Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motor almadan ilk kazamı yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Allah beterinden saklasın ucuz atlatmışsın inşallah birdaha böyle şeyler yaşamazsın... Hiç birimiz yaşamayız... Ama biz hata yapmasak bile trafikte hata potansiyeli çok yüksek sürücüler var. Sanki ehliyeti kasaptan alıyoruz..... !!!! !'^+%^%%&%(/&()/)(=)(
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TÜRETKEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL 150 ZAT
    kardeşim çok büük geçmiş olsn allah tekrar yaşatmasın dileğmle

tuncer abi valla sende haklısın öyle patronlarda var ama ben her zaman kendi canımı önde tutuyorum yolda giderken ne olacağı belli değil zaten normal bi araçtan önce gidiyoruz bir yere ben diyorumki fazlasına ihtiyaç yok
    Kask tak!

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tigermbz yapma be kardeş...Samsun da hala hayat var o zaman böyle konuştuğuna göre.Benim yazımda örneklerde vardı okudun demi?Okumuşsun ki cevap yazdın,sence o kurye arkadaşım Türk filminde mi yaşıyordu?Buna daha bir çok örnek verebilirim.Kuryelerin bir çoğu yollarda deli gibi zevkten gitmiyor.Zorunluluktan gidiyor.Ya sen Alice Harikalar Diyarında yaşıyorsun ya da ben Türk filminde...Neyse bu düşüncelere sahip olduğuna göre belkide hayat seni bu konuda bişeylerle yüzyüze getirmemiş.Ne diyim umarım bu düşüncelerini bozacak hiç birşeyle karşılaşmazsın.Gerçekler senin dediğin kadar uzakta değil çünkü...

godfather isimli üyeden alıntı;
    tuncer abi valla sende haklısın öyle patronlarda var ama ben her zaman kendi canımı önde tutuyorum yolda giderken ne olacağı belli değil zaten normal bi araçtan önce gidiyoruz bir yere ben diyorumki fazlasına ihtiyaç yok
    godfather adamım ben seni anlıyorum zaten,ama orada bahsettiğimiz konu böyle patronların da var olduğuydu.Onları tamamen yok saymak asıl mantık üstü olandır.Benim bir çok kurye arkadaşım var,inanılmaz zamanlarda yetişilmeyecek yerlere teslimat veriyorlar.Ben realist düşünüyorum sadece,karşınıza öylesi çıkmadıysa bu yok demeyin.Özellikle büyük şehirlerde.Öyleside var,hemde çoğunlukta maalesef...

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    gecmis olsun kardes..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    geçmiş olsun hemşerim olur böyle ök..z çok bizde valla discovery seyretmeye gerek yok okadar çok hayvan varki sokakta bazen bıkıyorum
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Motosikleti
    Keeway SL150

eğri oturup doğru konuşalım

Ben hem eski bir araba kullanıcısıyım, hem de yeni bir motosiklet kullanıcısıyım. Trafikte araba kullanırken motosikletlileri iyi ve kötü yönleri ile incelerken, motosiklet kullanırken araç sürücülerini aynı şekilde inceleme fırsatım oluyor. Bu sayede araç kullanırken motosikletlilere azami dikkati ve saygıyı göstermeye çalışırken motosiklet kullandığım zamanlarda aynı dikkati göstermeyen araç sürücülerinin hareketlerini tahmin etmeye çalışıyorum. Olayın her iki tarafında da beni rahatsız eden hususlardan birisi araç kullananların sadece motosiklet kullananlara değil, diğer araç sürücülerine de pek dikkat etmemesi. Bir çok kaza, araçların hacimli olması nedeniyle birbirlerini farketmeleri sonucunda önleniyor. Benzer şekilde, motosiklet-araç kazalarının bir çoğu da hacimli olmayan motosikletlerin görünmemeleri yada araç sürücülerinin dikkat etmemeleri neticesinde meydana geliyor. Ancak yollarda motosiklet kullanan köfteci ve kuryelerin yarattığı terörün yarısını araçlar yaratsaydı yayaların kaldırımda gitmesi bile hayati tehlike anlamına gelecekti. Bu kazayı yaşayan arkadaşımıza geçmiş olsun. Anlattığı kadarıyla gerçekten büyük tehlike atlatmış ve insanlığı olmayan birisine rastlamış. Ancak her kazadan sonra aklımızın bir köşesine bir kere daha yazmamız gereken şey, mazeretimiz ne olursa olsun, bu mereti kurallarına göre ve etrafa saygılı olarak kullanmamız gerektiğidir. Belki 10dk gecikme işten çıkarma nedeni olabilir ancak bu öncelikle kişinin canından önce gelmemelidir. Daha sonra da gerek motor, gerekse araç kullanırken defalarca karşılaştığım(ız) gibi, diğer insanları hiçe sayar şekilde davranmamızın bahanesi olmamalıdır. Herkesin kendine göre öncelikleri vardır. Önemli olan birbirimize saygılı olmamızdır. Bir gün araç sürücüleri de bugünkünden daha dikkatli olacaklardır. Ancak bu olduğu zaman Türk insanı zaten birbirine her zaman saygılı davranmayı da öğrenmiş olacaktır. Bunları yollarda gördüğümüz bir çok dikkatli ve saygılı motor kullanıcısı için söylemiyorum tabiki ancak yolların yaramaz çocukları olan ve genellikle ticari amaçlarla motor kullanan arkadaşlardan dikkat vermelerini istiyorum.

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    geçmiş olsun İnşallah en kısa sürede iyileşirsin
    YUNUS EMRE KARAN
    www.facebook.com/yunusemrekaran
    https://www.youtube.com/channel/UCPdXVxbgO4Pwi0IZqVxcUDw

geçmiş ola .allah kaza bela vermesn

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim geçmiş olsun

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    geçmiş olsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

kadavra450 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok,ne elbiseler gördüm içerisinde insan yok demiş mevlana.kazadır olabilir ama bu insan görünümlü varlık hala kaçmaya çalışıyor.azıcık mert ol,bir hata yaptın başında bekle.

ben antalyada motor sürdüğüm için biraz daha şanslıyım orada ki şoförler nispeten dikkatli ve duyarlı.inşallah istanbulda da yayılacak bu durum.

arkadaşım motorla giderken sağına bakmadan şerit değiştiren bir arabanın arka tekerine vurmasıyla 80km hızla gittiği motordan uçarak önündeki kamyonun kasasına çarpmış.allah mont ve kask varmışta omuriliğinde çatlak,ve sol omuzdan dirseğe kadar felçle kurtuldu(kırıkları saymıyorum).işin en acı tarafı o adamda kaçtı.

merak ediyorum,acaba uyuyabiliyormudur?

(çok geçmiş olsun kardeşim)
    Ho :RED
    H1 :KABUL

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler