Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2013 TVS Apache RTR aldım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar herkese öncelikle selamlar...

Birkaç gün önce 0 km 2013 model TVS APACHE 150 motosiklet aldım. Motorumu almadan önce forumda okuduğum diğer arkadaşların mesajları çok faydalı oldu. Ben de kendi fikirlerimi yazarak birilerine faydalı olmayı umuyorum...

Motosiklet sevdasına 3 4 yıl kadar önce kullandığım çin malı 50 cc lik bir scooter ile kapılmıştım. Yaklaşık 1000 km (5 ay) kullandım. Daha sonra 6 ay kadar önce tesadüfen Mondial 100 cc lik bir CUB motor aldım ve onu da 2000 km kullandıktan sonra sattım. Son olarak da şu andaki motoruma sahibim... Bütçesi benim gibi olup da (3 - 5 bin TL) motor almak isteyen bir çok arkadaşım gibi ben de TVS mi, YBR mi, CBF mi, CB 125e mi diye kıyaslama yapmaya koyuldum. Baştan söyleyeyim her gün en az 50 km yol gidecem diyen CBF veya YBR alsın. Bizler kullanacağımız ürünü kendimiz için değil de bir başkası için almaya alışmış bir milletiz. Yani rahatlık, görüntü, keyif falan önemli değil. Satarken hemen satabilir miyim, ikinci eli gider mi, 150 bin km yapar mı vs... Kuryeler CBF kullanıyormuş da efendim TVS kullanan kurye yokmuş da... Olmaz tabi çünkü adamların ekmek kapısı bu hobileri değil. Mersedesi, BMW, Jaguar ı ticari taksi kullanan da pek yok. Konuştuğum bir çok kişi CBF veya YBR almam konusunda ısrar etti. Aynı zihniyet, araba alırken de şahin, broadway, hacı murat tavsiye ettiği için şu anda teneke gibi arabalar dünya kadar paraya satılıyor. Aynı yanlışa ben de kapılarak CBF yi sevmeye çalıştım ama olmadı. Ben 27 yaşındayım ve keyif için motor kullanacak bir adamım. Yılda 3 4 bin km yapabilmem mucize olur ama sanki kurye olacakmışım gibi CBF alacaktım az kalsın. Kimse kusura bakmasın ama motorun tipi 90 lardan kalma ve üzerine binince sanki aquaparktaki havuzlarda yunus balığının üzerine binmiş gibi oldum. Bana göre YBR ve CB 125e, CBF ye nispeten daha güzel ama birinde devir saati yok diye kafadan sildim diğeri de TVS den sonra bana çekici gelmedi. Yani YBR alsaydım içimde TVS için bir keşke taşıyacaktım hep. Koca Honda ve Yamaha firmaları diyoruz ama yıllardır aynı motoru dayayıp duruyorlar. Biz da sağlam diye almaya devam ediyoruz. Onlarda nasıl olsa gidiyor diye herhangi bir geliştirme yapmıyorlar. Zaten 0 km çin malı motor bile 10 15 bin km sıkıntı yaşatmazken ben de 15 20 bin km ufak tefek sorunlar haricinde sorun yaşamam herhalde. Benim için 15 20 bin km demek de en az 3 4 yıl demektir. Bu kadar yıl sonra kim öle kim kala diye düşünerek TVS yi tercih ettim. Titreşim var mı bilmiyorum çünkü daha 30 km kullandım ve rodaj için 5 6 bin devirden yukarı çıkmıyorum, sıkıştırmıyorum, artçı almıyorum ama ilk izlenim bana göre gayet iyi. İnternetteki resimlerde yeşil çok kötü gelmişti gözüme ama motoru almaya gittiğimde yeşilde karar kıldım... Kırmızısı da güzel duruyor haberiniz olsun...

İlk motorum olacak diyen arkadaşlara birkaç şey söylemek istiyorum. Motosiklet açısından az da olsa tecrübem olmasına rağmen bu motorun kontrolünü ve dengesini sağlamakta zorlanıyorum. İnanın scooterları kontrol etmekten çok farklı. Hatta bir iki sefer motorumu orta ayak üzerine kaldırırken deviriyordum. Vites geçişlerinde pek sıkıntı yaşamadım ama ara sıra vites geçişleri sert olduğunda ya da sert fren yapıldığında insanın içi acıyor. Bu nedenlerle vitesli bir motor alacak arkadaşlara önce 2. el bir çinli almalarını ve motora tamamen hakim olduktan sonra 0 km bir motor almalarını tevsiye ederim. Ayrıca kask, eldiven ve koruyucu ekipmanın hayat kurtaracağını unutmayalım. Sipariş ettiğim kask bayramdan sonraya kaldığı için mağazanın hediye ettiği pet şişeden kaskı takıyorum ceza yemeyeyim diye ama içim hiç rahat değil...

Bu arada motosikletin ve trafik tescil işlemlerinin de fiyatlarını yazayım hepsi bir arada olsun...

5190 TL ............... Motorun fiyatı (kredi kartına 5 ay ertemeli 12 taksit yaptılar)....
    22,75 TL .............. Şoförler odasından dosya aldım...
    120 TL ................ Zorunlu trafik sigortasını yaptırdım...
    10 TL .................. Şoförler odasından aldığım dosyayı doldurma parası (sigorta acentasına bayıldım çünkü bilgisayarda bir program aracılığı ile doluyor)...
    155,5 TL .............. Trafik ve tescil işlemleri değerli kağıt ücreti (ruhsat ve plaka kağıdı)...
    11 TL ................... Plaka basım parası....
    (Bu arada takipçiler de 40 - 60 TL arası ücret istediler ama kendim yaptım işlemleri)

Trafik sigorta acentaları şöforler odasındaki dosyayı doldurma parası ile birlikte 20 TL ye satıyorlarmış ama bu dosyayı oradan aldığımız için şoförler odası da 20 TL bilmem ne parası alıyor imiş. Yani bilmeden 7,5 TL kar etmiş olduk....

Herkese kazasız, belasız, cezasız keyifli sürüşler diliyorum... Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache RTR(Sarı)
    Arkadışım bu yazdıkların Tvs alacaklar için oldukça faydalı oldu diye düşünüyorum şahsen bana oldu paylaşım için teşekkürler.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Hayırlı olsun.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    güle güle kullanın. Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler dilerim

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    hayırlı olsun resimde bekliyorum merak ettim

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Allah kaza bela vermesin...ciks makina...

birkaç tanede foto koysaydın üzerinde ....

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    hayırlı olsun

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Hayırlı olsun foto bekliyoruz ;)

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    sağolun arkadaşlar Allah kimseye kaza bela vermesin...
    kaskı ve ekipmanları aldığım zaman foto eklerim inş...

güle güle kullanın...

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Hayırlı olsun, güzel mantık. Milletin dayatmasından çıkıp istediğiniz motoru almışsınız haklısınız. Güle güle kullanın. Kazasız belasız.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    artık commuter sınıfındaki en iyi secim..
    hayırlı olsun kazasız belasız

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Hayırlı olsun , kazasız belasız sürüşler dilerim...

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    konu baya bi eski bikaç ay olmuş..

ama o kadar güzel yazmışsınki... bende şu an senin motor almadan önceki halindeyim... kararsız kaldım...
    ybr mi ? cbf mi ? tvs mi ?

geçen seneki motorum 2012 ybr idi... çok memnun kalmıştım gerçekten müthiş sağlam bir motordu... ama bir arkadaşım " o ne be bisiklet gibi" demesi ve uzun yola gittiğimde otobanda yokuşlarda hızın 70 e kadar düşmesi, küçsüzlüğü , 9.5 beygirle 2 kişi taşıyamaması ve koltuğunda küçük gelmesi , beni çileden çıkarmıştı satmıştım....sonra araya bir250 cc lik enduro / cross model aldım ve onuda sattım ... şimdide rahat kullanabileceğim gene bütçeye uygun motor arıyorum....
    kriterim elbetteki sağlamlık... sırf sağlamlık açısından gene ybr ye dönesim vardı ama çevrem kesinlikle hafifde güçlü olduğu için sağlam bir motor olarak honda cbf al diyolar...onunda tam takım anahtar teslimi 6000 tl falan...
    ama bu 2013 tvs leri gördükten sonra bütün düşüncelerim değişiyor....titreşimine önem vermiyorum çünkü bundan önceki cross motorum zaten böbrek taşı döktürüyodu.. ki onun kadar titreşim olacağını sanmıyorum....
    benim asıl derdim ,honda ve ybr kadar kaliteli dayanıklımı.. uzun yıllar gidermi..yolda bırakırmı ( uzun yola gideceğim)..parça kalitesi nasıl... tmm parçaları ucuz , istanbulda servislerde bulunuyo falan...ama genede hintli oluşu çok düşündürüyor.. çünkü bu satten sonra alacağım motor beni uzun yıllar götürsün istiyorum... gece gündüz demeden beni taşısın istiyorum...ben motora aşırı binerim... 7 ayda 6000 km de satmıştım benim ybr yi...cross motoruda 6 ay sonra sattım oda bi 5000 km vardı..

şimdiden teşekkürler..

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    İlk mesajı okuma fırsatı verdiğiniz için teşekkürler @rain planet

"Konuştuğum bir çok kişi CBF veya YBR almam konusunda ısrar etti. Aynı zihniyet, araba alırken de şahin, broadway, hacı murat tavsiye ettiği için şu anda teneke gibi arabalar dünya kadar paraya satılıyor."

Bir durum ancak bu kadar güzel izah edilebilirdi.
    rain planet ve Bilalancer bunu beğendiler.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Hayırlı olsun.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Hazır konu hortlamışken (zamanında görmedik kusura bakma) HAYIRLI OLSUN.

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullansın tüm arkadaşlar,İstanbuldaki kuryelerde çokca tvs var emin olabilirsin.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu baya bi eski bikaç ay olmuş..

ama o kadar güzel yazmışsınki... bende şu an senin motor almadan önceki halindeyim... kararsız kaldım...
    ybr mi ? cbf mi ? tvs mi ?

geçen seneki motorum 2012 ybr idi... çok memnun kalmıştım gerçekten müthiş sağlam bir motordu... ama bir arkadaşım " o ne be bisiklet gibi" demesi ve uzun yola gittiğimde otobanda yokuşlarda hızın 70 e kadar düşmesi, küçsüzlüğü , 9.5 beygirle 2 kişi taşıyamaması ve koltuğunda küçük gelmesi , beni çileden çıkarmıştı satmıştım....sonra araya bir250 cc lik enduro / cross model aldım ve onuda sattım ... şimdide rahat kullanabileceğim gene bütçeye uygun motor arıyorum....
    kriterim elbetteki sağlamlık... sırf sağlamlık açısından gene ybr ye dönesim vardı ama çevrem kesinlikle hafifde güçlü olduğu için sağlam bir motor olarak honda cbf al diyolar...onunda tam takım anahtar teslimi 6000 tl falan...
    ama bu 2013 tvs leri gördükten sonra bütün düşüncelerim değişiyor....titreşimine önem vermiyorum çünkü bundan önceki cross motorum zaten böbrek taşı döktürüyodu.. ki onun kadar titreşim olacağını sanmıyorum....
    benim asıl derdim ,honda ve ybr kadar kaliteli dayanıklımı.. uzun yıllar gidermi..yolda bırakırmı ( uzun yola gideceğim)..parça kalitesi nasıl... tmm parçaları ucuz , istanbulda servislerde bulunuyo falan...ama genede hintli oluşu çok düşündürüyor.. çünkü bu satten sonra alacağım motor beni uzun yıllar götürsün istiyorum... gece gündüz demeden beni taşısın istiyorum...ben motora aşırı binerim... 7 ayda 6000 km de satmıştım benim ybr yi...cross motoruda 6 ay sonra sattım oda bi 5000 km vardı..

şimdiden teşekkürler..
    Sağlamlık ve hız ve tip şekil konusunda cbf den ve ybr den çok daha iyidir , malzeme kalitesi çok iyi hemde parçaları ucuz diğerlerine göre insana bindiğin zaman ben gerçek motorum diyor Ben bir yıldır yaz kış kullanıyorum çok memnunum en ufak bir sıkıntı çıkarmadı. Ayrıca artık iyice piyasası oturmak üzere kendini kanıtladı kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor, birde motor zevk ve keyif işidir bir kere gözede hitap etmesi lazım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler