Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bugün İlk Ciddi Kazamı Yapdım Benden Bukadar!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    Abilerim yaklaşık bir senedir siteteyi yakından takip ediyorum bu ilk topicim:
    bugün saat 14:45 sularında atatürk caddesi üzerinde şeridimde seyrederken sağ tarafta sıcaktan bunalmış olsa gerekki ana caddede U dönüşü yapmak isteyen citroen marka kamyonete yaklasık 40km gibi i hızla çarpdım olay yerınden 50 metre arkamda sağ tarafda duran bi trafik ekibide vardı kazayı kazara görmüşler!!ben tek bir şey hatırlıyorum 1metre kaldı arabanın ön tekerine tamam dedim herşey bitti artık ve çarpdım fırladım makinadan kaportaya çağdığımı ve yere düsdüğümü hatırlıyorum bayılmışım ambulans gelınce ayıldım polısler yaşı ufak ama donanımlı bimiş tecrübeli heralde gibi konuşmalarınıu hatırlıyorum dızlık kask vs.full korumaydım sonra hastane serum fln bende ufak sıyrıklar var motorun önü iptal 151rs vardı bende popcorn u almamışdım.kendıme geldıkden sonra karakola gıttık şerefsiz herif geldı abıcım korkuttun beni ses vermedın bendım kazayı yapan dedi kendimi tutdum ve yüzümü çevirdim bidaha muhattap bile olmadım ifadesindede:kısa kesicem çünkü yasalmı deyılmı bılmıyorum:sağ şeritde park ettim ve park yerinden çıkarken hızla gelen motosiklet ön çamurluk bölgesine çarpmış vs.halbukı araç yolun tam ortasında yan bi şekilde duruyordu polıslerde gormusdu olayı nerde ama 5 kusurusa kafa oluyolar hemen ana caddede üzrinde "U" dönüşüğ yapıyordm motor u gormedım çarpdı demıyıcekdı şaşırmadım zaten neyse artık bı muddet ciddi olarak son verıyorum bu sewdaya seneye kadar ciddi bi ara verdim!arabaya çarpmadan önceki duyku benı daha çok yaraladı yapıcak hiçbişeyiniz yok önünüzdebi araba kötübi duygu!!nyse böylece geçmiş olsun diyicez yine her zamanki gibi!böyle kendini bilmez motorları farketmezler daha çoook çıkacak!!dikkat eddin daha evelsı gece güvenli sürüş videosunu seyretmısdım 3-4- defa nekadar dıkkat etsenızde 2 sn de olan bişey BİRAZ DİKKAT LEDE ALAKASI YOK!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    geçmiş olsun

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    GEÇMİŞ OLSUN ama böyle her geçirdiğimiz kazada motorculuğu bırakırsak mum gibi erir biteriz yollardaki canavarlar her zaman olacak bizi bir gün fark ettiklerinde herşey çok güzel olacak ben 20 yıldır bekliyorum motor üzerinde sevdanı kaybetme
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Faruk çok geçmiş olsun adamımBununla geçmiş olsun,Allah korumuş...

Motosikleti
    keeway sl 150
    walla birader dediğin gibi gecmiş olsun diyeceğiz ama bu kacıncı gecmiş olsun abi sen şikayetci olmadın mı bence peşini bırakma yinede sana bişi olmamış ya tek sevincimiz bu

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    üzüldüm, geçmiş olsun.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Büyük geçmiş olsun

sametcakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 var ama ehliyet yok
    bende perşembe günü kaza yaptım. ama denililen gibi her kaza yaptığımızda motorumuzdan soğumak bence hiç mantıklı bi düüşünce değil.
    aksine dahada hırslanmalıyız, kaza yapmadan kullanabilmek için

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Çok geçmiş olsun Allaha şükür ucuz atlatmışsın...

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    çok saolun yapıcak bişey yok oldu artık ama böyle bi dyugu yok korumalar olmasaydı ne olurdu çok merak ediyorum kaçacak yeriniz yok frenı sıkıyosunuz kızaklıyo bırak bıdaha sık kızaklıyo sonunda bıraktım freni motorda fren gerçekdende komplike bi olay motorda haşat oldu...pazartesi savcılıkda savcıya ifdade vericem allah nasip ederse.

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    geçmiş olsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

kardeşim geçmiş olsun nasıl üzüldüm bilemezsin...sen kaza yaptım deyince içim bi garip oldu nasıl korktum anlatamam..neyse sende bişey yokmuş ya sağlık olsun artık geçmiş olsun ne diyelim..artık artçılığa devam zaten iyi alışmıştın tam da
    yarın dukkandaysan yanına uğrayabilirim...

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    geçmiş olsun...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    arkadaşım geçmiş olsun.
    ama bırakma motoru ara ver. biraz kafanı dinle.zaten bırakamazsın bu bi hastalık gibi bişey.
    sen biraz dinlen bence.
    dikkat et bünyeye acil şifalar.
    tekrar geçmiş olsun
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    geçmiş olsun ama motoru bırakmana üzüldüm
    en azından 1 ay falan ara verseydin
    tekrar geçmiş olsun
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

Mdvyn-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim geçmiş olsun ... olayın etkisiyle şuan böyle konuşuyosun ama bi kaç haftaya fikrin değişicektir diye düşünüyorum .. kendine iyi bak , acil şifalar diliyorm ..
    [B]You cannot kill what you didn't create ! ! ![/B]

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı kanunisultan adlı üyeden alıntı
    nekadar dıkkat etsenızde 2 sn de olan bişey BİRAZ DİKKAT LEDE ALAKASI YOK!!!
    2 SANİYEDE 40 METRE YOL GİDERSİN. DİKKATLEDE ÇOK ALAKASI VAR AMA ASIL BİLGİYLE ALAKASI VAR

Yapacak birşey yoktu ifadesini kabul etmiyorum. Ne kadar tepki çekersem çekeyim haklı olduğumu biliyorum ve sözlerimin arkasında duracağım.
    -Çok kısa bir mesafe kalmıştı
    -Kızakladım sonra freni bıraktım
    -Arabanın ön tekerine vurdum
    diyorsun.
    EĞER SWERVING (KIVIRMA) tekniğini önceden çalışmış öğrenmiş olsaydın, (yada düzgün eğitim almış olsaydın) 2 METRE KALA BİLE O OTOMOBİLE ÇARPMADAN YANINDAN GEÇEBİLECEĞİNİ BİLİRDİN.
    Bu yeteneğe sahip olmak için DEFALARCA GÜNLERCE önüne U dönüşü yapan araba çıkmış gibi çalışsaydın şimdi bu kazayı yaşamamış olacaktın, az daha kaza yapıyordum ama bol bol swerving çalıştığım için kurtardım derdin.
    İddia ediyorum ben o kazayı yapmazdım...
    Bu yazdıklarıma tepki gelirse ilgilenmeyeceğim, çünkü hergün hergün kaza haberleri okumaktan bıktım.
    GEÇTİĞİMİZ HAFTA İÇERİSİNDE BİR TEST YAPTIM VE UZUN SÜREDİR MOTOR KULLANDIĞINI BİLDİĞİM 20 ADET İNSANLA KARŞILAŞTIĞIM YERLERDE KONUŞARAK EN TEMEL TEKNİK OLAN COUNTER-STEERING (KONTRAVİRAJ) TEKNİĞİNİ BİLİP BİLMEDİKLERİNİ SORDUM. Honda'dan eğitim almış 1 tanesi dışında hiçbiri bilmiyordu. Aralarında 10 sene SS motor kullanmış olanlarda vardı ve arkama artçı olarak bindirip gösterdiğimde hayretler içinde kaldılar.
    Motor kullanmanın birkaç tekniği var sadece, HER BİNENİN BİLMESİ GEREKEN. Sürücüsü kıvırabiliyorsa bir motosiklet önüne çıkan engele direk çarpmaz. Sol elciğe düşecek kadar bile olsa çok kuvvetli bastırsaydın otomobile çarpmazdın, en kötü ihtimalle yerlerde sürünsen bile çok daha az hasar alırdın, 1-2 grenaj çiziği ile olay kapanırdı, ki becerikliysen düşmezdin bile inip adamı döverdin bide üstüne.
    Kaza geçirdiğin için geçmiş olsun, acil şifalar dilerim çok sert yazdığımın farkındayım ama daha başında söylediğim gibi artık canıma tak etti yani.....
    Bir sözümde okuyuculara, birisi kaza yaptım diyor 100 kişi geçmiş olsun diyor. Bunun kimseye bi yararı yok. Ben istiyorumki bu başlığı okuyan birisi nedir bu swerving desin merak etsin öğrensin önüne bir gün otomobil çıkarsa kaza yapmasın, yararlansın.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmi$ oLsun.. Ya$adigin kaza sana korku degiL tecrube kazandirsin, buyukLerimiz der korkunun eceLe faydasi yok.. Yine dikkat yine temkinLi suru$ ama vazgecme..

Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı
    2 SANİYEDE 40 METRE YOL GİDERSİN. DİKKATLEDE ÇOK ALAKASI VAR AMA ASIL BİLGİYLE ALAKASI VAR

Yapacak birşey yoktu ifadesini kabul etmiyorum. Ne kadar tepki çekersem çekeyim haklı olduğumu biliyorum ve sözlerimin arkasında duracağım.
    -Çok kısa bir mesafe kalmıştı
    -Kızakladım sonra freni bıraktım
    -Arabanın ön tekerine vurdum
    diyorsun.
    EĞER SWERVING (KIVIRMA) tekniğini önceden çalışmış öğrenmiş olsaydın, (yada düzgün eğitim almış olsaydın) 2 METRE KALA BİLE O OTOMOBİLE ÇARPMADAN YANINDAN GEÇEBİLECEĞİNİ BİLİRDİN.
    Bu yeteneğe sahip olmak için DEFALARCA GÜNLERCE önüne U dönüşü yapan araba çıkmış gibi çalışsaydın şimdi bu kazayı yaşamamış olacaktın, az daha kaza yapıyordum ama bol bol swerving çalıştığım için kurtardım derdin.
    İddia ediyorum ben o kazayı yapmazdım...
    Bu yazdıklarıma tepki gelirse ilgilenmeyeceğim, çünkü hergün hergün kaza haberleri okumaktan bıktım.
    GEÇTİĞİMİZ HAFTA İÇERİSİNDE BİR TEST YAPTIM VE UZUN SÜREDİR MOTOR KULLANDIĞINI BİLDİĞİM 20 ADET İNSANLA KARŞILAŞTIĞIM YERLERDE KONUŞARAK EN TEMEL TEKNİK OLAN COUNTER-STEERING (KONTRAVİRAJ) TEKNİĞİNİ BİLİP BİLMEDİKLERİNİ SORDUM. Honda'dan eğitim almış 1 tanesi dışında hiçbiri bilmiyordu. Aralarında 10 sene SS motor kullanmış olanlarda vardı ve arkama artçı olarak bindirip gösterdiğimde hayretler içinde kaldılar.
    Motor kullanmanın birkaç tekniği var sadece, HER BİNENİN BİLMESİ GEREKEN. Sürücüsü kıvırabiliyorsa bir motosiklet önüne çıkan engele direk çarpmaz. Sol elciğe düşecek kadar bile olsa çok kuvvetli bastırsaydın otomobile çarpmazdın, en kötü ihtimalle yerlerde sürünsen bile çok daha az hasar alırdın, 1-2 grenaj çiziği ile olay kapanırdı, ki becerikliysen düşmezdin bile inip adamı döverdin bide üstüne.
    Kaza geçirdiğin için geçmiş olsun, acil şifalar dilerim çok sert yazdığımın farkındayım ama daha başında söylediğim gibi artık canıma tak etti yani.....
    Bir sözümde okuyuculara, birisi kaza yaptım diyor 100 kişi geçmiş olsun diyor. Bunun kimseye bi yararı yok. Ben istiyorumki bu başlığı okuyan birisi nedir bu swerving desin merak etsin öğrensin önüne bir gün otomobil çıkarsa kaza yapmasın, yararlansın.
    nedir bu swerving ? cidden soruyorum geyik icin degiL usta..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı lucas adlı üyeden alıntı
    nedir bu swerving ? cidden soruyorum geyik icin degiL usta..
    SWERVING (KIVIRMA); aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=6386
    Swerving tekniği duramayacağınız kadar kısa bir mesafede önünüze çıkan engele çarpmadan yanından kıvırarak geçmenizin tekniğidir. Gidona elle sert baskı yapılarak başarılır. Yukarıda linkini verdiğim başlıkta tüm detayları mevcut. Ama okuduktan sonra DEFALARCA GÜNLERCE DENEMEK ALIŞMAK GEREKİR. Bir gün önünüze bir engel çıktığında kurtarıverirsiniz.

1) COUNTER-STEERING: (Kontra-viraj, gidonun yüksek hızda ters çalışması)
    2) PROGRESSIVE FRONT BRAKING (Gittikçe artarak ön fren sıkma)
    3) SWERVING (Kıvırma) Kısa mesafedeki engelden kurtulma yolu

SADECE BU 3 TEKNİĞİ BİLE TÜM MOTORA BİNENLER BİLSE KAZALAR EN AZ 5 KAT AZALIR!

Ben hayatımı kurtaracak kadar iyi öğrenene kadar GÜNLERCE ÇALIŞTIM BUNLARIN HEPSİNİ. ARTIK DÜŞÜNMEDEN YAPIYORUM. O yüzden böyle konuşmak benim HAKKIM.

Diğer konular:
    http://www.motosiklet.net/forum/forumdisplay.php?f=38
    Büyük çoğunluğun GEREKSİZ başlıklarda dalga geçmekten bu önemli bilgilerin aynı sitede olduğundan haberi bile yok.

Ben 1 saniyeden kısa bir sürede motosikletimi metrelerce yana kaçırabiliyorum. Ama sokaklarda insanlar HALA ağırlıklarını kaydırarak motosikletle dönüş yapıyorlar, motoru yatırıp tepki almaları çok uzun sürüyor. Kontra-viraj tekniği sayesinde hiçbir şekilde ağırlık kaydırmadan sadece gidona baskı yaparak motosikleti ne kadar rahat indirip kaldırabileceklerini bir bilseler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler