Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

İlk Motorum MT-07 Moto Cage!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı dokkalfar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07'yi alırken tereddütlerim vardı aslında R6 yada R1 ile başlamayı düşünüyodum ancak bununda torku çok iyi olduğundan araştırmalarım sonucu bunu aldım ve büyük ihtimal sezon sonuna değiştiricem gibime geliyo. Baya alıştım motorun tepkilerine el ayak göz koordinasyonumda baya gelişti. Çevre yolunda biraz deneyim dedim motoru ve hiç zorlanmadan 170 i gördü 4. viteste. 6. viteste kim bilir kaçı görecek

Bir diğer konu ise güvenlik. Acil durumda ABS var zaten sıkıntı yok o konudada. 125 lık motorla başlayıp acil durumda arabaya veya başka bi nesneye vs. girmek mi yoksa ABS ile çok daha iyi frenlemeye sahip bir motorla kaçmak mı? Öğreneceğim diye öldüreceksiniz beni. Gerçi ömür biçenler çok olmuş hepsinde de manidar 150cc ve altı motorlar veya hiç yok

Evet ehliyetim yok zaten ehliyet kullandırmıyor motoru.
    Ben deneyimlerimi bir bir buraya yazacağım ve neden insanlar daha güvenlikli bir motor alması gerektiğini anlayacaklar.
    Yazılan bu kadar şeyden bunları çıkardıysanız, bu konuyu neden açtığınızı anlayamadım. İnsanları neden yanlış yönlendiriyorsunuz. Kendi içinizde çeliştiğinizin farkında değil misiniz ? Bilinçliyim derken ilk günlerden 170'i gördüğünüzü anlatıyorsunuz, üstüne motoru ehliyet kullandırmıyor diyorsunuz, başkalarına sebep olacağınız hiç aklınıza gelmiyor mu gerçekten ? Bu kadar eğitim alın diyen insanları kaale bile almamışsınız,sizin fikirlerinizin değişmeyeceği ortada bari başka insanları yanlış yönlendirmeyin. Kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçi ömür biçenler çok olmuş hepsinde de manidar 150cc ve altı motorlar veya hiç yok
    .
    CC ye bakma, km tecrubesine ve uyelik tarihine bak.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    ehliyeti alsaydın bari

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    MT-07'yi alırken tereddütlerim vardı aslında R6 yada R1 ile başlamayı düşünüyodum ancak bununda torku çok iyi olduğundan araştırmalarım sonucu bunu aldım ve büyük ihtimal sezon sonuna değiştiricem gibime geliyo. Baya alıştım motorun tepkilerine el ayak göz koordinasyonumda baya gelişti. Çevre yolunda biraz deneyim dedim motoru ve hiç zorlanmadan 170 i gördü 4. viteste. 6. viteste kim bilir kaçı görecek

Bir diğer konu ise güvenlik. Acil durumda ABS var zaten sıkıntı yok o konudada. 125 lık motorla başlayıp acil durumda arabaya veya başka bi nesneye vs. girmek mi yoksa ABS ile çok daha iyi frenlemeye sahip bir motorla kaçmak mı? Öğreneceğim diye öldüreceksiniz beni. Gerçi ömür biçenler çok olmuş hepsinde de manidar 150cc ve altı motorlar veya hiç yok

Ben deneyimlerimi bir bir buraya yazacağım ve neden insanlar daha güvenlikli bir motor alması gerektiğini anlayacaklar.
    Bu forum da bu kadar insan bir şey söylüyorsa bir bildikleri vardır. Eğer sen halen benimki doğru diyorsan pardon. Çok özür dileriz affet bizi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)

Bu yüzden dedim daha bu başlığa bişey yazmayın diye , kafa yapısı direk belli zaten. Ölmek umrunda değil ölmeye teşvik de edeceğim diyor bir de utanmadan.

Zell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Phantom
    İnanamıyorum ya
    Onlarca insan ciddi ciddi şöyle bir kafaya laf anlatmaya tavsiye vermeye çalıştık

Edit: Kendi başını ye

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet ehliyet kullandırtmıyor ama bi kazaya karışınca ehliyetsiz neler olabileceğini düşündün mü hiç ?
    Yada polis çevirmesinde kaç lira ceza yiyeceğini, gerçi o para sana pek dokunmaz ama ehliyetsiz sürerken acaba polis var mı acaba çevirme var mı diye düşünürken etrafa ve olabilecek tehlikelere karşı vereceğin tepkinin ne kadar gecikeceğini ?
    Cevap yazanların çoğu 125,150 cc demişsin ama bence çoğu senden daha bilinçli ve tecrübeli.

Motosikleti
    MT25 2016
    konu başlığını gördüğüm gibi geçen sene eşiyle birlikte kaza yapıp rahmetli olan arkadaş geldi aklıma. inşallah kaderiniz benzeşmez.

son mesajlarda ciddi isen troll olduğunu umuyorum.
    2move bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    valla güzel arkadaşım,aldığın motor hayırlı olsun ancak o motor eğitimsiz kullanılmaz,öyle bağda bahçede 2 tur atmakla maalesef olmuyor o işler.
    yani uzun bir eğitim almış motor kullanıcısı olarak söylüyorum bunu,altındaki o makine senin gibi sıfır tecrübeli arkadaşlar için tabiri caiz ise "ölüm makinesi"dir..görüntüsü sizi cezbeder ama her şey göründüğü gibi değildir.

çok güzel makine,eyvallah ama eğitimsiz asla sürmenizi tavsiye etmiyorum....

haa yarın bigün trafiğe çıkarsınız ,basarsınızda belki,hatta videonuzuda paylaşırsınız bunları çok gördük biz ama bu bazı gerçekleri asla değiştirmez.22bin tl bir motora ve ciddi olarakda ekipmana para yatıran birisi isen ,canının kıymetini bilerek bir kursa gidip sağlam bir eğitim almalısın düşüncesindeyim ve böyle bir eğitim sonundada bu başlıkda yazılanların ne denli gerçekçi olduğunu sende göreceksin...

yani en basiti ben senin kadar cesaretli değilim,gittim 200cc bir çinli aldım,mt-07 alabilirdim ama almadım,gittim ekipman ve eğitime verdim o parayı,üstüde bankamada zaten..

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    Adamın motorunda ABS varmış eeee daha ne ehliyeti ne yapsın tecrübeyi ne yapsın.kaskı montuda on numara 170 le biyere çarpsa ne olacak sanki o aksesuarlarla hiç bişeyyy olmaz.ehliyete de gerek yok polis yakalarsa tak diye öder geçer.
    yani boşa çene yoruyorsunuz adam zaten burda başka bi mesaj vermiş ve konunun gündemden düşmemesi içinde aykırı cevaplar verip duruyor.
    Benim gördüğüm buuuu.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer

evet Abs si varsa başlangıç için 700 cc motosiklette bir sıkıntı yok. Sen buna güvenlik mi diyosun ?

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı @hmet42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın motorunda ABS varmış eeee daha ne ehliyeti ne yapsın tecrübeyi ne yapsın.kaskı montuda on numara 170 le biyere çarpsa ne olacak sanki o aksesuarlarla hiç bişeyyy olmaz.ehliyete de gerek yok polis yakalarsa tak diye öder geçer.
    yani boşa çene yoruyorsunuz adam zaten burda başka bi mesaj vermiş ve konunun gündemden düşmemesi içinde aykırı cevaplar verip duruyor.
    Benim gördüğüm buuuu.
    Evet bu da değişik bir troll oldu.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam yüksek cc ile başlamanda sorun yok ama ehliyetin olmaması ciddi sorunlar açabilir be sana dostum. En uç örneği vermek gerekirse motor sürerken biri çarpıp öldürse seni, emin ol elini kolunu sallaya sallaya çıkar polis merkezinden. Veya hiç olmadı birine çarpsan al başına belayı. En azindan formalite hesabı olsa bile ehliyetini al en azindan hakliyken bile haksiz duruma düşmezsin.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    ılk motor mt7 cayırda surus denemelerı bakalım devamı nasıl gelıcek sana tavsıyem mt7 cok guclu torklu bır motor her vıtesde tekere gelen alet umarım hıc bır kaza bela olmaz ama suda bır gercek dırek mt7 basladıgında hata yapmıssın bunu ılerlıyen zamanlarda tecruben arttıgında ogrenıceksın umarım kotu bır sekılde ogrenmezsın

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    içimden kapat playstationı kalk yerine yat demek geçiyorda adam bildiğin gerçek sıratta başarılar kardeşim
    Zell bunu beğendi.
    "The Ultimate Riding Machine"

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    makine ateş ediyo usta

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız arkadaşlarımız haklılar, öleceksin. Hepimiz öleceğiz, at sırtında, otomobilde, döşekte, Erdek'te, gerdekte, ampul değiştirirken veya mt07 üzerinde. Zamanı biz bilmiyoruz ama belli. Ne desek boş, herkes kendi hayatını yaşıyor. Bir deneyim bin nasihatten evlaymış diyorlarmış.
    chcts1 bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Merakımdan soruyorum normal 07 ile motocage arasında ne fark var ?

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Motor çok güzelmiş ya. Ama lütfen lütfen lütfen çok dikkat et :/

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    125 cc yi 10.000 kmde öğrenemedik arkadaş 700 cc yi çevre yolunda 2 tur atıp öğrenmiş şimdide r1 diyor admin nerdesin

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler