Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Fena kaza yaptık

Motovento
    REKLAM ALANI
    FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Selam arkadaşlar.
    Cuma akşamı saat 22:30 gibi oturduğum evin sokağında arkamda kız arkadaşım ( DeepShock ) la gidiyorduk.
    Sokakta çift taraflı park etmiş araçların yanından geçerken park halinde duran bir araç aniden kapısını açtığı gördüm.
    Bundan sonra anlatıcaklarım bana söyledikleri çünkü hatırlamıyorum Kapı bi anda açıldı ve fren yapmaya bile vaktim yoktu.
    Baaaaam diye kapıya vurduk.Sonra yolun sol tarafında park halinde duran iki araca daha vurmuşuz sürüklenirken.
    Gözlerimi açtığımda yıldızları gördüm Allah'ım sana geliyorum galiba dedim Yerde yatarken hemen kız arkadaşıma baktım o benden daha ileriye fırlamıştı o kalkıp yanıma geldi.
    Ben hala yıldızları sayıyordum.Ellerim ve ayaklarım da bi sorun olmadığını anladım ama boynumu hareket ettiremedim.Boynum bi anda deli gibi şişmeye başladı.
    O anda çok korktum.Zaten kazayı bi sitenin önünde yaptık hemen herkez toplandı birisi ambulans çağırdı orda oturan bi doktor geldi kafası biraz güzeldi ama yardımcı oldu saolsun.
    Kırık çıkık olmadığını söyledi.Ama bi anda çok uykum geldi.
    Neyse biraz daha kendimi toparladım ve aklıma ehliyetim olmadığı geldi.
    Baktım jandarmayı çağırıcaklar zar zor kalktım ayağa siz durun ben gelicem dedim millet şaşırdı.Zaten evimden 30 metre ilerde kaza yapmıştım kız arkadaşımıda alıp eve doğru kaçtık.Sonra ambulans ve jandarma gelmiş.
    Tabi ben eve girince evdekiler şok oldu.Bizimkileri kaza yerine gönderdim.Sonra bütün gecem jandarma ve hastane de geçti.Allaha şükür bendee ve kız arkadaşımda büyük bi sorun yok.Motorun ön tarafı dağıldı.Sol taraf baya bi çizik.Ben sadece ehliyetsiz olduğumdan ceza yedim.
    Size bir de sorum olucak.Karşı taraf %100 suçlu.Benim masraflarımı karşı tarafın karşılamasını istiyorum.
    Bunun için neler yapmam lazım Yarın sabah mahkemeye çıkıcam orda mı anlatmam lazım nasıl olucak bilen varsa bi yardımcı olun lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f-ender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250--haojin as150
    ya çok dikkat etmek lazım duran araçlara bakmıyorlar bakmıyorlar off geçmiş olsun.adamlar direk açıyor kapıyı hayır bi gün hem biz hem onlar ağır yara alacak sonuçta kapıya dalıyorsun neyse geçmiş olsun

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun.. masraflara gelince o ancak seninle ve karşı tarafla arnızda kişisel halledeceğiniz bi konu...kanunen sende ehliyet olmadığı için yüzde 100 sen suçlusun..kanunen hiç bi yetkin yok diye biliyorum

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN...
    masrafları istemek gibi bir hatada bulunma zaten ehliyetin yok 8/8 suçlusun...
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    futureshock arkadasım oncelıkle gecmıs olsun.koray_77 arkadasımızın dedıgı tamamıyle yanlıs..senın masraflarını karsılamak zorundalar..ehliyetsizsin diye sen suclu olamazsın. bakın ehlıyetsız kaza yapmak sadece bir yakalanma sebebidir sen haklısysan karsı taraf oder.
    Yeni yine yeniden

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Geçmiş olsun.Ehliyetin yok masrafıda sen karşılayacaksın.Bide 600ytl ceza alacaksın.Eğer 15 gün içerisinde ödersen 450 ytl ödersin.Anlayacağın senden 2 ehliyet parası çıkacak.Eğer park halindeki araçlarda bi hasar varsa ve sahipleri ödetmek isterse halin vahim.Böyle bir durumda yapılması gereken şey.Herkese tamam aramayın hiçbiryeri ben isteyenin masrafını karşılarım.Hatalı benim demek.Olayı orda çözmek.Tabi bi ehliyet alsan daha iyi Ders gerekiyor bizlere bende 8 temmuzda sınava girecem

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ya olurmu ya masrafı karsı taraf karsılar..ehlıyetsız yaklanmak ile ne alakası var
    Yeni yine yeniden

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    sen hiç bişey yaptıramazsın karşı tarafa
    dikkat et onlar sana yaptırmasınn
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Arkadaşım ehliyetsiz olduğun zaman senin trafikte olmaya hakkın yoktur.Senin trafikte bulunman suçtur.Oluşacak bir durumda sen tamamen suçlu sayılırsın.Sen sanırım kendi mantığına göre cevap vermye çalışıyorsun.Ama bu işler mantıkla olsaysı 50cc lik motora 1300lük hayabusa muamelesi yapılmaz,araba ehliyeti olan adamdan 30cclik mopet için moto ehliyeti istenmez.Yakalanıncada 300 milyona aldığı motora 600ytl ceza kesilmezdi..

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Benim bildiğim kadarı ile ehliyetsiz olmak ayrı bir konu kazada kimin suclu oldugu ayrı. Ehliyeti yok diye tukaka adam olmuyor yani arkadaşımız.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Teşekkür ederim herkeze.

buraya jandarma bakıyor ve tutulan tutanakta karşı taraf 8/8 suçlu yazıldı.Ben sadece yetersiz ehliyetten ceza yedim.Eniştem a2 si olduğu için hemen geldi motoru o teslim aldı bağlatmadan oyüzden daha ucuza geldi.Zaten bu hafta peşin ödeme yapıcam.Baya indirimli oldu.Ben de kursa yazıldım Temmuzda çıkıcak ehliyet.Park halinde ki araçlardan şikayet gelmedi biz kasko dan yaptırırız demişler di en son ama son durumu bilmiyorum.Kaza yapmama sebep olan araçta bem kasko dan yaptırım dedi.Ama benim için hem ehliyet ceza sı hem motosikletin masrafı biraz fazla olucak.Benim de bildiğim kadarıyla ehliyetim olmasada karşı taraf suçlu olduğu için masraflarımı ödemek zorunda.Tam bi bilgi olmadığı için kesin konuşamıyorum.Acaba bu konuyla ilgili bi polise mi gidip sorsam
    Allah kimsenin başına kaza bela vermesin

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ya yok dogru bılıyosun herkes yazmıs sen suclusun dıye yok oyle bırsey arkadaslar
    Yeni yine yeniden

durmustit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBX 750
    kazada karşı taraf % 100 kusurlu bütün hasarın karşı tarafın sigortası tarafından karşılanacak.Ancak sende ehliyetsiz araç kullanmaktan 600ytl ceza alacaksın .geçmiş olsun

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Önce çok geçmiş olsun.
    Motorunun kayıp diğer iki araca zarar verdiğini söylemiştiniz.bu araçlara karşıda siz sorumlusunuz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Geçmiş olsun
    0 Rh (+)
    06 - 09

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    geçmiş olsun motordaş arkadaşım, üzüntünü ve sıkıntını sanki bende bir an yaşadım... çok sinir oldum... boş yere masraf ve zaman kaybı.. allahtan sende kalıcı bir hasar yok.. gelişmeleri takip edeceğim..

sametcakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 var ama ehliyet yok
    yapma be kardeşim. sana bişi olmadı ya, gerisini pek mühim etme. inşallah paranı alırsın. bu konu hakkında pek bilgim yok. zat gezisi vardı, keşke orda olabilseysin.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    geçmiş olsun
    ehliyetinin olmaması seni tamamen suçlu yapmıyor galiba ama jandarmanın tutanağında kim suçlu çıkmış onu biliyor musun. ayrıca mahkemede de hiç konuşturmuyorlarmış direk eline bi kağıt verip yolluyorlarmış bilgin olsun. daha önce ehliyetsiz yakalamaktan mahkeye çıkıcak siteden bi arkadaş öyle anlatmıştı
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Bukalemoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V
    Geçmiş olsun arkadaşım.. aman abi ya suçluyu suçsuzu bırakın boşverin.. canından olmadıgına birine bişi olmadıgına bak sen..
    ben de bi kere kapıya geçiriodum düştüm yere.. kapıyı açan bişeyiniz varmı bile demeden çekti gitti..
    çoook dikkat edin bakmadan kapı açanlara ister otomobilde ister motordayken.. ister yaya olun (ha bi de ister bisikletli.. dizimi sakatlamıştım eskiden bunun yüzünden)

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Büyük geçmiş olsun. Bir defa sen 8/8 suçlu değilsin. Benim bildiğim hata payı mutlaka dengeli olarak dağıtılır. Yani direkt seni suçlu göstermez. Olaya jandarmanın gelmesi iyi olmuş. İşi kuralına göre yaprlr ve muhtemelen önleyici kolluk devriyesinde oldukları için hemen hareket etmeleri gerekmiştir. Olay yerine hareket eden trafik jandarmada fazla önemsememiş. Seni kurtaran olayın cuma ve 22 sularında olması ve ayrıca hastaneye resmi olarak gitmemen.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler