanış olmasına rağmen siz yarım saat kadar yorum yaptınız...

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    geçmiş olsun kardeşim...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler